PDA

View Full Version : Бихте ли тръгнали с бивш



dryndryn
09-11-2012, 14:13
Били сте заедно с някой, разделили сте се и сте прекратили всякакви отношения. След време обаче (не месец-два, да кажем 2-3 години) някакси пътищата ви се пресичат, започвате да си пишете, да се чувате и да излизате често. Виждате, че човека се е променил и той/тя ви показва, че иска отново да е с вас. Бихте ли дали втори шанс или това, че преди нещата не са потръгнали ще ви попречи?

myHeartIsOnlyForYou
09-11-2012, 14:26
Не мога да кажа категорично да или не. Все пак да речем бих. Зависи и от начина на раздялата ни..Ако питаш дали ти да дадеш шанс на даден човек, то дай повече подробности :)

dryndryn
09-11-2012, 14:35
Не, не се чудя дали да дам шанс вече съм го направила. Бях с едно момче преди години и сега пак съм с него. Просто ми стана любопитно какво мислят и какво биха направили другите в такава ситуация и реших да пусна тема. :)

urlittlelady
09-11-2012, 14:36
аз не бих дала втори шанс... дори и да ми се ще този човек да бъде отново до мен няма да приема нещо повече от едно обикновено приятелство.

Wednesday666
09-11-2012, 16:09
Вълка козината си мени, ама нрава не.

Щом сме се разделили в миналото, значи е имало причина.
Не бих се върнала при бивш, особено такъв, който не присъства в живота ми от дълго време.

Все пак - миналото затова е минало, за да направи място на настоящето.

wasch0
09-11-2012, 16:11
Не, защото съм на принципа, че няма смисъл да четеш книга, на която вече знаеш края :)

xXxPETYAxXx
09-11-2012, 16:22
Зависи! Ако причината за раздялата ни е била в него - по-скоро не, защото се знам каква съм, постоянно ще се сещам и ще се съмнявам за преди,също и дали няма да се повтори същото, и този път. Това не би ми било никак приятно.

TsShadows
09-11-2012, 16:28
да

sweetycherry33
09-11-2012, 16:38
Много си зависи от човека.Ако преценя, че си заслужава да му дам втори шанс бих му дала.Все пак винаги ще си имам едно на ум - причината за раздялата миналия път.Така че, повтарям - много си зависи от човека, от ситуацията, от причината за раздялата миналия път.Но по принцип мисля, че не трябва да се събираш с бивши.

sweetycherry33
09-11-2012, 16:38
Но веднъж се е случвало.

А Л И С А
09-11-2012, 16:39
Много зависи от обстоятелствата, заради които сме се разделили преди. Връщала съм се при човек, с който сме се разделяли преди това. Но причината за нашата раздяла бях аз. Вторият път нещата бяха още по-перфектни и от първия.

SisiStrange
09-11-2012, 16:55
Не. Миналото си е минало.

DisappointedDreamer
09-11-2012, 16:59
Нъцки.

Amore-Mio*
09-11-2012, 17:34
В момента съм щастливо обвързана и не бих се върнала при някой бивш. Особено когато в момента осъзнавам какви са те. Единствено такова изключение, тоест да тръгна с бивш - ще е с настоящия ми приятел, макар да знам, че нищо няма да е същото. И искрено се надявам да не скъсаме.

CrazyBabyDoll
09-11-2012, 17:37
не бих се върнала при бивш даже и да ми се къса сърцето отвътре.Оставям миналото и продължавам напред :)

shmatarok
09-11-2012, 18:37
Не, не бих. Всеки от бившите ми е свързан с минал етап към живота ми, а аз към миналото не обичам да се връщам. Каквото било-било.

anonymous708973
09-11-2012, 18:41
В момента съм щастливо обвързана и не бих се върнала при някой бивш.

Мхм. Не са лоши момчета, но не са за мен. Осъзнах го със сегашния си приятел, който вероятно е единственият, с когото бих се събрала, ако скъсаме. Да чукаме на дърво да не се случва, разбира се.

Теоретично обаче, не виждам нищо лошо в събирането с бивш, стига да не се случва постоянно. Все пак... както казва Оскар Уайлд - "Вече не съм толкова млад, за да съм толкова категоричен".

tori
09-11-2012, 18:45
В момента съм щастливо обвързана и не бих се върнала при някой бивш. Особено когато в момента осъзнавам какви са те. Единствено такова изключение, тоест да тръгна с бивш - ще е с настоящия ми приятел, макар да знам, че нищо няма да е същото. И искрено се надявам да не скъсаме.
Absolutely right!

vagarious
09-11-2012, 20:19
Границата ми е до втори шанс.Пропилее ли и него .. еми чао-чао беше ми приятно.И то ще го дам само, ако причината за раздяла е всичко друго, но не и изневяра.Колкото и да ми се къса сърцето, изневериш ли ми или пропилееш ли си втория шанс .. съжалявам много, следващия ..

draid
09-11-2012, 20:30
Не мисля, че бих го направил.

DragonLady
09-11-2012, 21:19
В момента съм щастливо обвързана и не бих се върнала при някой бивш.

И аз съм така.
Иначе съм го правила, връщала съм се при бивш. Мина година от раздялата ни, постепенно пак се сближихме, бяхме сами и необвързани. Резултата: отношенията бяха на половина това, което беше преди, доверието куцаше, бяхме се променили като хора, чувствата не бяха толкова силни колкото преди, единственото, което беше по-добро от преди беше секса. Досещате се, че връзката не продължи дълго. Аз го определям като изживяване на неизживяното, не съжалям, че се случи, трябвало е, станало е.

fenkaaa
09-12-2012, 00:46
Не съм на теорията "щом е бивш,такъв трябва да си остане",така че при надеждни обстоятелства,защо не :)

Говоря по принцип,иначе не смятам да се връщам при никой от бившите си,с никой не съм имала връзка повече от 2 седмици/месец,към никой не съм имала кой знае какво,така че няма такава възможност.Моето момче си ми е достатъчно. ;д

HollyGolightly
09-12-2012, 04:11
Били сте заедно с някой, разделили сте се и сте прекратили всякакви отношения. След време обаче (не месец-два, да кажем 2-3 години) някакси пътищата ви се пресичат, започвате да си пишете, да се чувате и да излизате често. Виждате, че човека се е променил и той/тя ви показва, че иска отново да е с вас. Бихте ли дали втори шанс или това, че преди нещата не са потръгнали ще ви попречи?
Не, за да не сме заедно, значи че е имало причина да се разделим. То на думи всички се променят много, особено когато им залипсваш, но това не означава, че след малко време прекарано отново заедни стартите номера няма пак да излязат на яве.
Мога да го допусна в живота ми като просто познат,понеже по един или друг начин е бил част от живота ми за дадено време, но нищо повече.

LeprikonA
09-12-2012, 04:43
За да не съм му дала никакъв шанс покрай раздялата за евентуален последен опит = > не.

sexa_na_kompleksa
09-12-2012, 07:44
Зависи защо сме се разделили. Два пъти съм се връщала при бивш - единият май се хвана с мен, за да има възможността този път той да ме зареже, а за другият съм омъжена. : )

пAteNцЕ
09-12-2012, 07:48
Зависи ,според ситуацията.Иначе при бивши не се връщам -.-

the lil legend
09-12-2012, 09:04
Наистина зависи от човека и от причината да се разделите. Лично аз не бих се върнала при бивш.

bilqnavod
09-12-2012, 09:12
Ха - НЕ!

bilqnavod
09-12-2012, 09:13
Убедена съм, че повечето ще кажат - НЕ!

dimitar_ak
09-12-2012, 09:31
Веднъж опитах и беше провал. Преди просто се разделихме. Нямаше караници и сръдни. Просто аз не бях много увлечен по нея и тя го разбра. Тя замина за Германия и се забравихме. След 3 години ми се обади, че идва за лятна почивка в България и изкарахме едно страхотно лято. Този път аз хлътнах, но бях попарен с "Нали знаеш, че това е само за тук? В Германия си имам свой живот".

anonymous708973
09-12-2012, 09:39
а за другият съм омъжена. : )

ооо <33
Толкова е миличко.

TheDevilInMe
09-12-2012, 10:19
По-скоро не бих, такива връзки нямат никакво бъдеще. Разделили сме се и всеки поема по пътя си и други любови. Но ако със сегашния ми приятел се разделим, дано не се случва никога, бих тръгнала отново с него, защото е Човекът за мен.

ChubbyBunny
09-12-2012, 21:54
Не бих ... Аз гледам напред :)

Goddess
09-12-2012, 23:24
Зависи от бившия, зависи как сме се разделили и защо, зависи дали ми е останало нещо към него...зависи от много неща.

horacio
09-13-2012, 00:08
Не бих. Ако е виновен той, дори и аз за раздялата, не се знае дали грешката няма да се повтори. Хората трудно се променят. А и както каза някой по-горе - ако ще да умирам от мъка, няма да се върна... Изобщо не одобрявам това да късаш и да се събираш постоянно с някой, някакво несериозно ми се вижда. Един път отиде ли си, отива си завинаги. Правила съм 2 пъти подобни опити за събиране след раздяла и не са траели дълго...

Hilary_
09-13-2012, 02:24
Виждате, че човека се е променил .. Бихте ли дали втори шанс?
Не, не бих дала. Щом нещата са приключили значи е имало защо да останат в миналото.
Хората не се променят. :)

xXxPETYAxXx
09-13-2012, 06:49
Но ако със сегашния ми приятел се разделим, дано не се случва никога, бих тръгнала отново с него, защото е Човекът за мен.

Единствено такова изключение, тоест да тръгна с бивш - ще е с настоящия ми приятел, макар да знам, че нищо няма да е същото. И искрено се надявам да не скъсаме.
...тц тц тц. Сякаш за предишните си приятели не сте мислили, че е "момчето за вас"?! Не че нещо, ама когата много обичаш някого(каквито са вашите чувства, нали?!), ако той те нарани е мноооого по-болезнено и не вярвам, че бихте се събрали в такъв случай. Но дано не ви се налага да се разделяте, за да се убедите!

Mo6no
09-13-2012, 06:59
Не, има си причини да е бивша.

balu4ka
09-13-2012, 08:00
Бих,но зависи от ситуацията и човекът.Ако раздялата е заради изневяра,не бих се върнала.Това си е чист закон за мен.

Защото сега искам да се върна при някого ,но шансът е почти нулев,но когато обичаш е така..

GLaDOS
09-13-2012, 08:50
Миналото си е минало и там трябва да бъде.За всяко нещо си има причина,пък и има страшно много неповторими хора,които заслужават внимание.Няма смисъл да се хабим по старото,защото краят на подобни връзки е предначертан.

jghgh
09-13-2012, 08:59
изживяване на неизживяното
This.

Но знам, че не е правилно.

TheDevilInMe
09-13-2012, 11:41
...тц тц тц. Сякаш за предишните си приятели не сте мислили, че е "момчето за вас"?! Не че нещо, ама когата много обичаш някого(каквито са вашите чувства, нали?!), ако той те нарани е мноооого по-болезнено и не вярвам, че бихте се събрали в такъв случай. Но дано не ви се налага да се разделяте, за да се убедите!

Колкото и да не ти се вярва не съм си го мислила за другите хора, с които съм била. Имала съм още 3 връзки- 2 от тях бяха с момчета, средно дълги и мога да ти кажа, че бях с ясното съзнание, че не искам да си прекарам живота с тях, другата беше 2 години и с момиче, там е още по-очеизвадно защо съм знаела, че всичко ще приключи рано или късно. ;)

purplegrass
09-13-2012, 12:47
Никога не се знае, но едва ли ..

anonymous708973
09-13-2012, 16:51
This.

Но знам, че не е правилно.

Боже, пука ми, че не е правилно.

В момента се сещам поне за две двойки, които са с неизяснени отношения. И двете момичета ме използват за психолог/кошче за душевни отпадъци/както искате го наричайте. И на двете казвам "Добре, след като не се правите щастливи, защо продължавате да се тормозите, да си звъни и да се виждате?". В следващия момент осъзнавам, че не съм сигурна дали, бидейки на тяхно място, няма да правя същата глупава грешка отново и отново.

jghgh
09-13-2012, 20:39
Мдааа, понякога толкова искаш да си с даден човек. Като някаква фикс идея. Да си изживеете неизживяното. Някак... тръпка ти е.

Мразя недовършените истории. На всяко нещо трябва да му се турва точката. Когато я няма, е побъркващо.

chushkopek
09-13-2012, 20:45
Хората не се променят, някой е имал причина да каже "край", защо по дяволите да правя подобно нещо?

SuNsEt
09-13-2012, 20:51
Еми да ти кажа...случи ми се.Не бяхме се виждали,чували и тн от година някъде . И двамата усещахме,че сме се променили,но имаше много неща,които останаха недоизказани и имаше чувства,които напираха.Още на втората среща след тази една година тръгнахме отново,но отначало почти никой не знаеше.От моя страна всичко беше супер и даже чувствах,че го обичам още повече,но... след като му го казах той ме заряза същата вечер.
Не при всеки се получава така. Ако пак се пресекат пътищата ми с него единственото,което бих направила е просто да му покажа как и какво е загубил .

Goddess
09-13-2012, 21:21
Хората не се променят

Не е вярно. Дори и към по-лошо да е - променят се.

PyCoKoCkA93
09-13-2012, 21:52
К'ви са тея теории на вероятностите,които развивате тука?Всичко е до човека и пак до човека.Ако беше наясно със себе си и чувствата си,нямаше да стоиш и да пишеш малоумна тема,с която 7813559-те различни коментара с нищо няма да ти помогват,защото си остават една чиста хипотеза,която животът и съдбата могат да разбият на пух и прах във всеки един момент...

NambyPamby
09-13-2012, 22:00
Мразя недовършените истории. На всяко нещо трябва да му се турва точката. Когато я няма, е побъркващо.
Преди два месеца сигурно щях да прасна автограф под тва мнение, към настоящия момент - слабо.
Изживяно, неизживяно - да е. За чий да се връщам назад и да давам шанс на някъв кирльо, който го е пропилял отдавна? Никъв шанс просто. Бившото си е бившо. Може отвътре много да ме човърка и да искам да го тресна, ама наистина е просто слабо заради едните хормони и единия нагон да си жертвам достойнството. Жалко е.
Млада и красива съм, пък и да не бях - какъв е смисъла, по дяволите, животът да ти минава в някви дилеми постоянни и да живееш в миналото. Късаш и тваЙ. Или те късат. Квото и да е, има ли раздяла, значи не е читаво и не си заслужава усилията повече. Кво беше то... "една връв е здрава не ако се завърже след като се скъса, а ако никога не се скъса", та същото.

dryndryn
09-13-2012, 22:21
К'ви са тея теории на вероятностите,които развивате тука?Всичко е до човека и пак до човека.Ако беше наясно със себе си и чувствата си,нямаше да стоиш и да пишеш малоумна тема,с която 7813559-те различни коментара с нищо няма да ти помогват,защото си остават една чиста хипотеза,която животът и съдбата могат да разбият на пух и прах във всеки един момент...

Ама чакай малко, това че съм пуснала тема не означава, че не съм наясно със себе си. Пуснала съм я не защото отговорите ще ми повлияят по някакъв начин, а просто както казах ми стана любопитно какво биха направили другите. Дори всички да кажат, че не биха дали 2 шанс това по никакъв начин няма да промени мнението ми. Ако исках мнение и ако се чудих какво да правя щях да си разкажа цялата история. Капиш?

PyCoKoCkA93
09-13-2012, 22:34
Все тая.Тъпо е да искаш отговори на хипотетични неща.Ама защото надали ще разбереш подтекста на първите две изречения,ще ти го обясня иначе.Има бивши и бивши.Едни се оказват непоправими лекета,но други винаги ще заслужават втори шанс.И хората СЕ променят.Някои по доброВОЛЕН,други по доброЗОРЕН начин.Развявайки някакви тъпи хипотези,че "Миналото си е минало" или "Всеки заслужава втори шанс",няма да стигнеш доникъде.Имаш конкретна ситуация с еди-какъв си бивш,който сега е еди-какъв си,следователно СЕГА трябва да взема еди-какво си решение.Просто е.Пак го казвам-всичко е до човека и пак до човека.С тая тема все едно ме питаш "Да ям ли шоколад или да не ям?"-въпрос на личен избор,взет на базата на лични усещания.Сега нещо неясно има ли?

lamer4e7o
09-13-2012, 22:36
Да, ходил съм с бивша и нищо не се получи и втория път. Надявах се да се промени, ама това не стана. Остана си кучка.

jghgh
09-13-2012, 22:37
Колкото и да искаме да мислим, че всичко е индивидуално, т'ва не е така. Животът често подозрително се повтаря с този на другите и е тъп, сив и "по калъп", независимо от тоя, който го живее. : D

PyCoKoCkA93
09-13-2012, 22:40
Остана си кучка.

Е,че те са на мода.Остава си кучка,ама просто не твоята :lol: /върнах се към тийнейджърските вървежни мисли/

NambyPamby
09-13-2012, 22:51
^ Тооочно, М.
И тия шитни, че хората се променяли... bitch, please. Хората не се променят радикално в никакъв случай. Всъщност, не всички преживяват някво израстване/пропадане. Щото и за двете трябват някви усилия и някъв акъл, а болшинството не могат връзките на обувките да си вържат като хората, камо ли да успеят да поживеят и да натрупат някъв житейски опит, който да ги (де)формира по някъв начин. Хората се променяли, историята била различна, нещата не се повтаряли... Продуктите на Дисни дори имат по-различен привкус.
Шанс се дава, когато има смисъл. Колко са двойките, които са скъсали по взаимно съгласие, просто щото са осъзнали, че са се срещнали в неподходящ момент и имат още да израстват? Колко са, м? Щото в повечето случаи винаги единия не е очаквал въпросната раздяла и остава с пръст в уста. И винаги единия се качва стабилно на главата на другия, което всъщност предизвиква и самата раздяла. Рядко съм ставала свидетел на равнопоставени отношения В самата връзка и на приятелски СЛЕД края й.
Затова и не вярвам във втория шанс за бившите, пък и по принцип.
Сложена ли е черта, независимо дали от моята или от другата страна, били ли са ми шута - дотам.
И ся да не ми прилагате тактиката за сухата теория - практически също сме го усвоили тоя урок и сме си сърбали попарата. Тъпо беше. И толкоЗ.
Колкото и да ми се ще да вярвам, че когато се разделиш с някого, ако той е Голямата ти любов, ще се срещнете отново, просто не мога да приема варианта, че това се случва някъде по света, извън холивудските/европейските продукции. Рядко се случва, невъзможно е почти. Истината е, че човек управлява живота си САМ, държи го в двете си ръце и никой друг няма контрол над него. Няма Бог, Съдба, тва са някви празни надежди на нещастниците, които ги мързи да си стегнат задника и да продължат напред.

jghgh
09-13-2012, 22:55
Към мен ли се обърна с М., защото ако да, съм супер-дупер поласкана : Р Първо, че ми знаеш името покрай форОна, и второ, че ми пазиш анонимността.

Иначе нямам какво да добавя, и с по-предния пост съм съгласна. Просто, нали знаеш, сърби, боли, драго ми е!

NambyPamby
09-13-2012, 23:22
Към теб беше, да. ;)
Знам го тва инак, ама бх. Обичам се прекалено много, че да си позволя лукса да се унижавам. Единствената причина да се върна към нещо употребявано е желанието отново да го употребя. Но пък има толкова неупотребявани, че чак е грехота да си погубваш времето по тоя начин.
Тогава си мислех(щото еднократно беше да се орезиля така, чукам на дърво, стискам палци и се въртя 3 пъти в кръг да не сторя същата грешка повторно), че го обичам, че е незаменим, че ми липсват моментите с него и т.н., ама просто... Ми се тресваше нещо, а лИбовния ми живот беше зациклил и от немай къде... После се усетих, де.
Човек наистина трябва да си поема няква отговорност за действията и като е казал "край" значи е "край" отвсякъде.
Яко е, че има някви изключения и бившите на някои са настоящите им съпрузи, ама тва е като удариш шестица от тотото.