PDA

View Full Version : Гризене на нокти



SELENAesuper
05-01-2012, 11:23
Здрасти на всички! :) Имам проблем от малка и той е.. ГРИЗЕНЕ НА НОКТИ! Ама ужасно е! Разбирате ли ужас! Не е да си махаш лак или нещо подобно! УЖАСНО Е! Не мога да си сложа лак, не мога да си направя маникюр, нито пък да си покажа ръцете на някой... родителите ми знаят и все ми правят забележки, какво ли не опитват, но не става! :( Защо така стана! :( Предложете някое силно лекарство как да се откажа от този лош, ужасен, отвратителен навик! А да не говорим за микробите... УЖАС! Heeeeeelp ;p

arsenalllbaby
05-01-2012, 11:25
Има такива горчиви лакове, които са за гризане на нокти.. Лакираш с него и после като гризнеш, ти горчи.. И след време може да си правиш маникюр, ама красив.. И да ти е кофти да го развалиш : ) И няма да ги гризеш..

SELENAesuper
05-01-2012, 11:28
Хах, мерси много, но аз имам вече такъв! :D Но не действа, то горчив, ама аз издържам! Бая горчивичък е, ама аз нали съм си свикнала и не спирам! Само това ли е изходът?

Anonys
05-01-2012, 11:34
Изрежи си ноктите до дъно, че да няма какво да гризеш :D

TheBeliever
05-01-2012, 11:35
Както сама каза - навик е. Единственият който може да помогне си ти самата. Прояви воля. Като се усетиш, че гризеш - спираш и толкова.
Аз едно време кожичките си гризях и то до кръв. Пръстите ми бяха целите в рани - ужасно грозна картинка. Но малко по малко се отучих от лошия навик.

MaLkaTa_LaDy
05-01-2012, 11:40
Съгласна съм с TheBeliever. Аз също си гризях ноктите като малка. Все още го правя отвреме навреме когато съм много нервна. Налагаш си да спреш. Ако не си напълно решена, нито горчиви лакове, нито някакво чудо ще ти помогне.

FuCKkK13
05-01-2012, 11:53
люта чушка ама едва ли ще те спре.. моя съвет е да си направиш ноктопластика.. 1 път тя ще ти държи много време,ще имаш хубав маникюр,твърда е и няма да можеш да гризеш,а и ще те е жал.. държи някъде 3-4 седмици така че мисля,че са достатъчно време,за да спреш и да отвикнеш.. после ще са ти гадни ноктите докато ти израсте изпиленото от ноктопластиката,но това става за 1-2 месеца и след това ще си имаш маникюр.. другия вариант е като си у вас да си лепиш от тия изкуствените нокти,а когато имаш работа си заета и не мислиш за ноктите..

FuCKkK13
05-01-2012, 11:54
а и бтв. помисли си за здравето,то остави микробите,но такава инфекция може да стане,че да ти режат пръсти...това става мн мн мн рядко,но все пак...

п.с. забравих.. виж темата за декорациите - има много хубави нокти и си помисли това ли искаш да имаш...

Elinaaa
05-01-2012, 12:54
И аз преди 3 години много си ги гризах ,но като видях едно момиче как си ги гризе ми стана толкова гнусно и до ден днешен се сещам за това ......
Мен това ме отказа
И аз мисля ,че ако си направиш красив маникюр ще те е жал да си гризеш ноктите,може да пробваш :)

SELENAesuper
05-01-2012, 14:02
Ооо, много благодаря :) Супер сте всички! Мерси много! Ще опитам тая ноктопластика! :) Аз по принцип кожичките ги ръбам до кръв, ама до кръв, че сега като си слагам лака против гризенето на нокти ми щипе ужас... :( И покрай кожичките и ноктите стана! ЩЕ ПРОБВАМ НОКТОПЛАСТИКА И ОЩЕ ЕДИН ПЪТ - THANK U <3

SELENAesuper
05-01-2012, 14:04
Проблем ли е ако съм на 12 :D

3oPuTy
05-01-2012, 14:08
Само виж,колко гнусно изглеждат тези две снимки ...
http://modnite.info/wp-content/uploads/2011/10/2960617_orig.jpg
http://modnite.info/wp-content/uploads/2011/10/1309850126-52.jpg
... и се замисли дали искаш и твоите ръце да изглеждат така ... :?
Имам позната,която имаше страхотни нокътни плочки,а в момента ноктите (ако това въобще може да се нарече нокът) са като тези от втората снимка ... Ужасно е! :(
Поразгледай още снимки в нета - предполагам,че от вида им малко от малко ще се погнусиш и осъзнаеш,защото това си е проблем на психическа основа :)

SELENAesuper
05-01-2012, 14:21
3oPuTy - Да знам ужасно е! Е, моите не са чак такива, ама пак е грозно! Ей сега отварям снимки в нета да видя все пак ... тотално трябва да спра!

3oPuTy
05-01-2012, 14:26
Всичко е до психика,силна воля и осъзнаване на проблема :) Като се усетиш,че пак ги гризеш спираш и почваш да правиш нещо друго :)

FuCKkK13
05-01-2012, 15:35
Проблем ли е ако съм на 12 :D

не е проблем :)

UNITED2
05-01-2012, 16:03
Лош навик?Много е добър даже.. ноктите ми постоянно са изрядно изрязани и изчистени 8-) Апък и аз най-често си ги гриза след баня,така че и микроби много не приемам от това :d :D :D :D

FuCKkK13
05-01-2012, 16:43
^ ако не приемаш това за лош навик не знам........ както казах и инфекции могат да станат и много други неща,но ваша работа де... авторката се е насочила към по-добрия път ;)

marin4itu
05-01-2012, 20:09
Недей с ноктоплатика. Момичетата, които си гризат ноктите, си гризат и ноктопластиката. А за да се сложи, трябва ноктите малко да са пораснали, защото иначе ще падне бързо, ако изобщо някоя маникюристка се навие на изгризани до дъно нокти. Плюс това нокътната плочка не се обновява за 1-2 месеца, ами за 6. Просто си наложи, че искаш да имаш хубав маникюр, сложи си някоя снимка на нокти, които много ти харесват, на място, където постоянно ще я виждаш. Ще ти служи за стимул.

FuCKkK13
05-01-2012, 20:11
^ имах в предвид,че израства бързо.. за възстановяването е ясно,че става бавно.. аз пък познавам момиче,което се оправи така.. не знам,авторката да прецени...

marin4itu
05-01-2012, 20:36
Няма смисъл при положение, че ноктите й са достатъчно зле, да направи нещо, от което пак ще си останат зле. Целта е да се възтановят.

blueberry98
05-01-2012, 22:30
И аз си гризях ноктите страшно много,като малка видях сестра си, естествено трябваше да я изкопирам,но тя се отказа много лесно докато аз не.Истината е,че каквото и да опитваш да правиш всичко е до воля.От първия път не става,не ги ядеш 2 седмици и се сетиш и си ги огризваш или пък на някой тест :D Другото,което беше,че баща ми ме плашеше,че нито 1 момче няма да ме погледне с тия нокти,аз се връзвах и може би и това малко ме накара. При мен не стана от 1 път.След няколко седмици реших да опитам наново,защото вече осъзнах,че е много грозно да си гризеш ноктите.Първо си правех някакви маникюри,които много ме кефеха и по този начин си ги гледах и им се радвах и ми беше жал да го изгриза.В момента не съм ги яла от 3 месеца,а и спрях да се сещам за тях и в момента си права някви много яки маникюри и се кeфа на ноктите :D Та както казах всичко е до воля и нагласа.Познавам едно момиче,което си гризе ноктите и сега,като гледам и си мисля и аз ли съм имала толкова грозни нокти :D

FuCKkK13
05-02-2012, 17:08
Няма смисъл при положение, че ноктите й са достатъчно зле, да направи нещо, от което пак ще си останат зле. Целта е да се възтановят.

точно това имах в предвид.. ако ги разваля да ги развали с ноктопластика,за да спре с навика,а после да почне голямото възстановяване,но невър майнд ..

Hayashi
05-02-2012, 17:34
Аз по принцип не си ги гриза, но моите се чупят и аз като им се ядосам и им разказвам играта. Но се отучих. Не знам какъв лак си си купила ти, но този, които аз си взех, ако си сложиш от него НИКОГА повече няма дори да помислиш и да си доближиш устните до пръстите. xD

3oPuTy
05-02-2012, 17:34
Авторке,мажи си редовно ръцете и ноктите с крем за ръце и така появата на кожичките ще намалее и ти няма да имаш к'во да гризеш :)

SELENAesuper
05-03-2012, 10:03
Мерси на всички! Във вторник спрях да ги ям! Сега е четвъртък и все още не съм започнала.... един оттук, който беше постнал коментар за едни грозни, изръбани нокти, беше дал и снимки и оттогава направо се погнусих... е, аз не съм чак до такова положение! Вие да не си помислихте, че са напълно като на подобни снимки - не, просто не стават за хубав маникюр и е грозно, все пак съм МОМИЧЕ! Благодаря на всички! Без ноктопластика, защото споделихте, че няма ефект и няма да стане, пък не ми се дават 50 кинта за едното нищо! ;) Благодаря отново, супер сте!

Glam0rous
05-03-2012, 10:23
то това му е майката - погнусата. И аз като бях малка - на твоите години и по-малко яко ги гризях и беше чудо, обаче тогава случайно видях други, които го гризат и други..и други и ми стана толкова отвратително да гледам отстрани "процеса" , че и резултата. Сега само докато четях темата ми се доповръща при мисълта. За ноктопластика си много малка още, смешно и грозно ще е на ръцете на малко момиче изкуствени нокти. Успех!

tonique
05-06-2012, 11:41
И аз преди като бях по-малък и аз си ги ядях, в момента съм спрял ноктите ...
и съм почнал кожичките отстрани на ноктите .. :D - или устата -- от време на време..

imnotscared
05-16-2012, 19:31
Ох и аз имам този лош навик :( Трябва да спра..

Sofiavarna
06-03-2012, 14:45
Здравейте! И аз имам същия проблем, но от две-три седмици не съм гризала ноктите, но май са деформирани. Та въпросът ми е дали е възможно ноктите да си възвърнат нормалната форма или да не се надявам (на 13 съм). Предварително благодаря!

cheburashka
06-03-2012, 16:10
^как са деформирани? растат по-нагоре или? посъветвай се с маникюрист най-добре