PDA

View Full Version : Какво става...?



Converse333
10-04-2011, 11:05
От 3-4 дена нямам никакъв апетит, не мога да спя, нито вечер (спя около 5-6 часа), нито през деня (ако заспя е за половин-1 час). Дори днес сама се събудих в 7 сутринта. Цикълът ми също закъснява, трябваше да ми дойде на 2-3, днес е 4-ти... Гърдите ми са напрегнати. И друг път ми се е случвало да ми закъснява или да пропуска месец. Понаплаших се, според мен няма опасност да съм бременна, при положение, че последния път, когато правих секс не бях в овулация, имаше около седмица до овулацията ми, а и нямам никакви симптоми, освен закъсняващия цикъл... Чудя се дали може да е нещо на хормонална основа или нещо подобно?

robles
10-04-2011, 13:01
Храниш ли се редовно ?
Иди си пусни едни изследвания и иди на гинеколог.

Аз така не си обръщах внимание и цикъла ми почна да "изчезва"... Оказа се, че имам проблеми.

Иди се прегледай, може да си добре, ама по-добре се подсигури докато е време ;)

Converse333
10-04-2011, 14:31
Мерси за отговора, аз се чудех дали липсата на апетит и безсънието може да са от притеснение и от това, че не ми идва...

DragonLady
10-04-2011, 14:34
Храненето оказва голямо влияние върху цикъла ( съвсем наскоро го изпитах и на собственият си гръб ). Понеже не ядеш, затова може и цикъла да не е наред. А за безсънието и липсата на апетит, сигурна ли си, че не си болна? Питам понеже напоследък върлуват разни вируси.

Converse333
10-04-2011, 14:59
Не, не съм болна. По принцип си имам апетит, ям доста, но не пълнея, цикъла ми закъснява или прескача... Бяха ми казали, че имам проблем с хормоните, но се оправих без никакви лекарства.
Никога не съм се досещала, че проблема с цикъла може да е от храненето.. Мерси много!

robles
10-04-2011, 15:09
И аз съм като теб, ям и не пълнея и цикъла ми беше супер шантав.
На колко си години ? Секс правиш ли ?

Иди моля те на гинеколог, не чакай като мен...

GRMypsilon
10-04-2011, 15:42
Гледай да се храниш правилно. Осигурявай си на организма нужните витамини и минерали. Яж повече протеини и въглехидрати, за да имаш енергия. Избягвай пържени храни.

marin4itu
10-04-2011, 15:56
Някакви притеснения и тревоги? Защото аз като си имам проблеми на главата не ям, не спя и от там и цикълът се разбърква..

Converse333
10-04-2011, 17:00
Еми по принцип си имам тревоги, и преди няколко дена се бях наплашила, че може да е станал някакъв гаф последния път, когато правих секс, но се уверих, че няма как да е станало нещо. И си мисля да не е от притеснението нещо...

Converse333
10-04-2011, 17:08
И аз съм като теб, ям и не пълнея и цикъла ми беше супер шантав.
На колко си години ? Секс правиш ли ?

Иди моля те на гинеколог, не чакай като мен...
На 17 съм почти и да, правя секс и по принцип когато практикувам ми идва точно на датата, на 2 пъти само ми се случи да ми закъснее. А вчера като си гледах менструалното календарче, забелязах, че ми идва 2 месеца на третия не... Ходила съм на гинеколог 2 пъти, единия път ми изписаха Оргаметрил. Пих ги и ми идваше 5-6 месеца редовно, после пак наново си прескачаше... Втория път искаха да ме наблъскат с хормони, започнах да пия едни хапчета, изпих две и то пък взе че ми дойде (а не ми беше идвало от 3 месеца). Въобщее много гадна работа....

Darinella
10-04-2011, 17:38
Ако водиш напрегнат живот е нормално. По-добре си почивай повече и не се панирай. :)

robles
10-04-2011, 17:44
Цитонамазка правиха ли ти ? Ако не са, искай да ти направят. Просто така, колкото да видиш всичко ли е наред с яйчниците и т.н.

Аз тука се занимавам с дебили и ще ме уморят от притеснения и нерви. И сега тия дни стомаха ми не е добре, почнах да си набивам филмите да не развия някоя язва. Не ми остава друго, освен да чакам да стане време да ида пак на гинеколог.

Успех, мацко ! :-)

Converse333
10-04-2011, 17:54
Мерси много за отговорите! :*
Трябва да се успокоя наистина, че вече какви ли не неща ми минават през главата - хормонален дисбаланс/бременност (с тея симптоми със сигурност... :D ).

Vladel
10-04-2011, 18:36
Чичо Доктор е пич.

SmilezZz
10-04-2011, 18:44
Цикълът може да си закъснява по безброй много причини: смяна на климата , притеснение / стрес и т.н.. Най-добре е наистина да се посъветваш със специалист.