PDA

View Full Version : Как да подобрим паметта си?



callia
09-19-2011, 15:23
Здравейте, драги съфорумници ;) Там... напаво по темата: според вас как можем да подобрим паметта си? Нали знаете, пр. за контролни, тестове и особено ПРЕРАЗКАЗИ. Казвам го, защото за кандидатстването след 7ми клас... абе, сещате се... за учене ми трябва

Chacho
09-19-2011, 15:28
Яж ядки, взимай омега 3 мастни киселини, вкарвай повече сетива и дейност в ученето (разказването на глас е най-добро за запомняне). Прави си аналогии, учи с разбиране и така.

Soraq
09-19-2011, 16:16
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Chacho
09-19-2011, 16:23
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Ъ?

awerw
09-19-2011, 16:34
буксувай на място :lol:

badsector
09-19-2011, 16:34
Ъ?
Според мен трева визираше, но ме съмнява седмокласник да пафка. Всъщност...

Яж ядки, взимай омега 3 мастни киселини, вкарвай повече сетива и дейност в ученето (разказването на глас е най-добро за запомняне). Прави си аналогии, учи с разбиране и така.
Точно така. Само да добавя - вкарай и спорт в съчетание с балансирано хранене. Създай си режим.

awerw
09-19-2011, 16:36
Да кажа, когато правих бицепсово сгъване, си реших задача по математика, над която мислих доста време 8-) бях като архимед във ваната :D

callia
09-19-2011, 17:24
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Ми, не пуша, ама не се учудвайте за тревата, има доста хора от класа, дето си пафкат.. и после вика на даскала:
- Даскаааал, лимки няяа ли да с'бирами?

Chacho
09-19-2011, 18:44
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Ми, не пуша, ама не се учудвайте за тревата, има доста хора от класа, дето си пафкат.. и после вика на даскала:
- Даскаааал, лимки няяа ли да с'бирами?

Кво вика? Доста добра трева ше да си намират..

ledenakrasota
09-19-2011, 18:46
Запознай се по-подробно с мнемотехниките. :) Също така се наспивай. По-лесно се запомнят уроци след сън. Решавай повече логически задачи. При мен е развито от малка и си го поддържам, но с годините и многото инфо вече не помня така. :)

bateman
09-19-2011, 18:50
Яж ядки, взимай омега 3 мастни киселини, вкарвай повече сетива и дейност в ученето (разказването на глас е най-добро за запомняне). Прави си аналогии, учи с разбиране и така.
И спри алкохола и наркотиците :-D

Phonique
09-19-2011, 18:56
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Пушенето не ти пречи изобщо на ученето ;)

Soraq
09-20-2011, 12:11
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Пушенето не ти пречи изобщо на ученето ;)
Емии по биология вчера ни казаха, че никотина свива едни работи, забраих точно какви ии така кръвта достига до мозъка и крайниците по-бавно ии това намалява паметта и концентрацията. И между другото съм го забелязала тоя ефект върху себе си, затова вече не пуша. 8-) 8-) 8-)

Phonique
09-20-2011, 12:18
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Пушенето не ти пречи изобщо на ученето ;)
Емии по биология вчера ни казаха, че никотина свива едни работи, забраих точно какви ии така кръвта достига до мозъка и крайниците по-бавно ии това намалява паметта и концентрацията. И между другото съм го забелязала тоя ефект върху себе си, затова вече не пуша. 8-) 8-) 8-)

Еми аз пък като запаля една цигара докато уча,съм по спокойна...и уча по-добре :)

Soraq
09-20-2011, 12:24
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Пушенето не ти пречи изобщо на ученето ;)
Емии по биология вчера ни казаха, че никотина свива едни работи, забраих точно какви ии така кръвта достига до мозъка и крайниците по-бавно ии това намалява паметта и концентрацията. И между другото съм го забелязала тоя ефект върху себе си, затова вече не пуша. 8-) 8-) 8-)

Еми аз пък като запаля една цигара докато уча,съм по спокойна...и уча по-добре :)
Това е, защото докато не си пушила и стегнатите (вени мисля, че бяха :D :D ) се разширяват и след като се разширят ии ти започваш да изпитваш нужда от още една цигара и така се чувстваш добре.... :)

Phonique
09-20-2011, 12:29
Спри да пушиш, ако го правиш, де! 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Пушенето не ти пречи изобщо на ученето ;)
Емии по биология вчера ни казаха, че никотина свива едни работи, забраих точно какви ии така кръвта достига до мозъка и крайниците по-бавно ии това намалява паметта и концентрацията. И между другото съм го забелязала тоя ефект върху себе си, затова вече не пуша. 8-) 8-) 8-)

Еми аз пък като запаля една цигара докато уча,съм по спокойна...и уча по-добре :)
Това е, защото докато не си пушила и стегнатите (вени мисля, че бяха :D :D ) се разширяват и след като се разширят ии ти започваш да изпитваш нужда от още една цигара и така се чувстваш добре.... :)


Аз попринцип не пуша често,най-много две цигари на ден....и не изпитвам нужда като някои "Лелеллеее,искам да запаля иначе ще умра" Просто когато съм супер натоварена,например математика + немски ;x и докато си бия главата в опит да запомня нещо,като си запаля един фас и докато си чета глаголите ми действа уникално,едно че запомням и глаголи и думи и всичко ами пък и се успокоявам и ми става едно айляшкo (изказах се все едно пуша трева мамка му :D )

Chacho
09-20-2011, 13:25
По време на сесия стигам до кутия на ден.

RedButterflies
09-21-2011, 07:10
Знам за една приятелка, дето яде орехи, докато учи. Уж помагало, трябва и аз да пробвем.

ysmivka
09-21-2011, 14:53
^ И аз съм чувала, че орехите помагали или пиене на една чаша вода рано сутрин на гладно. :)

callia
09-21-2011, 17:21
А аз съм чувала, че преди учене се изяжда чаша мед и орехи

Chacho
09-21-2011, 17:26
Цинкът подобрява паметта и мисловната дейност. От друга страна в спермата има известно количество цинк. Приятно помнене!

badsector
09-22-2011, 12:50
Ми не само орехи, ами всякакви ядки. Съдържат калий, магнезий, цинк и к'во още не. Затова писахме ядки. А дневният режим също е много важен. Ако всеки ден учиш по едно и също време, самият ти мозък ще е готов за това и ще работи по-добре.

webmast3rche
09-22-2011, 18:58
с упражнения!

schlanky
09-24-2011, 10:12
Аз си купих 2 книги и мога да кажа, че има ефект от упражненията в тях:

1. Развийте максимално своята памет - Джонатан Ханкок
2. Тренирайте мозъка си - Тери Хорн и Саймън Утън

amada
09-24-2011, 10:16
Ядки, шоколад и no more beer :D

Tiin
09-24-2011, 15:18
Аз си купих 2 книги и мога да кажа, че има ефект от упражненията в тях:

1. Развийте максимално своята памет - Джонатан Ханкок
2. Тренирайте мозъка си - Тери Хорн и Саймън Утън
И какво има в тези книги?

sunman
09-24-2011, 17:06
Като намалите тревата!

skate
09-24-2011, 17:29
баси глупостите :lol: орехи ядяли нз си кво :lol: :lol: майката му е просто да слушаш в час и също да имаш увереност и спокойствие като те изпитва,че да не стане така да учиш цял ден и накрая от притеснение да си глътнеш думите

againstyou
09-24-2011, 17:42
баси глупостите :lol: орехи ядяли нз си кво :lol: :lol: майката му е просто да слушаш в час и също да имаш увереност и спокойствие като те изпитва,че да не стане така да учиш цял ден и накрая от притеснение да си глътнеш думите
+1

badsector
09-24-2011, 19:05
баси глупостите :lol: орехи ядяли нз си кво...
Глупостите ги пишеш ти. Храната се отразява на всеки процес в човешкото тяло и това е факт. Само глупаците спорят срещу факти.

ZloboMiR
09-24-2011, 22:48
баси глупостите :lol: орехи ядяли нз си кво :lol: :lol: майката му е просто да слушаш в час и също да имаш увереност и спокойствие като те изпитва,че да не стане така да учиш цял ден и накрая от притеснение да си глътнеш думите
Не точно притеснението, аз така учих за един изпит в ТУ в прекалено последния момент. И просто разбрах, че няма да стане, защото ще заспя, не се и явих. След две седмици го взех чак, с това учене. :)