PDA

View Full Version : Ветераните:Как успявате?



Bella5
09-24-2011, 19:53
Здравейте! Ами аз пак ви досаждам по повод на моя любим блог, дано не ме намразите, но сте много готини и интересни и казвате яки неща, които си струват да бъдат прочетени. Та сегашния ми въпрос е свързан с хората с дълги връзки (да кажем около година или повече) - как се случи любовта при вас, от колко време сте заедно, имали ли сте трудности и ако да - какви, разделяли ли сте се, какво всъщност ви държи заедно и най-важното - какъв е ключът към дългата ви връзка?
Благодаря за вниманието, някои мнения впоследствие ще бъдат постнати в блокчето ми ако сте съгласни. ;)

valdesbg
09-24-2011, 20:01
А ключа в дългите връзки е търпението и оправданите компромиси. Всичко останало си остава същото. Не сме се разделяли всичко е било нормално и спокойно.

Зад това изречение седи почти 3 годишна връзка.

Bella5
09-24-2011, 20:03
А ключа в дългите връзки е търпението и оправданите компромиси. Всичко останало си остава същото. Не сме се разделяли всичко е било нормално и спокойно.

Зад това изречение седи почти 3 годишна връзка.
Евала! Напоследък сякаш стабилните връзки оредяха, радвам се за вас!

valdesbg
09-24-2011, 20:05
А тая почти тригодишна връзка е приключила. Аз научих някои неща от нея :)

Иначе ако имаш въпроси за блога - питай. Мога да ти кажа не малко неща.

Bella5
09-24-2011, 20:13
Оу, извинявам се :/
Ами въпросите започват да се изливат сега, в темички периодично :p Ще се радвам на отговори, личният опит за мен е най на почит от всичко.

kyon
09-24-2011, 20:18
Коя връзка няма проблеми? А ключа.. може би всичко трябва да е 1към1. Нито само хубави моменти, нито само лоши. Компромиси, търпение, ЖЕЛЕЗНИ НЕРВИ и т.н. А какво ме държи все още.. Обичам го. \:D/

xoxi
09-24-2011, 20:44
Заедно сме малко повече от година.
Нямаме рецепта за успешна връзка.
Аз се влюбвам всеки ден в него отново и отново. По неговите думи, и той в мен. Това може би е ключът при нас.

FuCKkK13
09-24-2011, 20:54
точно за мене някой неща са доста лични във въпросите ти , но иначе не съм съгласна, че дългите връзки са рядко срещани.. поне по мои наблюдения.. почти всичките ми добри приятели и приятелки (да.. малко са.. около 4-5, но ми стига за наблюдение) са имали поне една дълга връзка.. дори сега повечето са в дълги връзки.. а прост приятелите ми също има дълги връзки :) .. общо взето зависи от хората.. а ключа за дълга връзка.. едва ли е един ...при всяка връзка ключа е различен според мен.. :)

LeprikonA
09-24-2011, 21:05
и зад мен седи една сериозна, почти 3 годишна връзка. има си причини да е зад мен де, но наистина ти трябват нерви като корабни въжета. а когато чувствата охладнеят - боли много.

Bozichko
09-24-2011, 21:16
Без дълга връзка нищо не си видял ;) Няма " ключ " към дългата връзка, всичко е от вас самите, дали си подхождате, дали си заслужава... Всяка връзка има трудности, едни са преодолими, други развалят всичко... Всичко е твърде относително, че да има точно определен план, по който да действаш :)

Sh@d0w
09-25-2011, 05:38
Нямо точна формула за перфектна и дълготрайна връзка.Ако имаше такава,нямаше да ги има неуспешните връзки.

Но ако трябва да сведем нещата до три-разбирателство,подкрепа и...хубав секс.

Най-важното е и двамата да сте щастливи :)

Buubka
09-25-2011, 07:48
Нямо точна формула за перфектна и дълготрайна връзка.Ако имаше такава,нямаше да ги има неуспешните връзки.

Но ако трябва да сведем нещата до три-разбирателство,подкрепа и...хубав секс.

Най-важното е и двамата да сте щастливи :)
+1 !

anonymous708973
09-25-2011, 08:02
Уважение, доверие (не само да си вярвате, че няма да си изневерите, но и партньорът ти е да е най-добрият ти приятеб), достатъчно еднакви и различни гледни точки и хубав секс. :)
Достатъчно връзки съм имала, никоя не е била за по 2 седмици.

SisiStrange
09-25-2011, 08:07
разбирателство,подкрепа и...хубав секс.
Освен това трябва да си вярвате, да се уважавате (а за това специално съм забелязала, че много хора го пропускат и при най-малкия скандал се псуват като хамали) и да се стремите да има баланс в компромисите. Да не е само единия да прави всичко за другия, а другия - не.

ЕДИТ: Пантерке, мислим еднакво. :D

anonymous708973
09-25-2011, 08:14
Ами, да, и аз не мога да възприема да ме нарежда на овца/тъпачка/кучка и прочее при скандал, а след 2 дена да е "Ама миличко, нали знаеш, че те обичам".

pux4oto
09-25-2011, 15:48
Нямо точна формула за перфектна и дълготрайна връзка.Ако имаше такава,нямаше да ги има неуспешните връзки.

Но ако трябва да сведем нещата до три-разбирателство,подкрепа и...хубав секс.

Най-важното е и двамата да сте щастливи :)


съгласна :)

fenkaaa
09-25-2011, 16:46
Имали сме трудности разбира се,карали сме се,разделяли сме се.. :( "Ключът" към дългата връзка е търпението,разбирателство о и мнооогото компроси.. поне за мен :)

Ходим година без месец и половина :D

Eclipsercho
09-25-2011, 19:07
Винаги има проблеми в една връзка. Ако сте постоянно на едно мнение и не спорите за нищо значи, не че се разбирате перфектно и сте идеални (успех с подобни надежди), а че е спряло да ви пука за това какво прави другия и тази връзка няма бъдеще.

Ключове, кодове, рецепти и подобни глупости могат да се сведат до едно - Да ти пука малко повече за другия и това той да е добре, отколкото на теб. Винаги можеш да си егоист, да правиш неща, които за теб са супер, а за половинката ти не.. Можеш да се подиграваш с доверието й/му, да я/го лъжеш в очите.. Но тогава не виждам реален смисъл да сте заедно.

dami666
09-25-2011, 20:55
Аз съм ветеран в дългите връзки,с една едногодишна,една двугодишна,и The Current One,която е 7 месеца. :P Хм..тайна си нямам,винаги съм била по дългите връзки,привлича ме сигурността явно.Имали сме си проблеми,разбира се,за толкова време няма как да няма кавги.В 1вата си сериозна връзка нямаше раздели,1 година от-до,1вия секс,наистина много добре се разбирахме,но накрая тръпката си замина и сега сме страхотни приятели и продължаваме да се обичаме и уважаваме.
Втората се оповаваше по-скоро на страст и секс.Много раздели,много караници,изневери..проблем те си ги оправяхме в леглото,което,признавам си,не беше добро решение.И до леко физическо насилие се е стигало.Много трудна раздяла,емоционална,тежка.
Сегашната ми връзка претендирам,че е комбинация от двете,много се обичаме и искрата я има.Караме се,разбира се,заради битовизми най-често.Не сме се разделяли засега.Най-тежкото ни изпитание е да сме далеч един от друг,което,за жалост,се налага доста често и ще видим дали ще се справим с това изпитание или не..
Та това за моите връзки,колкото до съвети..Ограничаване на конфликтите до минимум,преди да се говори,трябва да се мисли..и възможно най-много секс. :-)

anonymous708973
09-26-2011, 05:54
Ограничаване на конфликтите до минимум,преди да се говори,трябва да се мисли..и възможно най-много секс.

Това е една доста добра формула. Мдам.

Shturrrche88
09-26-2011, 08:17
Здравейте! Ами аз пак ви досаждам по повод на моя любим блог, дано не ме намразите, но сте много готини и интересни и казвате яки неща, които си струват да бъдат прочетени. Та сегашния ми въпрос е свързан с хората с дълги връзки (да кажем около година или повече) - как се случи любовта при вас, от колко време сте заедно, имали ли сте трудности и ако да - какви, разделяли ли сте се, какво всъщност ви държи заедно и най-важното - какъв е ключът към дългата ви връзка?
Благодаря за вниманието, някои мнения впоследствие ще бъдат постнати в блокчето ми ако сте съгласни. ;)
Любовта се случи в последствие. Първоначалната ни идея беше просто секс. И с течение на времето прерасна във връзка. Заедно сме от 5 години и отгоре...Във всяка връзка има трудности, нашата не прави изключение, но не сме се разделяли. Карали сме се яко, стигали сме до бой, но взаимните обич и уважение, които изпитваме един към друг, ни сплотяват и не ни позволяват да се разделим. Ключът към дългата връзка (при нас) е естественото ни поведение. Никога не съм играла роли пред него, не съм се правила на нещо, което не съм само с цел да го задържа, нито той го е правил. А и както казах-обичаме се много...ако не обичаш някого с цялото си същество, тогава раздялата няма да бъде трудна. Но ако се държите един за друг и държите един на друг, то ще направите всичко възможно отношенията ви да не се променят.

umri
09-26-2011, 14:42
За дълга връзка трябва взаимна любов. Тва е първоизточникът. Другото са подробности.

Моят опит е: мноого краткотрайни връзки.

anonymous708973
09-26-2011, 16:15
Здравейте! Ами аз пак ви досаждам по повод на моя любим блог, дано не ме намразите, но сте много готини и интересни и казвате яки неща, които си струват да бъдат прочетени. Та сегашния ми въпрос е свързан с хората с дълги връзки (да кажем около година или повече) - как се случи любовта при вас, от колко време сте заедно, имали ли сте трудности и ако да - какви, разделяли ли сте се, какво всъщност ви държи заедно и най-важното - какъв е ключът към дългата ви връзка?
Благодаря за вниманието, някои мнения впоследствие ще бъдат постнати в блокчето ми ако сте съгласни. ;)
Любовта се случи в последствие. Първоначалната ни идея беше просто секс. И с течение на времето прерасна във връзка. Заедно сме от 5 години и отгоре...Във всяка връзка има трудности, нашата не прави изключение, но не сме се разделяли. Карали сме се яко, стигали сме до бой, но взаимните обич и уважение, които изпитваме един към друг, ни сплотяват и не ни позволяват да се разделим. Ключът към дългата връзка (при нас) е естественото ни поведение. Никога не съм играла роли пред него, не съм се правила на нещо, което не съм само с цел да го задържа, нито той го е правил. А и както казах-обичаме се много...ако не обичаш някого с цялото си същество, тогава раздялата няма да бъде трудна. Но ако се държите един за друг и държите един на друг, то ще направите всичко възможно отношенията ви да не се променят.

Какво ще рече "стигали сме до бой"?

Shturrrche88
09-26-2011, 16:54
Ми, аз го млатех по гърба, той ме блъсна на леглото... :lol:

anonymous708973
09-26-2011, 17:26
Леле... вие пък.