.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    От утре започвам да уча немски.

    Избрах си немски да уча.По Английски и руски съм добре и нямам проблеми,но за първи път ще уча немски..Не знам абсолютно ама абсолютно нищо свързано с немски,а като знам тея дето започват в английски в класа колко са зле и колко глупаво изглеждат пред другите ,които знаят английския .. и сега ми е някакво много странно ,като знам какви са някой учители дето не могат да преподават и цял нов език ми е някакво много странно,хората дето учат немски могат ли да ми кажат нещо повече?В смисъл труден ли е,гаден ли е и т.н.

  2. #2
    Аз уча немски значи трябва да обръщаш внимани е повече на граматиката и произношение иначе не е трудно \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/ \/

  3. #3
    Мега фен Аватара на Anichkaxxwee
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Бургас
    Мнения
    12 839
    И аз уча немски .. Не е труден
    Ако обичаш някой, заради красотата му, не е любов, а желание!! Ако обичаш някой, заради интелигентността му, не е любов, а възхищение!! Ако обичаш някой, защото е богат, не е любов, а интерес!! Ако обичаш някой и не знаеш защо... това е любов... трябва да знаеш да обичаш без да губиш нищо в замяна...

  4. #4
    А бяха ми казали,че ако знаеш английски ,немският ще ти е много по-лесен,вярно ли е това?

  5. #5
    Мега фен Аватара на KumchoValcho
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    4 794

  6. #6
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Първо:грешка е било да запишеш език,за който не знаеш абсолютно нищо,защото може да се окаже,че не ти харесва и накрая ще го учиш с нежелание.При мен е нещо такова...
    Второ:ако мислиш,че в училище не можеш да научиш езика,а искаш да го научиш,тогава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ходи на уроци,защото ако не си упражняваш езика просто все едно не го учиш.
    Трето:от друга страна е хубаво,че си записала немски,понеже този език е доста разпространен и с него можеш да си намериш работа навсякъде.
    Четвърто:езика не е лесен,доста по-труден е от английския като граматика,да го говориш и дори да превеждаш.Една дума може да значи 10 различни неща,да не говорим,че имаш три вида словоред и родовете не са като в българският.Лесното на този език е четенето и писането.В крайна сметка,колкото и да ти е трудно ако видиш,че има хляб в теб това ще те удовлетвори достатъчно ,за да ти хареса езика.

  7. #7
    Не е било грешка,защото имахме да избираме руски или немски,а руския дори и че знам малко ми е много неприятен и изобщо не го харесвам (: ..Немския е доста използван за това исках да го запиша и да го уча .Имам прекалено много да уча тази година за да ходя и на уроци .. ):

  8. #8
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Граматиката е доста лесна, но учи думите и помни много родовете на съществителните, че после ще ти излезе през носа с падежите и окончанията на прилагателните.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си