PDA

View Full Version : Да стана ли като тях?



ves_
04-22-2012, 17:19
Здравейте :)
От първи клас сме 5 приятелки. Но вследствие на нещата се разделихме, аз и едната ми приятелка отидохме в друг клас, другите 3 в друг, но това не ни попречи да си останем приятелки може би не чак толкова близки колкото бяхме преди де, но продължихме да поддържаме връзка и така 3 години. НО от едно известно време моята приятелка, с която съм в едни клас, и с която се сближих страшно много, започна да се води така да се кажи с по-известните от нашия клас и аз ходя с тях, но някак си не се чувствам на мястото си и се движа с тях само заради нея. ТЕ дори и казаха, че ние не й подхождаме..И днес излизахме само аз и тя и си говорехме за нейната нова компания и аз установих, че в тази нова компания тя намира неща, които в нашата (ние 5-те) липсват. Каза ми,че за да бъда приятелка с тях и може би за да я запазя и нея като приятел трябва да започна да се глася...Точните й думи бяха: " Започни да се гласиш и си in". Но как да стана такава, като аз не съм? Аз не одобрявам техният начин на живот може ми защото аз съм свикнала на друг..не знам, но предполагам,че да сатна като ще ми е доста трудно...И не знам какво да правя, да се променя или не?

nIkEnCeTy_bE
04-22-2012, 17:37
Естествено, че не. Ако ти е истинска приятелка ще те приеме, каквато си, и няма да те дели от другите. Остави я, нека се движи с известните, така ще разбере, че освен "известност" друго няма да получи, няма да получи приятелското рамо, което ти ще и дадеш. Радвай се на приятелството, което имаш с другите момичета, а за другото момиче, можеш само да съжаляваш.

ves_
04-22-2012, 17:49
но проблема е там, че откакто се разделихме с другите, с нея съм най-близка и на нея споделям повече отколкото но другите и тя на мен и някак си не мога да се примиря,че толкова лесно мога да я загубя,буквално да ми я измъкнат под носа....дори съм й го казвал това, а тя казва,че това няма да се случи..

nIkEnCeTy_bE
04-22-2012, 17:52
Да, но не си длъжна да търпиш такова отношение.

ves_
04-22-2012, 18:12
да, тук си права, но може би ако съвсем малко се променя.. не знам

scrooper
04-22-2012, 18:39
Защо не пробваш малко от нейния начин на живот? Предлагам ти нещо, което не е правилно, но със сигурност е забавно. Помоли я да ти покаже какво и как- и за външен вид, и за поведение. Влез в нейната компания и си живей живота... а ако не ти хареса- просто ги заеби, както 'приятелката ти' всеки момент би направила :)

nIkEnCeTy_bE
04-22-2012, 19:38
Защо да става част от тях само, за да им се хареса? Не бива да слугува на никой. Дори да стане част от тях, надали момичето ще си промени отношението, защото пак ще е заслепена от другите.

scrooper
04-22-2012, 19:58
Идеята е да види какво е. Може пък да й хареса, а ако не, винаги може да се махне.

nIkEnCeTy_bE
04-22-2012, 20:01
В случая мисля, че ще го направи, не за да види какво е, а за да се хареса, или греша?

Wikito
04-22-2012, 20:43
ами пробвай да станеш част от тях,но ако пушат/пият просто ги зарежи!!!!

DisappointedDreamer
04-23-2012, 06:29
но ако пушат/пият просто ги зарежи!!!!

Да, защото тези от нас, които пият и пушат са крадци, лъжци, изнасилвачи и убийци.

SunT
04-23-2012, 07:15
Не, просто се тровят още отсега.Но нищо не пречи да са много свестни, така че не дайвайте такива присъди :) ves_, според мен ако проблема е само във външния ти вид, можеш малко да го подобриш, щом това им е критерия.Нищо не губиш, а може да ти хареса компанията им.

DisappointedDreamer
04-23-2012, 10:26
Бях саркастична. И аз пуша и пия.
Колкото до това, че се тровим от сега, това не ви бърка. Мое е тялото, мой е живота, мога да правя каквото си поискам.

Зайче..
04-23-2012, 10:56
Да, защото тези от нас, които пият и пушат са крадци, лъжци, изнасилвачи и убийци.

И трябва нормалните да се пазят от нас, за да не вземем да ги излъжем, убием и/или ограбим.
Толкова е глупаво да слагате под общ знаменател.. -.-
Авторке, стани каквато искаш. :д

DisappointedDreamer
04-23-2012, 11:04
Те не слагат под общ знаменател, просто имат грешни представи, според които човек ако пуши и пие е убиец или крадец. Ако пък е младеж, е пропаднал, което може въобще да не е вярно. Човек, който пуши и пие, може да е много по-интелигентен, умен, зрял и т.н. от такъв, който не го прави. Да отбягваш някога само заради тези 2 неща е просто глупаво.
Е, ако те се опитат да ти наложат техните навици или да ти поставят ултиматуми, то тогава ОК, съгласна съм. Ама при положение че те въобще не те занимават, нито те карат да правиш нещо против волята ти, не виждам какъв е проблема, и защо сме такива черни овци в очите на обществото.

Зайче..
04-23-2012, 11:09
Те не слагат под общ знаменател, просто имат грешни представи, според които човек ако пуши и пие е убиец или крадец. Ако пък е младеж, е пропаднал, което може въобще да не е вярно. Човек, който пуши и пие, може да е много по-интелигентен, умен, зрял и т.н. от такъв, който не го прави. Да отбягваш някога само заради тези 2 неща е просто глупаво.
.

Така де, аз не се изразих много правилно :д. Съгласна съм. :д

SunT
04-23-2012, 11:10
Добре де, успокойте се, на ваша страна съм :D казах го за коментара над теб.Мен не ме бърка, имате си глави на раменете, така че не ме нападайте.

In*The*Face
04-23-2012, 11:37
Здравейте :)
От първи клас сме 5 приятелки. Но вследствие на нещата се разделихме, аз и едната ми приятелка отидохме в друг клас, другите 3 в друг, но това не ни попречи да си останем приятелки може би не чак толкова близки колкото бяхме преди де, но продължихме да поддържаме връзка и така 3 години. НО от едно известно време моята приятелка, с която съм в едни клас, и с която се сближих страшно много, започна да се води така да се кажи с по-известните от нашия клас и аз ходя с тях, но някак си не се чувствам на мястото си и се движа с тях само заради нея. ТЕ дори и казаха, че ние не й подхождаме..И днес излизахме само аз и тя и си говорехме за нейната нова компания и аз установих, че в тази нова компания тя намира неща, които в нашата (ние 5-те) липсват. Каза ми,че за да бъда приятелка с тях и може би за да я запазя и нея като приятел трябва да започна да се глася...Точните й думи бяха: " Започни да се гласиш и си in". Но как да стана такава, като аз не съм? Аз не одобрявам техният начин на живот може ми защото аз съм свикнала на друг..не знам, но предполагам,че да сатна като ще ми е доста трудно...И не знам какво да правя, да се променя или не?


Приятелката ти е поблазнена от това да стане част от компанията на "вървежните", без да си дава сметка, че не е необходимо да си "in", за да изглеждаш и да се чувстваш такъв. Колкото и да е изтъркано вярвам на 100% във фразата, че хората които напускат живота ни, просто не бива да са част от него. Ако твоята приятелка е истинска, ако те обича, ако може да разчита на теб, а и ти на нея, няма да има никакво значение какви други приятели има и с какви други, различни от теб хора общува. След като не се чувстваш добре в новата й компания, не бъди и не се променяй. Само ти можеш да контролираш начина си на обличане и поведение и не бива да го променяш заради когото и да е, ако сама не го пожелаеш.
Ако приятеството ви е истинско, то ще се задържи, но не прави компромис със себе си и с разбиранията си. Ти сама си го написала, трудно е да бъдеш такъв, какъвто не си. Не се променяй и бъди сигурна, че ако това се окаже пречко между теб и приятелката ти, то просто тя не си заслужава.

пAteNцЕ
04-23-2012, 12:30
мацка не се променяй заради некви си там повърхностни кифли които дори да не казвам колко детински се държат като преценяват начина на обличане и "гласенето" ...просто бъди с тези хора които те възприемат такава,каквато си без да искат някаква промяна в теб за да можеш да движиш с тях...така ще бъдеш и себе си и няма да се чувстваш зле в кожата си
относно твоите нови "готини приятелки" им бий шута не си заслужава да затъпяваш по този глуповат начин (има дори вероятност да ти завиждат и затова да искат да те дръпнат надолу за да тънеш с тях)
аз съм "движила" с такива преди време но не са ми искали промяна
знаеш ли че сега като се гласят още 5 клас дечица като пораснат ще изглеждат много по-възрастни за възрастта им а и най-добрите приятели са тези които те приемат такава каквато си без да искат промяна от твоя страна за да си с тях

SmilezZz
04-24-2012, 15:35
Не , разбира се. Колкото и добра приятелка да ти е, никой не може да те накара да бъдеш такава, каквато не си. С тях не се чувстваш на мястото си, като се промениш - няма да се чувстваш добре в собствената си кожа, а това е в пъти по - гадно, нали?

Нека тя да си излиза с тях, макар че тогава трудно ще ти е да си запазиш приятелството с нея. Но друго няма какво да правиш. Говорила си с нея, тя пак си знае същото. Тогава я остави, да си изпати и да загуби истинското приятелство, докато търси известността, която с нищо няма да й помогне.

gillbert
04-30-2012, 20:47
Значи ти самата знаеш ли какво искаш на 100 процента ? Аз съм минала през абсолютно същата дилема преди 3-4 години с моя "най-добра приятелка" ... Много е дълга историята, но мога да ти кажа само едно - не позволявай да те мачкат и да ти казват какво да правиш :) И все пак ако примерно трябва да си оправиш веждите или прическата или облеклото , действай! Това е нещо, което ще ти повлияе много добре и на външния вид и на самочувствието и ще се почувстваш много по-добре. Колкото до приятелката ти бъди категорична и и кажи, че не си балък и няма да се променяш, за да те харесат някви дрисли. Ще видиш, че накрая ти ще си намериш истински приятелки , а нея ще я зарежат точно защото тя им се е връзвала и е правила всичко, за да се приобщи към тях и дори не се е държала естествено :) Успех .

NomNomNom
04-30-2012, 21:15
Бъди ин, за да ти е по-лесен живота. Ако се цепиш, ще си самотна и ще ти е по-трудно, и да , нищо няма спечелиш.
Наистина, всички, дълбоко в себе си знаете, че това е ситуацията.

bog4eto
04-30-2012, 21:22
Ами явно зависи от човек все пак. Защото къде е кефа в цялата работа, ако не се чувстваш като себе си и си с хора, чиито начин на живот и изобщо личности не харесваш? По-лесен живот, ама другия път.

Иначе няма лошо да се пробва нещо ново, знае ли човек дали няма да го поблазни и него.
А за това ваше пушене и пиене- е, не пречи, освен ако не смърдят на цигари и не пият кат' свине в голямото междучасие, хах.

fifinkathefreak
05-03-2012, 19:40
Не губи себе си и това ,което си заради някой друг.Пътищата с приятелите се разделят по някое време,това е животът.