PDA

View Full Version : Проблем с езика



cvetitoo
09-01-2011, 08:09
Hi на всички ! Преди два дена ми пробиха езика и всичко си беше ОК.Тази сутрин ставам и като се поглеждам и от двете дупчици тече кръв :shock: ,жабурках се със сандрин , но пак не спира тече си и това е :-o . Моля ако някой е имал същия проблем да ми каже какво е направил.. :( :( :( Мерси :(

mimsssssss
09-01-2011, 09:10
Какво значи тече? Тече като със струя или просто като от раничка? Жабури си го с вода и не движи много обецата. Внимавай как ядеш и не прекалявай със Сандрина. До 2 седмици ще ти заздравее, ама до тогава има време.

LoveChocolate
09-01-2011, 09:15
По-добре върви там където са ти го пробили и попитай . Те най-добре ще знаят :)

cvetitoo
09-01-2011, 09:16
като раничка ама ако не я изплюя се насабира много .. снощи ядох твърда храна може би това ми беше грешката .. :( :( :(

mimsssssss
09-01-2011, 18:14
Я кажи какви храни са ти казали да избягваш? Защото знаеш че в срок от 2 седмици не трябва да ядеш специални храни. Кажи ми ги, може там да имаш грешка.

FuCKkK13
09-01-2011, 18:28
една моя приятелка искаше и й казаха, че минимум 2 седмици трябва да яде само кисело мляко,активия и т.н... само течни неща..соред мен е станало защото си яла твърда храна...

Uncontrollable
09-01-2011, 19:02
По-добре върви там където са ти го пробили и попитай . Те най-добре ще знаят :)
+1

cvetitoo
09-01-2011, 20:42
Казаха ми да не ям кисело мляко,защото имало някакви бактерии .. да си ям всичко и да избягвам по-твърдите храни ..

LightRose93
09-02-2011, 00:16
Това с храните са пълни глупости.Не знам какви са тези "специалисти" при които сте се пробивали или вашите приятели,но не е вярно.Можеш да ядеш всичко стига да търпиш на болка.Не е добре да пиеш алкохол,безалкохолно или да пушиш първите няколко седмици (2-3) ...Аз си ядях всичко и не съм имала никакъв проблем.Отиди в студиото или ако нямаш възможност се обади,или ако те е срам помоли някой друг да говори...просто това,че ти тече кръв не е добре.Яж си всичко (пак казвам,ако търпиш болка) нищо няма да ти стане просто след всяко хранене и на всеки половин час се жабури със сандрин (20 капки в 200мл вода).Успех да се надяваме да не е нищо сериозно :-)

mimsssssss
09-02-2011, 11:44
една моя приятелка искаше и й казаха, че минимум 2 седмици трябва да яде само кисело мляко,активия и т.н... само течни неща..соред мен е станало защото си яла твърда храна...
Пълни глупости! Ако яде кисело мляко езика и веднага ще гнояса. Айде ако не знаеш със сигурност, не се изказвай.


Това с храните са пълни глупости.Не знам какви са тези "специалисти" при които сте се пробивали или вашите приятели,но не е вярно.Можеш да ядеш всичко стига да търпиш на болка.Не е добре да пиеш алкохол,безалкохолно или да пушиш първите няколко седмици (2-3) ...Аз си ядях всичко и не съм имала никакъв проблем.Отиди в студиото или ако нямаш възможност се обади,или ако те е срам помоли някой друг да говори...просто това,че ти тече кръв не е добре.Яж си всичко (пак казвам,ако търпиш болка) нищо няма да ти стане просто след всяко хранене и на всеки половин час се жабури със сандрин (20 капки в 200мл вода).Успех да се надяваме да не е нищо сериозно :-)
Пълни глупости пак! Какво, да яде люто, ама да си трае на болка ли? Ох, моля ти се. А и да не се прекалява със Сандрина, че тогава ще и изсъхнат луковичките.

cvetitoo жабури до 5 пъти дневно макс със Сандрин. Не яж кисели млека, подправки, пуканки,кисело мляко, луканки и салами, твърди храни, които движат езика много. Общо взето неща, които не се дъвчат кой знае колко много. Ако до 20 ден от пробиването имаш проблем, отиди при този, който те е пробивал. Недей да пиеш бира и вино, пак заради тея ферментации, само спиртен лакохол. Не вади обецата. И сигурна ли си, че ти е титаниева?

cvetitoo
09-02-2011, 19:47
mimsssssss благодаря за съветите ! Обецата е медицинска,но скоро,като всичко поотмине ще я сменям със силиконова.Вече нямам никакви проблеми с кръвта ,когато ям тогава съвсем малко тече , но като промия вече няма нищо. Мерси пак за вниманието ! :-) :-) :-) :-)

mimsssssss
09-03-2011, 17:49
Забравих да кажа, ама никога не е късно. Всякакви млечни продукти са забранени - сирена, кашкавал и т.н.
Добре е да ползваш паста, която е против бактерии и за венци - една на Сенсодин имаше.

Силиконовата обеца на мен не ми понесе, веднага след 1-2 часа взе да ми се подува езика, да ме боли дупката и да се събира бяло, като гной, но ти си пробвай, може да нямаш проблем.

Обецата всеки месец я почиствай като я слагаш в разтвор от една лъжичка сода бикарбонат и малко оцет да кипне. Дръж я 2-3мин и после дезинфикцирай със спирт. Почиствай я, че се събира котлен камък, остатъци от слюнка и др бактерии :)
Профилактично веднъж седмично жабури със сандрин до към 2 месец :)

cvetitoo
09-04-2011, 17:03
а обецата кога може да я сваля? Защото аз искам още сега да я сваля поне за малко да почистя,но ме е страх да не започне пак да тече кръв :( :( :(

mimsssssss
09-04-2011, 17:24
От колко дни ти е?
Аз моята след първият месец я свалих, докато се оправя изтекоха 10мин и после със зор я вкарах, отдолу се беше запушила и после ме боля една седмица.
Ти си реши, не бих могла да ти кажа.

cvetitoo
09-04-2011, 18:39
Това е вече 6-тия ден.Май ще изчакам още малко :D

LightRose93
09-04-2011, 23:06
mimsssssss , нито аз нито ти сме специалисти.Не претендирай да си толкова компетентна в областта.Казах,че са глупости защото на мен специалист ми е казвал,че мога да си ям всичко.Болката при яденето първите дни е от това,че езика ти е подут и не можеш много да го мърдаш,не от самата храна :ххх ...................

LightRose93
09-04-2011, 23:14
2-3 седмици ..поне при мен 2рата седмица спря да ме боли.Въпреки,че не съм съгласна,че не можеш да си ядеш всичко,но както и да е.Стига след всяко хранене да се промиваш няма да имаш никакви проблеми.Айде спирам да пиша,че ще получа нападки от съфорумката по горе :-D