PDA

View Full Version : Стоя си и се чудя...



peace94
11-17-2011, 19:56
Какво става??
Хората се зарибяват с други от скука, от СКУКА, не от чувства. Държат по няколко, играейки си с чувствата им, за да си начешат егото. Момче зарязва момиче, което харесва много, защото няма да е лесна и няма да му пусне веднага... Момиче оставя момче, защото няма възможност всеки път да я черпи и да й купува скъпи подаръци. Как може да хората да сме станали толкова повърхностни? Все едно не обръщаме внимание на истинското заради неопределен блясък? Да не смееш да се влюбиш :? Мнения?

SisiStrange
11-17-2011, 19:59
Лоши и повърхностни хора има навсякъде. Абстрахирай се от тях и си живей живота. Далеч не всички са така.
Според мен много от тях се държат така сега, защото карат пубертета и в един момент като улегнат малко, ще си сменят ценностната система. Други няма да я сменят и ще си останат нещастници, но това си е техен проблем.

missmee
11-17-2011, 20:00
Точно така е.. Затова взех и аз да не си давам много зор. На когото му пука достатъчно за мен ще намери всякакви начини за да ми го покаже пък на когото не му пука, то си личи също.

robles
11-17-2011, 20:00
Тъжна работа... не знам кво да напиша, щото акъла не ми го побира всичко тва и не мога да разбера тоя начин на мислене...

Единствено се радвам, че съм избягала от цялата тази лудост.

i4o96
11-17-2011, 20:03
Лоши и повърхностни хора има навсякъде. Абстрахирай се от тях и си живей живота. Далеч не всички са така.
Според мен много от тях се държат така сега, защото карат пубертета и в един момент като улегнат малко, ще си сменят ценностната система. Други няма да я сменят и ще си останат нещастници, но това си е техен проблем. +1

error92
11-17-2011, 20:07
Пий една студена вода, не си заслужава да мислиш за глупости :-)

nepowtorima
11-17-2011, 20:07
Тотално учудена и тъжна съм от всичко случващо се около мен..
Ужасно е всичко.. Хората вече не гледат как да бъдат щастливи, а как да бъдат по-оборотни и как да имат изгода, но не душевна, а материална.
Нищо не мога да направим.. ще седим и ще ги гледаме .. те ще ни се чудят и ние ще им се чудим.. на това което правим..

error92
11-17-2011, 20:10
Тотално учудена и тъжна съм от всичко случващо се около мен..
Ужасно е всичко.. Хората вече не гледат как да бъдат щастливи, а как да бъдат по-оборотни и как да имат изгода, но не душевна, а материална.
Нищо не мога да направим.. ще седим и ще ги гледаме .. те ще ни се чудят и ние ще им се чудим.. на това което правим..

:shock: ко речи ?

ForzaFelipe
11-17-2011, 20:10
Проблема не е че има такива хора,проблема е че тези,различните,почват да правят същото,защото сякаш ако не са такива,няма да успеят в нищо...Най-жалкото е че май наистина е така...

nepowtorima
11-17-2011, 20:11
Тотално учудена и тъжна съм от всичко случващо се около мен..
Ужасно е всичко.. Хората вече не гледат как да бъдат щастливи, а как да бъдат по-оборотни и как да имат изгода, но не душевна, а материална.
Нищо не мога да направим.. ще седим и ще ги гледаме .. те ще ни се чудят и ние ще им се чудим.. на това което правим..

:shock: ко речи ?

Какво има сега пък?

error92
11-17-2011, 20:12
Кой на какво се чуди, нищо не мога да направим ? :grin: май чуденето и тъгата ти идват в повечко..почини си малко :-)

nepowtorima
11-17-2011, 20:16
Кой на какво се чуди, нищо не мога да направим ? :grin: май чуденето и тъгата ти идват в повечко..почини си малко :-)

Имах предвид, че ние ще ги наблюдаваме как нараняват хората, които ги обичат.. как могат да бъдат толкова алчни и да имат само материална изгода. Аз това освен да го наблюдавам.. не, не се заемам да се опитам да го поправя... бих искала, но е прекалено голяма отговорността..
А те ще ни гледат как сме нормални, как сме щастливи и надявам се все някога ще осъзнаят, че и те могат да бъдат щастливи, но надали вече ще бъдат искани от някой..

ForzaFelipe
11-17-2011, 20:21
Надявай се...по вероятно е ти да стоиш и да ги гледаш колко са щастливи...Не те знам вярваш ли в глупостите "всичко се връща" ала бала...Такива момичета може да ги видиш в скъпите коли,собственост на богати момченца от същия род,а ние ще стоим и ще ги гледаме само ;)

NC
11-17-2011, 20:22
Надявай се...по вероятно е ти да стоиш и да ги гледаш колко са щастливи...Не те знам вярваш ли в глупостите "всичко се връща" ала бала...Такива момичета може да ги видиш в скъпите коли,собственост на богати момченца от същия род,а ние ще стоим и ще ги гледаме само ;)
За съжаление е така.

SisiStrange
11-17-2011, 20:25
nepowtorima, няма такова нещо. Всеки като се промени, по един или друг начин бива оценен. Според мен тези неща се надрастват от повечето. Във всяко общество си има черни овце, разбира се, но няма логика да се вторачваме точно в тях. По-голямата част в един момент им минава лигнята, изведнъж се оказват затрупани от отговорности, мама и тати не дават толкова парички вече и постепенно се променят. Поне аз имам такива наблюдения. В началото (прогимназията) всички бяха просто ужасни, както и в първите години на гимназията. Тресяха ги яко хормони, ниско самочувствие, неразбраност... абе пубертет. После лека полека ги наблюдавах как повечето се оправят. Започнаха да се обличат нормално, да говорят като хората, да си търсят сериозни връзки и тн. Сега, в университета такива изпълнения (като описаните) практически няма или просто са такава рядкост, че не им обръщам внимание. Не се отчайвайте. :)

anonymous708973
11-18-2011, 06:02
Честно казано, не ме засяга.
Не съм такава, не постъпвам по този начин и не общувам с хора, които постъпват така.

sasha_90
11-18-2011, 08:10
Ти сега ли разбра,че светът се е напълнил с повърхностни хора?Е,има си и изключения,но те са се скрили някъде или поне аз не мога да ги открия.

NC
11-18-2011, 08:11
И аз ги търся...

sasha_90
11-18-2011, 08:18
И аз ги търся...
Дано успеем да ги намерим преди да сме се сбръчкали,разболели и умрели. :D (малко черен хумор).

NC
11-18-2011, 08:19
Обичам черния хумор,ама много хора не го ценят!

sasha_90
11-18-2011, 08:23
Обичам черния хумор,ама много хора не го ценят!
То в днешно време и по-ценни неща(имам предвид характер,качества) не се ценят,ти искаш на черния хумор да се обръща специално внимание.

NC
11-18-2011, 08:25
Еми живота стана такъв.

fenasf
11-18-2011, 14:30
Според мен си тъпа, също така си фрустрирана, че никой не се зарибява с теб или пък си била зарязана от някого, на когото не си пуснала.

ScarletBite
11-18-2011, 14:49
http://www.youtube.com/watch?v=rZyVOJ_pht8&feature=share специално :)

ledenakrasota
11-18-2011, 14:52
Когато смениш гледната точка, ще спреш да виждаш тези идиоти. :)

VaMpiRKaTaaa
11-18-2011, 15:12
Такива сме повечето...
Например в работата ми като се издигнат малко и вирват носа вече...
Правят се на големите шефове...а аз като се издигнах благодарение на работа,не връзки и си се държа пак по същият начин,както се държах и в началото,защото не забравих от къде съм тръгнала.Много мразя повърхностните хора....

iiordanova
11-18-2011, 15:52
Добре дошла в реалността! :)
Не всички са такива каквито ги описваш,но огромна част са. Повърхностни хора винаги е имало и ще има.
Не им обръщай чак такова внимание,макар и да е неизбежно.
В днешно време е по-важно да бъдат добре подсигурени финансово, а пък чувствата,ако изобщо съществуват са изоставени на заден план. Свидетели сме на мноооого такива публични личности(по-добре е да не изброявам),които си намират чичко-паричко и се опитват да залъгват себе си и обществото колко са влюбени и т.н. Ама себе си,ако успяват да залъжат,то обществото със сигурност не. Така че ..няма от какво да се учудваш. Ама един ден ще им дойде акъла в главата и тогава ще се радваш,че не си част от тях.
Живей си живота и не мисли за тях. Просто,защото се тормозиш с излишни мисли.

cigarettekisses
11-18-2011, 16:47
Мъжете ,които постъпват така, са комплексари,
а жените ,които описа,са материалистки.
Не всички са такива.

kyon
11-18-2011, 17:17
Честно казано, не ме засяга.
Не съм такава, не постъпвам по този начин и не общувам с хора, които постъпват така.

VaMpiRKaTaaa
11-18-2011, 17:23
Честно казано, не ме засяга.
Не съм такава, не постъпвам по този начин и не общувам с хора, които постъпват така.
3ащото не работиш,а мама и тате те дундуркат още.
Обаче,ако работиш няма начин да не общуваш с такива хора.
Има ги навсякъде.
И няма как да ги избегнеш.

kyon
11-18-2011, 17:26
Честно казано, не ме засяга.
Не съм такава, не постъпвам по този начин и не общувам с хора, които постъпват така.
3ащото не работиш,а мама и тате те дундуркат още.
Обаче,ако работиш няма начин да не общуваш с такива хора.
Има ги навсякъде.
И няма как да ги избегнеш.

Не те нападам, но..
Ако ти му позволяваш много ясно, че ще извлича максимално, колкото може от тебе.

againstyou
11-18-2011, 17:26
Силно се надявам като израстнат да се променят.Единствено мога да ги съжалявам,не си ги слагам на присърце обаче.Живеем в демократичен свят и всеки е свободен да прави каквото си иска и да бъде какъвто си иска.Друг е въпроса,че изглеждат смешни.

bitchwolf
11-18-2011, 19:06
Имам си истински хора до себе си (които не са повече от..ами 2-ма), живея така и съм щастлива. "Онези" се старая да не ги отразявам или поне да не приемам нещата толкова присърце. Всеки за себе си.

peace94
11-18-2011, 20:29
Според мен си тъпа, също така си фрустрирана, че никой не се зарибява с теб или пък си била зарязана от някого, на когото не си пуснала.

Е, не, РАЗКРИ МЕ, човече! Край, отивам да се режа :X Това, че наблюдавам хората около себе си, вадя си изводи и не одобрявам някои неща, няма как да не ме прави тъпа явно... И да съм била зарязана от такъв човек, кво? Даже може би печеля. Но това е въпрос на друга тема :)

svinqvtrastika
11-18-2011, 23:40
Аре бе .Кой ти каза,че няма изключения.Пача.

NeverBack
11-18-2011, 23:47
Повечето хора найстина са такива , но има изключения. :)

ForzaFelipe
11-18-2011, 23:49
Аз съм изключение и съм горд да си го призная 8-) :lol:

NeverBack
11-18-2011, 23:56
Аз също съм изключение , ама ми се падат точно такива момичета както е в описанието.И съм изгубил "вярата" си към нежния пол.По-добре ми е сам.

ForzaFelipe
11-19-2011, 00:02
Еми...двама сме...така и не съм случил на момиче...ама кво да се прави,момчетата се оплакваме от момичетата,момичетата от нас и...мир и любов :lol:

Аз съм решил,търся си баница,а не кифла :lol: Трудно се намират ама има ги :razz:

NambyPamby
11-19-2011, 00:02
Те изключенията са много повече, отколкото стандартните случаи май.
Споделям мнението на Сиси, че този начин на мислене и поведение е характерен за пубертета и с времето се надраства, пък който не успее се превръща в тъжно комплексирано човече.
Няма меркантилни по природа хора, те се превръщат в такива от нужда. Всеки проявява такива страни от характера си, в зависимост от етапа в живота си, в който се намира.
Като искаш да гледаш негативната страна на живота, само нея ще виждаш и ще спреш да виждаш хубавото, красивото, истинското. И ще станеш по-жалка и от описаните от теб, 'щото ще си вечно меланхолична, депресирана и нещастна, просто животът ще те смачка. Затова спри с тоя фатализъм и се опитвай да намериш нещата, които те радват(дежа ву имам вече), намери хората, с които имате общи интереси и ценностна система, за да не изпадаш в такива летаргични състояния като сегашното. Животът не е толкова отвратителен, колкото мислите и колкото ви се набива в главите от бабите, дядовците, родителите и учителите ви дори. Простотията, лошотията и наглостта са навсякъде и няма как постоянно да се игнорират, но поне трябва да се опиташ да не се вторачваш толкова в недостатъците на обществото и да се опиташ да намериш положителното. Животът е такъв, какъвто си го направиш. Логично е като си отчаяна и обезверена да привличаш хора с подобна негативна енергия. И обратно - когато си лъчезарна, знаеш какво искаш да привличаш към себе си(хора и събития), съответно привличаш желаното.

mobys
11-19-2011, 05:50
Напоследък станах свидетел на какви ли не глупости - от строшен лаптоп в главата на момичето, до наети от нея "биячи" срещу него (двата случея са с различни хора) и се зачудих и аз ... абе що не си живеят хората нормално живота без да го усложняват допълнително.

NC
11-19-2011, 06:19
Еми...двама сме...така и не съм случил на момиче...ама кво да се прави,момчетата се оплакваме от момичетата,момичетата от нас и...мир и любов :lol:

Аз съм решил,търся си баница,а не кифла :lol: Трудно се намират ама има ги :razz:
The same...

peace94
11-19-2011, 13:11
Добре, защо ме нападнахте така?? Къде съм казала ВСИЧКИ са такива?? Естествено, че има изключения, никъде не твърдя обратното. НО това не отрича, че доста голяма част от хората на нашите години са такива в момента. Нито съм се депресирала, нито съм се отчаяла. И покрай мен има изключения. Просто наблюдавам и реших да споделя, за да видя и вашите мнения. Айде мир моля ви :)

2miss4sixty8
11-19-2011, 16:32
е това са ограничени хора.. бедни момичета търсят пари .. това е.. тъпи момчета търсят само ебане.. идиоти навсякъде няма какво да се обсъжда.. винаги ще е така.. ама това са некви мизерници, които всъщност нямат нищо.. може ти да се влюбиш и да ти разбият сърцето, ама поне знаеш че си истинска и имаш възможността да почувстваш независимо дали болка или нещо друго .. хубаво или лошо..