PDA

View Full Version : Несигурна съм



Envyy
08-31-2012, 21:03
Здравейте! На 15 години съм и мога да кажа, че доста момчета ми обръщат внимание, но досега съм нямала гадже. Винаги след като си пиша с момче и той поиска да излезем , започвам да се притеснявам и си казвам, че не го харесвам и им отказвам Не знам според вас малка ли съм за гадже и нормално ли е винаги да се страхувам, че ако излезем заедно няма да намерим общи приказки и нищо няма да се получи ?

filmimilmi
08-31-2012, 21:42
Съвсем реалистично е да се чувстваш малка. Просто още не ти се излиза с момчета. Отложи гаджетата за догодина.

Anichkaxxwee
08-31-2012, 22:31
Щом мислиш, че си малка, недей да си търсиш гадже

thelover3
09-01-2012, 02:34
Ем не знам, според мен на 15 не си малка, но всеки се развива различно.
Ти сама си го каза - несигурна си.
Излез с някое, не е толкова сложно, говорете си на общи теми в началото, опознайте се и така.

xXxPETYAxXx
09-01-2012, 07:13
мога да кажа, че доста момчета ми обръщат внимание, но досега съм нямала гадже. Винаги след като си пиша с момче и той поиска да излезем , започвам да се притеснявам и си казвам, че не го харесвам и им отказвам
1.Само момчета от нета ли ти "обръщат внимание"?
2.Ако излезеш с някой, това не значи, че ще станете гаджета!

На години не си малка, но щом самата ти не се чувстваш готова за това, значи си малка!

EternalDream
09-01-2012, 07:50
Наистина, никъде не пише, че щом ще излезете ще станете гаджета. Защо пък да не се сприятелите? Нищо не губиш. ;)

Wednesday666
09-01-2012, 08:34
Не се чувстваш готова за гадже - това добре, всеки е различен.
Но какво ти пречи да излезеш с някого ей така, за по едно кафе, приятелски?
Не ги режи, по-добре им казвай, че искаш да сте само приятели и си излизай, няма лошо в това.

пAteNцЕ
09-01-2012, 08:54
Сама си копаеш дупката на самотността.От една страна не можеш да тръгнеш с някой случаен,от друга пък срама ти и действията ти сама те възпират да откриеш любовта и да се влюбиш.
Сама си го правиш

Psyko Nuts
09-01-2012, 11:06
Не си малка за гадже, но за секс можеш да изчакаш. И щом си несигурна, тогава изчакай още малко.

PLEYGIRL
09-01-2012, 11:43
Важното е да имаш вяра в себе си. Давай го по рисковано , няма опасност да ти се случи нещо. Просто действай. Не е нужно щом излезеш с някой да ходиш с него или нещо такова. Ако разговорът не потръгне и примерно нямате за какво да си говорите или той нещо не ти хареса винаги можеш да се измъкнеш. Казваш ,че трябва да свършиш нещо което майка ти примерно е казала и бягаш. Не е сложно. При мен този номер винаги върви..

Virjii
09-01-2012, 12:20
Според мен не си малка, а си несигурна, както сама казваш и затова тръгваш да си търсиш извинения, че си малка, че не ги харесваш достатъчно, че ще е много сложно и т.н. и се отказваш. Естествено ниското ти самочувствие не е на съзнателна основа, а на подсъзнателна. Имаш ли някакви комплекси? Какво не харесваш в себе си? Какво би искала да проблениш в себе си? Направи си списък. Други хора карали ли са те да се чувстваш зле и не толкова добра, колкото останалите? Тези неща, които (евентуално) написа реални ли са? Т.е. само ти ли ги имаш или и другите момичета? Щом другите ги имат, какво те притеснява? Не си по-различна. Опитай се да откриеш кое точно те притеснява, каква "страшна" картина си представяш в главата като някой ти каже да излезеш с него на кафе? Обикновено първото нещо, най-очевидното е причината.
Примерно: Едно момче ти казва "хайде днес на кафе". Ти започваш автоматично да си търсиш причини в подкрепа на това, че не е добра идея да излизаш с него. Примерно, че косата ти днес не е в перфектна форма, имаш пъпка по лицето, хубавите ти дрехи не са изпрани, домързява те изведнъж и т.н. Страхуваш се, че, ако не всичко е перфектно и както ти искаш той няма да те хареса, ще си мисли нещо лошо, и ти ще се почувстваш още по-зле и комплексирана от този факт и се опитваш да предотвратиш разочарованието от себе си предварително и затова подсъзнанието ти почва да търси причини, поради които да не излезеш. Мога да те успокоя, че това са НЕРЕАЛНИ мисли, въобръжение и нямат реално приложение. Знам, че едва ли ти изглежда така, тъй като сега го мислиш и го мислиш и се вглъбяваш, но реално е така. Нима той е перфектен, че да търси перфектното момиче? Нима останалите момичета са по-добри от теб? Какво чак толкова фатално ще стане, ако излезеш с него? Края на света ли идва? Не? Ами тогава какъв е проблема. :)
Поставяй си цели, само така ще преудолееш проблема. Кажи си "Ако ще червен сняг да вали, каквото ще да става, аз ще изляза с него!".
Надявам се да съм ти помогнала да помислиш върху проблема си, че не е реален и не си заслужава да губиш хубаво прекарано време заради една мисъл, която те тормози.