PDA

View Full Version : 6 години разлика .... твърде много ли е?



versmono
01-14-2012, 12:31
Здравейте,

наскоро се запознах с едно невероятно момиче. Много е готина, много е красива и най-вече е чудесен човек.

Имаме 6 години разлика - тя е на 19 аз на 25. За мен това не е проблем, не ме интересува на колко години е, просто защото ми е приятно, когато сме заедно (мисля, че и на нея също). Първоначално беше много ентусиазирана, когато правихме уговорки да се видим и винаги е била доста весела. Подчертавам да се видим (имаме общи интереси и посещаваме еднакви места), били сме заедно с компании, не е било под формата на среща.

Откакто си разбрахме годините, сякаш тя стана малко по-резервирана. Забелязвам, че отново и е приятно, но сякаш я притеснява нещо. По-често взе да ми отговаря, че е заета, когато я питам: "Ще ходим еди къде си, идва ли ти се?". Но все пак приема.

Разбира се напълно е възможно да има някакви други проблеми, но не смятам, че е това. Възможно е и наистина да има ангажименти, но как да съм сигурен?

Как да разбера дали тя смята, че разликата в годините е проблем? Не искам да я питам директно, защото държа на приятелството ни.

SisiStrange
01-14-2012, 12:38
Според мен на вашите години 6 години не са голяма разлика.

TheBeliever
01-14-2012, 12:42
Най-добрият начин да разбереш нейната нагласа по въпроса е да разговаряте.

djipsito
01-14-2012, 12:46
С директния въпрос едва ли да пострада приятелството ви (ако наистина има приятелство)... Аз бих питала директно. А ако мен ме питат директно, ще отговоря директно.

И в други теми забелязвам, що ви е страх да питате ?

shmatarok
01-14-2012, 12:56
Разликата ви не е голяма, що се отнася до вашите години. Може да има някакви други неща на главата, ама поговорете, ако толкова се притесняваш да не стане нещо, вкарай го като шега по някакъв начин... Ама недей да си мислиш, че непременно има някакъв проблем, защото винаги я има и вероятността девойчето да си има някакви грижи на главата и затова да се е държала и по-особено. :) Успех.

anonymous708973
01-14-2012, 13:24
Какво общо има директният въпрос с приятелството ви? Не сте малки, сядаш и питаш.

Chacho
01-14-2012, 13:31
Не е въпроса да разбереш, дали има проблем, а да й решиш проблема. Накарай я да се чувства комфортно с теб и възрастта ти, и това е.

Leticcia
01-14-2012, 14:00
Не е въпроса да разбереш, дали има проблем, а да й решиш проблема. Накарай я да се чувства комфортно с теб и възрастта ти, и това е.

Точно :).........

Biskfitka
01-14-2012, 16:03
Според мен разликата ви хич не е голяма...

MojoJojo88
01-14-2012, 16:10
Прочетох първите две изречения. Ако се разбирате и нямате проблеми във взаимоотношенията си, значи не е голяма разликата.

toad
01-14-2012, 17:11
Не мисля , че в твоя случай разликата е голяма . И двамата сте вече достатъчно зрели , а не пишлемета .

ByBinKaa
01-14-2012, 17:36
Според мен на вашите години 6 години не са голяма разлика.

А и годините не са от чак такова значение. Не е важно на колко си, а какво имаш в главата. Много зависи ! :)

LeprikonA
01-14-2012, 19:07
Не мисля , че в твоя случай разликата е голяма . И двамата сте вече достатъчно зрели , а не пишлемета .

съгласна. а и най-добре да си зададеш въпроса направо, както казаха преди мен.

PullMeCloser
01-14-2012, 19:10
Не,не е много.

Bomber
01-14-2012, 19:12
Мисля че нямате толкова голяма разлика има къде къде по-фрапиращи случай,а ако искаш да разбереш какво и е поговорете си

Luidgie
01-14-2012, 20:52
Не е много. И вземи я питай, защото може да има проблем с възрастта. И не е нужно да я питаш директно, ако толкова те е страх... Просто трябва малко мисъл не е мозъчна хирургия.

Glam0rous
01-14-2012, 21:44
От една страна не е много - и двамата не сте малки, ама от друга... Ти може би сега си завршил, работиш, а тя сигурно става студентка. Ти ще ходиш на работа, ще си прибираш изморен, тя ще иска купони, тепърва ще се запознава с нови хора. Абе сложно е. Зависи доколко е сходен начинът ви на живот. Ама седни и я питай направо, няма какво да се мотаеш и да си мислиш какво ли не. Не е изключено и просто нещо да не и е харесало или да е усетила, че нещата отиват в не-чисто приятелска посока, а да няма такива намерения и затова да се държи дръпнато.

anonymous708973
01-16-2012, 06:05
Изобщо не е задължително да иска да ходи по купони и барове. Както и не е задължително той да се прибира като парцал, все ще отидат някоя събота на бар и всички ще са щастливи.
Това е най-тъпият проблем, който може да възникне в една връзка с известна разлика в годините.

Mi6inka
01-16-2012, 08:33
Разбира се, че не е голяма. Имам връзка с 6 години по-голям вече година и половина, така че... Просто поговори с нея и ако тя има някакви притеснения направи така, че да разбере, че няма за какво да се притеснява и дано скоро да се похвалиш с младо гадже :)

bloodyred
01-16-2012, 12:54
По принцип на тази възраст и 6, и 7, и 8 години не са много според мен.. но всичко си зависи от вас, ако си се харесвате и искате да бъдете заедно, разликата не е проблем :)

Bloody-girl
01-16-2012, 13:50
Разликите в годините стоят различно на възрастите .. х ) Примерно :: 12 годишно момиче с 18 годишен батко не върви, нали? .. ( мое мнение ..сега 10 годишни ходят с 25 годишни ...) При вас разликата си е точно на мястото. х )
Следващия път, когато излезете поговорете на тази тема, попитай я без заобиколки, за да не го разбере погрешно. Няма как да си развалите взаимотношенията ако попиташ на точното време, в точното място. Успех!

uncontrollable14
01-16-2012, 14:31
Според мене също за вашите години ,не е голяма разлика :)

cigarettekisses
01-16-2012, 17:27
Не е голяма разлика. Важното е да се разбирате и за вас да не е проблем.

bunbonata
01-17-2012, 09:34
Изобщо годините не играят нинаква роля приятелят ми е 6 години по голям от мен и сме вече 3 години заедно , проблемае че тя просто не те харесва ;)

IGotTrouble
01-17-2012, 11:40
Какво значение има какво ще ти кажем ние относно разликата във възрастта? Ние нямаме значение, проблема е в нейната глава и е редно, щом си усетил някаква промяна в поведението й, да поговорите. Може дори проблема да не е това. От друга страна, колко ли държи на теб, за да я притеснят едни години при положение, че не е толкова фрапантна разликата? Даже напротив - нормална си е.

kamenski88
01-17-2012, 13:04
Ами бях влюбен в жена с 35 години по-голяма от мен, по-стара от нашите. Та 6 години са нищо. Не се интересувай какво мислят другите, за любовта няма граници. При всеки е различно - аз в жена под 30 не мога да се влюбя и да я обичам - за мен те са само хубаво тяло за секс. Но твоята вече излиза от кифленската възраст и е над 18, та може и да е свястна. Но някои 19-20 и няколко годишни са същите кифли като пуберките. Не я познавам, не мога да ти кажа.

Luidgie
01-17-2012, 16:36
Ами бях влюбен в жена с 35 години по-голяма от мен, по-стара от нашите. Та 6 години са нищо. Не се интересувай какво мислят другите, за любовта няма граници. При всеки е различно - аз в жена под 30 не мога да се влюбя и да я обичам - за мен те са само хубаво тяло за секс. Но твоята вече излиза от кифленската възраст и е над 18, та може и да е свястна. Но някои 19-20 и няколко годишни са същите кифли като пуберките. Не я познавам, не мога да ти кажа.

И какво стана с въпросната жена? Не че е много по темата, но ми е интересно.

mississippi
01-18-2012, 12:44
винаги съм казвала, че зависи много от човека - той на какво равнище като човек се е развил

bratignat
01-19-2012, 12:56
Преди мислех, че няма проблем, но сега на второ четене - имай едно наум.

Относно "заетостта" й опитва се да те отреже постепенно. Щом е толкова заета не я безпокои, под път и на път яки момичета. Спри да я търсиш, не й се обяснявай и тогава ще видиш, как бързо ще започне да се "освобождава".

Лично мнение - не се занимавай.

dani24
01-19-2012, 13:45
и моят съвет е да търсиш нещо ново :)

NastyCais
01-21-2012, 18:29
Не е брат аэ сам на 18 и бях с една шаврантиа на 41 ама секса беше уникален леле тая правеше анален сичко. Ма веднаж сьпруга и ни фана и имаше яко бои хаха.

Да не ти пyka бpaт.. :DD

AniBG
01-22-2012, 07:32
Не мисля, че има съществен проблем във възрастта в случая.. Родителите ми имат 9 години разлика и са много щастливи, обичат се.. Ако тя има проблем с това, говори с нея, имаш уста, можеш да го направиш! Айде после кажи как е минало! ;)

marilyn
01-22-2012, 13:07
Това дали ви е голяма разликата зависи от гледната точка. За мен не е, даже си е напълно нормално. Но има хора, на които би им се сторила много. Питай я дали я притеснява, все пак на дали приятелството ви "ще пострада".

Violenza
01-22-2012, 18:41
И според мен разликата ви изобщо не е голяма, но щом тя е започнала да се отдръпва може би за нея това представлява някакъв проблем.

stefito0oo
01-24-2012, 15:27
Най-добрият начин да разбереш нейната нагласа по въпроса е да разговаряте.

Съгласна съм с теб!!Не мисля, че годишната ви разлика е проблемна :)

mon4eto
01-24-2012, 17:42
Търси друг проблем , това едва ли я тревожи. 6 години не са хич много и то на ваща възраст. Аз съм на 20,а приятелят ми е на 29 и годините никога не са били пречка!

SomeoneSpecial
01-25-2012, 23:52
6 години изобщо не са много, дори щом тя е на 19, а ти на 25 - доста добре е. Ако бяхте по-малки, можеше и да е проблем, но дори и тогава би било проблем по-скоро за теб, отколкото за нея.
И все пак не можем да и вникнем в главата, може би има някакви странни представи за възрастова разлика, знам ли. Нищо не ти пречи деликатно да я попиташ. :)

fenkaaa
01-26-2012, 22:17
И аз мисля,че на вашите години това не е много разлика.. разбирам да беше 13-19 или 14-20 и подобни,но при вас не е проблем,достатъчно зрели сте :)

DragonLady
01-26-2012, 23:02
Почти същата разлика е и при моята връзка ( аз съм на 19, той на 26 ) и не е никакъв проблем. Важното е да има разбирателство и взаимно уважение, а чувствата си идват с времето. Така, че е по вероятно държанието и да е следствие от друг фактор. По-добре поговорете директно по въпроса, и ако не се получи да не си губите взаимно времето.

.::SunshinE::.
01-31-2012, 08:41
В любовта граници няма :) Шест години не са много, важното е да се обичате ;)

Chappi
01-31-2012, 18:29
Възрастта няма нищо общо с любовта. Не си търси извинение хитрецоо :D

ledenakrasota
01-31-2012, 18:50
Аз съм на 19 и масово мои състудентки ходят с 25-годишни и още по-възрастни. Не е нещо ненормално.

D3X
01-31-2012, 22:24
По-добро от разговора между двама души няма. Най-добре да си поговорите за тези твой притеснения, пък и тя ако желае може да ти сподели какво я мъчи толкова. За възрастта мога да кажа, че е си е напълно нормално, но всеки човек си има собствени виждания. За мен не е нормално разлика от 10 години. Така, че си поговорете с нея. :)

thelover3
02-01-2012, 14:25
А и годините не са от чак такова значение. Не е важно на колко си, а какво имаш в главата. Много зависи ! :)

+1. На тази възраст не е токова голяма разлика.
djipsito, не всички хора са смели във всичко. Просто повечето ги е страх от провала, или пък да не ги отрежат или нещо подобно.

autumn666
02-01-2012, 15:29
И според мен на тази възраст разликата не е голяма. За да разбереш какъв е проблема просто я питай директно... Напълно възможно е тя да си мисли, че възрастта е проблем ЗА ТЕБ и че няма шанс... Поговорете и се изяснете.