PDA

View Full Version : Анорексия и булимия в едно



justasmile
04-06-2012, 13:23
Реших да се образовам малко на тема анорексия и булимия (знам, че има такава тема, но аз имам въпрос.. леко спешен, и предполагам, че тук ще получа по-бърз отговор ;дд).
Като цяло, четох, че анорексията е при ИТМ под 17.5 и при неистовия страх от напълняване.. демек при физически и ПСИХИЧЕСКИ проблем. Разбрах, също, че и анорексията не започва, когато вече си под норма, а още когато спреш да ядеш... а видимо става, когато вече си под норма. На кратко, това е най-важното (и накратко), което ме интересуваше за анорексията.
Булимията е при вълчи глад, погъщане на голямо количество храна и после, незабавното му изхвърляне (чрез дуеретици /така ли се пишеше? ;дд/ или чрез повръщане насила). При по-тежки форми на булимия се появява повръщане на кръв и дехидратация. И горе-долу това ми е важното от тази болест ;дд
Сега, ГОЛЕМИЯТ ВЪПРОС:
Какво става като имаш и анорексия И булимия? (Имам страх, че съм тръгнала по този път). Постоянно се ограничаваш... а когато хапнеш малко по-голямо количество или нещо забранено, повръщаш? Миналата седмица имаше един ден, дето обядвах кисело мляко.. но реших, че съм яла в повече.. и отидох и го повърнах... А днес (и вчера) съм на плодове (такъв е режима на диетата ми)... но по едно време - неистова нужда от нещо сладко (при булимията има такива "периоди" - ужасна нужда да се натъпчеш)... и аз си казвам "ще хапна малко мед, но вафлите няма да ги пипап!"... и сещате се какво стана - и мед и няколко вафли (обикновени - НАЯ) и за капак.. 2 реда черен шоколад.. Тръгнах да се депресирам, че съм си провалила деня... ама тогава се сещам "Е, к'воо??!! Сега ще отида и ще ги повърна и се тая, а после ако огладнея ще си карам по програмата (тоест ще ям салата).. Даже и упражнения ще си направа като се изповръщам.." Повърнах си вафлите и шоколада, та и малко от обяда, който бях яла час и половина преди това... ама накрая, взех, че и кръв повърнах. Навсякъде пише, че повръщането на кръв е при по-тежка форма на булимия и при дехидратация.. но аз съм в това "състояние" едва от няколко седмици.. не повръщаме често, защото не си нарушавам и режима често (а и не съм си самичка вкъщи /ако бях... не ми се мисли просто :хх/, а и пия по минимум 2 литра вода на ден.
Моля отговорете ми: Какво става АКО (не казвам, че имам) имаш анорексия и булимия в едно?

Не ми пишете неща от типа "Момиче.. по-добре отиди на психолог" или "Отиди на гастроентеролог /ако така се казваше/". Най-добрата ми приятлка знае.. поддържа ме.. а и аз не искам да повръщам, но понякога е по-силно от мен... само ако сте го правили може да ме разберете. Затова, много-о-о-о ви се моля, отговорети ми.. естествено, ако знаете (:

draid
04-06-2012, 14:10
Най-добрата ти приятелка изобщо не ти е най-добра приятелка щом те подкрепя. Състоянието ти изисква намеса на психолог и диетолог, за нормализиране на режима и приемане на разнообразна храна. Имаш пристъпи на глад просто защото не си набавяш необходимите количества хранителни вещества. Трябва незабавна намеса на споменатите по горе специалисти. Не можа да ядеш само плодове и салати при положение че те не съдържат всички необходими вещества нужни за правилното функциониране на организма. Има много храни които трябва да се приемат, но не пържени да речем и това няма да повлияе на теглото ти. Това което ти казваш навежда на мисълта за сериозен проблем, както психически, така и физически. Поради диетите си си докарала бог знае какво на стомаха, я гастрит, я язва. Повръщането на кръв е сериозен симптом и ако не вземеш мерки скоро горчиво ще съжаляваш. Дали си заслужава да заложиш живота си на подкрепата на приятелката ти ?

Колкото по-рано осъзнаеш и признаеш пред себе си, че имаш проблем и потърсиш квалифицирана помощ, толкова по-голям е шанса да се възстановиш без последици.

Wwwooow
04-06-2012, 14:19
^ много добре казано.Нямаш воля и тормозиш организма си много жестоко..

justasmile
04-06-2012, 14:35
Кой е казал, че нямам воля? (това, че не написах, че кръвната ми захар по-рано през деня беше паднала, е друга тема) ;дд А най-добрата ми приятелка се опитва да ме откаже от това ;дд И се храня сравнително разнообразно.. просто понякога имам едни... как да ги нарека - 'кризи'?? например: до преди малко си скачах на важе и правх упражнения, сега си хапвам ягоди.. и мислълта да повръщам е мнооооооооооооооооооооо... о далеч. Не повръщам често.. за тази седмица, това ми е 2-ри път. И ви помолих, просто да ми отговорите за анорексията и булимията в едно ;дд Съжалявам, че си написах по този начин историята, но бях в 'криза' (??) и виждах само лошите страни на храненето ми. Иначе, наистина НЕ искам да имам булимия.. все още нямам.. и за това пиша тук! Не съм някаква умопобъркана мазохистка, по дяволите ;дд

Jaune
04-06-2012, 14:50
Пише се диуретик. Това първо.
Второ, хранителното разстройство, чиито навици присвояваш, се казва булимия. Ако беше анорексичка, мислите ти щяха да са малко по-други.
Не знам какво да ти кажа, само ти можеш да си помогнеш. Знам колко е трудно да спреш, знам как не можеш да спреш, но само в теб трябва да търсиш сила ли, воля ли, не знам какво, да го направиш. 'Щото си тръгнала по мноооого лош път.

adriana121
04-06-2012, 15:02
Разбирам те, че искаш да имаш хубаво тяло, но наистина заслужава ли си да рискуваш здравето си ?
Аз не мога по никакъв начин да те обвинявам, защото напоследък и моето положение не е розаво- преди тежах 49 кг (на 17 съм) но бях много отпусната (имах чуството че съм мазен скелет) . Около коледните празници си отпуснах душата и стигнах до 52 - тези килограми се лепнаха за корема и ханша ми . За да се отърва от тях започнах да правя тренировки от сайта на фитнес инструктор също така постих за извество време. След поста наблегнах на зеленчуци, риба, бяло месо и мнооого сирене. Сега съм 47 кг - но след като вечерях снощи ми стана тежко и ми се догади (не бях яла кой знае какво-1 малка бутербаничка, салата от спанак, сирене и кюфте) . Днес на обед ми се случи същото нещо само че ми се гадеше по-силно . Чудя се дали има някакъв проблем или само си въобразявам ?

justasmile
04-06-2012, 15:13
adriana121: Може заради постенето, стомахът ти просто да се е свил.. и дори, че вчера не си яла много.. да е много за самият ти корем. А има и варинт, наистина да си прихванала някой грип.

Jaune : ще си взема бележка за диуретика. Иначе говоря за анорексията, защото преди да почна да повръщам, около няколко месеца не ядях почти нищо.. а съвсем скоро се появи повръщането.

ПС: мерси и на двете ви за отговорите (сън).

fenkaaa
04-10-2012, 00:09
Наистина върви да се прегледаш! Ако има нещо,хвани го на време..

BrokenInnocence
04-10-2012, 16:39
Всъщност анорексията и булимията много често вървят ръка за ръка, което като се замислиш си е логично - не ядеш, не ядеш, не ядеш, защото си мислиш, че си дебела, организма ти откача, тялото ти иска храна, натъпкваш се, повръщаш го, защото си се вманиачила на тема слабост... не ядеш, не ядеш, не ядеш... ядеш много, повръщаш и т.н. и т.н. Много голям процент от хората с анорексия в последствие развиват и булимия паралелно. А какво става като ги имаш и двете - същото, което ако имаш и само едното - изтощаваш тялото си до краен предел и ако не спреш на време умираш. Крайно време е, всички вие момиченца вманиачени на тема отслабване да осъзнаете - анорексията/булимията е болест, чийто краен резултат, ако не се лекува, е смърт!

ayaska
04-12-2012, 16:00
По принцип анорексията и булимията са по скоро заболявания на психична основа (внушение). До колкото прочитам от от това което се написала тялото ти ,, подсказва" чрез тези периоди когато ти се яде сладко, че нивото на кръвната захар е прекалено ниско. Отделно повръщането на кръв означава че има проблеми със стомашната лигавица, което само по себе си е доста опасно.
Мога да ти препоръчам един много ефективен и безвреден начин да се поддържаш във форма :)
Яж когато ти се прияде и каквото тялото ти иска в момента и прави упражнения всеки ден. Като под упражнения имам предвид в нормални граници, не примерно 2 часа бягане след като си хапнала само една салата. По този начин ще бъдеш много по здрава и няма да имаш проблеми със стомаха.

vermili0n
04-12-2012, 16:45
Доколкото съм запозната става това, че организмът се изтощава, отслабваш, затъпяваш(като няма с какво да се храни мозъка...) и завършва със смърт ако не спреш. Освен това булимията е много опасна - повръщането става като рефлекс на организма, каквото и да погълнеш той се стреми да го изхвърли.

Оффтопик: може ли да споделиш колко си висока и колко тежиш?

ALetterFromTheSky
04-13-2012, 05:53
Вие колкото и съвети да й давате , да избегне фаталния край, файда няма- мозъчето й е увредено и крещи давай повърни, недей да ядеш , супер яка си, светът е вкраката ти. Трябва й помощ, ама не от некви форумчета... тъжничко

Зайче..
04-13-2012, 12:44
Вие колкото и съвети да й давате , да избегне фаталния край, файда няма- мозъчето й е увредено и крещи давай повърни, недей да ядеш , супер яка си, светът е вкраката ти. Трябва й помощ, ама не от некви форумчета... тъжничко

Тъжната истина...

Aniiiii
04-13-2012, 13:04
Тъжно, тъжно... Минала съм по този път. НО вярвайте ми, НИКОЙ ама НИКОЙ не може да и помогне - психиатри, лекари - нъцки.

Сама ако не си го разбереш и не решиш да спреш, няма да стане. Но може и да мине доста време докато това стане - а най-гадното е че до тогава тялото ти ще страда адски много. А още по-гадното е, че после тялото ти ще си го връща тъпкано за тея години на глад, тъпчене и мъчение ..

Успех и СПРИ! Един съвет от мен е, да си направиш някакъв хубав режим - 1500 - 1700 кал. например (това вече зависи дали искаш/имаш нужда да отслабнеш или да задържаш) + 2/3/4 пъти в седмицата упражнения. И устискай така например 2 седмици, после още малко и още малко и накрая ще си свикнала и ще се чувстваш добре. Макар че тези "кризи" ще си останат. 5 години ме тормозят ...

justasmile
04-13-2012, 13:40
Meрси много за отговорите :) Аз се пооправиг що-годе. Просто си казах, че няма смисъл така да продължавам и за това през цялата седмица не съм оставала сама и не съм имала възможност.. бях в нещо като 'център'.. Ама този 'център' беше у баба ;дд И от 10 до 16 часа - тенис. След това се прибирам, хапвам и пак излизам ;дд В началото беше ужасно.. няколко пъти се развиках на бедната жена ;( Ъъъ...да, и същевременно си правех 90-дневната диета.. И можете ли да повярвате? Като бях у баба кажи-речи не съм прегрешавала, а като се прибрах :ххх ;ддд

DisappointedDreamer
04-13-2012, 13:50
Ти не взимаш нищо насериозно. Обаче, ако продължиш с това повръщане, последиците ще бъдат следните:

- ще започнеш да губиш косата си - тя просто ще изпопада
- зъбите ти ще изгният от повръщането, което сърдържа токсини
- няма да можеш да пиеш студени нито топли неща, нито да ядеш твърди храни
- стомаха ти ще те боли винаги когато се опитваш да не повърнеш

И куп други. На всичкото отгоре, ще те блъскат по психиатри и болници, да ти вливат храна с тръбичка. Ще загубиш приятелите си, но и доверието на родителите си. Ще ги съсипеш.

The beauty of Eating Disorders.

I have been bulimic now for about 7 years, and this disease is killing me from the inside and on the outside. I’ve purged up blood before, but never as much as I experienced today. The amount of blood actually shocked me. I have almost no hair left, and the hair which I still have has thinned out. My teeth are all rotten. I can’t drink cold drinks. I can’t drink hot drinks. I can’t eat hard, crunchy things. My jaw will be getting surgery soon. My stomach hurts every time I attempt to keep food down. And not to mention my digestive system is completely fucked.

So you want perfection? You want all the boys to want you? You want to be beautiful?

You’re not going to get that. This is what you’ll get.
You’re further and further away from perfection each second.
No boy wants you because you always smell like puke, blood, and you actually fear even being close to anyone. You become worthless.
Beautiful? No. You become an ugly, horrible monster. Scars, bruises. You can’t go on dates. Refuse to go out with friends. You isolate yourself from everything and everyone.

Still not convinced? Do you still want this?
I’m giving mine out for free.

Това е написано от момиче, което е болно от булимия. Обърни внимание на последните и думи.

Моят съвет е да престанеш с тези детински глупости и да пораснеш. Единственото нещо, което трябва да правиш за да се чувстваш добре в кожата си е да спортуваш и да ядеш здравословно.

justasmile
04-13-2012, 14:17
Взела съм нещата наистина на сериозно (!) :) Не съм ходила в тоалетната с намерение да повръщам от понеделник.. и не съм повръщала от събота. Нали и за това отидох при баба си.. да ме пооправи. Днес съм се хранила УЖАСНО нормално и съм играла 4 часа тенис... и ти ако на това не му викаш сериозно...

wiiwa
04-14-2012, 20:35
Познавам хора които са правили това ( да повръщат на сила ), затова може да се каже, че те разбирам, но НИИКОГА не прави това отново! Ще си докараш големи проблеми ... може със салата да си хапваш и пилешко месо или риба .. не мисли толкова за теглото си и ще си слаба .. не мисли и за храна .. когато прекалиш с храната не е фатално .. можеш да тичаш и има много други начини с които да го компенсираш и един от тях не е повръщането. Според мен от сладкото не се пълнее тооолкова много, до колкото е вредно за здравето , аз никога не съм се ограничавала от шоколад, бонбони, торти или каквото и да било и съм много по слаба от хора, които си живеят с диетата .... За мен ключът е в спорта.

П.П: Надявам се, съм помогнала :)

Megg
04-14-2012, 20:40
Айде и аз,като човек с опит ще изкажа мнение.Първо - от упреци към момичето полза няма.. за по - голямата част от хората,които не са наистина запознати с този АД,това си е просто една прищявка на повърхностните,лигави и глупави момиченца,които искат да се харесат на момчетата или нещо подобно.Еми да,ама не.Истината е,че проблема не се крие изцяло в нас - проблема е в увреденото ни общество :) Ако другите не се подиграваха,не потъпкваха и сриваха самочувствието на "по - пълничките" момичета и не ги караха да се чувстват незабележими .. нямаше да се стига до такива положения.
Скъпа,"justasmile" само мога да ти кажа,че лесно измъкване няма.Не знам как изглеждаш и доколко си доволна от тялото си,но щом веднъж си открила този 'лесен' начин за отслабване,вярвай ми ще те привлича все повече и повече.Ще се чувстваш силна и ще ти хареса .. можеш да ядеш колкото си искаш и да изглеждаш перфектно.До един момент,в който ще осъзнаеш,че болестта надделява и те превзема.Ще ти разкажа за моя случай и ще се опитам да ти покажа булимията по най - грозния и отвратителен начин.Такава каквато всъщност е (: Като всички останали и аз започнах с мисълта за диети.Най - лошото е,че,мамка му наистина спортувах,хранех се здравословно и всичко беше с мярка .. бавно и постепенно се вкарвах във форма,както си му беше реда.Разбира се мисълта,че мога още трябваше да ми дойде до акъла и един ден просто ми хрумна тази 'добра идея'.За да не те отегчавам с дългата си и може би за някои хора глупава история ще дам накратко - от половин година,а може и повече..не броя, не съм задържала никаква храна в себе си.Никаква.И не повръщам защото ям,а ям за да повърна .. ненавиждам се за това,което си причинявам не толкова на мен,а на семейството ми например.Харча всичките си пари за да си купя храна с която да се натъпча и да повърна.Забравила съм какво е да изпиташ удоволствие от храната и ям всякаш по задължение.Не знам кога ще намеря сили да спра,защото ме е страх да не надебелея ... и в момента ми се налага да си приключа поста по най - тъпия начин,защото наще се прибират и нямам желание да видят за какво пиша.Надявам се да съм те накарала да се замислиш малко по - надълбоко :) А ако има с какво още да помогна,ще се радвам.

ALetterFromTheSky
04-15-2012, 05:24
Не си повръщала от събота казваш... доста е НЕотдавна и съдейки по написаното колко УЖАСНО нормално си се хранила усещам огромно разочарование в теб от това , че изобщо си яла... страшно много се бориш и тука заблуждаваш, че си вече добре и си се излекувала за 1 седмица у баба си, а вътрешно мисълта, че ядеш те побърква. Моля те, до болка ми е познато, изобщо не може да се оправиш за седмица, нито да се подобриш... скоро пак ще си в тоалетната , защото чувството за вина , което вмомента уж потискаш, ще ескалира и край с опита. Моля те, потърси истинска помощ , а не баби и такива ми ти глупости ....

katii
04-15-2012, 08:33
Не мога да ти отговоря, но ЗАЩО се смееш след почти всяко нещо което напишеш ? Това не си е за смях, а напротив! Стягай сe!

justasmile
04-15-2012, 10:16
Megg благодаря ти! Имам чувството, че хората наистина знаят само да критикуват :( Аз като по-малка (1-2клас) имах хормонални проблеми и натдадох килограми, но естествено не беше особено фрапиращо.. но също така бях и с глава над другите деца и така изглеждах визуално ПО-ГОЛЯМА (не по-дебела, а по-голяма /има разлика/). И си спомням, че имаше едни момчета, дето тичаха в кръг около мен и викаха 'слончо-балончо'. Всеки ден се прибирах разплакана... разбираш какво е това за психиката на едно 8-годишно детенце ;(( Минаха 1-2 години и открих диетите.. взех, че се пооправих.. но никога не беше достатъчно, винаги бях за някого дебела.. и така продължих. Понякога отслабвах, друг път качвах. Но и преди 1-2 години дръпнах рязко (10-11см за 3 месеца) на височина и качих към 7-8 кг. Тогава пак се подновиха диетите, плача. Чувствах се ужасно, че не можех да постигна единственото нещо, което исках - да съм слаба.
Края на февруари започнах и да излизам с едно момче. Той е 11 клас, а аз 8-ми. Разбирате ли, в даскалото, в което съм, да излизаш с 'батко' си е нещо голямо. Но за нещастие, с момчето се задържахме около седмица... бяхме с отворена връзка (което беше идеално).. но за него отворената връзка, явно означаваше да излиза СЕРИОЗНО с няколко момичета.. а аз не бях ОК с това. (за мен отворена е да излизаш с едни човек /той да ти е центъра/ и чат-пат да се забиваш с други и естествено не пред гаджето си). Казах си, че той не иска да е само с мен, защото съм дебела. И пак започнах да гладувам - съвсем буквално ядях към 3-4 кис. млека (от тези 290гр обезмаслени) на ден. Минаха 1-2 седмици и започнах да излиза с друг от 11 клас... и познай какво? Този път, той искаше да съм му резервен вариант, ако с момичето, което харесва не стане нищо.. почуствах се още по-зле.. Казах си, че колкото и слаба да съм, никога няма да съм достойна.. и се натъпках... стана ми и тежко и гузно.. и тогава ми хрумна - защо да не повърна? След това продължих да ям ужасно малко, но с единствената разлика, че повръщах след това.. А през 2-3 дни се тъпчех... и знаеш как е. На всичкото отгоре имаме ужасно много семейно пробели (толкова са, че се надявам родителите ми да се разведат), продължавам да си общувам с първи пич от 11 клас (а това ме натоварва), уча в най-смотаното даскало, с най-смотаните хора... и всичко се наслага...
Може би имах нужда да разкажа историята си (досега никога не съм го правила). Извинявай за романа. От София ли си? Ако имаш скайп, може да си разменяме съвети и да си помагаме да спрем.

ALetterFromTheSky И какво ще направи 'истинската помощ'? Трябва аз да го поискам, за да се оправя.. И си прав.. разочарована съм, че се храня така. Но мисля, че подсъзнателно го правя заради майка ми, защото й казах за проблема си, а и сега са празници - и си е вкъщо по цял ден. Уфф... мамка мууу... не знам какво ще правя !!! Сега идващата седмица ще отида на диетолог ;((

katii обичам емотиконките (тези -> ;дд)... и не искам постовете ми да са по-депресиращи, отколкото трябва ;)

DisappointedDreamer
04-15-2012, 10:25
Айде айде. Много хора на по-ранна възраст от теб са били обиждани и малтретирани, но в момента не седят в някой ъгъл, режейки си вените. Всеки човек има проблеми, а това да използваш своите като причина, за това, което си причиняваш, е детинско.

Всичко е в теб. Но споко. Ще пораснеш, ще се осъзнаеш, и такива истории повече няма да се повтарят.

Успех.

justasmile
04-15-2012, 10:30
^ мерси, че отдели време да напишеш отговор, но съм пуснала темата, защото имам нужда от помощ... а не от някого, който да ми казва колко съм зле. И нямаш правото да говориш за проблемите ми, защото нито си бил на моето място, нито си ги изживявал заедно с мен!!!

DisappointedDreamer
04-15-2012, 10:46
Ъъъ, не съм говорила за проблемите ти :lol: Казах че ВСЕКИ човек има проблеми. Ти просто използваш своите като защитен механизъм и ги обвиняваш за всичко, което ти се случва, и всичко, което ти самата причиняваш на себе си. Има хора, които изживяват къде-къде по-лоши неща, но не се травмират, а т'ва че на теб са ти викали слончо балончо в 2-ри клас.... ъ. Най-малкото, което можеш да направиш е да използваш тези проблеми като мотивация да постигнеш това, което най-много желаеш. А именно да отслабнеш/да се стегнеш.

ALetterFromTheSky
04-15-2012, 10:59
Ъъм, мацка съм първо да отбележа ;) и второ - до 7ми клас как ли не са ме гаврили, същите бебешки истории-всеки ги има . И аз съм бивала обиждана, но просто е нелепо да се провалям сама. ти така един вид угаждаш на тези, които са те тормозили. Я се стегни и им покажи колко не ти пука, вместо по цял ден да лежиш в повърнатото си- изгрубявам ама си е така . Сега съм в университет и честно казано понякога се чудя как съм доживяла дотук, но просто ето- не съм правила тези глупости . Имах приятели, с които да се разсейвам и тн . Просто си избий идеята за всяка поета калорийка и се отпусни мамка му . Има и друго за какво да живееш освен за това, да броиш калории. А за гаджетата- ти си само 8-ми клас, ако очакваш да имаш сериозна връзка с години отсега-малшанс . Това е

ALetterFromTheSky
04-15-2012, 11:04
А и още нещо- имам чувството , че вече си изсмука и пръстите на краката само за да намираш оправдания, да НЕ престанеш- тормози , гаджета , родители. Аи стига, наистина си малко бъгната в главата, ако искаше да се оправиш нямаше да търсиш оправдания, а да намериш начини

npp
04-15-2012, 11:43
за какво ти е да си толкова слаба, храни се нормално, яж вкусна, благоуханна и здравословна/питателна храна, формата на тялото трябва да се поддържа повече от физкултура отколкото от гладуване и диети, гладуването и диетите са полезни за кратко време, но продължат ли седмици и месеци тогава не-дай-Си-Боже може да настъпят сериозни усложнения с здравето, а дори и смърт, просто ще цитирам думите на вече покойната природолечителка Лидия Ковачева, която казваше на момичета като теб: "вие трябва да се храните нормално, гладуването и диетите не са толкова за слабите хора", при все че тя беше гладолечителка и специалист по храненето, препоръчваше всякаква натурална храна, дори и хляб, сирене, мед.....

bog4eto
04-15-2012, 12:28
Идиоти.

Родили се прави, здрави, без проблеми. И дай всичко да съсипем от глупавата ни филмарщина.

Колко си висока? Колко тежиш? А IQ-то ти колко е?

Нито си булимичка, нито анорексичка. Правиш циркове. От мухата-слон.
Никой няма да ти реши проблеми. Проблеми не си видяла.
Вземи виж другите теми наоколо, където нормалните хора СПОРТУВАТ и ядат здравословно.
А това с 11ти клас- малко самоуважение имай.

justasmile
04-15-2012, 13:05
Спортувам, и то доста сериозно - във всеки свободен момент съм на тенис-корта, ходя с колело на училище, вкъщи правя упражнения и/или карам велоергометър. Иначе съм 175, 65кг и съм от хората с тежък кокал, или поне така казват лекарите. И съжалявам, че смятате проблемите ми за оправдание.. всъщност може и такова да е.. просто в момента съм и доста объркана (предполагам е норамално (?))

DisappointedDreamer
04-15-2012, 13:26
Нормално е. Просто се стегни. Щом казваш че спортуваш толкова много, начи се движиш много добре. Само яж здравословна храна и готово.

justasmile
04-15-2012, 13:35
^ Мерси. Аз тази седмица ще ходя на диетолог и там ще ми изготвят индивидуално меню. Проблема ми е, че сега може да съм качила 2-3 кг :хх Но нищо... както се качват, така се и свалят! И дай боже до август да съм към 55-56-57 кг. Мисля, че тогава ще ми е добре?

DisappointedDreamer
04-15-2012, 13:38
Колко тежиш в момента и колко си висока + години?

dream1707
04-15-2012, 14:11
Ох.. колко познато .. Само дето моя режим беше изцяло да не ям, освен разхлабителни шоколадчета, хапнех ли нещо веднага бягах към тоалетната ... Не съм чела подробно, не знам какво те е накарало да стигнеш до това положение.. Но мен ме подтикнаха подигравките и постоянното натякване от страна на другите, че съм дебела... Слаб характер съм и всичко подобно ми влияеше ...
Аз се разминах, оправих се, ходих на психолог, спазвах диета и тнт.. и се оправих... Сега съм с напълно прецакан стомах и още една камара други простотии.. И пак не съм слаба каквато исках да стана, защото след като размина всичко започнах да качвам килограми и от най-малкото .. Не си заслужава, ти все още имаш време, просто спри да се ограничаваш и да повръщаш .. спазвай здравословен режим, спортувай и това ще ти донесе много повече успех в отслабването от колкото глада.. Не си прецаквай организма така, защото идея си нямаш до какви сериозни проблеми може да доведе .. Аз до скоро все още продължавах да получавам кризи заради тоя стомах... Просто го приеми като съвет, от човек, който е минал през това

justasmile
04-15-2012, 23:37
^ мерси. Аз съм много доволна от себе си тази вечер. Бях седнала пред тоалетната и гледах тъпо, чудех се, дали да повърна, но след 5мин. станах и си отидох в стаята без да съм направила нищо ;дд много се радвам :)
Утре мисля да си направя малко разтоварващ ден - само кисело мляко или само прясно, защото днес (на рд на баща ми) мн се яде и не искам да ми е тежко. (:

ALetterFromTheSky
04-16-2012, 04:19
Ето, че изобщо не си се оправила - не може след всяко нормално хранене, не знам де, я кажи какво си яла( може за теб да е много,, но да е абсурдно малко) та не може след всеки такъв ден да си на фотосинтеза :? И тук идва вече проблема ти, който е в главата- съвестта те гризе брутално и е явно , че не си се оправила, няма и как за толкова време . Ако беше наред щеше да си хапваш и днес примерно както си била на рд вчера да потренираш с 20 минути повече примерно и да си караш на нормално меню, не казвам да се тъпчеш, а да ядеш... но не, ти ще караш на ЕДНО НИЩО- еми хубаво оправяй се :?

DisappointedDreamer
04-16-2012, 05:55
ALetterFromTheSky е права. Не може след всяко по обилно хапване ти да гладуваш.

justasmile
04-16-2012, 08:03
^ На въпроса ти 65кг на 175; 15г. (преди около 2 год бчх 59 на 170.. ама нещо изведнъж качих и ... :х )
И няма да гладувам... просто усещам корема си подут и ми е тежко. А и закусих нормално туко-що. Прост днес ще го карам на по-малкии порции, явно ;) Иначе, мерси много - наистина ми помагате! <3

ALetterFromTheSky
04-16-2012, 08:07
И какво яде?

justasmile
04-16-2012, 08:15
Еми около половин парче баница (може и малко по-малко) и половин (малко!) парче торта. Знам, че нещата не са от най-полезните, но от рд-то вчера бяха останали, а и принципно много рядко ги ям.
Аз напоследък се опитвах да се погледна в огледалото и да се видя, както ме виждат другите хора.. 1-2 пъти успях ^^ и се оказа, че не съм дебела както си мислих.. а съвсем нормална 0.о ;дд беше... странно.

FuckingFreak
04-16-2012, 08:44
Ако ти не си помогнеш, нито диетолози, нито психолози ще ти помогнат. Не ти ли беше близко до акъла, че ако с повръщане се отслабваше, нямаше хората да спортуват и да прекарват часове във фитнеса, парка..?!
DisappointedDreamer е напълно прав/а. Всички имаме проблеми, кой по-големи, кой по-малки, но това не е причина да ходя в тоалетната да повръщам. Или пък щото вчера съм се наяла супер много, дай днес да съм само на вода (само да добавя, че този план на хранене се използва от културистите, когато искат да качат кг). Може и да те упреквам, ама трябва да свикнеш и да се стегнеш. В живота не всичко ще ти е цветя и рози и точно от такова отношение на хората се изгражда личност, не от мили думи, закачки и комплименти. Ако искаш да си силна за в бъдеще, приемай всеки упрек, а не бягай, защото е вероятно да има истина в него. Успех.

Fantomche
04-16-2012, 10:53
Нямах силите и нервите да прочета последните постове. В началото си мислех "Момичето иска да се оправи...всичко ще е ок.След като е осъзнала проблема" А в последствие знаещ ли какво почнах да си мисля. С извинение колкото си искаш ме обиждай след това което ще напиша, но ти ме изкара извън релси. Ти си едно 13 годишно пишлеме дето не знае какво иска. След поста ти "натупках се УЖАСНО" Почнах да си мисля как тая тема е един фарс и това може да е един театър.Ти си в пубертета, нормално е да качиш килограми. На мен са ми викали гарга, гаргоил заради носът ми. Казвали са ми да ида на пълна промяна и някакви ей такива. Чувам майка ми как ми казва,че съм дебела и трябва да спра да ям,но тя знае че като ми казва такива нея като например ,че не мога, така тя ме провокира. Аз съм такава провокирам се от негативните менения за мен.. И знаеш ли какво това ме мотивира да и докажа,че мога да работя над себе си и характера ми. Знаеш ли какви жалки проблеми имаш. Искаш вашите да се разведат.. за бога те са ти родители .Моите не са се карали и се разведоха знаеш ли как съм го преживяла. Най добрата ми приятелка е най волевия човек който познавам и ме вдъхновява. Спортувам всеки ден. Сега съм в университета и въпреки всичките ми недостатъци (като килата) когато аз се харесвам знаеш ли колко хора също ме харесват. Ако бях покрай теб просто щях ти забия два шамара. Намираш си извинение за всяко действие. Знаеш ли има един цитат,който научих скоро и го ползвам всеки ден към всеки един като теб "на света има 2 типа хора: едните намират оправдания другите намират начин. "Ако ти наистина имаше тоя проблем и го осъзнаваше и искаше да си помогнеш щеше да потърсиш помощ от близките си и хора професионалисти разбиращи от това. да добре е да знаеш, че има и други като теб. Но какво така само ще си намираш извинение да продължиш. Просто съм ти адски бясна....

DisappointedDreamer
04-16-2012, 11:02
DisappointedDreamer е напълно прав/а.

Женско съм.


^ На въпроса ти 65кг на 175; 15г.

Не си въобще дебела. Може да имаш някои кила, които трябва да свалиш, но в комбинация с кардио + прием на необходимите ти калории за един ден, много бързо ще влезеш в релси.

justasmile
04-16-2012, 11:40
Fantomche потърсих помощ и от наще. И да, всъщност търся начин да се спрая... а и това, че мисля, че съм се натъпкала е съвсем нормално, защото в сравнение с количеството, което преди ядях (а и веднага изхвърлях) наистина е МНОГО. Иначе, мерси - и да права си, че трябва по-усилено да търся начин (!).

DisappointedDreamer мисля, че съм написала как тренирам и се движа - тенис (всеки свободен момент), с колело на даскало, упражнения и велоергометър вкъщи ;) Мисля, че е добре.. а и от тениса се трупа мускулна маса (в краката), а бях чела, че мускулите тежат повече от мазнините.. така ли е? ако е така, даже не мисля, че имам и нужда да отслабвам.. а по-точно, да се науча да се храня (?)..

FuckingFreak
04-16-2012, 11:53
По-важно е колко процента мазнини имаш, а не колко тежиш. Щото както може да си 55 кг без никакви мускули цялата разплута, така и може да си 60 кг идеална :)

Megg
04-16-2012, 17:40
Извинявам се,че толкова късно ти отговарям,ма и аз не знам защо така се получи :D.Като за начало искам да се обърна към тия дето твърдят,че момичето си търси извинения,оправдания и прочие.Преди да почнете да поставяте диагнози на хората помислете малко,че не всички сме с еднакво устроена психика и това,което на вас ви изглежда като глупост или нещо безобидно,за друг човек може да се окаже доста болезнено и травмиращо.Уви не всички са толкова устойчиви :) И точно мисълта "ще им покажа аз на тях" най - често води до подобни самоубийствени решения. Колкото до килограмите и ръста ти .. ами можеш само да се радваш,че си толкова :) Да не говорим,че спортуваш - следователно имаш натрупана мускулна маса,която тежи повече от разпуснатите месца на кльощавите мадами.А сега да се върна и към последиците от булимията .. първо: не те знам колко си добра на тенис и доколко е важен като спорт за теб,но може да се сбогуваш с него,защото продължиш ли просто няма да имаш физическата възможност да издържиш на натоварването.Ще се задъхваш,ще ти става все по - трудно и по - трудно да тичаш.Второ : мечтаеш как ще станеш слаба,когато излизаш навън с приятели всички ще се обръщат след теб и ще ти се възхищават на 'перфектното' тяло ?Е ..мечтите са наистина хубаво нещо (: желанието ти да излизаш ще се изпари и заедно със жизнената ти сила ще отиде буквално и преносно в кенефа .Ще си все по - отпаднала и демотивирана да правиш каквото и да било.И сега любимото ми - зимата.Прекрасен и красив сезон,който ще проклинаш във всяка една удобна секунда,повярвай ми.Дори не мога да започна да описвам колко пъти по - силен и пронизващ е студа.Няма да можеш да се стоплиш.Ама никога.Ще си кажеш ''Струва си.Ще дойде лято.Става топло,дрехите лека по лека си отиват.Момичетата ще ми завиждат,момчетата ще ми се възхищават''.Мхммм :) В момента,в който се дигнат температурите ще почне да ти прилошава от топлото.Кръвното ти ще пада и ще си на секунди от припадък.А като гледам написаните от теб неща от рода на тва,че си яла " малко!" торта/баница и т.н. ми напомняш адски много на мен.Оправдаваш се не толкова пред другите,а пред себе си,че е малко няма проблеми,а вътрешно те яде отвътре ''престъплението'',което си направила.А на въпросът ти - да,от София съм и ще се радвам да се опознаем по - добре,така че ако искаш дай скайп или още по - добре фейсбук.Както ти е удобно (: Ще чакам отговор и успех в цялата тая бъркотия.

Laana
04-16-2012, 18:09
Ами може да не те изкефя че ще ти изпиша поредният негативен коментар,но ти си ЛИГЛА!Имала много сериозни проблеми?Ти си на 14-15 бе дете,какви ти сериозни проблеми?Искаш вашите да се разведат?Да,моите са разведени и единственият + от това е че новата жена на татко ми пере дрехите...толкова са ти сериозни проблемите...ходела с някво момче от 11 клас,обачеее след седмица-две тръгнала с едно друго (доколкото разбрах).Защо си го слагаш на сърце,като се вижда че онзи ти е никакъв,щом толкова бързо си тръгнала с друг?Даа,повръщай и се хвали наляво и надясно че си болна от булимия,анорексия и всичките други.Повръщай си и се надявам че след време ще се усетиш как си съсипваш здравето,защото познавам човек който е страдал от анорексия,не е красива гледка,как от прекрасно момиче,тежащо 60 кг,стана буквало мърша.Прекалено сериозни са ти проблемите,остава и да кажеш че по-добре да се разболееш,да умреш и разни други....


"дигна ми нервите!"

Fantomche
04-16-2012, 18:25
Ами може да не те изкефя че ще ти изпиша поредният негативен коментар,но ти си ЛИГЛА!Имала много сериозни проблеми?Ти си на 14-15 бе дете,какви ти сериозни проблеми?Искаш вашите да се разведат?Да,моите са разведени и единственият + от това е че новата жена на татко ми пере дрехите...толкова са ти сериозни проблемите...ходела с някво момче от 11 клас,обачеее след седмица-две тръгнала с едно друго (доколкото разбрах).Защо си го слагаш на сърце,като се вижда че онзи ти е никакъв,щом толкова бързо си тръгнала с друг?Даа,повръщай и се хвали наляво и надясно че си болна от булимия,анорексия и всичките други.Повръщай си и се надявам че след време ще се усетиш как си съсипваш здравето,защото познавам човек който е страдал от анорексия,не е красива гледка,как от прекрасно момиче,тежащо 60 кг,стана буквало мърша.Прекалено сериозни са ти проблемите,остава и да кажеш че по-добре да се разболееш,да умреш и разни други....


"дигна ми нервите!"
+1
(десет букви)

DisappointedDreamer
04-16-2012, 18:31
а бях чела, че мускулите тежат повече от мазнините..)..

Мускулите горят повече калории отколкото мазнините и заемат в пъти по-малко място.

FuckingFreak
04-16-2012, 18:42
Мускулите тежат повече от мазнините, но това е друга тема.

И какво като всички сме с различно мислене? Точно заради това, че някои са супер слаби характери винаги ще го отнасят. И не само тия болести, ами винаги в живота ще бъдат мачкани. Проблема не ти е в килограмите, момиче, проблема ти е в главата.

DisappointedDreamer
04-16-2012, 18:46
Мда ама те горят повече калории и заемат по-малко място.

ALetterFromTheSky
04-16-2012, 19:23
Мускулите тежат повече от мазнините, но това е друга тема.

Проблема не ти е в килограмите, момиче, проблема ти е в главата.




+++++++
колко човека още трябва да ти го кажат, за да се осъзнаеш реално!? Ти вмомента съм сигурна че ще издържиш 1, 2 дена и пак ще повърнеш....

Megg
04-16-2012, 19:32
Веднъж като се е почнало няма да спре току-така.Човек докато сам не си го изживее и осъзнае другите и да говорят полза никаква.Се едно да ви казват "Недей да пиеш,не смесвай твърдите алкохоли" ... ама докато не го опиташ и не се направиш на бургия няма как наистина да знаеш че е гадно :D

justasmile
04-16-2012, 19:40
Megg много правилно казано :)

Иначе... наистина.. страх ме е, че пак ще започна. Напоследък съм толкова нервна, че не го правя :( Не искам да е така... Ще постарая да намаля максимално количеството на храната като за начало... и лека по лека да го увеличавам.. Надявам се, че като отида на диетолога и ми дадат менюто ще се пооправя :(

ALetterFromTheSky
04-16-2012, 19:47
Веднъж като се е почнало няма да спре току-така.Човек докато сам не си го изживее и осъзнае другите и да говорят полза никаква.Се едно да ви казват "Недей да пиеш,не смесвай твърдите алкохоли" ... ама докато не го опиташ и не се направиш на бургия няма как наистина да знаеш че е гадно :D
То с алкохола се наказваш като свиня и се кълнеш как няма да пиеш и след седмица едно голямо 2ро голямо хахахаха и пак наново :Д

Megg
04-16-2012, 19:57
Ами ето - в огромна степен си приличат... и в крайна сметка и двете те убиват.Разликата е че алкохола го прави по по - весел начин :D

ALetterFromTheSky
04-16-2012, 19:59
E да едното докато го правиш ти е кеф, а после гадно, другото докато го правиш ти е гадно и след това съвсем- е решението е по-добре пий и каквото такова хахаха , ШЕГУВАМ СЕ

justasmile
04-16-2012, 20:37
:D :D хахх..
Мразяяя се в момента... туко-що се натъпках.. и този път, дори не знам защо. Моля не ми казвайте колко е тъпо, колко е късно и колко е вредно - знам.... простооо АААА :@ Искам да намразя тъпата храна!!!
пфф... като си чета постовете съм точно като едно малко детенце... но проблема е, че пиша каквото мисля :х никога не съм била на такова ниско ниво :хх

x7aZzy
04-16-2012, 20:38
По много лош път си тръгнала. И трябва да го осъзнаеш. Няма да ти чета конско, вече го направиха други потребители, пък и няма смисъл. Не това е начинът.
Някой каза, че нямаш вола - не е така. Повярвайте, трябва да имаш нечовешка воля, за да не докоснеш храна две седмици например. И да пиеш само вода. Така правят анорексичките. Дано не стигнеш дотам.

Но имаш слаба психика. Не си ли чувала - лесен път няма. А ти си избрала привидно лесното. Е, не е лесно. Но аз като го казвам, не значи нищо за теб.

Разбери - ако продължиш по същия начин, няма измъкване. Не казвам, че цял живот ще повръщаш и ще броиш калории (ако продължиш, най-малкото няма да живееш още дълго). Но цял живот ще те е страх да не кривнеш.

Някой каза, че авторката си измисля оправдания, за да продължи. Че проблемите й били маловажни. Че била лигла. Не мога да кажа дали е така в нейния случай. Мога обаче да твърдя, че за останалите повръщането и фотосинтезата изглеждат смешни и глупави, но за момичетата, които го преживяват, е ад. Най- тъжното е, че те сами си създават този ад, осъзнават го, страдат, но продължават. От страх. Това е проблемът. Не че някой си някога си те е нарекъл дебела, или някое гадже ти се е присмяло, не че родителите ти се развеждат, или че нямаш приятели. Страх те е. Страх те е, че няма да си харесвана, ако не си 45 килограма. Страх те е от липсата на контрол - не можеш да контролираш нещата, но можеш да контролираш теглото си. Внушаваш си, че ако контролираш поне едно нещо, си значима. Заблуждаваш се.

Спри докато можеш. Защото идва момент, в който не можеш. Казваш си, че от утре няма повече, днес последно. Така си казват и наркоманите. Изненада - не става така. Навикът е много силно нещо, не позволявай да вземе контрол над теб. Защото накрая ще останеш сама. Остави, че ще си без коса, зъби, с ужасна кожа, разяден стомах - ще бъдеш без приятели. Няма да остане кой да те обича, защото ти сама не се обичаш.

Виждала ли си момиче, страдащо от анорексия? Не слабо момиче, а истински болно? Не малка пикла, горда от това, че повръща, а същество, което не може да те погледне в очите, защото го е срам от себе си? Защото аз съм. Това са момичета, които са изгубили желанието да живеят. От тях се носи усещане за обреченост, за смърт.

Не преувеличавам. Искам да те стресна, за да не стигнеш дотам. В началото се чувстваш нещо повече от другите момичета, които се бъхтят във фитнеса да свалят два килограма. Но не си.

Мога да говоря още мноооого празни приказки. Но не мога да кажа, че те разбирам - не съм го изживяла. Няма и да те съдя. Това го правиш ти - самообвиняваш се. Така се изтощаваш сама. Никой не ти е виновен, затова и никой не може да ти помогне. И да пишеш по форуми, и да не пишеш - резултатът е налице.

Megg
04-16-2012, 20:46
"Искам да намразя тъпата храна!!! " и ще я намразиш .. не само ще я мразиш,ами няма да усещаш вкуса и.След време храната ще е просто инструмент за постигане на целта ти.Може би не е лошо да минеш по тоя път (стига да можеш да се измъкнеш,разбира се...) защото наистина променя съзнанието и усещането към нещата.А да се стресне няма как .. дори в момента мисълта,че след време ще изглежда болнава,другите ще и обръщат внимание именно заради това я привлича ...знам какво е.Както казах по - горе,докато не си го изживее сама няма как да разбере,колкото и да ни чете дълбокомислените постчета тука...

justasmile
04-16-2012, 20:48
x7aZzy отговорът ти наистина ме разчувства... и ме накара да се замисля за много неща.. Може би е точно това... че нямам контрол над нищо в живота си и това е единственото, което мога да контролирам... На колко си години? От кога започна да спираш да ядеш (самото начало)?

x7aZzy
04-16-2012, 21:00
justasmile, дано наистина се замислиш. Това, което написах, не съм го преживяла. Но съм го виждала. Скъп за мен човек се бори вече от години с анорексията. Пък и темата за наркоманиите ме влече (както в личен, така и в професионален план).

"Искам да намразя тъпата храна!!! " - мислиш напълно грешно. Точно обратното - трябва да заобичаш храната, да обичаш себе си. Омразата не решава нищо. Замисли се - ако обичаш тялото си, няма да му причиняваш това. Ако ти доставя удоволствие храната, няма да я повръщаш.

Megg
04-16-2012, 21:38
"Искам да намразя тъпата храна!!! " - мислиш напълно грешно. Точно обратното - трябва да заобичаш храната, да обичаш себе си. Омразата не решава нищо. Замисли се - ако обичаш тялото си, няма да му причиняваш това. Ако ти доставя удоволствие храната, няма да я повръщаш.


Не сме във фейсбук иначе щях да го харесам 100 пъти :D

justasmile
04-17-2012, 10:43
Не сме във фейсбук иначе щях да го харесам 100 пъти :D

;дд и аз така. Много си е права.
Утре сутринта ще съм на диетолог и се надявам, че като ми дадат меню, нещата ще се нормализират :)

FuckingFreak
04-17-2012, 11:15
И като ти дадат менюто или ще ти е супер много, или като прегрешиш и веднага ще се тръшкаш.

justasmile
04-17-2012, 13:38
Може... но ще се постарая да ви занимавам по-малко вече ;) Ще си пиша в "Не можем да спазваме диета сами и искаме другарче вол.5" и такам... между др. вол.1 на тая тема аз я бях пуснала и мн. се изкефих като видях, че продължи на вол.2,3,4, а и вече 5 ;дд
Мерси много, хораа <3 :)

krasawichka
04-17-2012, 20:34
Момиче на теб май ти е много смешно... ;/

justasmile
04-18-2012, 12:28
^ и защо да ми е смешно? Това, че не пиша някакви депресиращи коментари, как съм повръщала кръв и как във всеки момент се боря с мисълта да повръщам, не означава, че ми е смешно. Просто, не обичам да гледам на нещата твърде сериозно (депресиращо) ;)

BlackMeow
04-18-2012, 13:05
Анорексия binge - purge не е никак смешна или забавна.
Ако разбираш английски потърси повече за точно тази разновидност, образовай се и спри докато още можеш.
Здравните проблеми които ще си навлечеш ако продълшиж са много сериозни. В особено тежките случаи водят до смърт.
Потърси помощ сега. :)
Според мене няма как нормален човек да не гледа на това сериозно. По-добре да се уплашиш, по-добре да се ужасиш, защото имаш добър повод. Спри докато можеш, преди да си навлечеш сериозни здравни проблеми.


"Искам да намразя тъпата храна!!! " - това няма да го коментирам, щеше да е супер смешно...ако не беше адски тъжно.