PDA

View Full Version : Ами ако родителите ми разберат??? ПОМОЩ ;((((( :х



MayFlower
10-24-2011, 11:48
Здравейте, пише момиче на 16 години. Запознах се с едно момче, постепенно започнахме да си пишем и след време излязохме, но не в нашия град , а в съседния , тъй като живеем в малък град и слуховете се носят много бързо. Той е на 20 години, изключително чаровен и харесван. С него ми е наистина много приятно - разговорите, целувките, разбира ме и всичко е перфектно с изключение на едно нещо - той е ПОМАК....... Това го разбрах в последствие. По абсолютно нищо не може да се разбере , че е помак. Изключително умно и интелигентно момче, което е способно да говори на всякакви теми. Сподели ми , че си търси сериозна приятелка, която може да го разбира и обича, и че му е писнало от краткотрайни връзки със секс без чувства.. а аз му вярвам , защото наистина си личи , че много ме харесва и иска да е с мен. Та проблема е там , че ако родителите ми разберат , че излизам с него , ще стане много, много лошо!! Баща ми е националист и не обича турци, цигани , помаци и т.н . Майка ми не знам как ще реагира, но почти съм сигурна , че ще иска да спра всякакви комуникации с него. Всеки ден излизаме тайно , лъжа родителите ми , че съм с приятелки , а всъщност съм с него.. Не искам да ги лъжа, но знам какви ще са последствията. Както казах, живеем в малък град и всичко се знае, няма да мога да крия цял живот и съм наясно с това, но ако им кажа , всичко ще приключи. Колкото повече излизам с него, толкова повече започвам да се привързвам към него.. Какво да правя, моля ви дайте ми някакъв съвет- да кажа ли на наще - с риск да ми забранят да го виждам , или да продължим да се виждаме - пак с риска да разберат , но не от мен ? ;х Моля ви , посъветвайте ме нещо , много ми е трудно ! БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!!!! :(((

nwjsw
10-24-2011, 12:33
Не трябва да се интересуваш от хорското мнение,а трябва да те интересува мнението на любимия човек.Щом обичaш това мoмче бори се за вашата любов и не позволявай на родителите ти да те спират.Кажи на родителите си,че много го обичаш и искаш да бъдеш с него.Покани го в вас на гости хем да се запознае с твоите родители за да видят какъв човек е и така. :P

lubovvv
10-24-2011, 12:41
Съгласна с по горния пост. Родителите ти трябва да разберат, че ти сама избираш с кого и каква да бъдеш. А в случая не виждам нищо лошо във връзката ти с това момче

xoxi
10-24-2011, 12:43
Ако ти сама им кажеш за него, това ще смекчи до голяма степен обстоятелствата. Но ако научат от друго място, просто не те виждам след това.
Идеята в първия коментар е много добра. Ако родителите ти изразят някакво недоволство, кажи им, че първо искаш да ги запознаеш с него и след това да изкажат мнението си.

sapphire5
10-24-2011, 12:45
Голяма работа като е ПОМАК...както казаха по-горе-Не трябва да се интересуваш от хорското мнение. :)

ManonDilova
10-24-2011, 13:25
A как ще разберат, че е такъв, ако не им кажеш :-o

Моят съвет е да не се съобразяваш с родителите си, това ще е жестока грешка.

Jessie
10-24-2011, 13:38
Ако ти сама им кажеш за него, това ще смекчи до голяма степен обстоятелствата. Но ако научат от друго място, просто не те виждам след това.
Идеята в първия коментар е много добра. Ако родителите ти изразят някакво недоволство, кажи им, че първо искаш да ги запознаеш с него и след това да изкажат мнението си.
И аз съм съгласна с това. :)

N1ksun
10-24-2011, 13:38
Хорското мислене викат ... не става дума за кой да било , а за родителите и . Докато не почне сама да се издържа, своеволия трудно би си позволила , уважи родителите си и не ги мрази дори и да ти забранят .
Момчета като него и по-добри ще се намерят със сигурност .

BrainlessROCKBABY
10-24-2011, 13:58
Съгласна с по горния пост. Родителите ти трябва да разберат, че ти сама избираш с кого и каква да бъдеш. А в случая не виждам нищо лошо във връзката ти с това момче

ManonDilova
10-24-2011, 14:00
Добре, защо въобще трябва да знаят родителите такива подробности?

Vladel
10-24-2011, 14:22
Няма да се изказвам,но ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!

ewiow
10-24-2011, 15:56
Един въпрос! Ти за себе си ли живееш или за хорското мнение? :shock:

MayFlower
10-24-2011, 16:26
Ако не живеех в толкова малък град , мисля , че щеше да е друго. Но така всички като познават семейството ми е много трудно .. Всички говорят , а не гледат себе си! До някаква степен ме интересува мнението им , защото не искам да злепоставям родителите си.. :((

kyon
10-24-2011, 16:36
Нали не си личи, че е помак? Няма нужда никой да разбира.

Едно е лъжа, а съвсем друго - прикриване на истината.

Goddess
10-24-2011, 17:04
Запознай ги с него, срещай ги и ги събирай по-често дори, докато не го харесат и одобрят. Но не им казвай, че е помак. Така ще могат да го приемат без предразсъдъци, а след време дори и да се разбере, че е такъв...ако вече са го харесали като човек, не вярвам да го направят на чак такъв проблем.

Wwwooow
10-24-2011, 17:06
Запознай ги с него, срещай ги и ги събирай по-често дори, докато не го харесат и одобрят. Но не им казвай, че е помак. Така ще могат да го приемат без предразсъдъци, а след време дори и да се разбере, че е такъв...ако вече са го харесали като човек, не вярвам да го направят на чак такъв проблем.

ruriiina
10-24-2011, 20:06
Да не би родителите ти да знаят, че точно това момче е помак, че криеш за излизанията ви? Те едва ли ще тръгнат да разпитват кой е, какъв е , ако те питат излизаш с (Пешо,Сашо...) и толкова,излизате и голяма работа вече, хората като говорят, какво на вашите ли ще тръгнат да казват? :)

Thundarr
10-24-2011, 20:52
Проблема е тук, че си на 16 и ако родителите ти кажат да не го виждаш няма как да продължите.. или трябва да живеете в лъжа или да не го виждаш. Обстоятелствата щяха да са съвсем други ако беше пълнолетна и независима от родителите си. :)

HellNanio
10-25-2011, 06:38
знаеш ли какво е да си помак щото аз съм такъв... не съм турчин тва са българи.. където са ги потурчили преди години и за тва им викат така аз лично намирам помаците за по добри хора от българите.... сички българки само си играят с чуствата ми ;д ... изневеряват общо зето ништо интересно не съм имал с някоя българка

marilyn
10-25-2011, 06:50
Прочетох историята ти и се сетих за почти същата случка в моя живот. И аз бях на 16 и излизах с помак... всъщност не излизах с него, а бяхме нещо от рода на "приятелчета за секс". Нашите ако бяха разбрали, че е от такъв произход нз какво щяха да направят, но те така и не разбраха... знаеха, че излизам там с някакъв, толкоз. Ти защо ще им обясняваш какъв е по произход и тн?! Кажи им "виждам се с еди- си- кой и толкоз. К'во ще им обясняваш?!

MayFlower
10-25-2011, 11:24
знаеш ли какво е да си помак щото аз съм такъв... не съм турчин тва са българи.. където са ги потурчили преди години и за тва им викат така аз лично намирам помаците за по добри хора от българите.... сички българки само си играят с чуствата ми ;д ... изневеряват общо зето ништо интересно не съм имал с някоя българка


Разбира се , че знам, просто българите са свикнали да преценяват , преди да помислят що за човек може да бъде , особено родителите ми.. те ще са категорични...

anonymous708973
10-25-2011, 11:29
Значи, проблемът не е, че излизаш с някого или че този някого е по-голям с 4 години, така ли? Щом е така, излизайте си, не им казвай нищо за произхода, но нека да знаят, че се виждаш с някого. След известно време ги запознай. След още известно време спомени небрежно какъв е. Баща ти трябва да е голям кон с капаци, за да страни от човек, който е харесал само защото е някакъв си там.

g1lzaTa
10-25-2011, 12:19
Не трябва да слушаш другите какво говорят.То рано или късно ваще ще разберат за връзката ви,ако има такава.По-добре и кажи те немой ти кажат с кой да бъдеш,тва си е тфо0я живот ти избираш с кой да бъдеш не те.Ако искаш и кажи,но аз не виждам смисъл да се криете и да лъжете :)


Успех!

ManonDilova
10-25-2011, 14:06
Ролята на родителите е да обгрижват децата си и да им помагат! Какво значение има какво мислят те по даден проблем, СЕРИОЗНО?! Децата не могат да бъдат копия или да бъдат изляти в такъв калъп, какъвто родителите решат. Този проблем го има при сигурно 90% от родителите и това е грешка, която води до последствия. Най-малкото е, че, както видяхме, не можеш да вземаш сама решения и не си самостоятелна. С най-добри чувства ти казвам да правиш това, което ТИ искаш, без да се страхуваш, че ще бъдеш оценена ти или родителите ти по някакъв начин. Какво значение има мнението на другите?

DogShit
10-25-2011, 14:35
Само аз ли не знам к'во е 'помак'? :lol:

lubovvv
10-25-2011, 14:36
Само аз ли не знам к'во е 'помак'? :lol:
фиу, не съм била само аз :D

Goddess
10-25-2011, 14:43
Само аз ли не знам к'во е 'помак'? :lol:
фиу, не съм била само аз :D

Българи, които изповядват мюсюлманска религия.

Violenza
10-25-2011, 15:15
Ролята на родителите е да обгрижват децата си и да им помагат! Какво значение има какво мислят те по даден проблем, СЕРИОЗНО?!
Значи мама и тати са за да ви хранят и гледкат, ама иначе сте мноооооого самостоятелни, че да вземате сами важни решения. Започнете сами да се издържате и чак тогава може да кажете, че не ви засяга какво мислят родителите ви. Докато ви плащат всичко, не само имат правото да казват какво мислят, ами и да "забраняват" щом се наложи.


Авторке, а родителите ти знаят ли изобщо нещо за него (от други източници)?

ManonDilova
10-25-2011, 15:47
Ролята на родителите е да обгрижват децата си и да им помагат! Какво значение има какво мислят те по даден проблем, СЕРИОЗНО?!
Значи мама и тати са за да ви хранят и гледкат, ама иначе сте мноооооого самостоятелни, че да вземате сами важни решения. Започнете сами да се издържате и чак тогава може да кажете, че не ви засяга какво мислят родителите ви. Докато ви плащат всичко, не само имат правото да казват какво мислят, ами и да "забраняват" щом се наложи.

Значи да разбираме, че е нещо лошо да можеш да вземаш решения сам?
Това отношение е робско-мислещо, типично за хора, които показват слаб дух, придобит именно в средата на семейството с проблеми от подобно естество, като на авторката - доминантен холеричен тип родител.

По твоята логика излиза, че родителят трябва да "властва" над детето си до към 19-22/3 годишнината му, да му казва какво да яде, кога да спи, с кого да излиза, какво да прави, какво да учи, къде и какво да работи и т.н. Please.

Violenza
10-25-2011, 16:25
Значи да разбираме, че е нещо лошо да можеш да вземаш решения сам?
Това отношение е робско-мислещо, типично за хора, които показват слаб дух, придобит именно в средата на семейството с проблеми от подобно естество, като на авторката - доминантен холеричен тип родител.

По твоята логика излиза, че родителят трябва да "властва" над детето си до към 19-22/3 годишнината му, да му казва какво да яде, кога да спи, с кого да излиза, какво да прави, какво да учи, къде и какво да работи и т.н. Please.
Доста грешно ми интерпретираш думите. Не съм казала, че да вземаш решения сам е нещо лошо, напротив. За мен едно от най-важните неща, на които родителите трябва да научат децата си е да бъдат самостоятелни и да могат сами да решават. И съм твърдо против "властващите" родители, защото в един момент детето става неспособно да се грижи за себе си.
Не знам на колко години си, но масово на 15-17 борбата за "самостоятелност" е най-голяма. И аз на тези години си мислех кооолко съм независима. Да, ама не. Независим и свободен сам да решаваш за себе си ставаш, когато започнеш сам да си вадиш хляба. Дотогава родителите ти имат право да се бъркат и да изказват мнение. Да не говорим, че преди пълнолетие и според закона имат думата вместо теб.

MayFlower
10-25-2011, 16:30
[quote=ManonDilova]


Авторке, а родителите ти знаят ли изобщо нещо за него (от други източници)?

Нищичко не знаят, преди време ме видяха , че слизам от колата му, но навън беше тъмно и ги излъгах , че е приятел на моя приятелка, иначе май щеше да има проблем, защото изречението което отправиха към мен преди да им кажа, беше следното : '' Не си ли много малка още , да се возиш няляво-надясно в колите на пишлеметата?? '' и ме гледаха отвратително , все едно кой знае какво е станало и това още повече ме накара нищо да не им кажа и да ги излъжа.........

Violenza
10-25-2011, 17:00
Нищичко не знаят, преди време ме видяха , че слизам от колата му, но навън беше тъмно и ги излъгах , че е приятел на моя приятелка, иначе май щеше да има проблем, защото изречението което отправиха към мен преди да им кажа, беше следното : '' Не си ли много малка още , да се возиш няляво-надясно в колите на пишлеметата?? '' и ме гледаха отвратително , все едно кой знае какво е станало и това още повече ме накара нищо да не им кажа и да ги излъжа.........
След като не го познават и няма откъде да разберат какъв е, то можеш да започнеш да им намекваш, че се срещаш с някого. След време да ги запознаеш и ако го харесат, няма накъде да бягат. :)

MayFlower
10-25-2011, 17:07
[quote=MayFlower]
След като не го познават и няма откъде да разберат какъв е, то можеш да започнеш да им намекваш, че се срещаш с някого. След време да ги запознаеш и ако го харесат, няма накъде да бягат. :)


Оо, не. Ако кажа на майка ми, че се срещам с някого, няма как да не и кажа и кой е (без да споменавам, че не е българин разбира се ),но точно след 20минути ще знае какъв е по произход, всички познават родителите ми , а и града е малък :(

againstyou
10-25-2011, 17:29
Големи филмари има тука.Някой беше споменал,че нямало значение какво мислят другите..ха еми точно тяхното мнение има най-голямо значение.Айде да ти се ядосат и да те изгонят от вас заради това и после ще те питам кво ще правиш.Колкото до тва да не им казвала пак не съм съгласна.Полза от лъжите няма,защото рано или късно се разкриват.

ManonDilova
10-25-2011, 18:42
Големи филмари има тука.Някой беше споменал,че нямало значение какво мислят другите..ха еми точно тяхното мнение има най-голямо значение.Айде да ти се ядосат и да те изгонят от вас заради това и после ще те питам кво ще правиш.Колкото до тва да не им казвала пак не съм съгласна.Полза от лъжите няма,защото рано или късно се разкриват.

http://img.photobucket.com/albums/v210/AceGoober/Emoticons/FacePalm.gif Ти, когато правиш нещо го правиш, заради одобрението на другите ли...

MayFlower, мисля, че родителите ти са твърде взискателни - честно казано и моите бяха такива до някаква степен и разбирам страха ти - основан е. Но човек живее, за да е щастлив, за удоволствията, за опита, натрупан от преживяванията. Както виждаш от темата, никои не може да ти каже как е правилно да постъпиш, защото колкото хора има, толкова и мнения. Седни и си помисли дали вашата връзка има бъдеще (не само заради това, че родителите ти евентуално ще ти забранят, а като цяло - ще се чувстваш ли кофти сред обществото, ти самата ще бъдеш ли щастлива, ще те гонят ли терзания). Явно няма смисъл да ти казвам да си отстояваш мнението, защото родителите ти те мислят за дете още. До колкото разбирам не те е страх да им кажеш само, че е помак, но и че излизаш с някого. Опитвай се да извърташ ситуациите в своя полза - гледай хем да правиш това, което искаш, хем да не даваш основание за притеснение на вашите.

Noja
10-25-2011, 23:08
Тук маи конкретно става въпрос за мнението на мама и тати, а не за хорското мнение, а мама и тати трябва да се слушат кога повече кога по-малко. На инат недеи да им правиш, това със сигурност не би помогнало. Колкото до това дали да им кажеш, ем виждам маи си си направила бегла сметка каква може да е реакцията им при положение, че си имаш приятел, от там вече имайки на предвид тяхните виждания за различните етноси си дала и предполагаемата реакци при положение, че приятеляти е помак. Като цяло ситуацията е кофти, най-добре е да започнеш от далече кажи и им харесваме се с едно момче мислим да излезнем, ако стане нещо по сериозно бих желала да се запознаете. Храни ги преди да са огладнели. ;) За тва, че е помак ако има как да го скриете маи ще е наи добре ако не го израси накрая, след като вече са го оценили по достойнство, а не по етнос.

П.П. Аз лично съм националист и лично според мен българите са БИЛИ една велика нация, обаче си казвам и цигани и помаци по-честни от българи познавам, и накрая тва, че е помак не го прави по-малко добър като човек. Колкото до мизерията в държавата ем тя главно си е причинена от българи избрани от нас обществото, аиде да не тровя на момичето темата.

Успех.

GunSnSteelflowers
10-26-2011, 07:15
Пфф престанете с тея дебилни клиширани изтъркани постове за чуждите мнения :-o Тя е на 16 и чуждите мнения са на родителите й, нормално е да се чувства зависима, защото още живее с тях и я издържат. Че мисленето им е ограничено и затворено, такова е, но не можеш да промениш хора на 40 години. Успокой се и недей да криеш повече, защото не можеш да си нащрек вечно и когато разберат ще стане по-лошо. Не ги убеждавай, че не трябва да се отнасята така с различните етноси, а просто докажи, че с него си защитена и се чувстваш добре. Ако държат на теб, това би трябвало да им е достатъчно.

LadyDy
10-26-2011, 07:58
Моят бивш беше помак и какво от това..никога не е пречело...
Защо толкова се притесняваш.... Да, притесняваш се от мнението на родителите ти, но все пак ти решаваш с кой да излизаш и т.н..

SheDevil
10-26-2011, 08:02
До колкото помня (преди няколко дни я четох темата) момчето е помак..и така какъв е проблемът не разбрах!? И в тази тема повтарям за сетен път зависи от човека не от това каква вярва изповядва, какъв е по националност или пък финансово как е.
Аз имам няколко приятелки помакини и ..какво?Има ли разлика (аз съм рускиня)? Примерно даже не е негър, ако това те стъписва... ама пак казвам,че това не е значение.
Сядаш най-спокойно и обясняваш ситуацията на родителите си,по-добре те да го разберат от теб, от колкото от други, ако това те плаши.Но момчето не е виновно, че е такова, пък и едва ли ..като не е изцяло българин е нещо по-различно от теб или който и да е...даже може да е по-добър...

IncendiaSanctus
10-26-2011, 08:16
tl;dr ... Примерно даже не е негър, ако това те стъписва... ама пак казвам,че това не е значение.


БУАХАХАХАХАХАХАХХАХАХААХ :D :D :D
Това е пост, в който се казва, че няма значение хората какви са, а се споменава и също, че негрите са гадни ХОХОАХАХАХАХАХАХАХ :D :D :D

Ей, успявате да ми направите деня по-забавен, ей ! :D

По темата :
Мислиш ли, че имате бъдеще ? Ми я си представи, че се зажените ? Ти ще станеш ли мюсюлманка, за да се омъжиш за него ? Ако стане така - нямам думи. Ако пък мислиш, че едва ли ще стигнете до сватба и съвместен живот - можеш да преживееш и без него. Точка.

nepowtorima
10-26-2011, 08:19
Не съм чела другите мнения /съжалявам ако се повтарям, но бързам/

Според мен щом се привързваш към него по-добре кажи на родителите си, за да го разберат от ТЕБ, а не от някой друг. Така ще е по-добре .. пък каквото става. Те трябва да те разберат. Какво от това като е помак.. голяма работа нали и той е човек!! Обясни на вашите, че не е лош човек и, че няма лоши намерения към теб и очаквай разбиране.

SheDevil
10-26-2011, 10:32
tl;dr ... Примерно даже не е негър, ако това те стъписва... ама пак казвам,че това не е значение.


БУАХАХАХАХАХАХАХХАХАХААХ :D :D :D
Това е пост, в който се казва, че няма значение хората какви са, а се споменава и също, че негрите са гадни ХОХОАХАХАХАХАХАХАХ :D :D :D

Ей, успявате да ми направите деня по-забавен, ей ! :D

По темата :
Мислиш ли, че имате бъдеще ? Ми я си представи, че се зажените ? Ти ще станеш ли мюсюлманка, за да се омъжиш за него ? Ако стане така - нямам думи. Ако пък мислиш, че едва ли ще стигнете до сватба и съвместен живот - можеш да преживееш и без него. Точка.

това за негрите го дадох като отдалечен пример...смей се ти ...
и между другото защо нещо не разбирам,ами няколко от приятелките ми са помакини, но не са мюсюлманки.аз ли нещо изпускам?

IncendiaSanctus
10-26-2011, 11:26
това за негрите го дадох като отдалечен пример...смей се ти ...
и между другото защо нещо не разбирам,ами няколко от приятелките ми са помакини, но не са мюсюлманки.аз ли нещо изпускам?

Нещо се бъркаш. "Помаците" са точно хора от български произход, но с мюсюлмански вероизповедания...

SheDevil
10-26-2011, 12:28
това за негрите го дадох като отдалечен пример...смей се ти ...
и между другото защо нещо не разбирам,ами няколко от приятелките ми са помакини, но не са мюсюлманки.аз ли нещо изпускам?

Нещо се бъркаш. "Помаците" са точно хора от български произход, но с мюсюлмански вероизповедания...

едва ли се бъркам,познавам я от доста време и определено не съм аз виновната.

Goddess
10-26-2011, 12:30
^ А какво я прави помакиня тогава според теб ? :)

IncendiaSanctus
10-26-2011, 17:08
това за негрите го дадох като отдалечен пример...смей се ти ...
и между другото защо нещо не разбирам,ами няколко от приятелките ми са помакини, но не са мюсюлманки.аз ли нещо изпускам?

Нещо се бъркаш. "Помаците" са точно хора от български произход, но с мюсюлмански вероизповедания...

едва ли се бъркам,познавам я от доста време и определено не съм аз виновната.

Офффф, напиши го в google като не ми вярваш -_-
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8