PDA

View Full Version : СПЕШНО!Лаптопът ми не иска да се включи!



kinir2
06-07-2013, 19:20
Здравейте,
Преди малко се опитах да включа лаптопа си. Натиснах power бутона, разходих се из къщи за една минута (времето, за което принципно той би трябвало да е готов за ползване), след което се върнах в стаята си, за да го ползвам. С изненада открих, че не се е включил (а днес преди обяд си работеше както трябва всичко). Последваха многократни опити за включване, но бяха неуспешни, за съжаление. Лаптопът ми не реагира изобщо; когато го включа в тока, лампичката за това не светва, както и тази на адаптера, през който минава токът, за да стигне до лаптопа.
Някой има ли някакви идеи какво може да се е случило? Токов удар (единственият кабел, през който минава ток и който е свързан към лаптопа ми, е захранващият - този на адаптера; ползвам безжичен интернет, без LAN кабел, така че и това не може да е; не съм вадил батерията от лаптопа => би трябвало да няма щети, а най-много батерията да се е развалила заедно с адаптера), хакерска атака или нещо друго? Как бих могъл да оправя проблема? Много е важно това да стане до утре, защото в лаптопа си имам важна информация по проект, който трябва да завърша до понеделник, а не мога да го започвам отначало. Моля за помощ, идеи, съвети... всичко е добре дошло!

skate
06-07-2013, 19:26
дошло му е времето RIP ( -7.6.2013)мойте съболезнования

yakuza_
06-07-2013, 19:31
пробва ли с др контакт ?

kinir2
06-07-2013, 19:45
дошло му е времето RIP ( -7.6.2013)мойте съболезнования
Можеше и без твоя коментар да мине. Лаптопът ми е на по-малко от година и е един от най-добрите модели за момента. И се научи да пишеш грамотно. ;)
ПП: В гаранция е, изяж се...

пробва ли с др контакт ?
Пробвах, но все същото. Адаптерът дава признак на живот, но "умира", след като го включа в лаптопа. Проблемът е, че трябва да се добера бързо до информацията в него. В гаранция е, но ако я използвам, ще трябва да чакам около месец. :(

AliceSw
06-07-2013, 20:07
а друго зарядно за модела/ друга батерия не можеш ли да намериш отнякъде

kinir2
06-08-2013, 05:55
Надали ще помогне, но ще опитам.

perry_the_platypus
06-08-2013, 06:48
Премести си темата в правилния раздел, там е по-вероятно да ти отговорят повече хора.

- Ако не си чел, че когато използваш лаптопа на контакт, батерията не трябва да стои в лаптопа - много вероятно е да се е развалила.

kinir2
06-08-2013, 14:54
Занесох го на ремонт, а от сервиза ми извадиха информацията, която ми трябваше.
Мерси за отговорите все пак!
Темата може да се затваря (знам, че е в грешен раздел, но снощи много бързах и по погрешка я сложих тук).