PDA

View Full Version : Проблем с червенобуза костенурка



BornToRaiseTheHell
02-08-2013, 18:27
Здравейте,
Не знам дали темата е за този раздел, но..
Снощи ми донесоха червенобуза костенурка на неповече от 1-2 месеца, около 3-4 сантиметра е. Не знам дали е от пренасяне, но не иска да яде.
Изпълних всичко, което ми казаха в зоомагазина, т.е. - да може да се пече на слънце, температурата в момента й е между 24 и 25 градуса, в терариум е, водата й е чиста, слагам й калций..
Опитах с магданоз, краставица и храна за костенурки.. Пак не иска.
Помощ? :)

Veroniika
02-08-2013, 18:38
Сигурно е в зимен сън и моята е така .. Зимата не приема никаква ама никаква храна :) Но за всеки случай се съветвай с ветеринар (:

BornToRaiseTheHell
02-08-2013, 18:53
И аз така мислех да направя.. Ако не си от София, някой може ли да ми препоръча добър някъде от града или окръга?

SisiStrange
02-08-2013, 19:06
Аз имам двечки. Едната е като твоята и зимата не иска да яде или, ако го направи, е много малко. Вземи пробвай с нещо истински вкусно за костенурки, не зеленяш и купешка храна. И аз в началото с това ги хранех и после водата им миришеше ужасно. Купи замразена цаца, размрази я и и дай сурови рибки. Моите обичат.

BornToRaiseTheHell
02-08-2013, 19:23
Много благодаря за съвета! Гупите добре ли са за бебе или някви други рибочета?

SisiStrange
02-08-2013, 19:29
Ами според мен цацичките са най-подходящи. За гупи не знам, не съм опитвала никога.

BornToRaiseTheHell
02-08-2013, 19:31
Окей, мерси много пак! :)

tori
02-09-2013, 07:40
Жива, мърдаща храна няма ли да е малко прекалено за момента? Струва ми се мъничка още. Мисля, че цаца или скариди (не сушените от пакетче) ще и се отрази добре. Тя щом е малка един пакет цаца може да я изтика с месеци. Замразените скариди са малко скъпички обаче. Ти сама си прецени.

s40t4
02-10-2013, 10:06
Не им имай вяра на тези от магазина.. поразтърси се из нета и ще намериш по-добра и вярна информация за костенурките.
А колкото до яденето пробвай с цаца или скариди и виж дали им е подходяща температурата..
бтв.. имаш ЛС ;)

asuka666
02-11-2013, 01:56
Според мен най-добрият вариант е да и набуаш ШОКОЛАД в устата до де не зашмърка...Ефектно е!

tori
02-11-2013, 17:23
Според мен най-добрият вариант е да и набуаш ШОКОЛАД в устата до де не зашмърка...Ефектно е!
А според мен ще е най-добре да не се намесваш където не ти е работата.

Madlenita
02-11-2013, 17:34
Добре ли е костенурката вече?

BornToRaiseTheHell
02-12-2013, 19:06
Да,прояде скариди, утре ще й купя цаца и такам. Мерси много на всички! :)

draid
02-12-2013, 19:26
Здравейте,
Не знам дали темата е за този раздел, но..
Снощи ми донесоха червенобуза костенурка на неповече от 1-2 месеца, около 3-4 сантиметра е. Не знам дали е от пренасяне, но не иска да яде.
Изпълних всичко, което ми казаха в зоомагазина, т.е. - да може да се пече на слънце, температурата в момента й е между 24 и 25 градуса, в терариум е, водата й е чиста, слагам й калций..
Опитах с магданоз, краставица и храна за костенурки.. Пак не иска.
Помощ? :)

Какъв магданоз бе момиче ??? Аз гледах сума години такива костенурки и накрая подарих последната на една позната, че беше станала почти колкото длан. Вземи и нарежи, черен дроб, сурово месо и т.н. избиват се да го ядат, лошото е че мн бързо се скапва водата от тая храна. Зимата ядат по-малко по принцип, даже ако я сложиш в студена стая, може да не я храниш изобщо тя ще си зимува. Моята навремето даже и попови лъжички нагъваше.

tori
02-13-2013, 15:29
Какъв магданоз бе момиче ??? Аз гледах сума години такива костенурки и накрая подарих последната на една позната, че беше станала почти колкото длан. Вземи и нарежи, черен дроб, сурово месо и т.н. избиват се да го ядат, лошото е че мн бързо се скапва водата от тая храна. Зимата ядат по-малко по принцип, даже ако я сложиш в студена стая, може да не я храниш изобщо тя ще си зимува. Моята навремето даже и попови лъжички нагъваше.
Е, как така повечето костенурки не ядат и спят зимата?! Мойте на ден по 5 пъти да ги храня, все са гладни и не изпадат в летаргия. Да кажеш, че е кой знае ква жега - не е, но те пак не спят. :дд

draid
02-13-2013, 16:28
Като им свалиш драстично температурата на водата и ще, като цяло не ти го препоръчвам, гледай си ги на топло.

SisiStrange
02-13-2013, 17:10
И моите обожават черен дроб. 8-)

DisappointedDreamer
02-13-2013, 17:27
Драид е прав. Майка ми е гледала костенурки, и казва че зимата зимували и не ядяли :Д

s40t4
02-14-2013, 10:54
DisappointedDreamer ми да като има намали температура остава и да ядът... и змиите,тарантулите и прочие не ядат. Температурата е много важен фактор, а тва,че някой нямат и понятие как се гледат и само мъчи самите животинки е друг въпрос ;)

tori
02-14-2013, 15:08
Като им свалиш драстично температурата на водата и ще, като цяло не ти го препоръчвам, гледай си ги на топло.
Не знам, винаги над мойте виси една 40 или 60 вата крушка и това през целия ден. Само нощем се изгася. За 4 години само две от тях са заспивали за не повече от половин час. Единия наскоро, при едно местене, а другия преди 3 годинки като им сменях водата.

SisiStrange
02-16-2013, 07:45
DisappointedDreamer ми да като има намали температура остава и да ядът... и змиите,тарантулите и прочие не ядат. Температурата е много важен фактор, а тва,че някой нямат и понятие как се гледат и само мъчи самите животинки е друг въпрос ;)

При костенурките, обаче, не е баш така. У нас гледам да държа топличко, щото има и тарантули, и чинчила, и аз. 8-) Никога не пада под 20 градуса, обикновено е нагоре. Малката ми червенобузка (демек голяма около длан) отказва да яде. Другата си се храни. Някои от тях просто не искат да ядат зимата.

s40t4
02-18-2013, 09:52
http://prikachi.com/images.php?images/46/5886046u.jpg (smirk)

tori
02-18-2013, 19:20
http://prikachi.com/images.php?images/46/5886046u.jpg (smirk)
Ужасно са красиви твойте, от хорски срам не ти нахаресах всичките снимки. :д Аз тези дни ще си ги снимам да ги видите.

s40t4
02-20-2013, 08:07
Ужасно са красиви твойте, от хорски срам не ти нахаресах всичките снимки. :д Аз тези дни ще си ги снимам да ги видите.
Сладури са си. В момента им търся нови стопани,ама май никой не ги иска :(

SisiStrange
02-20-2013, 08:45
http://picbg.net/u/62532/44926/553410.jpg - Преди 2 години някъде. :) Сега са по-големи и терариума им се счупи та живеят в едно голямо корито.

Hayashi
02-20-2013, 10:40
Колко живеят костенурките?
Мисля, че следващата животинка, която ще си гледам ще е именно костенурка. Папагалите ме побъркват вече.

tori
02-20-2013, 13:29
Колко живеят костенурките?
Мисля, че следващата животинка, която ще си гледам ще е именно костенурка. Папагалите ме побъркват вече.
Ами доколкото помня от книжката, която не е в мен, си живеят 70-80 години, но това в природата. В домашни условия мисля, че беше 5-6 пъти по-малко. Сиси и Марто да ме поправят ако греша.

s40t4
02-20-2013, 21:24
http://picbg.net/u/62532/44926/553410.jpg - Преди 2 години някъде. :) Сега са по-големи и терариума им се счупи та живеят в едно голямо корито.

Сладурии :)))


Ами доколкото помня от книжката, която не е в мен, си живеят 70-80 години, но това в природата. В домашни условия мисля, че беше 5-6 пъти по-малко. Сиси и Марто да ме поправят ако греша.

Около 30-40 години живеят.. поне до колкото аз знам. На големина стават до 30см.

borkata99
03-20-2014, 08:31
Здравейте,
Не знам дали темата е за този раздел, но..
Снощи ми донесоха червенобуза костенурка на неповече от 1-2 месеца, около 3-4 сантиметра е. Не знам дали е от пренасяне, но не иска да яде.
Изпълних всичко, което ми казаха в зоомагазина, т.е. - да може да се пече на слънце, температурата в момента й е между 24 и 25 градуса, в терариум е, водата й е чиста, слагам й калций..
Опитах с магданоз, краставица и храна за костенурки.. Пак не иска.
Помощ? :)

temperaturata na vodata trqbvata da e ne po niska ot 27 gradusa no tova e samo pri malkite,
i ako e malka q u4i da se hrani s kupena hrana ot zoo magazina za6toto 4esto privikvat kam meso, i druga hrana ne iskat da qdat a ne e dobre dad qdat samo meso

draid
03-20-2014, 11:46
Сладури са си. В момента им търся нови стопани,ама май никой не ги иска :(

Трудно се намира кой да ги гледа като станат големи. Просто трябва много пространство. Един приятел имаше голям двор в тях и беше изкопал навън в двора местенце и го беше натъкми и там я гледаше лятото. И аз моята като стана много голяма сума време търсих на кого да я подаря. Иначе гледах и мекочерупчести навремето, едната беше доста хищна и проклета твар и хапеше зверски ако имаш неблагоразумието да си подадеш пръста към нея, всичко имаше за манджа.

tori
03-21-2014, 20:35
Мда, и аз имах едно време една на отглеждане. Един път ми клъвна устната и седмица ходих подута заради нея.

skatew
03-31-2014, 12:14
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/533801_561141030578204_1413788336_n.jpg
Ето ги моите костенурчици. :)
как искаш да ги храниш с магданоз, като те са месоядни... сушените скариди са хубава храна но не достатъчна, взимай от тези белите червейчета за стръв които са, много ги обичат. Също така като поотрасне аз лично взимам от рибарски магазин рибки за стръв, по 7 стотинки е едната... даже 7 от рибките се осъзнаха навреме къде да се крият и вече костенурките спряха да проявяват интерес към тях и си гледам костенурки и рибки заедно :D