PDA

View Full Version : От утре започвам да уча немски.



Famemonster
09-18-2011, 09:14
Избрах си немски да уча.По Английски и руски съм добре и нямам проблеми,но за първи път ще уча немски..Не знам абсолютно ама абсолютно нищо свързано с немски,а като знам тея дето започват в английски в класа колко са зле и колко глупаво изглеждат пред другите ,които знаят английския .. и сега ми е някакво много странно ,като знам какви са някой учители дето не могат да преподават и цял нов език ми е някакво много странно,хората дето учат немски могат ли да ми кажат нещо повече?В смисъл труден ли е,гаден ли е и т.н.

fenofhouse
09-18-2011, 09:19
Аз уча немски значи трябва да обръщаш внимани е повече на граматиката и произношение иначе не е трудно \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Anichkaxxwee
09-18-2011, 09:20
И аз уча немски .. Не е труден :)

Famemonster
09-18-2011, 09:21
А бяха ми казали,че ако знаеш английски ,немският ще ти е много по-лесен,вярно ли е това?

KumchoValcho
09-18-2011, 09:30
http://data.whicdn.com/images/10956309/__Paws_Up___Lady_Gaga_wallpaper_by_roobarbcrumble_ thumb.jpg

SuNsEt
09-18-2011, 09:35
Първо:грешка е било да запишеш език,за който не знаеш абсолютно нищо,защото може да се окаже,че не ти харесва и накрая ще го учиш с нежелание.При мен е нещо такова...
Второ:ако мислиш,че в училище не можеш да научиш езика,а искаш да го научиш,тогава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ходи на уроци,защото ако не си упражняваш езика просто все едно не го учиш.
Трето:от друга страна е хубаво,че си записала немски,понеже този език е доста разпространен и с него можеш да си намериш работа навсякъде.
Четвърто:езика не е лесен,доста по-труден е от английския като граматика,да го говориш и дори да превеждаш.Една дума може да значи 10 различни неща,да не говорим,че имаш три вида словоред и родовете не са като в българският.Лесното на този език е четенето и писането.В крайна сметка,колкото и да ти е трудно ако видиш,че има хляб в теб това ще те удовлетвори достатъчно ,за да ти хареса езика.

Famemonster
09-18-2011, 09:39
Не е било грешка,защото имахме да избираме руски или немски,а руския дори и че знам малко ми е много неприятен и изобщо не го харесвам (: ..Немския е доста използван за това исках да го запиша и да го уча .Имам прекалено много да уча тази година за да ходя и на уроци .. ):

Chacho
09-18-2011, 10:35
Граматиката е доста лесна, но учи думите и помни много родовете на съществителните, че после ще ти излезе през носа с падежите и окончанията на прилагателните.