PDA

View Full Version : Как, по даволите, се става известен?!



lili_plum
08-29-2012, 13:08
Защо се делим на "известни" и "неизвестни"? Мозъка ми не го проумява .... какъв трябва да си, че да те забележат .... и какво имат "известните", което "неизвестните" нямат ?!

colormylife
08-29-2012, 13:21
О,Боже Господи кога българските училища се превърнаха в арена за re-разиграване на американски евтини съпунки -.- ????

За какво му е на някого тази известност?С какво ще направи живота ни по-добър?2-3 години известност в гимназията и след като завършиш какво ще остане от всичко това?
И на мене мозъкът ми не го проумява ама...ще следя темата за съветчета как се става известен.Много ми е интересно.

lili_plum
08-29-2012, 13:26
нее нямях впредвид че искам да съм известна :-D ... напротив, известните надувки са ми смешни :-D .. просто ми е супер много любопитно ЗАЩО са известни ... какво ги прави такива ...?!

arnela98
08-29-2012, 13:28
Това, че имат "повече приятели". И на мен са ми странни...

thelover3
08-29-2012, 13:39
Гъзари/кифли са.

Amore-Mio*
08-29-2012, 14:06
Имат повече "приятели", ама в огромни кавички, с които взаимно се използват. Докато неизвестните си имат истински приятели, дори един.

BlowMeAway1
08-29-2012, 14:07
Всъщност нямат нищо повече от един обикновен човек. Просто са се събрали една по-голяма групичка хора. Не са нищо особено.

LeDa
08-29-2012, 14:31
А я си представете - има и вариант, в който даден човек има много приятели и познати, защото просто има страхотен характер. Истината е, че половината коментари тук са точно повлияни от американските тийн филмчета - човекът, по известен в гимназията, непременно е надут, злобен, даже видях и определението "странен". Да, нормално е по-хубавите момчета и момичета да бъдат по-популярни, но това по никакъв начин не ги прави по-различни от всички останали. И по-популярните също имат истински приятели, не знам защо смятате, че всички, имащи повече познати, чак приятели не, само се използват и т.н. Дори смятам, че е достойно за уважение, че си съумял да спечелиш по някакъв начин дадени хора.

BlowMeAway1
08-29-2012, 14:53
А я си представете - има и вариант, в който даден човек има много приятели и познати, защото просто има страхотен характер. Истината е, че половината коментари тук са точно повлияни от американските тийн филмчета - човекът, по известен в гимназията, непременно е надут, злобен, даже видях и определението "странен". Да, нормално е по-хубавите момчета и момичета да бъдат по-популярни, но това по никакъв начин не ги прави по-различни от всички останали. И по-популярните също имат истински приятели, не знам защо смятате, че всички, имащи повече познати, чак приятели не, само се използват и т.н. Дори смятам, че е достойно за уважение, че си съумял да спечелиш по някакъв начин дадени хора.
Леда, в коментара си визирах точно това. Хора като хора. Нищо повече от теб, мен или някой друг :) Просто грубичка събрана на едно място.

fenastz
08-29-2012, 16:04
Раждаш се такъв.

4o4ina
08-29-2012, 16:07
О,Боже Господи кога българските училища се превърнаха в арена за re-разиграване на американски евтини съпунки -.- ????

!

druzilla
08-29-2012, 16:15
Известните наистина нямат истински приятели.И не защото задължително са злобни и надути,а защото,когато останалите виждат,че даден човек е по-хубав от тях,познава повече хора и прочие - те започват да му завиждат.
И то не става само във училище.Аз съм от малък град и тук всички се познават и определят дали някой е готин по това колко харесвания има във фейсбук...С една от тези така известни личности имам "щастието" да се познавам от много време.Много преди да стане такава.Мога само да кажа,че имаше страхотен характер (макар и да беше малко тъпичка) , докато не се взе за мис вселена и не стана адската надувка.Сега всички й се правят на приятели,за да са популярни като нея,но зад гърба й само злословят.. :smt018

SuNsEt
08-29-2012, 16:22
По-общителни и по-малко притеснителни са. От там се започва със завързването на приятелства,после ходят на разни купони али бали и така-това е по-приемливия и нормален начин.

Другият вариант е като спекулират ,колко много пари имат. Намират си 2-3 дружки антураж и почват да се разнасят из училището,пак ходят по купони и тн ,но тука вече не говорим за обикновена среда на средностатистически ученик.Пък и отделно такива индивиди си имат постоянни лепки заради парите.

-не казвам,че всички богаташи са така, а само тези,които спекулират с парите на родителите си .

lili_plum
08-29-2012, 17:50
По-общителни и по-малко притеснителни са. От там се започва със завързването на приятелства,после ходят на разни купони али бали и така-това е по-приемливия и нормален начин.

Другият вариант е като спекулират ,колко много пари имат. Намират си 2-3 дружки антураж и почват да се разнасят из училището,пак ходят по купони и тн ,но тука вече не говорим за обикновена среда на средностатистически ученик.Пък и отделно такива индивиди си имат постоянни лепки заради парите.

-не казвам,че всички богаташи са така, а само тези,които спекулират с парите на родителите си .
тотално вярно ! :) и съответно почват модните ревюта в даскало , за да ги видим колко много маркови дрехи, чанти и обувки имат ...

darkPaladin
08-29-2012, 18:06
аз нито бях богат нито хубав даже бях бая срамежлив ама пак ме е знаеха всички и ме уважаваха

истината е че с времето всички научават кой си що си може да те уважават може да ти се смеят не мисля че става дума за пари красота и тн всичко опира до това как се отнасяш с хората ако си добър и не се заяждаш няма проблеми някой реши ли да се заяде с теб все ще те защити някой

explosion_
08-29-2012, 18:14
Отчаян опит за подръжание на актьорите от тийн филмите. Накратко тъпотия :) Съгласен съм с паладина, че всичко опира до това, какъв човек си.

SuNsEt
08-29-2012, 18:35
аз нито бях богат нито хубав даже бях бая срамежлив ама пак ме е знаеха всички и ме уважаваха

истината е че с времето всички научават кой си що си може да те уважават може да ти се смеят не мисля че става дума за пари красота и тн всичко опира до това как се отнасяш с хората ако си добър и не се заяждаш няма проблеми някой реши ли да се заяде с теб все ще те защити някой

Не винаги е така. Естествено,че е важно какъв човек си ,но като гледам май просто си попаднал в хубаво училище хехе.
С времето могат и да те забравят ,а ако те помнят или ще е с хубаво ,или с лошо.
И напротив , винаги в голямото общество става дума за пари и красота,дори и косвено,а това някой да те защити е въпрос на това кой познаваш .
Ти може и да си супер големия пичага и да не си ги забелязал тия неща ,нито компанията ти да е такава,но има разлика между това просто всички да те познават и това да си 'известен' така да се каже.

darkPaladin
08-29-2012, 18:42
Не винаги е така. Естествено,че е важно какъв човек си ,но като гледам май просто си попаднал в хубаво училище хехе.
С времето могат и да те забравят ,а ако те помнят или ще е с хубаво ,или с лошо.
И напротив , винаги в голямото общество става дума за пари и красота,дори и косвено,а това някой да те защити е въпрос на това кой познаваш .
Ти може и да си супер големия пичага и да не си ги забелязал тия неща ,нито компанията ти да е такава,но има разлика между това просто всички да те познават и това да си 'известен' така да се каже.
ако всичко опира до пари и красота на какво се крепи обществото?
кажи ми къде е бъдещето на обществото не трябва ли да има някой нормален човек с повече мозък за да дава тласък напред?

сега ми кажи каква е разликата да между известен човек и човек който бива познаван от много хора

как се нарича човек който бива познаван от много хора

explosion_
08-29-2012, 18:43
има разлика между това просто всички да те познават и това да си 'известен' така да се каже.

Би ли ми обяснила разликата?

SuNsEt
08-29-2012, 18:50
Ами огледай се в обществото както у нас,така и по света и сам ще намериш отговор. ;)

Бъдещето на обществото е ясно и винаги е било така-истината е на страната на силния,а слабия няма приятели.
Естествено,че парите въртят света ,красотата е някъде там.
А нормалните хора с повече мозък ще гледат себе си най-напред и ще гледат да са сред силните . По този начин те дават тласък на света като дават на хората нови иновации в технологиите , медицината и тн. ,но същите тези хора сформират общества на хора с връзки и аристокрация (в някои случаи).
Освен тези общества има и други,в които хората са забогатели по заобиколен начин ,но въпреки това ние обикновените граждани се разхождаме сред сградите ИМ , ходим в хотелите и ресторантите ИМ и използваме техните услуги ,без да разбираме от къде идва всичко. В тези общества не е важна нито аристокрацията,нито доброто име,а само връзките и парите.
Който има пари има връзки,а който няма пари ,а има връзки,то той не след дълго получава и пари.

lili_plum
08-29-2012, 18:56
едните са затворено общество, а другите са готови за нови запознанства ...

explosion_
08-29-2012, 18:57
Ами огледай се в обществото както у нас,така и по света и сам ще намериш отговор. ;)

Бъдещето на обществото е ясно и винаги е било така-истината е на страната на силния,а слабия няма приятели.
Естествено,че парите въртят света ,красотата е някъде там.
А нормалните хора с повече мозък ще гледат себе си най-напред и ще гледат да са сред силните . По този начин те дават тласък на света като дават на хората нови иновации в технологиите , медицината и тн. ,но същите тези хора сформират общества на хора с връзки и аристокрация (в някои случаи).
Освен тези общества има и други,в които хората са забогатели по заобиколен начин ,но въпреки това ние обикновените граждани се разхождаме сред сградите ИМ , ходим в хотелите и ресторантите ИМ и използваме техните услуги ,без да разбираме от къде идва всичко. В тези общества не е важна нито аристокрацията,нито доброто име,а само връзките и парите.
Който има пари има връзки,а който няма пари ,а има връзки,то той не след дълго получава и пари.

И пак не съм съгласен поради ред причини, но не ми се пише до безкрай.

SuNsEt
08-29-2012, 18:58
А на мен не ми се спори с човек,който има друга собствена истина по темата. Всеки има право на собствено мнение,моето е такова ,както и истината,която съм приела и която се потвърждава всеки един ден от живота ми.

lili_plum
08-29-2012, 19:01
А на мен не ми се спори с човек,който има друга собствена истина по темата. Всеки има право на собствено мнение,моето е такова ,както и истината,която съм приела и която се потвърждава всеки един ден от живота ми.

(Y) !!

explosion_
08-29-2012, 19:01
А на мен не ми се спори с човек,който има друга собствена истина по темата. Всеки има право на собствено мнение,моето е такова ,както и истината,която съм приела и която се потвърждава всеки един ден от живота ми.

Как ще спорим? Аз си те обичам! :) Просто по твоята логика аз съм богато, надутo копеле, а не се определям като такъв. Умничка си ми знаеш за кво говоря, иначе не споря с теб :)



(Y) !!

Ти мирувай и чети, за да се образоваш, нали заради теб пишем всичко :D

darkPaladin
08-29-2012, 19:02
Ами огледай се в обществото както у нас,така и по света и сам ще намериш отговор. ;)

Бъдещето на обществото е ясно и винаги е било така-истината е на страната на силния,а слабия няма приятели.
Естествено,че парите въртят света ,красотата е някъде там.
А нормалните хора с повече мозък ще гледат себе си най-напред и ще гледат да са сред силните . По този начин те дават тласък на света като дават на хората нови иновации в технологиите , медицината и тн. ,но същите тези хора сформират общества на хора с връзки и аристокрация (в някои случаи).
Освен тези общества има и други,в които хората са забогатели по заобиколен начин ,но въпреки това ние обикновените граждани се разхождаме сред сградите ИМ , ходим в хотелите и ресторантите ИМ и използваме техните услуги ,без да разбираме от къде идва всичко. В тези общества не е важна нито аристокрацията,нито доброто име,а само връзките и парите.
Който има пари има връзки,а който няма пари ,а има връзки,то той не след дълго получава и пари.

така започваш да мислиш вече това е добре но не формулира отговора си правилно

ще ти помогна

двама с връзки единия тъп но красив само краси офиса другия е умен и си знае работата

кой от двамата ще избере лошия богат чичко?

lili_plum
08-29-2012, 19:04
да, сър! ще мирувам :)

SuNsEt
08-29-2012, 19:36
explosion_ , аз казах ,че мнението ми е изградено на това,което виждам и се сблъсквам ,но не съм казала,че ти си богато и надуто копеле. Определено има богати хора,които не спекулират с парите си и се сливат с хората под техния социален статус точно,защото са честни и човечни,но не мисля,че те преобладават във високопоставените общества така да се каже. Наблюденията ми са ,че такъв тип хора имат много връзки,но избягват лъскавия начин на живот и определено не можеш да ги срещнеш в чалготеката отсреща.Те също са част от аристокрацията (говоря по-скоро за хората установили се в дадена професионална сфера и стъпили си на краката) и добрата част от обществото .Имам такива приятелски семейства ,те биха помогнали на човек в беда ,но няма смисъл да си представяме ,че навсякъде всички са така. За това на мен лично ми е много по-лесно да мисля това,което казах по-горе,защото ако чакам някой да ме бута към това,което искам да стана,значи няма да успея никъде.Пък и не мисля,че греша в изказа си ,защото това е суровата и гадната част от обществото и от живота въобще,а когато си свикнал да се сблъскваш и да се справяш с такива неща ,значи знаеш на къде да вървиш.

darkPaladin , зависи от целта на лошият богат чичко.
Ако той си има 'хора за всичко' и му трябва просто асистент/секретар или нещо по-представително за пред някой друг ,би избрал красивият (или по-скоро красивата ,защото те и без това такива се бутат и си търсят лоши богати чичковци).
Ако въпросният работодател има нужда от здрава ръка и доверен човек,който да помогне на бизнеса му да изплува,то той би избрал умния кандидат.

explosion_
08-29-2012, 19:44
Нави ме :)

SuNsEt
08-29-2012, 19:51
Нави ме :)

Иеее...започвам да вярвам в обичта ти към мен :D

explosion_
08-29-2012, 19:54
Иеее...започвам да вярвам в обичта ти към мен :D

Милата. :* :lol:

antineutral
08-29-2012, 19:57
Няма такова нещо като известни и неизвестни хора. Има хора, които се радват на определен тип внимание и такива, които не го получават. Ако под известни в едно училище например обикновено се разбират хората с по-добри социални контакти, по-активни, енергични и открити към останалите, или пък тези, които имат нещо свое уникално, трудно повторяемо - например са отличници по даден предмет и т.н., това са прекалено условни разделения, много пречупени през ситото на средата, в която виреят. Защото може и да си "известен" според някакви си критерии, но по какъв начин и за кого - критериите се размиват много бързо.

Miki26
08-29-2012, 20:35
Известен - ха известноста в училище не е такава каквато си я прецтавяте . За някой който се правят на интересни и се мислят за известни известността е нещо мечта . А за други тя се постига най-вече через добър характер - много приятели , свой собствен стил , твърдо мнение . Не всички са известни с лигавщините си , а някой са известни с тоалетите си и добротата или даден талант . Аз например съм известна с пеенето танцуването и рисуването си , имам много награди в тези области и хората ме вждат често по телевизията весниците и рекламите по теевизията . А това с приятелите както каза Леда си е от самия характер , тези който говорят зад гърба ти , а иначе ти се правят на приятели ги знам много ама много добре .

darkPaladin
08-30-2012, 10:48
explosion_ , аз казах ,че мнението ми е изградено на това,което виждам и се сблъсквам ,но не съм казала,че ти си богато и надуто копеле. Определено има богати хора,които не спекулират с парите си и се сливат с хората под техния социален статус точно,защото са честни и човечни,но не мисля,че те преобладават във високопоставените общества така да се каже. Наблюденията ми са ,че такъв тип хора имат много връзки,но избягват лъскавия начин на живот и определено не можеш да ги срещнеш в чалготеката отсреща.Те също са част от аристокрацията (говоря по-скоро за хората установили се в дадена професионална сфера и стъпили си на краката) и добрата част от обществото .Имам такива приятелски семейства ,те биха помогнали на човек в беда ,но няма смисъл да си представяме ,че навсякъде всички са така. За това на мен лично ми е много по-лесно да мисля това,което казах по-горе,защото ако чакам някой да ме бута към това,което искам да стана,значи няма да успея никъде.Пък и не мисля,че греша в изказа си ,защото това е суровата и гадната част от обществото и от живота въобще,а когато си свикнал да се сблъскваш и да се справяш с такива неща ,значи знаеш на къде да вървиш.

darkPaladin , зависи от целта на лошият богат чичко.
Ако той си има 'хора за всичко' и му трябва просто асистент/секретар или нещо по-представително за пред някой друг ,би избрал красивият (или по-скоро красивата ,защото те и без това такива се бутат и си търсят лоши богати чичковци).
Ако въпросният работодател има нужда от здрава ръка и доверен човек,който да помогне на бизнеса му да изплува,то той би избрал умния кандидат.

то ако от всяка върба ставаше свирка щеше да си права и за тия професии акъл се иска

Enchanting
08-30-2012, 14:57
Известен - ха известноста в училище не е такава каквато си я прецтавяте . За някой който се правят на интересни и се мислят за известни известността е нещо мечта . А за други тя се постига най-вече через добър характер - много приятели , свой собствен стил , твърдо мнение . Не всички са известни с лигавщините си , а някой са известни с тоалетите си и добротата или даден талант . Аз например съм известна с пеенето танцуването и рисуването си , имам много награди в тези области и хората ме вждат често по телевизията весниците и рекламите по теевизията . А това с приятелите както каза Леда си е от самия характер , тези който говорят зад гърба ти , а иначе ти се правят на приятели ги знам много ама много добре .

^ да, наричат се лицемери. С лопата да ги ринеш.
Много хубава тема.
Искам и аз да добавя нещо. Забелязали ли сте как изкарването на лоши оценки и не ученето става като нещо нормално и дори тези които учат.. се определят за зубари? не навсякъде е така, но започна да става нещо много срещано. След време обаче тези които са учили стават нещо, а тези които за целели известност.. не стават за нищо. Не са учили и нищо. Естествено има и изключения.
Съгласна съм и с по- горните мнения.. :)

Dark_Vampire23
08-30-2012, 15:02
Ами уж много известните са само курви

JuStElly
08-30-2012, 15:23
Първо ще кажа,че коментарите от вида на "известните нямат приятели","известните са само курви" и "те са известни с простотията си" са породени от завист и избиване на комплекси.Известен си,когато всички те познават,имаш много приятели,много познати,а и няма как да няма хора,които знаят кой си,но ти не знаеш дори,че съществуват. Аз нито съм злобна,нито съм надута,но имам доста приятели и явно по вашите определения съм "известна". Всичко се постига със характер. Старая се да съм мила със всички,ако го заслужават разбира се и така завързвам приятелства... Не се старая да съм "известна" или нещо подобно... просто обичам да общувам с хората и ми се отдава (: