PDA

View Full Version : Бележка за училище



Sp0t
11-09-2011, 15:42
В сряда (миналата, не тази) избягах от последния час (СИП Английски, който всъщност е задължителен :lol: ) Бях много уморен и така... Обаче днес класната се сети че ме е нямало и днес ми вика: Ти си отсъствал, бла - бла - бла ще донесеш ли бележка от родител? И аз малко се паникьосах и й казах, че съм пътувал и утре ще й донеса... И сега се чудя какво да правя? Няма как да й кажа: Ами госпожо, пишете ми неизвинено аз Ви излъгах... Ще й се "намали" впечатлението за мен а не искам това да се случва, тъй като съм 8 клас :) На всичкото отгоре преподава по английски... Да напиша ли бележка вместо майка ми... Не знам... Дайте идеи. Ако кажа на майка ми ще ми се скара и няма да ми напише, така че това не е вариант... Дайте идея/шаблон как точно трябва да се формулира една бележка от родител и на какъв лист ? Благодаря предварително... :)

questions
11-09-2011, 15:59
На мен бележките от родител си ги пиша на лист от тетрадка и после го изрязвам. Пишеш г-жо Едикояси моля да извините отсъствията на сина ми или дъщеря ми Едикойси за датата по домашни или семейни причини. и подпис отдолу. По добре майка ти да я напише или поне и кажи аз така правя.

Sp0t
11-09-2011, 17:14
Мислите ли, че тази ще стане ?
http://prikachi.com/images.php?images/432/4021432W.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/433/4021433k.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/434/4021434Q.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/435/4021435t.jpg

ADMIRALKA14
11-09-2011, 17:17
Пишеш много красиво! :) Бележката става, но сети ли се да пишеш с коренно различен почерк от твоя там, иначе ще се усети?

ZeroPoinT
11-09-2011, 17:18
Не трябва да пускаш подписа на майка си в ИНтернет.


О, колко си прост!
Има ли смисъл изобщо?

teddybearMV
11-09-2011, 17:21
В сряда (миналата, не тази) избягах от последния час (СИП Английски, който всъщност е задължителен :lol: ) Бях много уморен и така... Обаче днес класната се сети че ме е нямало и днес ми вика: Ти си отсъствал, бла - бла - бла ще донесеш ли бележка от родител? И аз малко се паникьосах и й казах, че съм пътувал и утре ще й донеса... И сега се чудя какво да правя? Няма как да й кажа: Ами госпожо, пишете ми неизвинено аз Ви излъгах... Ще й се "намали" впечатлението за мен а не искам това да се случва, тъй като съм 8 клас :) На всичкото отгоре преподава по английски... Да напиша ли бележка вместо майка ми... Не знам... Дайте идеи. Ако кажа на майка ми ще ми се скара и няма да ми напише, така че това не е вариант... Дайте идея/шаблон как точно трябва да се формулира една бележка от родител и на какъв лист ? Благодаря предварително... :)
Най-добре помоли някой приятел да ти я напише или ако имаш близък възрастен, който ще ти влезе в положението. Да не вземе иначе да ти познае почерка класната. 8-)

shambles
11-09-2011, 17:24
Ъм, гледай да не е с твоя почерк все пак, предполагам те знае как пишеш и да не го е писал съученик. Помоли брат/сестра/познат от друг випуск или ддзн. Сложи запетайка вместо удивителния след първия ред.
След него остави празен ред.
Остави 1-2 празни реда след края на текста и пиши
с уважение, Някоя Някойова, родител на ученика - това за родителя може и да не го пишеш, но моите бележки така ги оформяха. Ако искаш само 'с уважение', имената
и под това се подпиши (който помолиш да се подпише, де)

CoNviCt
11-09-2011, 17:57
Не трябва да пускаш подписа на майка си в ИНтернет.


О, колко си прост!
Има ли смисъл изобщо?
Оооо, не!

Biskfitka
11-09-2011, 18:23
Е може това да не е подписа на майка му,аз като съм си писала бележки не съм правила точно същия подпис като на мами 8-)

Fiction7577
11-09-2011, 20:37
след Славчева, не трябва да има удивителен знак, а запетайка... другото е ок..

Co0kieGirl
11-09-2011, 21:16
Мда,гледай да не пишеш с твоя си почерк.Пробвай да си вземеш медицинска бележка,примерно.
офтопик:случайно да учиш в 133? ;д

NambyPamby
11-09-2011, 21:56
Удивителният знак ме израдва максимално. 8-)
Пишеш суупер готино, аз даже нямам толкова хубав почерк, пък съм момиче. 8-)
Бележката може да мине, може и да не. Можеше да кажеш, че от няколко седмици си болен и ти е станало зле последния час и затова си си тръгнал, надали тогава щеше да ти се налага да търсиш бележка по никое време.

Greennight
11-10-2011, 08:08
По-добре помоли майкати да я напише или кажи на класната истината...Няма смисъл за 1 неизвинено да поемаш такъв риск