PDA

View Full Version : Кола маска на интимната зона



fama
01-21-2012, 18:59
Предстои ми ходене в събота на козметик за първи път на триъгълника. Подготвям се психически отсега.. не ме е срам толкова като се съблека ами от това, че ще ме чекне там :D Можете ли да ми кажете с какво мога да притъпя болката, и как точно действа? Докъде обезкосмява? Иззвинявайте за невежеството. :С

BuBzzz
01-21-2012, 20:09
Не е толкова страшна болката.Секундна е изведнъж става и край :D Малко ще те карат да се чекнеш там да разтваряш краци ама е така :D ти и отдолу ли ще правиш(демек цялостна)
Аз се престраших преди половин година и от тогава бръснач не съм пипнала.Много по удобно е :)

anonymous708973
01-22-2012, 08:12
Зависи дали искаш да ти маха всичко или да остави някакви част.
Моята не ме чекне. Лягам на масата (стоя на лакти, че да гледам и да се подготвям психически преди да дръпне), отваряш краката :д и това е.
Чувала съм, че на места пръскат течен лидокаин, ама при мен такива екстри няма. Предварително не можеш да направиш нищо за обезболяване. След цикъл боляло по-малко уж, но не съм забелязала такава тенденция. Единият път ме боли зверски, следващият... пак си боли, ама не толкова много.
Стискаш зъбки и тва е, после цял ден ще си я бараш и ще се радваш колко е гладичка :д

MissHouse
01-22-2012, 13:40
аз отидох веднъж и изобщо не съм доволна, останаха ми ранички, имам чувството че ми беше дръпнала и горния слой на кожата, защото стоеше цяла седмица като изгорено на някой места, ужас просто. не стига това ами ме и боля през целия ден ....

BuBzzz
01-22-2012, 16:42
аз отидох веднъж и изобщо не съм доволна, останаха ми ранички, имам чувството че ми беше дръпнала и горния слой на кожата, защото стоеше цяла седмица като изгорено на някой места, ужас просто. не стига това ами ме и боля през целия ден ....

Понякога като ми остане тук там някое косъмче и аз и казвам да повтори ,но тя ми отказва и го маха с пинсета,защото каза,че ако се повтаря повече от необходимото ти се разранява и е много болезнено.Да не би да е повтаряла доста пъти?

Vannesa
01-22-2012, 16:48
Окей, за да съм честна, боли си и то доста. Дори и мен , въпреки че имам страхотно висок праг на болка. Първият път ми отне 40 минутки, защото казах на жената,че ми е за сефте, и тя не бърза (препоръчвам и ти да я предупредиш). Дано да ти се падне някоя приятна и приказлива като моята ,минава много бързо времето. Пет минути след като излезеш от салона вървиш някакво такова странно, после болката спира и е хипер якото чувство на тотална гладкост, като ... прясно изравнена ледена пързалка ;д Голям кеф, както каза някой по-горе, оставям самобръсначка оттук нататък.
А за психическата подготовка - да не ти пука. Все едно си на гинеколог - това гледат цял ден, нищо не може да ги изненада. За бога, знаеш ли колко мъже ходят на интимна кола маска, за козметичките е направо почивка като дойде жена ;д пък камо ли младо момиче ;д Релакс , непукизъм , и после ще видиш как ще се радваш ;д Късмет =]

LiliEvans
02-06-2012, 23:02
Да, и аз съм много доволна. И не боли толкова много, поне при мен не боли. Това за по-малката болка след цикъл и аз съм го забелязвала. В общи линии има една по-чувствителна зона, ама козметичките си я знаят и са по-внимателни и поне моята гледа да ме разсейва с нещо докато дръпне.

FuCKkK13
02-07-2012, 08:12
след цикъл .. и може някакво хапче,което леко да притъпи болката...

nymphadora
02-08-2012, 06:45
От доста време се замислям да ида на козметик,защото няколко пъти съм пробвала в нас и накрая получавам гръбначно изкривяване без никакъв резултат. :D Горе-долу какви са цените за триъгълника?

lqlq89
02-08-2012, 11:46
^ +1
От 10 до 20 съм виждала цени аз. При моята козметичка пише 10, при една друга 12. При едруга пък е 15, а ако искаш цял триъгълник е 20. А при другите две си пише триъгълник-цената. Има си цена отделно и за бикини зона.

watergirlblue
02-08-2012, 11:57
Някой каза хапче...;дд ама как това е болка от 5 секунди!! не повече! сега ако имаш повече окосменост ще боли повече, но боли просто защото изтръпва-няколко секунди не повече...моята веднъж ми каза : Сега много ще те боли! Адски много! Стискай защото дърпам!! ...и аз какво да правя и стиснах...то не ме заболя изобщо, а тя за да може да ме уплаши и да не ме боли за това ми го казала...;дд колкото по-често ходиш толкова по-малко те боли всеки следващ път..;)

lqlq89
02-08-2012, 12:38
Е, то това е ясно, те космите изтъняват и боли по-малко. Но когато е за първи път..а преди това си си ги махал с депилатоар или бръсначка, космите са доста дебелички....и наистина мен ще ме боли доста. Аз по принцип търпя на болка де.

watergirlblue
02-09-2012, 06:35
косми да се махат с бръсначка където и да било ми се струва прекалено мазохистично...най-тъпото нещо, което можеш да направиш...;хх

shmyshi
02-15-2012, 15:15
не е толкова страшна болка - когато знаеш, че ще дръпне по не боли; докато ако се разсееш нещо боли повечко (поне при мен е така)
а за да не правя нова тема..г/д колко дни ви издържа гладко?

PullMeCloser
02-15-2012, 16:32
С кола маска аз умирам от болка,с епилатор при мен е много по-добре(но това само на интимните зони :Д) От кола маската ми стават и синини, ужас е...

ronyrony
02-15-2012, 23:27
аз имам косачка на село та така

bebchoOoOoOo
02-22-2012, 15:37
^ +1
От 10 до 20 съм виждала цени аз. При моята козметичка пише 10, при една друга 12. При едруга пък е 15, а ако искаш цял триъгълник е 20. А при другите две си пише триъгълник-цената. Има си цена отделно и за бикини зона.
Мойта козметичка взима 6 лв. за цял триъгълник и даже между бузките на дупето :D Не знам никакъв начин за притъпяване на болката, а и все пак не е болка за умиране. За 10 мин съм готова и съм забравила за болката, а после си се радвам на гладкото усещане.

ledenakrasota
02-22-2012, 16:03
Аз се старая да спазвам ритъм. Ходя след цикъл. Тогава наистина най-малко боли. След третия път няма да те боли толкова много. Ако имаш нисък праг на болка, си ок. :) Не е нищо страшно. Не се шашкай, защото така сама си го правиш. :D

karolinarose
02-27-2012, 17:14
Здравейте! Колко големи трябва да са космите за кола маска! :)

Hayashi
02-27-2012, 17:18
Мисля че най-малко 0,5 см, а най-добре ставало когато са 1 см.

AliceSw
02-27-2012, 18:00
от 1 см ще посинееш, колкото и да не ти е чувствителна кожата...колкото да ги захване колата някъде 3-5 мм е добре

bloodyF
02-27-2012, 19:11
докато четях темата си мислех ''боже колко болезнено звучи''

нямам опит, малко спам сори

ledenakrasota
02-28-2012, 12:17
Най-малко 1 см трябва да са космите, защото иначе се късат или не става добре махането. Целта все пак е космите с корените да се махнат. :)

lubovvv
02-29-2012, 16:04
апффф, там кожата е страшно крехка и чувствителна, никога не бих се навила да се скубя............

babity
02-29-2012, 19:11
Чувала съм, че на места пръскат течен лидокаин

Не пробвайте! Лидокаина се пръска само на разранените места, където вече веднъж са дръпнали, а на всичко отгоре е в примес с някакъв алкохол и/или спирт и е мнооооого по - безболезнено да не го пожелавате! Колкото до посиняването - пишете глупости! Посиняват те като не дръпнат косъма в правилната посока или когато кожата не е фиксирана при издърпването. Няма абсолютно нищо общо с дължината на космите, и го казвам от опит.

ledenakrasota
02-29-2012, 20:41
И аз не съм имала синини на триъгълника. Все пак козметичката ми е сръчна и опитна. :-D

Синина ще ти излезе, ако се опиташ сама да правиш нещо и въобще си нямаш представа на къде и как да дърпаш. :)

watergirlblue
03-01-2012, 09:57
от 1 см ще посинееш, колкото и да не ти е чувствителна кожата...колкото да ги захване колата някъде 3-5 мм е добре
за да посинееш козметичката трябва да е нечувано неопитна...и 2 см да са ти няма как да посинееш....странно ми е какви синини получавате вие...;хх

ariimeri97
03-02-2012, 19:40
само докато чета и ме заболя ;дд
сори за спама

PullMeCloser
03-02-2012, 21:20
Е аз не само синини получих, ами и рани имах на места и се 'възстановявах' около 1-2 седмици :Д
не е от козметичката, защото мои приятелки и познати са ходили при същата и им нямаше и още им няма абсолютно нищо.
И сама съм си правила-същата работа, с ленти съм пробвала- кръв и синини.
С епилатора това го няма. Боли бая, обаче поне кожата ми остава на мястото си.
На краката ми също ми се получиха синини два пъти, но тук допускам, че може и моя да е грешката, единия път си я изсипах гореща върху краката и се изгорих яко, за другия нямам обяснение.
Просто моята кожа е доста чувствителна и синините далеч не са от некадърност на козметичката(в първия случай)!

karolinarose
03-03-2012, 04:49
Много ви благодаря момичета ! :)

FairyTales
03-03-2012, 08:32
И мен ме беше супер страх първоначално ,но се оказа много по-малко болката ,от колкото предполагах.Давай смело! Ще боли,ама не е болка за умиране (имам нисък праг на болка ) Намери си добра козметичка ,която да ти е някъде на близо,че през 3 седмици да се разкарваш... не си е работа.

fykla
03-03-2012, 09:58
Мойта козметичка взима 6 лв. за цял триъгълник и даже между бузките на дупето :D Не знам никакъв начин за притъпяване на болката, а и все пак не е болка за умиране. За 10 мин съм готова и съм забравила за болката, а после си се радвам на гладкото усещане.

Бебчо от кой град си?

bebchoOoOoOo
03-03-2012, 11:41
Айтос ;д ...

Starless
03-04-2012, 09:20
Аз не се притеснявам може би толкова за болката, колкото ме е срам.. Иначе и аз се каня да ходя скоро. Вие от каква възраст започнахте? И от самото начало ли на целия?

Fashionista_pp
03-04-2012, 20:10
Аз съм на 15. Започнах да се обезкосмявам на 13 - изцяло. Не е болка за умиране, особено ако си ходила вече 3-4 пъти. За мен кола маската е най-доброто решение, защото със самобръсначка космите поникват много бързо. Няма от какво да се срамуваш, защото козметичката няма да те кара да се разчекнеш на шпагат :P. Моята даже не ме кара да си свалям бельото, а само да го дъпам от едната страна, после от другата...и воала.

karolinarose
03-05-2012, 05:09
Супер!!! Още тези дни ще отида да видим какъв ще е резултата! :)

ledenakrasota
03-05-2012, 08:28
Супер!!! Още тези дни ще отида да видим какъв ще е резултата! :)


После да споделиш първите си впечатления. :-D

Препоръчително да минете направо на кола-маска, вместо първо да ползвате бръснач. Тогава няма да знаете какво е болка. оО

karolinarose
03-05-2012, 08:43
Ще кажа как е било! До сега винаги със бръснач съм ги махала!

Starless
03-05-2012, 11:06
Аз съм на 15. Започнах да се обезкосмявам на 13 - изцяло. Не е болка за умиране, особено ако си ходила вече 3-4 пъти. За мен кола маската е най-доброто решение, защото със самобръсначка космите поникват много бързо. Няма от какво да се срамуваш, защото козметичката няма да те кара да се разчекнеш на шпагат :P. Моята даже не ме кара да си свалям бельото, а само да го дъпам от едната страна, после от другата...и воала.

А на целия ли ти ги маха по този начин? Т.е и отдолу ли?

А при първия път подстригахте ли си ги преди да отидете? Като са по-дълги няма ли да боли повече...

lqlq89
03-06-2012, 16:11
Ще кажа как е било! До сега винаги със бръснач съм ги махала!

И аз бях така преди месец, боли си, защото космите са дълги, но си струва. И аз се притеснявах, но тя ме успокой с думи. А и не си първата, която прави, така че. Беше много внимателна, махаше ми по много малко наведнъж. Мен ме пита няколко пъти искам ли почивка ама аз не, да минава по-бързо ;д аз по принцип си търпя много на болка. Болеше ме кожата 2-3 дни, беше ми зачервено, излезнаха ми ситни пъпчици, но то нямаше как, с такива дебели косми.

anonymous708973
03-06-2012, 16:54
Мен ме боли само докато дърпа. 1 секунда след това - хич, само е леко изтръпнало. Зачервявания (които приличат на пъпчици, ама не са) се получават, ако веднага след кола маската се изкъпете.

Starless
03-06-2012, 18:44
Днес и аз ходих... Боли си, но не е болка за умиране. Пъпчици нямам, но леко прокървих... Каза ми, че веднъж месечно обикновено било необходимо, но на мен ми се струва, че по-рано ще поникнат... Сега като се пипна по посока обратна на растежа на косъма и ми боцка... А иначе обясни, че следващите пъти няма да боли като този, защото вече няма да са толкова дълги, освен ако не ги оставя няколко месеца. Иначе ме попита дали искам бельо и ми даде едно за еднократна употреба, доста странно ми се видя.. ;дд

Fashionista_pp
03-06-2012, 19:40
А на целия ли ти ги маха по този начин? Т.е и отдолу ли?

А при първия път подстригахте ли си ги преди да отидете? Като са по-дълги няма ли да боли повече...

Да, целия го маха. Не съм се подстригвала като отидох за първи път. Боли ако са много дълги. Ако ще се подстригваш трябва да ги оставиш около 1 см, иначе няма да може да ги издърпа от корена.

lqlq89
03-07-2012, 18:11
Мен ме боли само докато дърпа. 1 секунда след това - хич, само е леко изтръпнало. Зачервявания (които приличат на пъпчици, ама не са) се получават, ако веднага след кола маската се изкъпете.

Не го бях мокрила, просто кожата ми е много чувствителна. А и все пак за първи път, до преди това доста години с бръсначка....После няколко дни ми беше и зачервена кожата.
Starless и на мен ми прокървя като ми ги маха.

djipsito
03-10-2012, 18:07
Тези синини за които говорите, може да е от много горещата кола маска, ако ви пари много казвайте. Ама не се лигавете ако е малко по-топла де, така хваща по-добре, иначе трябва да ви минава пак и пак и пак..

girl4etooo94
03-11-2012, 19:14
И аз бих искала да ходя на кола маска, но кожата ми е много чувствителна.Щом на краката като си ги маахам с епилатор всеки път ми стават на пъпки представям си отдолу.:(

dream1707
03-11-2012, 20:12
Зависи дали искаш да ти маха всичко или да остави някакви част.
Моята не ме чекне. Лягам на масата (стоя на лакти, че да гледам и да се подготвям психически преди да дръпне), отваряш краката :д и това е.
Чувала съм, че на места пръскат течен лидокаин, ама при мен такива екстри няма. Предварително не можеш да направиш нищо за обезболяване. След цикъл боляло по-малко уж, но не съм забелязала такава тенденция. Единият път ме боли зверски, следващият... пак си боли, ама не толкова много.
Стискаш зъбки и тва е, после цял ден ще си я бараш и ще се радваш колко е гладичка :д

И при мен е по абсолютно същия начин.
Последното изречение много ме радва :D:D:D

pederasss
03-11-2012, 20:17
За какво е тая глупост, кола маска, побъркан народ, тя българия затова е на това дередже, ..........

dream1707
03-11-2012, 20:20
За какво е тая глупост, кола маска, побъркан народ, тя българия затова е на това дередже, ..........

От днес, ще си ги пусна специално за тебе :-)

pederasss
03-11-2012, 20:30
Чесно? :...........

djipsito
03-11-2012, 21:46
И аз бих искала да ходя на кола маска, но кожата ми е много чувствителна.Щом на краката като си ги маахам с епилатор всеки път ми стават на пъпки представям си отдолу.:(

Болката от кола маската и епилатора въобще не може да се сравни. Кола маската е къде-къде по-безболезна от тая машинка. Казвам ти го от опит, понеже още преди да се навия да ходя на козметих, бях пробвала с епилатора и няма да ти шепна кво е.. И в кожата след едното и другото епилиране има разлика. Поне при мен. След епилатор като си погледна краката, все едно съм изприщена или съм се въргаляла в коприва. След кола маската е зачервено леко, ама няма никви точки и пъпки. Пъпки ще има ако се намокри след тва..

angeldark86
04-09-2012, 07:29
чела съм че ако изпиеш 1 аспирин някъде 40 мин. преди кола маската притъпява болката но никога не съм го пробвала :P

lqlq89
04-09-2012, 09:41
А колко дълги трябва да са космите, знам, че трябва да са поне 0,5..колко най-дълги може да са?

SmilezZz
04-10-2012, 13:50
Преди, когато ходех ми вземаха около 10 лв. за цялостно обезкосмяване.
Иначе от скоро почнах сама да се обезкосмявам с кола маска там ( в домашни условия ) и проблеми нямам.

bad__girl
04-10-2012, 15:19
Преди, когато ходех ми вземаха около 10 лв. за цялостно обезкосмяване.
Иначе от скоро почнах сама да се обезкосмявам с кола маска там ( в домашни условия ) и проблеми нямам.

И аз имам машинка ,но все още не съм посмяла да се обезкосмя там долу.Но и аз мисля да пробвам с кола в домашни условия.

ShowV
05-12-2012, 14:06
Въпроса ми е малко тъп но какво се има предвид цялостна кола маска. Дали махат и между двете бузки на дупето?

Starless
05-12-2012, 14:18
^Да. Както и отдолу, не само на триъгълника.

ShowV
05-12-2012, 14:57
Благодаря за отговора.. мисля да отида другата седмица на козметик и да видим :)