PDA

View Full Version : Не знам какво да правя



v3io
10-17-2011, 13:36
Здравейте,аз съм момиче на 19 години.С моя приятел искаме да имаме детенце и сме опитвали само един път до сега и нищо не стана :( все ми се върти в главата безумната мисъл че няма да се получи и за напред... не знам какво да направя...кажете някой лесни пози за забременяване или хапчета. Моляяя ще полудея :(

Sh@d0w
10-17-2011, 13:38
Питаш за хапчета за забременяване? :shock:

v3io
10-17-2011, 13:39
Ами чувала съм че имало такива хапчета... :)

DragonLady
10-17-2011, 13:40
Рано ти е за дете ;) Поживей си още, та тогава мисли за деца ;) Все пак едно дете е огромна отговорност и изисква не малко финансови средства ;)
А иначе за да забременееш, просто го правете когато си в овулация или плодовити дни ;) А ако все пак се притесняваш, че може да ти има нещо иди на профилактичен преглед при гинеколог, за да си спокойна, че всичко е наред ;)

radeberger
10-17-2011, 13:40
Има тестове, за установяване на овулацията в аптеките.

Според мен ти е рано за деца. По-добре не избързвай, вземи си висшето поне.

v3io
10-17-2011, 13:42
Онзи ден бях на лекър и ми казаха че нищо ми няма,но не спирам да мисля за това и да се моля...

DragonLady
10-17-2011, 13:44
Онзи ден бях на лекър и ми казаха че нищо ми няма,но не спирам да мисля за това и да се моля...

Кажи и на приятелят ти да се прегледа тогава ;) Може в него да е проблема ( ако изобщо има такъв ) знае ли човек.

v3io
10-17-2011, 13:47
Благодаря ви много,надявам се скоро да стане :)

Shturrrche88
10-17-2011, 13:53
Хубаво е, че сте се решили на такава стъпка. Нямам намерение да ти опявам, че си млада и ви е рано-който, когато реши, тогава.
Но, опитали сте само един единствен път. На някои хора им трябват месеци, за да се получи. Не се отчайвай и по-важното е-не се депресирай с такива мисли, защото влияят. А много често се случва да има наличие на бременност, когато двойката спре да опитва.
Фолиева киселина (до колкото си спомням) е много полезна за бъдещи и настоящи майки.
http://bg.wikipedia.org/wiki/Фолиева_киселина

Желая ви успех с бебеправенето и само положителни мисли ;)

Extremescream
10-17-2011, 13:55
Ъм, опитали сте един път и не е станало.... Има хора, които опитват месеци наред и пак нищо, вие от един път сте се разпискали.

v3io
10-17-2011, 14:05
Това че съм на 19 нищо не значи,стига детето да е желано и да имаме възможности за отгледжането му... :) А за това че трябва да съм спокойна е така но не мога да спра да мисля за това...

kiki1991
10-17-2011, 14:14
Това че съм на 19 нищо не значи,стига детето да е желано и да имаме възможности за отгледжането му... :) А за това че трябва да съм спокойна е така но не мога да спра да мисля за това...
така е..стига да не учиш още и аз не виждам нищо лошо.И аз искам дете(на 20 съм),имам сериозн приятел но още не сме готови с етажа от къщата която стягаме...не знам защо хората казват че като си на 20 примерно ти е рано..аз не мисля така важното е да имаш човека,да има къде да живеете и да имате пари..другото си идва от самосебе си.Иначе кога сте правили секс?Била ли си в овулация?Препоръчвам ти да си купиш тест за овулация,ще забременнеш на 100% ако освен нямате гинекологични проблеми.Пиши ми на лично ако искаш:)

v3io
10-17-2011, 14:21
Радвам се че ме разбра!! Ние го правихме по-миналата седмица и точно тогава ми беше минал М.Ц. Но така и не стана... :(

DragonLady
10-17-2011, 15:13
Радвам се че ме разбра!! Ние го правихме по-миналата седмица и точно тогава ми беше минал М.Ц. Но така и не стана... :(

Точно след М. няма как да си в овулация, затова и не се е получило ;)
Сега си във втората седмица след М така че много вероятно тея дни да си в овулация :) Препоръчвам ти да си я изчислиш с някой калкулатор:
Например ето този
http://www.detski-sviat.com/index.php/content/view/82/105/

Shturrrche88
10-17-2011, 15:25
Това че съм на 19 нищо не значи,стига детето да е желано и да имаме възможности за отгледжането му... :) А за това че трябва да съм спокойна е така но не мога да спра да мисля за това...
Ами и аз това казах. Но с оглед на последния ти пост-явно не сте го правили, когато трябва. Все пак опити за забременяване се правят, когато си в овулация, която или ще изчисляваш по календар, или си купувай тестове за овулация ;)

Schtefito
10-18-2011, 04:16
Добре, как може да не знаеш кога може да се зачене,да правиш опити когато това е най-малко възможно и накрая да се жалваш,че нищо не става?!
А и да заченеш не е чак толкова лесно колкото си мислят всички тийнове.При някои хора става от първия път,при други - месеци дори и години опити са нужни.
Успех в начинанието!

v3io
10-18-2011, 10:45
Благядаря,вече знам кога е най лесно.Тези дни ще си взема тестчета за уволация и ще стискам палци да стане :))

6mateto
10-18-2011, 11:41
Keep working !

dream1707
10-18-2011, 13:08
Просто продължавайте да опитвате... не винаги става от първия път.

v3io
10-18-2011, 14:22
Започнахме да правим опити,все по-често :)) Дай Боже да стане!!!

Vladel
10-18-2011, 14:47
Чакай,бе.Изучи се първо,тогава раждай.То от 1 път няма да стане.А хапчета за забременяване-ескапел(всеки път след секс)
:razz: :razz:

v3io
10-18-2011, 14:58
Това са хапчета против бебе,а аз попитах за такива за по-лесно забременяване.понеже на скоро чух че имало... А това дали ми е рано или не е моя работа.Не искам да се карам или да ме разбереш погрешно,но си е наше решение.

NoMore
10-18-2011, 16:35
На 19 деца? Супер дете ще гледа дете! Както и да е въпроса ти беше друг... пробвайте още все пак има двойки, които пробват с месеци...

missg79
10-18-2011, 16:39
Това са хапчета против бебе,а аз попитах за такива за по-лесно забременяване.понеже на скоро чух че имало... А това дали ми е рано или не е моя работа.Не искам да се карам или да ме разбереш погрешно,но си е наше решение.
Има такива на хормонална основа, но доколкото знам те са само за хора с проблеми, а щом ти нямаш...и се пише ОвУлация, а не уволация... както и да е това не е най-важнато. Ако НАИСТИНА и ДВАМАТА го желаете и сте сигурни че сте емоционално, физически, парично и т.н. подготвени, за отгледате едно щастливо и разумно дете... Искрено ви пожелавам успех! :smt023

v3io
10-18-2011, 17:03
Извинете за грешката.Ние сме готови и си имаме всичко,но най-вече се обичаме много. Така че според мен нищо не ни пречи дори и годините.

kalchoo
10-18-2011, 20:47
От един път не става, трябва малко повече работа. Позабавлявайте се с приятеля ти, без да се предпазваш. 3-4 пъти седмично поне и ти гарантирам, че ще стане :)

Rebirthing
10-18-2011, 21:53
На 19 с тези знания, не мисля, че си готова за дете.
Опити се правят когато жената е в овулация. Прочети малко за това в гугъла или говори с гинеколога си.
Малко са жените които забременяват от първия опит дори и здравословното им състояние да е окей. Ако след година редовни опити бебето не се получава, тогава може да говорим за проблем.
Хапчета за забременяване няма, но има добавки които биха ти помогнали. Примерно Пара-аминобензоена киселина (PABA английското съкращение). Стимулира производството на фолиева киселина, защитава тялото от токсини, подобрява състояние на кожата и косата. Също така един комплекс от витамини и здравословно хранене мисля, че ще ти бъдат от ползва.

Biskfitka
10-18-2011, 21:58
Ееееее един път не е станало и вече проблеми търсиш...
Изчисли си овулацията и го правете тогава (е и през другите дни де ;д ) Има даже тестове за овулация.
Защо да е рано,ако има възможността да отгледа дете?

imamkrasivouho
10-18-2011, 22:05
Абе аре стига глупости-рано било.. Кво? Сички щото сте решили, че трябва да следвате и другите хора нямат право на друга перспектива? Майка ми ме е родила на 21, жива, здрава, завърши си висшето, даже е на път и професор да стане. Кво си мислите? Че бебето означава да се загробиш домА до живот и повече да не си покажеш носа на бял свят?!

Мацка - изчисли си овулацията и яко секс тогава. Едва ли ще имаш някакъв проблем. Няма да е зле преди това да минеш през лекар, както и мъж ти.

v3io
10-18-2011, 22:21
Този месец като ми мине месечния цикъл,няма да спрем!!! Благодаря още един път :) И не разбирам какво толкова странно има в това,че момичета на моята възраст искат деца според мен е нормално.

Rebirthing
10-18-2011, 22:29
Абе аре стига глупости-рано било.. Кво? Сички щото сте решили, че трябва да следвате и другите хора нямат право на друга перспектива?

Виж сега, подкрепям желанието на момичето, че иска да стане майка, да роди и отгледа дете, но тя дори не е способна да си изчисли овулацията ! Отбелязвам просто...има нужда от малко повече инфо по въпроса.

imamkrasivouho
10-18-2011, 22:33
Абе аре стига глупости-рано било.. Кво? Сички щото сте решили, че трябва да следвате и другите хора нямат право на друга перспектива?

Виж сега, подкрепям желанието на момичето, че иска да стане майка, да роди и отгледа дете, но тя дори не е способна да си изчисли овулацията ! Отбелязвам просто...има нужда от малко повече инфо по въпроса.
Това едно на ръка. Но това се научава лесно. Важно е желанието.

Hesinka
10-19-2011, 11:47
Миличка не си ли още млада за дете ?
А сега по темата - за всяко нещо в живота трябва човек да има търпение.Тези неща не се постигат от веднъж.Забременяването е много сложен процес и за да се образува бебе,трябва постоянство.Подходете с много желание,изчисли си правилно овулацията и когато дойде време за свършване,го направете да кажем в мисионерската или някак си така,че той да е отгоре.Предполагам и в кучешката ще стана,но знам ли ..

Rebirthing
10-19-2011, 12:12
Най-подходящата поза за забременяване е точно на задна...по простата причина, че по този начин члена прониква възможно най-дълбоко, пък и наклона е в пъти по-добър.

v3io
10-19-2011, 17:38
Много,много ви благодаря че ми давате съвети и за подходящи пози :)

maybeone
10-19-2011, 18:49
Не се безпокой, това е само един път. Ще стане, изчислявай правилно овулацията си или си направи тест, който най-точно може да ти покаже дните, в които вероятността е най- голяма. Пожелавам ви успех, въпреки това че си на 19 се радвам, че сте осъзнали какво искате, а именно дете. Харесва ми да видя хора, които планират подобно нещо, защото в днешно време... знаем какво се случва. :)

v3io
10-20-2011, 11:22
Да така е.Благодаря ти,скоро ще си взема тестчета и дай Боже да стане...

doggy9302
10-23-2011, 09:09
Твърде рано ти е,поживей малко виж малко възможностите които ти предлага живота и тогава вече си прецени ! :? :?

imamkrasivouho
10-23-2011, 10:38
Твърде рано ти е,поживей малко виж малко възможностите които ти предлага живота и тогава вече си прецени ! :? :?
Ъ?! Да,да..Изчакай до 40 тамън да си "поживяла достатъчно". Кво бебето непременно означава края на живота?! Мъченията и страданията започват?! Бе вие хора сте с доста изкривени представи са живота!

kozleto
10-24-2011, 10:10
тва,че не е станало след първия опит не значи,че няма да стане в бъдеще.не е хубаво да се мисли негативно.това си е божа работа.успех

GreenFairy
10-25-2011, 09:40
Правенето на дете е по-лесната част, по трудно е отглеждането. Отговори си на някои въпроси свързани с това:
Напълно убедена ли си, че можеш да се справиш с това? За един млад и не до там укрепнал организъм това може да е изпитание.
Напълно наясно ли си със себе си? Изградила ли стабилна ценностна система, която един ден да предадеш на детето си?
Можеш ли да дадеш добър личен пример на това дете във всяко едно отношение?
Готова ли си да си винаги перфектна в очите му за да не го разочароваш? Готова ли си да му отдадеш цялото си време и внимание?

От друга страна сигурна ли си в партньора си? Дали ще сте заедно поне през първите 7 години от живота на това дете?
Дали той ще бъде така отговорен както смята сега? Дали в един момент няма да му писне и да кажа"не ме интересува повече"?
Пожелавам ти успех и се надявам да можеш да отговориш положително на всички тези въпроси, защото ако имаш и най-малко съмнение, по-добре почакай.

Чувала съм, че позата, в която си с вдигнати нагоре крака е най-добра за забременяване.

cyclops
10-25-2011, 10:03
Нищо лично, но фактът че задаваш подобни въпроси и то във форум като този показва, че не си готова да имаш дете. Ако беше информирана тези въпроси нямаше да ги задаваш. Но решението си е ваше..дано само детето не пострада от това :)

В отговор на въпроса ти ще ти кажа няколко неща:
- Наблягайте на мисионерската поза и след като свърши в теб постой така известно време.
- Разбира се по време на овулация
- Изследвай си всички полови хормони + щитовидна жлеза
- и най важното : знаеш ли колко малко жени успяват да забременяват от един път???

И все пак успех...

thefreak
10-25-2011, 10:12
Правенето на дете е по-лесната част, по трудно е отглеждането. Отговори си на някои въпроси свързани с това:
Напълно убедена ли си, че можеш да се справиш с това? За един млад и не до там укрепнал организъм това може да е изпитание.
Напълно наясно ли си със себе си? Изградила ли стабилна ценностна система, която един ден да предадеш на детето си?
Можеш ли да дадеш добър личен пример на това дете във всяко едно отношение?
Готова ли си да си винаги перфектна в очите му за да не го разочароваш? Готова ли си да му отдадеш цялото си време и внимание?

От друга страна сигурна ли си в партньора си? Дали ще сте заедно поне през първите 7 години от живота на това дете?
Дали той ще бъде така отговорен както смята сега? Дали в един момент няма да му писне и да кажа"не ме интересува повече"?
Пожелавам ти успех и се надявам да можеш да отговориш положително на всички тези въпроси, защото ако имаш и най-малко съмнение, по-добре почакай.

Чувала съм, че позата, в която си с вдигнати нагоре крака е най-добра за забременяване.
Това ето тук ^^^^ бла бла дрън дрън глупости, ако искаш да ти обесня защо мисля така пиши на лично, нямам намерение да се заяждам.

Дразни ме как го изкарвате, като че ли да забременне една жена е ядрена физика. Изчисли я тая овулация та изчисли я... и ако не я изчислена така какво? Правилна поза? Стига глупости.
Правете си секс просто когато не си в цикъл КАКТО ВИНАГИ, давай му да свършва винаги вътре КАКТО НИКОГА и не виждам как би могла да сбъркаш. Па то тестове изчисления правилни пози и не знам си какъв билюк празни приказки и глупости.

ПП. Почти не писах в тази тема имам съмнения, че авторкат/а се ебава.

gandalfepi4
10-25-2011, 11:51
оффф, баси мизерното извинение за троллване

v3io
10-25-2011, 13:23
Ами не,аз не се ебавам но както и да е ;)

DogShit
10-25-2011, 14:11
Установяваш кога си в овулация и опитвате тогава.

maybeone
10-25-2011, 18:20
Момичето иска съвет. Не желае да и се обяснява на колко години трябва да роди! Да не би вашите баби и дядовци да са били на 30? Със сигурност не! Справили са се обаче с отглеждането на родителите ви, предполагам. Важно е детето да е ЖЕЛАНО, а не по "погрешка".Това момиче явно желае да има дете, не е тук мястото и не сме ние хората, които трябва да я разобеждаваме, ни най-малко имаме право на това.

Star1ight
10-27-2011, 04:08
Здравейте,аз съм момиче на 19 години.С моя приятел искаме да имаме детенце и сме опитвали само един път до сега и нищо не стана :( все ми се върти в главата безумната мисъл че няма да се получи и за напред... не знам какво да направя...кажете някой лесни пози за забременяване или хапчета. Моляяя ще полудея :(
Само от 1 опит? Ха!
Смешно е.
След 100 опита пускай подобна тема.

doggy9302
11-12-2011, 14:46
Твърде рано ти е,поживей малко виж малко възможностите които ти предлага живота и тогава вече си прецени ! :? :?
Ъ?! Да,да..Изчакай до 40 тамън да си "поживяла достатъчно". Кво бебето непременно означава края на живота?! Мъченията и страданията започват?! Бе вие хора сте с доста изкривени представи са живота!


Ти знаеш ли кво е нужно за отглеждането на едно дете,като финанси и психика ? Кво ми се правиш на разбирачка само щото мнението не ти е харесало роди си дете виж кво е тогава ми обяснявай.. и не съм казал 40 години тя сама трябва да усети кога наистина е готова и го иска !! Според твоята логика дай да го роди на 10 че поне детето като порасне да има млада майка .. ейй да ми се махаш от тука вземи се чуй малко кво говориш !!!

kalpazanka
11-12-2011, 14:52
Започвай да пиеш фолиева киселина. Въоръжи и твоичкия с герикапс да му подпомогнеш сперматогенезата. Ако пушите- спрете! Прочети в интернет кога трябва да са ви контактите, щото ако се лашкате по десет пъти на ден, се влошава качеството на сперматозоидите и ти отново ще пускаш теми как, видиш ли, не ставало.

lubovvv
11-12-2011, 16:00
Трябва да сте постоянни, правете го по няколко пъти на ден. Нищо ти няма, ще се получи

Rebirthing
11-12-2011, 16:55
Трябва да сте постоянни, правете го по няколко пъти на ден. Нищо ти няма, ще се получи

Ъъъ, прочете ли поста над теб преди да напишеш това :shock: ?

Най-подходящи са фертилните дни и когато момичето овулира. За това е измислен дори и тест за овулация.