PDA

View Full Version : право.. ?!



FuCKkK13
06-12-2012, 21:13
имам няколко въпроса и ще се радвам ако някои ми отговори :)
ето ги и тях :
1 - матурата по история само бг. история ли включва или и световна ? .. до колкото съм запозната е от създаването до 2рата световна война или бъркам ? ако бъркам някой да обясни ако може :)

2 - софийския университет ли е най-добрия ?

3 - изобщо може ли да се говори за някаква реализация в бг. ?

4 - ако някои тук е учил право в които и да е университет (не е задължително да е в София,но е за предпочитане) може ли да изкаже впечатления ? и наистина ли е ужасно трудно ? - ясно ми е че е трудно,но все пак ?
:) ...благодаря на хората,които ще си направят труда да отоворят :)

someonerandom
06-13-2012, 01:43
Цитат от господина по история "Относно матурата:Направена е така,че с добри знания по българска история да имаш 5,а за нагоре трябва и материала от 11 клас(20 век световна)
За реализацията като цяло не мога да говоря,обаче е сигурно,че по-добър вариант от софийския няма.

FuCKkK13
06-13-2012, 06:48
ясно.. благодаря.. това исках да знам - в 11ти ще пада голямо учене..

а някои за 4тия въпрос ? :)

bloodyF
06-13-2012, 08:10
1 - матурата по история само бг. история ли включва или и световна ? .. до колкото съм запозната е от създаването до 2рата световна война или бъркам ? ако бъркам някой да обясни ако може :)
-бг история + материала за 10ти клас ПСВ, ВСВ и междувоенен период
2 - софийския университет ли е най-добрия ? -той е ЕДИНСТВЕНИЯТ , в който може би ще получиш реализация после

3 - изобщо може ли да се говори за някаква реализация в бг. ?-може, с малко връзки и много късмет

4 - ако някои тук е учил право в които и да е университет (не е задължително да е в София,но е за предпочитане) може ли да изкаже впечатления ? и наистина ли е ужасно трудно ? - ясно ми е че е трудно,но все пак ? -ще уча право живи и здрави, не е толкова ужасно трудно, лесно няма
а ако търсиш на работата лекото и на хляба мекото-няма да го намериш при правото for sure
:) ...благодаря на хората,които ще си направят труда да отоворят :)- моля, пак заповядай и подготви се да си скъсаш гъза от учене за кандидат-студентския

FuCKkK13
06-13-2012, 08:33
благодаря много :) .. за 1вото - значи съм разбрала правилно.. 2ро - явно там ще се учи :)

а за 4 тото - ясно ми е че ще пада много учене и започвам от другата година (учебна) .. по принцип на световна история не се напъвам мн. мн. но за да няма изненади и да се подсигуря попитах :) отново ти благодаря много :)

bloodyF
06-13-2012, 09:42
кой клас си? моля много ,отново

DisappointedDreamer
06-13-2012, 09:49
9-ти е. 96-ти набор.

Мечо_Буболечо
06-13-2012, 09:56
Дали има реализация или не в бг.. много е трудно да се определи. Имам познати завършиха с отличие в СУ и нямат реализация, след година търсене на работа заминаха да учат и работят в чужбина. Имам и други познати, които с по-слаби оценки в университети с по-нисък рейтинг, работят по специалността си още от 3-4 курс. Никой не може да ти прогнозира, положението се променя. Правото има задължителен стаж, който все пак ти дава по-големи възможности, ако ставаш да се реализираш.

PyCoKoCkA93
06-13-2012, 09:58
Като човек държал матура по история тази година ще ти кажа,че по мои наблюдения и личен опит тя включва 2/3 БЪЛГАРСКА история и 1/3 световна и обхваща ВСИЧКО(от Ранно средновековие до края на учебника за 11 клас).Но въпросите от световната не са толкова трудни.Аз заложих само на българската,от световната не съм прочела нищо(макар че имах 6 на нея)но ги направих от обща култура и малко логика и резултатът е Отличен 5,63.Така че не се притеснявай и залагай на българското :)

FuCKkK13
06-13-2012, 15:03
кой клас си? моля много ,отново

9ти.но тъй като знам че вече трябва да се ориентирам и 10ти и 11ти да се напъна доста по предмета които искам, започнах малко по малко да се информирам.. иначе от 7ми клас съм казала че ще уча право и точка :D :)

FuCKkK13
06-13-2012, 15:06
Като човек държал матура по история тази година ще ти кажа,че по мои наблюдения и личен опит тя включва 2/3 БЪЛГАРСКА история и 1/3 световна и обхваща ВСИЧКО(от Ранно средновековие до края на учебника за 11 клас).Но въпросите от световната не са толкова трудни.Аз заложих само на българската,от световната не съм прочела нищо(макар че имах 6 на нея)но ги направих от обща култура и малко логика и резултатът е Отличен 5,63.Така че не се притеснявай и залагай на българското :)

благодаря много и на теб и на горния потребител... значи общо взето да наблегна на българската история,но и да не зарязвам съвсем световната :) мерси много :)

SuzanFletcher
06-13-2012, 15:28
Мога да ти отговоря на 4-ти въпрос,макар и не съвсем от личен опит.
Правото далеч НЕ Е ПО-ТРУДНО ОТ АРХИТЕКТУРАТА И НАЙ-ВЕЧЕ ОТ МЕДИЦИНАТА.Правя сравнение с тях,защото това са 3-те най-трудни,пък и най-престижни специалности.Ако трябва да ги подреждам по трудност.Правото ще е на 3-то място.Там просто си пада по-скоро зубрене,за разлика от 1.Медицината,където има химия,биохимия и темподобни+латински език и какво ли още не И 2.Архитектурата,където има много математика,геометрия и задачи,които няма как да бъдат научени на изуст.Така че за правото не бери грижа!С оценките от матурите си вътре-а самите матури са лесни.Стига да си се готвила добре,са си направо песен пред кандидатстудентските изпити от предишни години,когато матурите още не бяха въведени. :)
Good luck!

bloodyF
06-13-2012, 18:06
9-ти е. 96-ти набор.

питах нея.
имаш време
аз съм 11 клас и сега ще почвам да уча 8-)

DisappointedDreamer
06-13-2012, 18:07
Е, попита я, аз отговорих. Но биггие. :)

FuCKkK13
06-13-2012, 18:13
питах нея.
имаш време
аз съм 11 клас и сега ще почвам да уча 8-)

знам че имам време,но предпочитам от сега да се информирам,към 10ти клас да си отсея това, което после ще трябва пак да преговоря,11ти - там е ясно, че всичко ще трябва да се знае и 12ти клас живот и здраве да не ми е толкова напрегнато :)

bloodyF
06-13-2012, 21:14
Е, попита я, аз отговорих. Но биггие. :)

just sayin :)
то и аз си виках , че ще уча яко в 11 , ама ето нà-нищо не свърших :Д

PyCoKoCkA93
06-14-2012, 16:57
1.Медицината,където има химия,биохимия и темподобни+латински език и какво ли още не.Така че за правото не бери грижа!С оценките от матурите си вътре-а самите матури са лесни. още не бяха въведени. :)
Good luck!

Нещо си в голяма грешка.В правото също се учи латински и само да знаеш законите наизуст(което също не е никак лесно)
няма да ти е от полза,ако не ги разбираш и нямаш логика да ги прилагаш.А аз лично не знам университет в БГ,в който да се влиза Право с матура...

SuzanFletcher
06-14-2012, 17:38
Нещо си в голяма грешка.В правото също се учи латински и само да знаеш законите наизуст(което също не е никак лесно)
няма да ти е от полза,ако не ги разбираш и нямаш логика да ги прилагаш.А аз лично не знам университет в БГ,в който да се влиза Право с матура...


Първо,изобщо не съм в грешка.Аз знам такъв университет- Югозападния в Благоевград се влиза с оценките от матурите.Учудващо е ти защо не си наясно,в случай,че държиш матура по история.Второ,медицината не включва само латински,не се захващай за този пример.В правото законите може да си ги зубриш,за да вземеш изпит,но в медицината няма как да си назубриш задачките по химия и биохимия.Това е като да опитваш да сравниш българския език,при който доминира четенето,теорията и математиката,при която доминират логика + задачи.Има хора ,на които им вървят и двете дисциплини,но винаги в едната са по-добри.
Колкото до правото,аз в никакъв случай не го подценявам,но определено няма наука по-велика от медицината.

bloodyF
06-15-2012, 08:27
пхахахах
сюзанфлетчър, не се залъгвай душице
единственото място за право е СУ
ела в ЮЗУ и ще те видя след 5 години как ще те подритват от кантора на кантора и никой няма да те вземе на работа

SuzanFletcher
06-15-2012, 09:45
пхахахах
сюзанфлетчър, не се залъгвай душице
единственото място за право е СУ
ела в ЮЗУ и ще те видя след 5 години как ще те подритват от кантора на кантора и никой няма да те вземе на работа

Това дали ще ме вземат после на работа е друг въпрос,мила.Ставаше дума,че това е университет,в който се кандидатства право с оценките от матурите по БЕЛ и История,а момичето горе не беше наясно с това.Пийс!

bloodyF
06-15-2012, 16:43
това, да
ама прави сметка колко е престижно,щом и с някакви елементарни матури може да влезеш!

SuzanFletcher
06-15-2012, 18:53
това, да
ама прави сметка колко е престижно,щом и с някакви елементарни матури може да влезеш!


Да ,има и по-добри варианти.Аз само отбелязах,че ИМА възможност да се учи Право и с оценките от матурите.
Пък то е ясно,че СУ е най-добрият вариант.

Violenza
06-16-2012, 16:48
3 - изобщо може ли да се говори за някаква реализация в бг. ?

4 - ако някои тук е учил право в които и да е университет (не е задължително да е в София,но е за предпочитане) може ли да изкаже впечатления ? и наистина ли е ужасно трудно ? - ясно ми е че е трудно,но все пак ?
:) ...благодаря на хората,които ще си направят труда да отоворят :)
3. Ако нямаш гръб по-добре не записвай право, само с дипломата ще си останеш.

4. Не уча право, ама го имам като предмети (частно, публично и търговско) и мислех, че ще ми е сравнително лесно и само преводът на места ще ме затруднява, интересна материя ми се виждаше, обаче бързо се разубедих. Ама на български със сигурност ще е много по-лесно да се зубри де.