PDA

View Full Version : Проблем с приятеля ми



mechone
06-25-2012, 12:10
Здравейте ! От доста време се чудех дали да пиша тук или не, но най - после се реших. Надявам се да ми помогнете по един или друг начин. Такааа... С приятеля ми сме заедно вече 7 месеца. Много го обичам, той също постоянно ми го казва и показва, за това не се съмнявам в обичта му. Имам един проблем обаче... винаги когато се напием, примерно по някакви партита, купони, рождени дни или дори в тях, той започва да говори за чувствата си. Казва ми това, което всяко едно момиче иска да чуе от момчето до нея и това ме кара да полудявам от щастие. Никога обаче не е изразявал чувствата си на трезво, освен да ми каже "Обичам те" или "Целувам те, липсваш ми". Говорила съм с него на тази тема и той просто каза "Такъв съм си, надявам се да се променя с времето. Животът ме е научил така..." , след което отклони темата и започнахме да си говорим за друго. Това обаче не спира да ме мъчи от много, много време. Даже след този "разговор" вече спря да ми говори такива неща, дори когато е пиян.. Вчера направихме 7 месеца, а той дори не се сети ... Само 2 пъти е показвал, че се сеща коя дата е и то защото майка му му звъни по телефона и му казва "Абе е тука имате месечинка (или там квото е)" ... Не знам по какъв начин да говоря с него, как да му кажа всички тези неща, при положение, че предния път нямаше никакъв ефект. Как да разбера, че наистина му пука по дяволите, като с питане не става ?!

DarkTemplar
06-25-2012, 12:20
Може би просто е по-сдържан или рутината постепенно е завладяла отношенията ви. Най-важното е любовта да се показва, а той предполагам го прави. Предполагам и прекарвате достатъчно време заедно. Не е нужно постоянно "да ти сваля звезди", а повярвай ми в един момент и това омръзва. Мисля, че "Обичам те" или "Целувам те, липсваш ми" са достатъчно красноречиви.

7 месеца не са малко време и предполагам си го опознала добре, така че ще трябва да подбереш най-подходящия момент и начин да обсъдите въпросните ти тревоги. Това колко често се сеща за месечинки и тем подобни зависи и от заетостта му - ако обичайният му график е натоварен, шансът от време на време да "изключва" за подобни неща е голям.

mechone
06-25-2012, 12:25
От време на време, да, но постоянно някак си не ми се вижда много нормално. Прав си ,за тези 7 месеца направихме много неща! Запознахме родителите си, живеем заедно (ту в нас , ту в тях). Всички много ни се радват, роднините ни ни обожават, но не спирам да мисля за това, че може би още има чувства към бившата си приятелка и за това не говори за това което чувства на трезво! Предпочитам да не му ги бях казвала тия неща, за да мога да се радвам на нещата, които ми говори когато е пиян, щото както казах вече- това не се случва... Искам съвет, искам да знам по какъв начин да го провокирам най-после да си излее душата. Все пак аз не съм му само гадже, а и приятел......

DarkTemplar
06-25-2012, 12:30
Каква е историята с бившата му, я хвърли малко светлина?

mechone
06-25-2012, 12:41
Били са 2 години заедно, даже заради нея той е живял в Чехия 1 година. Много я е обичал, тя го е скъсала, той е продължавал да я обича , тя не го е искала.....филми, не ми се говори особено за това, било преди 3-4 години...

DarkTemplar
06-25-2012, 12:59
Всеки си има подобни стари рани, но си ги къта дълбоко в себе си, така че да не пречат на настоящето му. А като мине достатъчно време и си открил подходящия човек, съвсем избледняват. В случая ми се струва, че е времето и разстоянието са достатъчен фактор, за да я чувстваш като някаква заплаха. Особено щом имате хармонична връзка и всеки ден сте заедно, грижите се един за друг и т.н.

Като цяло не виждам нищо лошо в сдържаността му и според мен типично по женски преувеличаваш проблема.

Да видим другите какво мислят по въпроса.

Your.Passion
06-25-2012, 13:02
Може би просто е по-сдържан или рутината постепенно е завладяла отношенията ви. Най-важното е любовта да се показва, а той предполагам го прави. Предполагам и прекарвате достатъчно време заедно. Не е нужно постоянно "да ти сваля звезди", а повярвай ми в един момент и това омръзва. Мисля, че "Обичам те" или "Целувам те, липсваш ми" са достатъчно красноречиви.

7 месеца не са малко време и предполагам си го опознала добре, така че ще трябва да подбереш най-подходящия момент и начин да обсъдите въпросните ти тревоги. Това колко често се сеща за месечинки и тем подобни зависи и от заетостта му - ако обичайният му график е натоварен, шансът от време на време да "изключва" за подобни неща е голям.

И според мене е по-сдържан .

DisappointedDreamer
06-25-2012, 13:07
Съгласна съм с Темплъра. Преувеличаваш авторке. Не е нужно всеки ден да ти се обяснява в любов, да ти прави серенади под прозореца и да ти сваля звезди. Казваш че ти показва и казва обичта си, тогава какво повече искаш? Защо се затормозяваш с миналото му?

LadyDi
06-25-2012, 13:08
Не бива да очакваш от един мъж (може би момче в случая) романтични излияния и красноречия. Радвай се, че ти казва, че те обича и че е засвидетелствал връзката ви пред останалите.
Някои и това не получават.

Edit: Нали знаеш приказката, че само малките деца и пияните казват истината. Аз бих била по-притеснена ако ми го говореше на трезво, а когато е пиян говори за бившата. Кахъриш се за абсолютни глупости.

sweetycherry33
06-25-2012, 13:22
Съгласна съм с Темплъра. Преувеличаваш авторке. Не е нужно всеки ден да ти се обяснява в любов, да ти прави серенади под прозореца и да ти сваля звезди. Казваш че ти показва и казва обичта си, тогава какво повече искаш? Защо се затормозяваш с миналото му?

+ 1
10 БУКВИ

mechone
06-25-2012, 13:25
ами не е момче, на 28 е :) Просто усещам, че нещо ми липсва, аз също не искам да се тормозя, но е по-силно от мен за жалост..

LadyDi
06-25-2012, 13:26
ами не е момче, на 28 е :) Просто усещам, че нещо ми липсва, аз също не искам да се тормозя, но е по-силно от мен за жалост..
Да, нарича се егоизъм. Искаш да си центъра на вселената му, а не виждаш, че мястото ти е точно там, където трябва да бъде.
Тормози се, каквото и да ти кажем, няма да можем да ти помогнем.

mechone
06-25-2012, 13:29
Не мисля, че е егоизъм, по - скоро необходимост. Как според теб да се чувствам , когато не знам какво изпитва човекът до мен ?!

DisappointedDreamer
06-25-2012, 13:37
той също постоянно ми го казва и показва, за това не се съмнявам в обичта му.


Как според теб да се чувствам , когато не знам какво изпитва човекът до мен ?!


Я пак?! Нещо си противоречиш.

mechone
06-25-2012, 13:47
знам , че ме обича, или поне така мисля, но не съм напълно убедена какво ИЗПИТВА и ИСКА !

DisappointedDreamer
06-25-2012, 13:53
Абе, и ти се чудиш какво да измислиш. Не се затормозявай с глупости.

anonymous708973
06-25-2012, 15:31
Никога обаче не е изразявал чувствата си на трезво, освен да ми каже "Обичам те" или "Целувам те, липсваш ми".

Ти сериозна ли си?
Я пак си прочети написаното. Сонет ли искаш да ти напише?

LadyDi
06-25-2012, 20:02
Не мисля, че е егоизъм, по - скоро необходимост. Как според теб да се чувствам , когато не знам какво изпитва човекът до мен ?!
Прекомерната необходимост също е егоизъм.
Проблемът не е, че НЕ ЗНАЕШ какво изпитва към теб, а че не удовлетворява желанието ти да го чуваш непрекъснато.

mechone
06-26-2012, 08:31
Ти сериозна ли си?
Я пак си прочети написаното. Сонет ли искаш да ти напише?

Не писах тук, за да получавам нападки, просто казах какво ми е, не е нужно да ми се нахвърляш като хиена на мърша!


Прекомерната необходимост също е егоизъм.
Проблемът не е, че НЕ ЗНАЕШ какво изпитва към теб, а че не удовлетворява желанието ти да го чуваш непрекъснато.

Може и така да е, просто едно "Обичам те" не е като "Искам да прекарам живота си с теб" и т.н и т.н... Преди ми говореше такива неща, затова си мисля, че вече нещата са започнали да куцат и просто поисках съвет какво да направя... вие ме изядохте :)

LadyDi
06-26-2012, 08:36
Не сме те изяли. Искахме да ти покажем, че отстрани това вайкане изглежда смешно.
С теб ли е? С теб е.
Доказва ли ти, че те обича? Доказва ти.
Е, не може да очакваш нон-стоп да ти повтаря, че си незаменима, единствена, най-прекрасна и божествена.

heartshapedbox
06-26-2012, 08:50
Недей да го взимаш толкова навътре.
Радвай се, че нямате проблеми вместо да си измисляш такива. :)

dimitar_ak
06-26-2012, 08:58
Не се вкопчвай в него, защото бързо ще се изморите от това. Сигурно е, че те обича и не е нужно постоянно да ти го напомня.

mechone
06-26-2012, 09:00
Мерси на всички за съветите, но просто съм си такава, винаги трябва да има нещо, за което да мисля и да се притеснявам.. Никога не може всичко да ми е наред, такава съм си просто. Искам да се променя, но тези терзания са по-силни от мен и колкото и да се опитвам да не мисля за глупости-неизбежно е. :(

П.с: Явно е значи , че това е поредната простотия, заради която се тормозя.....

DarkTemplar
06-26-2012, 09:16
Сама си го правиш и като гледам каквото и да ти кажем, няма да те успокои. Цени това, което имаш, защото ако продължаваш с недоволството и го изгубиш, ще страдаш ужасно много.

SmilezZz
06-26-2012, 14:43
Преувеличаваш. Наистина преувеличаваш.

И си противоречиш.

Нали твърдиш, че те обича - казва и доказва го по много начини, тогава какъв ти е проблема? А, да, не си в центъра на вселената му и не удовлетворява това ти желание , именно да ти казва всичко това непрекъснато. Сдържан си е и това наистина е по - добре.

Едно "Обичам те" значи много повече от каквито и да е приказки. И нали си чувала, че "пияни устни изричат трезвени желания" ? Спри да се тормозиш с неговото минало и да си създаваш излишни проблеми, при условие, че всичко е наред.

Verminaard
06-26-2012, 18:29
знам , че ме обича, или поне така мисля, но не съм напълно убедена какво ИЗПИТВА и ИСКА !

Ако искаш да ти се въргаля в крата,облян от сълзи и със букет рози в аналното отверстие докъто ти пише 'обичам те' по подметките с език - не си познала,това е мъж,не путка на пружина..Ти бъди благодарна на пияните моменти и спри с тоя монументален егоизъм.

fenkaaa
06-26-2012, 22:11
Било е преди 3-4 години това с бившата.Явно е минало,просто не иска пак да бъде наранен и гледа да не излага много,много чувствата си на показ,но когато пийне казва това,което мисли и чувства.. Това е моето мнение :)

mechone
06-27-2012, 09:31
Ако искаш да ти се въргаля в крата,облян от сълзи и със букет рози в аналното отверстие докъто ти пише 'обичам те' по подметките с език - не си познала,това е мъж,не путка на пружина..Ти бъди благодарна на пияните моменти и спри с тоя монументален егоизъм.

Не мислиш ли, че хапливите мнения се изтъркаха малко ? Благодаря все пак! Определението "путка на пружина" определено доста ми хареса, продължавай с креативността :D

anonymous708973
06-27-2012, 15:25
Може и така да е, просто едно "Обичам те" не е като "Искам да прекарам живота си с теб" и т.н и т.н...

А ако не иска да прекара живота си с теб, защо да ти го казва?

Verminaard
06-28-2012, 06:00
Не мислиш ли, че хапливите мнения се изтъркаха малко ? Благодаря все пак! Определението "путка на пружина" определено доста ми хареса, продължавай с креативността :D

Въпросът не е в хапливите мнения,а във фактите на положението в което се намирате двамцата.

mechone
06-28-2012, 09:02
А ако не иска да прекара живота си с теб, защо да ти го казва?

Защото преди ми го казваше :)

3oPuTy
06-28-2012, 09:41
Защото преди ми го казваше :)

Може би вече не го мисли или го е казвал заради алкохола?!


Не се филмирай толкова :? Не е единствения човек на тоя свят,който не говори постоянно чувствата си :? Важното е с държанието си да ти показва,че наистина те обича.За к'во са ти празни приказки?!Всеки може да надрънка един куп глупости на човека до себе си,но в крайна сметка да не изпитва и половината ... :? А и е нормално да е малко по-резервиран,след като вече един път са му разбивали сърцето.

extreme16
06-28-2012, 18:47
Пияните понякога казват самата истина, имам живо доказателство.

PyCoKoCkA93
06-29-2012, 18:29
Хората са различни.Ако бяха еднакви,нямаше да е интересно...Не можеш да го виниш,че вместо да говори много и да не казва нищо,той говори малко,но казва много.Много често подпийналият човек говори истината,защото с алкохола падат и задръжките му.Сама си направи изводите...

loveme454
06-29-2012, 20:45
може би предишната му връзка е причината да не ти казва тези думи ( обичам те и т.н.) явно се е позатворил след нея