PDA

View Full Version : Ескапел??



katerina petrova166
06-21-2012, 04:48
Здравейте!С приятеля ми правихме секс и той свърши в мен.Знам,че ако искам да се предпазя от нежелана бременност трябва да пия хапчето до 72 часа след половия акт.Знам,че не е 100 % сигурно,защото съм чувала,че на някои не им действа и забременяват.Та въпросът ми е ако съм го изпила 12-13 часа след акта (а не примерно веднага) дали има по-голяма сигурност то да не подейства?

dimitar_ak
06-21-2012, 05:14
Ще подейства, но нека това хапче да ти е за последен път. То не е бонбон и сериозно ще ти разбърка хормоните. Изберете си надежден начин за контрацепция.

katerina petrova166
06-21-2012, 06:15
Направихме го на 6-тия ден след като ми свърши цикъла.

katerina petrova166
06-21-2012, 06:16
Много се притеснявам да не би да не подейства и да изпадна в най-голямото нещастие-Извънматочна бременност... Просто съм ужасно притеснена!!!!!!!! ;(

heartshapedbox
06-21-2012, 06:35
Няма, спокойно, ще подейства.

ALetterFromTheSky
06-21-2012, 07:02
Добре, аз не мога да разбера едно-защо след като му позволяваш да свършва в теб после се панираш-би трябвало да си сигурна дали го искаш... и изобщо . Аз лично позволяхвах ама съм на противозачатъчни-не ти препоръчвам имат си нежелани ефекти, които не са видими, но пък да...
А бременността е едно от най-прекрасните неща, не знам какво толкова се гърчите. Извънматочна? Защо рвиши , че ако изобщо приемем, че си бременна, ще е извънматочна!?
Нищоо ти няма ама последният път като пих ескапел ми дойде 3 пъти за месец, прави си сметките-да ходиш посточнно като подвързана...

ALetterFromTheSky
06-21-2012, 07:42
а пък от мен един голям в дупето ти, на което попаднах днес! :))))

granger
06-21-2012, 10:10
Най-голямото нещастие - извънматочна бременност било.
Нямаш си идея колко си проста! Не ти е първата тема по тоя въпрос. Изпила си го , сигурно ще подейства,но факта ,че си проста си остава!!!
Ти извънматочна бременност знаеш ли кво е? Защо се излагаш на фона на цялата си останала тъпота?!

katerina petrova166
06-21-2012, 10:52
Granger...Това четох в интернет и се притесних,отидох на гинеколог и той ми каза,че няма от какво да се притеснявам.И по-полека с обидите.

marilyn
06-21-2012, 11:05
Не се научихте, че Ескапел не е бонбонки Тик-так...

heartshapedbox
06-21-2012, 11:07
А наистина как реши, че ще е извънматочна?

katerina petrova166
06-21-2012, 11:52
А наистина как реши, че ще е извънматочна?


Четох,че има такива случаи.

Aubergene
06-21-2012, 12:37
На листовката ясно и точно пише от кой до кой час от приема на таблетката каква е сигурността на действието на хапчето. Защо се хабиш да питаш по форумите, а не си прочетеш листовката?
А пита за извънматочна, защото понякога се получава, И това е написано в листовката...
Вероятно няма да имаш проблем, внимавай следващия път и занапред чети листовките преди да пиеш даден медикамент!

granger
06-21-2012, 12:38
Извънматочна бременност може да се случи на всички. Без значение пили ли са контрацептични вещества или не.

DisappointedDreamer
06-21-2012, 12:43
Авторке, уникално тъпа си. Направихте го на 6 ден след свършването на МЕНСТРУАЦИЯТА ти (не цикъл, между двете има огромна разлика, потърси в гугъл, образовай се мъничко), и ако цикълът ти е редовен, то възможността ти да си била в овулация тогава е просто минимален.

Второ, откъде накъде реши че ще караш извънматочна бременност, ако действително си бременна? Ти добре ли си? Нещо жегата ептем изгаря и пържи сивите ви клетки в малките мозъчета.

Трето и последно, както казаха по-горе колегите и колежките, Ескапел не са ти бонбонки Ментос.

DragonLady
06-21-2012, 13:12
Щом си го пила своевременно значи всичко е наред, ако изключим факта, че това хапче ще ти пре*бе целият цикъл и му трябва бая време да се възстанови и да си влезе в рамки. И с кой акъл му даваш на тоя да свършва в тебе? Ако пък той неволно се е изпуснал, значи е идиот, който е тръгнал да е*е без презерватив, при положение, че не може да контролира дори собственото си тяло, а ако го е направил нарочно против волята ти, значи е още по-голям идиот.
А ти знаеш ли изобщо какво е извънматочна бременност? И че това се случва много рядко?

katerina petrova166
06-25-2012, 03:33
Той не го направи нарочно.Презервативът се скъса...