PDA

View Full Version : Ревност



Kirkataaa
01-22-2013, 17:45
С приятелката ми сме от 5 месеца заедно, аз много я обичам имам и доверие и всичко е наред. Обаче имам един лош навик или как да го нарека, той се изразява в това , че много я ревнувам :
- примерно като гледа някой клип с друго момче
-като някое момче я гледа
- като гледа снимки на други момчета
-като си пише с други момчета
-като говори с други момчета
Попринцип тя не ми дава много поводи да ревнувам, но когато стане ми е гадно.Искам да ви попитам това нормално и
ли е, или се вманиачавам твърде много ? Това помага или вреди на връзката, искам вашите мнения и препоръки към мен, благодаря предварително.

granger
01-22-2013, 17:48
Уж и имаш доверия, а я ревнуваш?
Казах го и в друга тема- осъзнай се,тя е живо същество , със собствени социални контакти. Нормално е да гледа, пише и говори с други индивиди. Ти като пишеш с други ? Замисли се,не е кой знае какво. Мега глупаво е.

Vanchhh
01-22-2013, 18:09
Уж и имаш доверия, а я ревнуваш?
Казах го и в друга тема- осъзнай се,тя е живо същество , със собствени социални контакти. Нормално е да гледа, пише и говори с други индивиди. Ти като пишеш с други ? Замисли се,не е кой знае какво. Мега глупаво е.

+1 ;)

BloodY_MerY
01-22-2013, 18:22
Все едно слушам историята на Умри и Пантерата ама в по-хард и истински вариант.Отново мъжа се мисли нещо повече и иска да командва!

Delvecchio
01-22-2013, 18:29
Не го задържай в себе си.Говори си с нея.Не можеш да я ограничаваш разбира се,но ако те обича ще има някои компромиси.Аз също съм голям ревнивец и ми е пречило на предишни връзки,но в момента съм с момиче,което приема недостатъците ми.Да,нормално е да ревнуваш и не,няма да ви пречи толкова,ако се обичате наистина и не прекаляваш.
Hermione да ме прощава,ама само един ревнивец може да разбере друг ревнивец :D

xXxPETYAxXx
01-22-2013, 18:30
То това не е от тая ревност в нормални граници тип "Не искам да я изгубя заради друг", а е направо чувсто за собственост, примесено с ниска самооценка.
И в никакъв случай това НЕ помага на връзката, а само може да навреди. Ревността в умерени граници може да е сладка понякога, но ти тея граници много ги задминаваш.

DENKAZ
01-22-2013, 19:35
Нещо като мен с бившата, но ти май ревнуваш повече. И да, вреди ти, накрая скъсах с нея, щото тея глупости почнаха да водят към лъжи и т.н.

DragonLady
01-22-2013, 19:58
Уж и имаш доверия, а я ревнуваш?
Казах го и в друга тема- осъзнай се,тя е живо същество , със собствени социални контакти. Нормално е да гледа, пише и говори с други индивиди. Ти като пишеш с други ? Замисли се,не е кой знае какво. Мега глупаво е.

+1
Няма как да си контактува само с теб, и да е с теб 24/7.

anonymous708973
01-22-2013, 20:11
Все едно слушам историята на Умри и Пантерата ама в по-хард и истински вариант.Отново мъжа се мисли нещо повече и иска да командва!

:lol: :lol:

marilyn
01-22-2013, 20:49
Говори с други момчета и ти я ревнуваш?!?!?! Не си нормален... остави я да си живее спокойно, ако ѝ имаш доверие, няма място за ревност.

Delvecchio
01-22-2013, 22:18
Не слушай котката,те са зли :D

sexblqn
01-23-2013, 07:39
Пич, както всички знаем всяко нещо си има граници. Няма лошо човек да ревнува по малко , няма лошо дори и да го показва от време на време (понякога това може да поласкае половинката ти), но така като те слушам твоето ми прилича по- скоро на болестно състояние. Казвам го като жена, която го е изпитала на гърба си и те уверявам , че това не води до нищо добро. Контролирай се ако можеш. В противен случай както някой по- горе каза само ще я загубиш, защото ревността поражда страх от споделяне, от там се почват едни лъжи и схемата нататък ти е ясна. ревността става оправдана, само защото ти сам си я провокирал. А за глупости от сорта "ако те обича ще направи компромиси"........... Няма такова нещо. Аз се мъчих 3 години да живея с това, накрая осъзнах, че съм загубила себе си и вече не съм същия човек и си бих шута. Рано или късно това ще сполети и теб ако не се научиш да се контролираш или най- добре да изкорениш това нещо от себе си.
Пожелавам ти успех, но пътя наистина няма да е лек.

CoockieMonster
01-23-2013, 12:25
Чувствам се ужасно. :Д
Ревност? Сериозно?
Аз и гаджето сме си забранили да си пишем и говорим с други. А ако сефте харесаме някоя снимка на друг-друга- Край! :Д
Ходим от 6 месеца и ми е перф. така. :) !! Ревнувай я, а така.
Само една ревнивка, същата като тебе, разбира какво ти е !!

granger
01-23-2013, 14:11
Аз също съм ревниво същество,но тва твойто вече е мания.

gimmesomemo
01-23-2013, 14:18
Завържи я за радиатора!

shmatarok
01-23-2013, 14:24
До нищо добро няма да доведе това. Колкото повече ревнуваш, толкова повече проблеми ще почнат да ви се появяват - тя ще почне да се крие, ще се появят лъжи, ще се карате... бляяя. Прекалената ревност и обсебване не водят до нищо хубаво, от личен опит казвам.

Amore-Mio*
01-23-2013, 17:34
Прекалено се вкарваш във филми и именно това ще доведе до проблеми във връзката ви, и да я загубиш.
Не може да твърдиш, че й имаш доверие, обаче да я ревнуваш от всеки, който я поздрави, примерно. Вземи се в ръце и почни да й имаш повечко доверие, ако не искаш да я загубиш.

Delvecchio
01-24-2013, 09:06
Или набий двама-трима,а другите сами ще се отдръпнат :D Сериозно,нищо прекалено не е хубаво.

idontunderstand
01-24-2013, 09:35
Ако и имаше доверие както казваш,нямаше да я ревнуваш ?

12h
01-24-2013, 21:12
Естествено, че е нормално. Повечето момчета ревнуват. Кажи й, че лесно палиш и да не ти се сърди.
Не й показвай, че ревнуваш и ти не й се сърди когато говори с друго момче. Сърди се на момчето!

Niakoitam
01-25-2013, 11:50
Да и имаш доверие и да се самозаблуждаваш,че и имаш доверие са две различни неща.За теб важи с пълна сила второто.Сам си прави изводите.

granger
01-25-2013, 15:03
Сърди се на момчето!

Глупост на глупостите!
Момичето да не е животинка в клетка, та никой да не може да комуникира с нея! Момчето си има пълното право да говори с нея...

Delvecchio
01-25-2013, 15:35
Глупост на глупостите!
Момичето да не е животинка в клетка, та никой да не може да комуникира с нея! Момчето си има пълното право да говори с нея...

Това как се чувства той,много често не зависи от него.Да се работи върху съзнанието и личността е много по-трудно,отколкото да се работи върху тялото например.
Обикновен разговор не е нещо,което буди ревност,но не виждам нищо ненормално например да му стане неприятно от това,че тя намира някой друг за забавен и интересен,или пък за това,че е пратила някое мече или целувка по скайп на някой,че си е позволила да отвърне на закачката на друг,или че се е загледала по някое симпатично момче.Много често е глупаво,но не и ненормално.

granger
01-25-2013, 15:40
ТИ сериозно ли? Да не би той да е единствения ,който да може да я разсмива. И глупаво и ненормално е.
Тук става въпрос за прост разговор, а не да тръгнат да се свалят. Той да си се чувства,ако ще и като пълен загубеняк,ама да не обвинява приятелката си за това. Тва са си лично негови личности проблеми.

Delvecchio
01-25-2013, 15:49
ТИ сериозно ли? Да не би той да е единствения ,който да може да я разсмива. И глупаво и ненормално е.
Тук става въпрос за прост разговор, а не да тръгнат да се свалят. Той да си се чувства,ако ще и като пълен загубеняк,ама да не обвинява приятелката си за това. Тва са си лично негови личности проблеми.

АЗ сериозно :D Всъщност нормалното се определя от това колко хора спадат към ''правилото'',a тук със сигурност авторът не е инцидентен случей.Пак повтарям глупаво-да,дребнаво-да,ненормално-не мога да се съглася.
В една сериозна връзка проблемите на единия са проблеми и на другия.Не мога да си представя например как приятелката ми се тревожи от нещо,колкото и глупаво да е то и аз не съм направил усилие да и помогна.Компромиси трябва да има и в двете посоки разбиа се...

BamBamBo
01-25-2013, 16:30
Подобна ревност идва от несигурност и някакво чувство за собственост.
Не му е приятно,защото се съмнява да не би някой от тези "другите" да не заеме мястото му или да вземе от времето му,полагащо се на него.
Наречете го извратено или болно,но много хора са така.
И аз съм така,с приятеля ми сме две години(и малко) заедно,не ми е приятно да си пише с други,да говори с други или да харесва снимки на други момичета(мамка му дори и снимки на модели,wtf) , ако не съм при него или с него.Той ми свикна,но понякога наистина го побърквам.
Няма лек,колко пъти съм си казвала,че е ненужно,защото се обичаме,но съм си такава.

granger
01-25-2013, 16:40
АЗ сериозно :D Всъщност нормалното се определя от това колко хора спадат към ''правилото'',a тук със сигурност авторът не е инцидентен случей.Пак повтарям глупаво-да,дребнаво-да,ненормално-не мога да се съглася.
В една сериозна връзка проблемите на единия са проблеми и на другия.Не мога да си представя например как приятелката ми се тревожи от нещо,колкото и глупаво да е то и аз не съм направил усилие да и помогна.Компромиси трябва да има и в двете посоки разбиа се...
Едното не трябва да пречи на другото. Ако това той да е добре , значи тя да ограничи социалните си контакти - айде мерси. Тук не става въпрос за разбирателство и компромис,а за ограничаване.

Delvecchio
01-25-2013, 17:07
Едното не трябва да пречи на другото. Ако това той да е добре , значи тя да ограничи социалните си контакти - айде мерси. Тук не става въпрос за разбирателство и компромис,а за ограничаване.
Айде мерси,би му казала ти.Хората,макар и еднакви в основата си,се различават един от друг доста.Просто се огледай около теб и ще видиш много хора,които се ревнуват толкова.Макар че не е нещо хубаво,не мога да го приема за ненормално.

granger
01-25-2013, 17:10
Аз също ревнувам,ама си го кътам в мене си.По никакъв начин не го притискам и той мен.И не виждам хората да си ограничават свободата, та да не си накърняват един друг егото. Тва живот ли е?

Delvecchio
01-25-2013, 17:17
Аз също ревнувам,ама си го кътам в мене си.По никакъв начин не го притискам и той мен.И не виждам хората да си ограничават свободата, та да не си накърняват един друг егото. Тва живот ли е?
Ами да събираш в себе си горчивина живот ли е?Нищо не съм казал за притискане.Един открит разговор винаги е полезен и ако нямаш срещу себе си някое дърво ще получиш поне разбиране.Ще ти олекне без значение дали нещо ще се промени след това.Ако си изревнувала и споделиш с него,няма ли да ти е по-леко,когато той те гушне след това и ти каже нещата,които вече знаеш?

granger
01-25-2013, 17:25
Аз не го събирам,изливам си го по начин,който не би му повлиял. Той не г прави с цел да ме ядоса и да ме накра да ревнувам, не ревнувам като си говори просто с някоя, а когато му някои лигли му се натискат. Не се ядосвам на него ,а на тях, защото не става въпрос за small talk , а за явно натягане.
Ако го изревнувам нещото ,което ще се обиди,защото по никакъв начин не го е предизвикал.Затова не мога да приема отношението на автора.

Delvecchio
01-25-2013, 17:33
Аз не го събирам,изливам си го по начин,който не би му повлиял. Той не г прави с цел да ме ядоса и да ме накра да ревнувам, не ревнувам като си говори просто с някоя, а когато му някои лигли му се натискат. Не се ядосвам на него ,а на тях, защото не става въпрос за small talk , а за явно натягане.
Ако го изревнувам нещото ,което ще се обиди,защото по никакъв начин не го е предизвикал.Затова не мога да приема отношението на автора.
Както казах,хората са различни.Важното е човек да е щастлив.Без значение какво се случва в една връзка,ако и двамата ги устройва let it be.Не ми харесва обаче лепенето на етикет на нещо,което се среща толкова често,че просто няма как да бъде обявено за ненормално.

Mia ^.^
01-25-2013, 21:32
Може би трябва да осъзнаеш, че такова нещо като "ти си целият ми свят" не съществува. Всеки нормален човек има нужда да общува с различни хора и ако ти се опиташ да й отнемеш личното пространство и това не я накара да те зареже, то в даден момент просто ще й писне да общува с един и същ човек, т.е. ще й омръзнеш и тогава ще те зареже.
Истинската любов не се състои в това да си залепен 24/7 до другия човек като сиамски близнак, а в това да му даваш това, от което има нужда и да получаваш това, от което ти имаш нужда. Ако ти имаш нужда от забулена робиня, която да не се показва никъде и пред никой, а само пред теб - сменяй религията и отивай в Иран.

AnarchyPunk
01-25-2013, 21:57
Аз съм болезнено ревнива. Казвам му по-често да излиза без мен с приятелите си, за да мога да вида моите (въпреки че няколко са общи).. Някои от приятелите ми са ми бивши гаджета, но не бих правила нищо сексуално с тях и все пак... ХА, познай дали се сеща да си мисли за други женки, бидейки зает да се чуди аз какво само го карам да излиза без мен (с мярка обаче все пак, предозирането води до обратен ефект) Виждаме се почти всеки ден :D Знам, мега-подло е, но работи! Ха, дано не ми прочете тоя пост :D

marilyn
01-25-2013, 21:59
Аз съм болезнено ревнива. Казвам му по-често да излиза без мен с приятелите си, за да мога да вида моите (въпреки че няколко са общи).. Някои от приятелите ми са ми бивши гаджета, но не бих правила нищо сексуално с тях и все пак... ХА, познай дали се сеща да си мисли за други женки, бидейки зает да се чуди аз какво само го карам да излиза без мен (с мярка обаче все пак, предозирането води до обратен ефект) Виждаме се почти всеки ден :D Знам, мега-подло е, но работи! Ха, дано не ми прочете тоя пост :D
Поведение на 13-14 годишно лапе...

Не ви разбирам такива... хич.

AnarchyPunk
01-25-2013, 22:19
Поведение на 13-14 годишно лапе...

Не ви разбирам такива... хич.

И аз не ги разбирам тези, които зорлем искат да се правят на големи :) И не на 14, а на 10, много те моля! А може и да е тъпо, ама наистина не го притискам, излизаме и двамата с приятели от противоположния пол и си се поддържат нещата в добър баланс.

marilyn
01-25-2013, 22:21
И аз не ги разбирам тези, които зорлем искат да се правят на големи :) И не на 14, а на 10, много те моля! А може и да е тъпо, ама наистина не го притискам, излизаме и двамата с приятели от противоположния пол и си се поддържат нещата в добър баланс.

ДА бе, да го обсебиш едва ли не... не разбирам нито момичетата, които го правят, нито момчетата, които търпят.

AnarchyPunk
01-25-2013, 22:37
Бе кой ти говори за обсебване, по дяволите, ест, че не! Просто като си много ревнив и помага да почнеш сам да натирваш гаджето за да имаш време и за свои си неща и да го не мислиш нон-стоп. А и по тоя начин човека те вижда, че не си напълно откачен и иска да те взима със себе си. Като се лепнеш е гадно, като дадеш свобода, всичко си се нарежда. Би било мега скучно да се мотая само с него непрекъснато не защото той е скучен, ами защото имам много други хора, на които също държа. Но е факт, че ако мн настоявах нямаше да иска да се виждаме толкова често, това ми е мисълта. А иначе ако нежеланието ми да иска сексуално други хора е обсебване, така да бъде :)

marilyn
01-25-2013, 22:42
Бе кой ти говори за обсебване, по дяволите, ест, че не! Просто като си много ревнив и помага да почнеш сам да натирваш гаджето за да имаш време и за свои си неща и да го не мислиш нон-стоп. А и по тоя начин човека те вижда, че не си напълно откачен и иска да те взима със себе си. Като се лепнеш е гадно, като дадеш свобода, всичко си се нарежда. Би било мега скучно да се мотая само с него непрекъснато не защото той е скучен, ами защото имам много други хора, на които също държа. Но е факт, че ако мн настоявах нямаше да иска да се виждаме толкова често, това ми е мисълта. А иначе ако нежеланието ми да иска сексуално други хора е обсебване, така да бъде :)

Ти и 24/7 да си с него, той пак може да си иска други хора сексуално. Принципно колкото и да си ревнива, ако реши да ти изневери-ще го направи. А самото искане на други хора сексуално не е нещо ненормално, въпроса е дали ще го направиш.

AnarchyPunk
01-25-2013, 22:47
Да де, аз за правенето частта не харесвам. И все пак го има момента, че докато си зает да ревнуваш в малка степен (не вече съвсем и то с основание) то тогава не мислиш ти самия с кого да се изчукаш, а как да си задържиш партньора. Ползвайте по малко от това лекарство за профилактика. А и се получават страшно забавни ситуации :D
Иначе просто съвета ми към момеца е да почне да си пише и излиза с момичета приятелки, за да не си мисли гаджето, че е единствения човек във връзката, който си общува с другия пол. Така мацката ще има щастието да поревнува и тя малко и ще му обръща повече внимание. То е ясно, че няма да спре да си общува с други мъже - то не е и редно, но има по-малък шанс да мисли за изневери, отколкото ако знае, че той е 100% зарибен до обсебване :)
P.S. гадния момент, в който видиш как някой е забравил печката, но не можеш да му се накараш, защото не се предполага да пушиш в къщи... :D
P.P.S. Мерлин, аре да лягаме вече, бе :D Ужас, утре съм на бачкане от 10..

marilyn
01-26-2013, 09:13
Да де, аз за правенето частта не харесвам. И все пак го има момента, че докато си зает да ревнуваш в малка степен (не вече съвсем и то с основание) то тогава не мислиш ти самия с кого да се изчукаш, а как да си задържиш партньора. Ползвайте по малко от това лекарство за профилактика. А и се получават страшно забавни ситуации :D
Иначе просто съвета ми към момеца е да почне да си пише и излиза с момичета приятелки, за да не си мисли гаджето, че е единствения човек във връзката, който си общува с другия пол. Така мацката ще има щастието да поревнува и тя малко и ще му обръща повече внимание. То е ясно, че няма да спре да си общува с други мъже - то не е и редно, но има по-малък шанс да мисли за изневери, отколкото ако знае, че той е 100% зарибен до обсебване :)
P.S. гадния момент, в който видиш как някой е забравил печката, но не можеш да му се накараш, защото не се предполага да пушиш в къщи... :D
P.P.S. Мерлин, аре да лягаме вече, бе :D Ужас, утре съм на бачкане от 10..

Хаххххххх. Ам, аз просто не ревнувам, някак си не мога... нямам чувство за собственост върху хората, всеки е свободен да прави каквото иска. А и често пъти.. като дадеш пълна свобода на някой ии той не знае какво да прави с нея.

Иииии съм МерИлин, държа на И-то. :D

druzilla
01-26-2013, 09:25
На мен лично ми става яко,че приятелят ми ме ревнува и показва,че му пука за мен,но в същото време се изнервям,че поставя чувствата ми към него под съмнение.Така че показвай й,че я ревнуваш,но в умерени количества,недей да прекаляваш.А и предполагам ти също комуникираш с други момичета,без да имаш нищо към тях?Приеми,че и нейните чувства към момчетата,с който контактува са само приятелски и няма от какво да се притесняваш. ;)

s_E_x_Y_y_Y
01-26-2013, 14:27
от личен опит - или се постарай да и имаш повече доверие и да не я ревнуваш или не си показвай ревността толкова пред нея, защото колкото повече я задушаваш толкова повече тя е бяга от теб и ще търси "забранените" неща, е може и да избяга с писъци накрая... вярно е, че ревността е доказателство за любов и привързаност към другия, но всяко нещо трябва да е в някакви граници иначе ефектът е много лош накрая

Kirkataaa
01-26-2013, 16:18
Благодаря за отговорите, като се замисля това което съм написал в първи пост е леко преувеличено, от няколко дни съм дал повече въздух на половинката си ( не че някога съм и забранявал нещо, просто не я разпитвам толкова обстойно за всичко). Тя ми сподели, че не и било приятно да задълбавам за всяко случило се нещо. Взех си поука от това и засега нещата са по-добре.

mrankoniiii
01-26-2013, 19:15
Завържи я за радиатора!


Най-добрия вариант!

Eskapel4o
01-26-2013, 20:41
Завържи я за радиатора!

Или пък за някой стол , да не мърда от вкъщи .

magita
01-27-2013, 21:46
Не е нормално... Не може да е само твоя, не може ти да си единствения и човек с който може да говори, споделя, размотава, смее и всички други неща от живота. Не може да искаш да спреш контактите на момичето със света...

zaichebaichexox
01-29-2013, 00:35
Аз съм същата , да чуя женско име от неговата уста - АРМАГЕДОН :D