PDA

View Full Version : Държите ли предмети подарени от бив-шия/шата половинка?



pavelvasilev
11-14-2011, 18:37
Наскоро се разделих с бившата ми приятелка, имам много и все хубави подаръци от нея, статуетки, фигури, скулптури, свещници изобщо много и все красиви и стойностни сами по себе си неща, не само че е от бившата ми, толкова ми харесват че нямам сърце да ги махна но от друга страна ми напомнят малко и от време на време на бившата и се тормозя така, но пък ми харесват и ще се постарая да ги мисля само като предмети на изкуството. Вие как постъпвате в такива случаи?

Sh@d0w
11-14-2011, 18:40
Ами не съм имал кой знае какви подаръци от бившите. Само едно медальонче, което в последсвие изхвърлих, заради спомените.

Не бих пазил нищо, което е от бивша. Миналото си е минало и трябва да си остане там. Няма място в настоящето :)

ScarletBite
11-14-2011, 18:40
пазих си едно пръстенче 2 години и го върнах на момчето, когато отново се видяхме и пак трябваше да се разделяме. :) тааа, да... голяма стойност имат тези малки подаръци.

SisiStrange
11-14-2011, 18:41
Не се сещам за такива предмети, които да пазя и въобще да се сещам за тях. В един момент си губят стойността и спират да значат нещо. Щом не се е получило, значи не са символ на нищо.

SmilezZz
11-14-2011, 18:44
Пазя ги ! И от време на време , когато ги погледна ме навяват едни приятни спомени.

LeprikonA
11-14-2011, 18:50
оттървах се от снимки, една приятелка даже изгори тържествено едната :D (дълга история), а относно предметите - те са 2, едното е заровено тъй че да не ми се мярка, а другото съвсем не носи спомени, защото не се свързва с конкретен спомен, дори с човека не, чисто и просто покрай него се сдобих с предмета.

XTREMEFREERIDE
11-14-2011, 18:50
Пазя и винаги ще пазя. Все пак са били от хора, които са означавали нещо за мен, а вероятно и винаги ще означават.

pavelvasilev
11-14-2011, 18:56
Пазя и винаги ще пазя. Все пак са били от хора, които са означавали нещо за мен, а вероятно и винаги ще означават.

Това ми хареса, може би ми трябва малко време от раздялата и ще гледам така както ти казваш...:)

Boyman
11-14-2011, 18:57
Подарявали са ми, но в последствие съм се разделял с тях по един... или по друг начин.

robles
11-14-2011, 18:59
Пазя, единствено изтрих всички снимки и съм изхвърляла някои дребни неща, дето не са ми трябвали. А нещата, които пазя въобще не ги свързвам с него и не ми навяват никви спомени. Все едно съм си ги купила сама...

anonymous708973
11-14-2011, 19:00
Пазя и винаги ще пазя. Все пак са били от хора, които са означавали нещо за мен, а вероятно и винаги ще означават.

+1

Irti
11-14-2011, 19:03
Изгарям ги. Така прекъсвам връзката с миналото и дадения човек.

againstyou
11-14-2011, 19:04
Имам едно плюшено мече,което много обичам и нямам намерение да се разделям с него.

tuzaro
11-14-2011, 19:19
немам подаръци майна

Beroobs
11-14-2011, 19:24
Интересна тема . Ще ви се стори безбожно тъпо вероятно ,но си имам цяла голяма червена кутия за "бивши" . Всички подаръци ,които са ми подарявали са там и когато съм в кофти настроение , понякога,само за да се сетя какво съм имал , я отварям и започвам да гледам ... ама бързо затварям,че е като няква кутия на Пандора :-D

bebchoOoOoOo
11-14-2011, 19:33
Разни бижута, които имах от бившия ми ги изгубих след като се разделихме. Имам неща от него - плюшки, дрешки, сувенирчета, които вече не носят някаква сантиментална стойност.Не мисля да ги изхвърлям, гледам да не са ми много в полезрението и толкова ;д Само снимките изтрих, и то доста след като го бях превъзмогнала напълно - просто не ми трябват ;]

dirtyyy
11-14-2011, 19:34
Махам ги, не мога да гледам миналото..:з

LDto
11-14-2011, 19:49
Всички играчки (подаръци) съм дала в "дом майка и деца" на мен минало не ми трябва,но мога да дам на децата поне нещо хубаво....

shmatarok
11-14-2011, 20:07
То мене не са ме глезили кой знае колко...
От единия бивш имам обаче едно страхотно бижу, съвсем простичко и обикновено, но много си го харесвам и си го нося... без обаче изобщо да се сещам за миналото ми с този човек. 8-)
От последния имам една плюшка, която подарих на малкия звяр, 'щото е мега баналната простотия и той изрично знаеше, че много ги мразя тея проклети сърца, още повече я намразих конкретно тая, защото ми я подари в деня преди да скъсаме, като евентуално извинение. Е, на мен ми трябва повече от това, че да прощавам. 8-) Та, мярка ми се от време на време пред очите, ама не ми прави впечатление, лесно игнорирам дребни простотии. 8-)

horacio
11-14-2011, 20:13
пазя ги 8-)
е пазя.... силно казано.... просто си стоят някъде из нас не ги пипам изобщо....

Hilary_
11-14-2011, 20:28
Дали заради хубавите спомени или просто ми е жал да ги изхвърля си ги пазя!

BeFree
11-14-2011, 20:52
Не бих пазил нищо, което е от бивша. Миналото си е минало и трябва да си остане там. Няма място в настоящето :)

+1

Extremescream
11-14-2011, 21:40
Пазя си всичко. Тези неща ги свързвам с много хубави моменти. Да, щом сме се разделили явно нещо се е объркало, но понякога ми е хубаво просто да си спомням че е било и хубаво някога с тези хора.

IseeDEADbodies
11-14-2011, 21:50
Пазя.. особено последното даже често си го гледам. И нямам намерение скоро да го "скрия", за изхвърляне и дума не може да става. Малко или много тези "неща" навяват хубави спомени, макар и крайния резултат да не е бил толкова добър. А и с времето почваш да си спомняш само хубавите спомени, така че аз лично нямам проблеми.

DragonLady
11-14-2011, 22:02
Имам едно комплектче от сребърна гривничка и колие, който са ми от един бивш и си ги пазя и до ден днешен. Нямам никакво намерение да ги изхвърлям, харесвам си ги много и доста често ги нося :) А и са ми скъп спомен за една прекрасна дълга връзка :)

FlippanT
11-14-2011, 22:52
И мен не са ме глезили много (да не кажа изобщо 8-) ), ама каквото са ми подарили съм го оставил... някъде :lol: Ама ако ми потрябва ще си го намеря. Пък и имам една тениска.... сега както стана студено, добре се спи с нея :lol:

xoxi
11-15-2011, 07:11
Аз не мога да се обвържа с някой предмет до такава степен, че той да ми контролира настроението и да ми връща спомени.
Съответно всичко си стои при мен. Нищо не изхвърлям, нито крия някъде, където да не го виждам.

Oldschool
11-15-2011, 07:29
Има поне два типа хора:

1. Такива, които помнят само лошото и съответно не искат да си спомнят и изхвърлят всичко.

2. Такива, които помнят повече доброто (все пак сте били заедно, всичко ли е било лошо) и съответно нямат проблеми с неща от миналото си.

SisiStrange
11-15-2011, 07:44
^А има и такива, за които просто предметът остава безразличен и си минават покрай него редовно без да се сещат за нищо специално.

Oldschool
11-15-2011, 07:46
тези са към вторите, защото не носи негативна емоция. Може да е неутрална, може да е положителна...

li0n
11-15-2011, 08:22
Имам само парфюми :lol:

GossipGirl89
11-15-2011, 08:48
Нищо не съм изхвърляла до сега - имам разни подаръчета, някои са прибрани, други са на по-видни места... но нямам намерение да се лишавам от тях. То почти няма предмети, които да ме сдухват и да ми носят кофти спомени, защото гледам от положителната страна на нещата - била съм с определен човек, имали сме си хубавите моменти, разделили сме се, но към никого не съм останала с лоши чувства. В крайна сметка тия хора малко или много са били част от живота ми и ми изглежда глупаво да се опитвам да "изтрия" този период :)

bloodyF
11-15-2011, 08:54
Ами не съм имал кой знае какви подаръци от бившите.



и аз така
имах един шал и го изхвърлих, защото хич не ми ставаше добре като го видех
и един пръстен, който бях изгубила и един ден случайно намерих у дома и почнах да си го нося, обаче след 1-2 седмици отидох на море, оставих го върху кърпата,забравих че е там, изтупах я и я прибрах и явно е останал някъде на плажа, не съжалявам де :Д

BrokenKnight
11-15-2011, 10:43
имам една картичка с текст, който е свързан с подаръка от един Свети Валентин , една чаша с наша снимка, имаше и вино 0.700 мл. (с кеф си го изпих) бонбони а у хаха .. и след като се разделихме ми се искаше да ги хвърля , но реших да останат (даже не ги гледам, не знам защо само си стоят) :D

като се замисля, няма смисъл да се махат, след като е подарък от човек, на който си държал малко или много .. поне спомените да си останат ако са били приятни естествено :D

IseeDEADbodies
11-15-2011, 10:47
имам една картичка с текст, който е свързан с подаръка от един Свети Валентин , една чаша с наша снимка, имаше и вино 0.700 мл. (с кеф си го изпих) бонбони а у хаха .. и след като се разделихме ми се искаше да ги хвърля , но реших да останат (даже не ги гледам, не знам защо само си стоят) :D

като се замисля, няма смисъл да се махат, след като е подарък от човек, на който си държал малко или много .. поне спомените да си останат ако са били приятни естествено :D

Ем така де. Колкото и да съм се изнервял, като си го видя "едното нещо", ми става драго и се усмихвам. Така че.. Важното е според мен да не си черноглед и злопаметен, а просто да се сещаш с хубаво за тези отминали дни.

BrokenKnight
11-15-2011, 10:50
имам една картичка с текст, който е свързан с подаръка от един Свети Валентин , една чаша с наша снимка, имаше и вино 0.700 мл. (с кеф си го изпих) бонбони а у хаха .. и след като се разделихме ми се искаше да ги хвърля , но реших да останат (даже не ги гледам, не знам защо само си стоят) :D

като се замисля, няма смисъл да се махат, след като е подарък от човек, на който си държал малко или много .. поне спомените да си останат ако са били приятни естествено :D

Ем така де. Колкото и да съм се изнервял, като си го видя "едното нещо", ми става драго и се усмихвам. Така че.. Важното е според мен да не си черноглед и злопаметен, а просто да се сещаш с хубаво за тези отминали дни.

именно това ми беше мисълта

:smt023

gabsit000
11-15-2011, 11:01
колкото и след време да стават незначителни все пак,навремето са значели нещо за мен и не ги изхвърлям ..просто събират прах някъде там.. по кутийте...

Pothead334
11-15-2011, 11:54
Попринцип си пазя туй унуй :D всъщност ги захвърлям някъде из стаята ми и понякога попадам на тях. Понякога изпадам в много дълбоки мисли, когато попадна на такъв предмет, но гледам да не се отплесвам много :D :) а това което го казвате, че все пак сте имали чувтства към тоя човек не винаги е вярно :D например има една, която така ми натрови живота , дето въобще не искам да я виждам даже и здрасти няя да и кажа :D 8)

bebchoOoOoOo
11-15-2011, 12:04
и аз така
имах един шал и го изхвърлих, защото хич не ми ставаше добре като го видех
и един пръстен, който бях изгубила и един ден случайно намерих у дома и почнах да си го нося, обаче след 1-2 седмици отидох на море, оставих го върху кърпата,забравих че е там, изтупах я и я прибрах и явно е останал някъде на плажа, не съжалявам де :Д
Хаха, аз пък пръстена ми от бившия го изгубих в морето, и обицата на носа ми беше от него, тя пъk падна в канала на мивката 8-) И въпреки, че нищо не съм изхвърлила, аз съм от тези, които пазят лоши спомени, но само и специално с този човек, защото след като се разделихме той се погрижи да ми падне в очите и да го намразя. Нито се сещам с добро за него, нито се замислям за някви моменти с него, никакво желание нямам даже да го виждам и така.. Просто си седят у нас, но не защото "някога ни е било хубаво заедно" - не, че за 3 години не е имало хубави моменти, просто той се погрижи да ги заличи от съзнанието ми. :)

Jessie
11-15-2011, 12:49
Ами не съм имал кой знае какви подаръци от бившите. Само едно медальонче, което в последсвие изхвърлих, заради спомените.

Не бих пазил нищо, което е от бивша. Миналото си е минало и трябва да си остане там. Няма място в настоящето :)

Напълно съгласна. ;ррр...
Разделя ли се с някого - значи си е раздяла, без събиране. А и никой в интерес на истината не ми е подарявал нещо до сега. :lol: Освен цветя, които... нормално, няма как да ги пазя. :lol: Сегашният ми приятел ми е подарявал много работи - бижута (за празници, не без причина), дрехи (пак за празници или просто е взел по-голяма заплата), тъй като не съм материалистка, а и сама си изкарвам пари и си купувам каквото ми трябва.

Oldschool
11-15-2011, 12:52
Сегашният ми приятел ми е подарявал много работи - бижута (за празници, не без причина), дрехи (пак за празници или просто е взел по-голяма заплата), тъй като не съм материалистка, а и сама си изкарвам пари и си купувам каквото ми трябва.

Какъв е смисъла на изречението?

Jessie
11-15-2011, 12:54
Сегашният ми приятел ми е подарявал много работи - бижута (за празници, не без причина), дрехи (пак за празници или просто е взел по-голяма заплата), тъй като не съм материалистка, а и сама си изкарвам пари и си купувам каквото ми трябва.

Какъв е смисъла на изречението?
:lol:

Смисълът е, че преди не съм получавала подаръци, щото не съм ги искала и до известна степен бившите ми са били кретени. Сега получавам просто, щото съм заслужила вниманието на даден човек, на когото му е приятно да прави това за мен.
Знае ли човек - един ден мога точно за това момче да напиша - да, подаряваШЕ ми разни работи. ;р...

Oldschool
11-15-2011, 13:01
А това което си написала всъщност е:

1. Сегашният ми приятел ми подарява много неща (ок, яко е)
2. тъй като не си материалистка (странен туист, но явно ще кажеш, че му ги връщаш и не ги искаш)
3. сама изкарваш пари и си взимаш каквото ти трябва. (окей, ама тръгнахме за подаръците на твоя приятел да говорим, а стигнахме доникъде)


Всъщност просто се заяждам, защото се изтъкваш по някакъв начин и цялото това нещо нямаше смисъл така написано.

vesito13
11-15-2011, 13:06
Не бих изхвърлила подарък от някой, само защото сме се разделили. Нямам какво толкова да забравям, че да не искам подаръците да ми напомнят за някого. С убеждението съм, че миналото си е минало и като такова, то винаги ще е някаква част от живота ми, която не искам да изтрия. Каквото е трябвало, се е случило и след това няма как просто да изчезне. Така е и с подаръците, пазя ги заради хубавите спомени, без особено значение какво се е случило с дадения човек.

Jessie
11-15-2011, 13:13
А това което си написала всъщност е:

1. Сегашният ми приятел ми подарява много неща (ок, яко е)
2. тъй като не си материалистка (странен туист, но явно ще кажеш, че му ги връщаш и не ги искаш)
3. сама изкарваш пари и си взимаш каквото ти трябва. (окей, ама тръгнахме за подаръците на твоя приятел да говорим, а стигнахме доникъде)


Всъщност просто се заяждам, защото се изтъкваш по някакъв начин и цялото това нещо нямаше смисъл така написано.
Хора без работа и с липса на малко сиво вещество. ;р :P

fenkaaa
11-15-2011, 13:43
Не съм имала кой знае какви връзки (обикновено преди не се задържах с момче и месец,по мое желание),за да получавам кой знае какви подаръци.Имам си приятел от година и нещо и не мисля да изхвърлям подаръците от него,или да му ги връщам,дори ако се разделим някой ден :) За мен тези неща си имат стойност.

ludata90
11-15-2011, 14:03
Пазя всичко, освен подаръци имам и снимки на компютъра, но те са скрити за да не ги виждам и аз.....даже все още има негови вещи в нас, въпреки че се разделихме доста отдавна.

dream1707
11-15-2011, 14:33
пазя ги 8-)
е пазя.... силно казано.... просто си стоят някъде из нас не ги пипам изобщо....

Oldschool
11-16-2011, 05:29
Модераторите показват нещо двоен аршин ми се струва. ;)

VaMpiRKaTaaa
11-16-2011, 06:34
Миналото си е минало и трябва да си остане там. Няма място в настоящето :)
Точно на същото мнение съм :)

LadyDaisy
11-16-2011, 07:21
Не съм изхвърляла нищо, не че съм имала и много подаръци де, но все пак. Всичко, което ми е подарявано от бивши е било нещо, което да ми влезе в употреба - някакви дрешка, табакерка, отверка, гаечен ключ (WTF!?), прибори и т.н. Просто бившите ми са били на ясно, че НЕ обичам безсмислени лигави и непотребни подаръци. Единствено имам един пръстен, който така да се каже не е функционален, но го нося. Дори да съм се разделила с човека и сега да не си говорим, този пръстен ми помага да мисля, че благодарение на всеки един от бившите си съм стигнала до тук и живота ми се е развил така, че днес да кажа Щастлива съм със себе си и нещата около себе си!

Naive
11-16-2011, 13:34
Имам само една оригама - рибка. И си я пазя, да. Просто оценявам труда и че я е правил специално за мен. Пък и тогава ме усмихна супер много, даже си я бях закачила над леглото. :Д И стоеше там до преди 3-4 месеца, но си пребоядисвах стаята и я махнах и не съм я слагала пак.
В момента рибката не ми прави никакво впечатление (не съм сигурна къде е дори) ииии не ме връща никъде. Но е много сладка. :Д

DarkKiller16jp
11-16-2011, 17:23
Не ги пазя, просто не ми пречат особено и затова не съм ги и изхвърлила..

2miss4sixty8
11-16-2011, 18:32
пази ги.. аз всичко си пазя..

Luci
11-16-2011, 20:50
Върнах й полувината работи в пристъп на гняв и то все хубави подаръци, за което като се сетя и съжалявам... но другата полувина от подаръците си ги пазя :)

terry2
11-17-2011, 20:31
Щом наскоро сте се разделили, скрий ги някъде, защото емоциите свързани с предметите сега не са хубави. След години ще си преодолял раздялата напълно и когато случайно ги намериш някъде ще ти стане мило и ще гледаш по-скоро философски. Аз така след една тежка раздяла изпочупих с крясък всички неща от него и запазих само едно в един шкаф. Наскоро го видях и ми стана много хубаво- вече са останали само хубавите спомени и се радвам, че съм запазила поне тоя предмет.

dami666
11-17-2011, 21:39
Пазя си едни блузки от бившия,много си ги харесвам и не заслужават да ги хвърлям.Това че са от човек с който сме се разделили не ги прави по- малко яки.

kalpazanka
11-18-2011, 08:41
Пазя, въпреки че не е редно.

pavelvasilev
11-18-2011, 10:23
Щом наскоро сте се разделили, скрий ги някъде, защото емоциите свързани с предметите сега не са хубави. След години ще си преодолял раздялата напълно и когато случайно ги намериш някъде ще ти стане мило и ще гледаш по-скоро философски. Аз така след една тежка раздяла изпочупих с крясък всички неща от него и запазих само едно в един шкаф. Наскоро го видях и ми стана много хубаво- вече са останали само хубавите спомени и се радвам, че съм запазила поне тоя предмет.

Точно така и направих!

lovefantasy
11-18-2011, 13:46
И аз си пазя разни неща, не че са кой знае какви, но все пак както казаха и по горе, са ти били подарени в специални моменти, с човек който явно е бил близък. Каквото и да е станало той е бил част от живота ни в един момент.
Наскоро видях един такъв подарък и се усмихнах, стана ми приятно, че се сетих за един хубав спомен :)
Според мен няма лошо да си пазиш такива неща

IncendiaSanctus
11-19-2011, 19:31
Само на мен ли ми стана странно, че момиче е подарявало на момче статуетки и свещници...

Shturrrche88
11-19-2011, 19:33
Имам предмети, които са ми подарявани от бивши гаджета. Не бих ги изхвърлила, естествено. Те си носят своя заряд. Независимо, че не съм вече с тези хора, все пак са ми били скъпи, и спомените за тях също, а те се съдържат в тези малки и стойностни неща.

mynichka
11-20-2011, 05:59
Пазя си ги, от бившия ми приятел имам толкова много неща- повечето като гривни, обици- дори си ги нося. Напомнят ми приятни неща и не бих ги изхвърлила.

purplerainn
11-20-2011, 11:48
Някой съм запазила,други изхвърлила... Истината е,че нито ми пречат,нито помагат.Просто предмети,без никаква стойност! :)

circlesquare
11-20-2011, 15:54
Пазя ги ! И от време на време , когато ги погледна ме навяват едни приятни спомени.

:)

shadowcrew
11-20-2011, 16:00
Никога не бих изхвърлил нищо което ми е подарено от някоя бивша приятелка, гледам да не се караме и да запазим добрият тон. Преди две години получих първият си подарък от момиче и то беше за Свети Валентин - много хубава сребърна верижка с гравиран надпис с името й. Аз й подарих чихуахуа и до преди 3 дена не беше го изхвърлила, сега незнам :D

Biskfitka
11-20-2011, 16:44
Пазя всичко от бившия,само едно сърце му върнах,когато бяхме в много лоши отношения...сега съжалявам,но...
Нося си дори гривната,обиците,всичко :D

mimzchet0
11-20-2011, 17:29
Тук има 2 мнения .. или пазиш,защото все пак това са спомени от едно хубаво време с любим човек... ,или просто защото си харесваш подараците и не искаш да се разделиш с тях ..
2-рото ми мнение е ,че когато имаш нова връзка,изпълнена с любов,това може да наранява човека до теб..не на всеки му е приятно да гледа подаръци от бившите на приятелката/приятеля си ..



Но .. все пак да кажа и за себе си , пазя си всичко от бившия ми приятел..дори от хора,които са ми били само ПРИЯТЕЛИ,без никакви отношения..това са спомени...но когато отида при бившия ми и като видя неговите подаръци ми става много кофти...защото знам,че все пак те значат нещо за него.. а също и моите подаръци за мен .. :) Много е кофти така...м/у двете неща съм..но все пак нищо не съм изхвърляла!!!

GabrielleShayk
11-20-2011, 19:02
Пазя си няколко плюшени играчки и един пръстен и ме навяват приятни спомени като ги видя,но хич няма да ми стане приятно ако разбера,че приятелят ми си пази подаръци от бившите си :D Звучи много егоистично,но...

pavelvasilev
11-20-2011, 19:20
Само на мен ли ми стана странно, че момиче е подарявало на момче статуетки и свещници...

Е не само това, подарявала ми е двд, палатка, рибарски стол, кристални чаши за шампанско абе мното и все скъпи подаръци,
никога не бях получавал от жена такива скъпи вещи :)

weezyfuckinbaby
11-20-2011, 19:54
Пазя си ги, защото си останах приятелка с повечето ми бивши и не ме бърка да си ги гледам даже ми е готино.

Evelynn
11-21-2011, 23:03
Пазя си абсолютно всичко, поради гадния факт, че съм изключително сантиментална. Чак не се понасям колко много 8)