PDA

View Full Version : Съвет за връзка..



r.i.v1995
06-23-2013, 18:33
Здравейте, момче на 18 съм.
Две години и половина почти бях с едно момиче. Не всичко беше перфектно, имахме караници, но всичко в рамките на обикновеното и то даже караниците бяха за малки неща и бързо си прощавахме. Проблема идваше, че когато си говорихме в скайп например тя си пишеше с други момчета, което за мен в началото не беше проблем, но когато стана рутина започнах да се дразня. Разбрах, че се е запознала с едно момче в курсовете по английски и той ѝ е бил интересен. Първите няколко месеца търпях честото писане, но скоро се разбра, че той свири на китара и тя ме молеше да я пускам за час да ѝ посвири. Струваше ми се странно и ми ставаше гадно когато си говореха или когато ѝ свиреше, но когато се опитвах да повдигна темата, тя ми се смееше, че ревнувам, и ми казваше, че нищо няма да се получи, че той бил 2 години по-малък и т.н.
В рамките на година и половина след като се запозна с него тя го блокира 2 пъти заради мен и спираше да му пише. Аз бях забравил за дълго време за него, но след едно блокиране за 2-3 месеца, разбрах сам, че тя го е отблокирала, и че продължават да си пишат. Няколко пъти сме си говорили за това, тя почна да плаче и да ми обещава че нищо няма да се случи, и че ме обича само мен.
И така до преди 2 месеца. Тя ме попита дали ѝ давам да го изпрати понеже заминавал за Китай за 2 седмици. Аз с огромно нежелание ѝ позволих, въпреки че знаех, че е грешка. 3 дена след нейното изпращане тя скъса с мен. И преди сме си говорили да скъсаме, понеже сме имали разногласия и не съм правил някои неща, на които тя държала.
В последствие обаче разбрах, че когато го е изпращала, той я е целунал и след 3 дена тя ме къса?! Беше шок за мен и претърпях едни изключително трудни 2-3 седмици... Не спряхме комуникация. Аз още я обичах и след време разбрах, че и тя ме обичала.
В момента ситуацията е следната: тя е с него, обаче ме уверява, че е временно и, че той не е за нея, но когато я попитам защо не скъса и не бъде сама или да направим втори опит, тя ми обяснява, че и е объркано и иска да бъде с него, но ме обича. Казва ми да изчакам и че всичко ще се нареди ако бъда търпелив и да не ѝ правя проблеми, когато излиза с него или си говори с него. Това ме обърква и мен.. Как може да обичаш някой, да му вдъхваш надежди (няколко пъти сме правили секс и се чуваме често) и в същото време да оставаш гадже с друг?
Много са ми интересни вашите мнения? Говорил съм с много приятели, но всички са на мнение, че трябва да я зарежа... Опитвам се да не се влияя от тяхните мнения и да реша сам какво искам, но проблема е, не че аз не знам какво искам, а че изглежда тя не знае какво иска.

P.S. Съжалявам за дългата тема.

sneering
06-23-2013, 18:52
Паснала си е повече с него отколкото с теб,както ти с някоя друга,която няма да си пасне с трети.Това не трябва да те напряга,защото когато се влюбваш не си сигурен че се влюбваш в правилното,нито дали въпросното правилно ще те заобича,както ти него.
И тя не си е избрала това което е усетила с него,просто няма избираемост в тези неща,това е кофтито.
Според мен се отдръпни,защото си безсилен срещу техния филм,пък и ако е с теб винаги ще си има едно на ум,сещаш се за кое...
Не виждам никакъв хепи енд от никъде.

r.i.v1995
06-23-2013, 19:03
Въпроса е, че наистина се влюбих в това момиче.. Много трудно понасям тази раздяла, дори постоянно да излизам с приятели не мога да спра да мисля за нея.

Мерси за отговора все пак :)

FuCKkK13
06-23-2013, 19:03
върти те на малкия си пръст и ми намирисва на ''не режа окончателно бившия,за да ми е нещо като резерва''

така че да,късай с нея .. ти си на 18 тая на колко е ? че не ми изглежда мн зряла :?
и не разбрах.. правили сте секс след като скъсахте ?

r.i.v1995
06-23-2013, 19:06
Да, правили сме секс няколко пъти, дори ми се струва, че сексът е по-добър сега... Тя е на 17, той е на 15. С него само се натискат и гушкат.. нищо повече, даже казва, че го е отблъснала, когато той си е помислил за повече.

FuCKkK13
06-23-2013, 19:08
хахаха добре 8-) късай,няма смисъл
с него и е по-добре,а от тебе иска само секса

4everStrong
06-23-2013, 19:12
Приятелче г/д са ни сходни историйките аз лично я зарязах беше ми шибано 1 месец обаче после напълно спрях да я обичам. Важното е да излизаш с приятели, да се срещаш с други момичета и да не си останете приятели както искаш го приемай последното ние 4 пъти се опитахме да си останем само приятели и 4та пъти тръгнахме отново после стана ясно, че няма да стане и най-добрият ми приятел ми каза: Да се върнеш при старо гадже е да прочетеш една книга отново. КРАЯТ Е СЪЩИЯТ. УСПЕХ :)

r.i.v1995
06-23-2013, 19:16
@4everStrong Хареса ми метафората! Може би сте прави, даже си мисля, че съм бил глупав да чакам 2 месеца за нищо. Ясно ми е, че приятели трудно можем да си останем, защото все се стига до това, че има нещо между нас..

102
06-23-2013, 20:31
Да, глупав си.

fenkaaa
06-23-2013, 21:50
А ти изобщо как може да стоиш и да чакаш,при положение че тя е с друг и с цялата си наглост ви върти на пръста си и двамата ?

Cооkie
06-23-2013, 21:59
Съгласна съм с FuCKkK13, а и с другите. Няма какво да я чакаш изобщо, жени колкото искаш :D Самият факт, че се занимава с някъв 15годишен пикльо, би трябвало да ти е достатъчен :D

BlueFace
06-23-2013, 23:31
Ох, "връзки" като вашата са направо трагикомедия... Първо кой си ти, че да и казваш с кого да си пише, с кого да излиза и какво да прави, ти не я притежаваш, тя не е вещ. :? Но от написаното, че тя ти иска разрешение за действията си личи, че е от момичетата, които позволяват да бъдат третирани като вещи. Супер жалко е да се опитваш да задържиш някого по този начин, а и никога няма да успееш. Тя ако иска да бъде с друг ще го направи с или без твоето "разрешение".(Както очевидно е постъпила) А този род забрани и ревност само внасят напрежение във връзката. И в моного от случаите точно тази параноя е причина за раздяла. Второ - как не ти е станало ясно, че нещо не е наред щом приятелката ти постоянно си пише с него и ходи при него, за да и свири ( или може би тя на него да свири ... if you know what I mean).

Прекалено наивно си се оставил да бъдеш размотаван и лъган. Забрави я и премини напред. Дори и да се съберете след време пак ще те зареже за друг. А и не живей в заблудата, че я обичаш. Отношението, което си показал към нея не е любов, а собственическо чувство. Очевидно и тя не те обича щом ходи да се целува с други. Една връзка се гради на доверие, а не на забрани. Но хора всякакви, за едни връзката е да сложат новите дрешки, да вземат натоканата мадама, да отидат да се покажат на най-вървежното кафенце, за други е взаимно уважение. Your move, ти избираш как ще действаш. ; )

lyuba991
06-24-2013, 09:18
Явно не държи достатъчно на теб! :)

sexa_na_kompleksa
06-24-2013, 11:57
Отблъснал си я с поведението си.
Остави я да реши какво иска... или по-точно кого.
И ако случайно се върне при теб, трябва доста добре да преосмислиш държанието си.

LadyTerrible
06-24-2013, 12:41
Отблъснал си я с поведението си.
Остави я да реши какво иска... или по-точно кого.
И ако случайно се върне при теб, трябва доста добре да преосмислиш държанието си.
Аз не мисля,че е направил нещо лошо или крайно(поне не се разбира от това,което е написал).Мацката просто не знае какво или кого иска.Това не е негов проблем.Той й дава свобода,не я притиска,а тя си прави каквото си иска и после го зарибява,че го обича....каша,какво да кажа друго.Била съм в нейната ситуация,но в по-объркан вариант(отврат,знам) и от своята позиция ти казвам,че не те обича.Ако те обичаше,щеше да е с теб,вместо да те държи като резервен вариант.Не позволявай да бъдеш план Б,послушай приятелите си в случая и я зарежи,прекъснете всякакви контакти за известно време.Може,ако остане без теб,това да й помогне да разбере какво иска.Ако ли не-значи не си е струвало хич да се занимаваш.

r.i.v1995
06-24-2013, 12:48
Аз не мисля,че е направил нещо лошо или крайно(поне не се разбира от това,което е написал).Мацката просто не знае какво или кого иска.Това не е негов проблем.Той й дава свобода,не я притиска,а тя си прави каквото си иска и после го зарибява,че го обича....каша,какво да кажа друго.Била съм в нейната ситуация,но в по-объркан вариант(отврат,знам) и от своята позиция ти казвам,че не те обича.Ако те обичаше,щеше да е с теб,вместо да те държи като резервен вариант.Не позволявай да бъдеш план Б,послушай приятелите си в случая и я зарежи,прекъснете всякакви контакти за известно време.Може,ако остане без теб,това да й помогне да разбере какво иска.Ако ли не-значи не си е струвало хич да се занимаваш.

Мерси! Точно така е - тя не знае какво иска... Ще изчакам още малко, но няма да си давам излишни надежди.

ShtrudeL
06-24-2013, 12:54
'приятелката' ти е кучка, а ти си идиот, че се връзваш..

r.i.v1995
06-24-2013, 12:56
'приятелката' ти е кучка, а ти си идиот, че се връзваш..

И ти си прав, за съжаление го осъзнавам твърде късно

ShtrudeL
06-24-2013, 13:01
И ти си прав, за съжаление го осъзнавам твърде късно

Разбира се, че съм прав.

xXxPETYAxXx
06-24-2013, 13:09
С малкия имат общи интереси явно, или поне на нея ѝ е приятен като поведение, но я спират годинките му да е сигурна, че иска да е с него. За това те върти и теб, като резерва.

fenastz
06-24-2013, 13:45
Набий я така че да те запомни

Take_That
06-25-2013, 14:26
а че изглежда тя не знае какво иска.


На прав път си! И колкото и да не ти се иска - ще прозвуча като приятелите ти, остави я, не се занимавай с нея. Като е била с теб е искала него, сега като е с него, иска теб, ако пак се съберете вие двамата пак ли ще поиска другия?! Замисли се, нямаш нужда от такъв човек до себе си. Тя е направила своя избор, това, че не знае "от кого и се иска" теб не те засяга, не е честно спрямо теб да ти вдъхва надежди, но да не предприема нищо, живей си живота и не позовлявай да бъдеш манипулиран и използван.

П.П извинявам се за леко грубия език, но се ядосах...

tori
06-25-2013, 14:39
Ох, "връзки" като вашата са направо трагикомедия... Първо кой си ти, че да и казваш с кого да си пише, с кого да излиза и какво да прави, ти не я притежаваш, тя не е вещ. :? Но от написаното, че тя ти иска разрешение за действията си личи, че е от момичетата, които позволяват да бъдат третирани като вещи. Супер жалко е да се опитваш да задържиш някого по този начин, а и никога няма да успееш. Тя ако иска да бъде с друг ще го направи с или без твоето "разрешение".(Както очевидно е постъпила) А този род забрани и ревност само внасят напрежение във връзката. И в моного от случаите точно тази параноя е причина за раздяла. Второ - как не ти е станало ясно, че нещо не е наред щом приятелката ти постоянно си пише с него и ходи при него, за да и свири ( или може би тя на него да свири ... if you know what I mean).

Прекалено наивно си се оставил да бъдеш размотаван и лъган. Забрави я и премини напред. Дори и да се съберете след време пак ще те зареже за друг. А и не живей в заблудата, че я обичаш. Отношението, което си показал към нея не е любов, а собственическо чувство. Очевидно и тя не те обича щом ходи да се целува с други. Една връзка се гради на доверие, а не на забрани. Но хора всякакви, за едни връзката е да сложат новите дрешки, да вземат натоканата мадама, да отидат да се покажат на най-вървежното кафенце, за други е взаимно уважение. Your move, ти избираш как ще действаш. ; )
Това. Съвета ми е да си вземеш поука от грешките и на двама ви досега и да не се тормозите един-друг.

marilyn
06-26-2013, 14:52
Ох, "връзки" като вашата са направо трагикомедия... Първо кой си ти, че да и казваш с кого да си пише, с кого да излиза и какво да прави, ти не я притежаваш, тя не е вещ. :? Но от написаното, че тя ти иска разрешение за действията си личи, че е от момичетата, които позволяват да бъдат третирани като вещи. Супер жалко е да се опитваш да задържиш някого по този начин, а и никога няма да успееш. Тя ако иска да бъде с друг ще го направи с или без твоето "разрешение".(Както очевидно е постъпила) А този род забрани и ревност само внасят напрежение във връзката. И в моного от случаите точно тази параноя е причина за раздяла. Второ - как не ти е станало ясно, че нещо не е наред щом приятелката ти постоянно си пише с него и ходи при него, за да и свири ( или може би тя на него да свири ... if you know what I mean).

Прекалено наивно си се оставил да бъдеш размотаван и лъган. Забрави я и премини напред. Дори и да се съберете след време пак ще те зареже за друг. А и не живей в заблудата, че я обичаш. Отношението, което си показал към нея не е любов, а собственическо чувство. Очевидно и тя не те обича щом ходи да се целува с други. Една връзка се гради на доверие, а не на забрани. Но хора всякакви, за едни връзката е да сложат новите дрешки, да вземат натоканата мадама, да отидат да се покажат на най-вървежното кафенце, за други е взаимно уважение. Your move, ти избираш как ще действаш. ; )

Това. Дума по дума.

r.i.v1995
06-26-2013, 15:53
"kazah ti ... obi4am da me obi4a6 za6toto i az te obi4am, no iskam da sme fr"

След като получих този отговор от нея, реших, че е невъзможно ако ме обича да иска да сме само приятели. Ще трябва да продължа напред и да приема, че всичко е свършило.

Take_That
06-26-2013, 18:15
"kazah ti ... obi4am da me obi4a6 za6toto i az te obi4am, no iskam da sme fr"

След като получих този отговор от нея, реших, че е невъзможно ако ме обича да иска да сме само приятели. Ще трябва да продължа напред и да приема, че всичко е свършило.

"обичам да ме обичаш" - колко егоистично! И тя не знае какво иска.... Според мен решението, което си взел след този неин отговор е напълно правилно. Не се ядосвай повече в крайна сметка има и други момичета :) Продължи напред и се поучи от грешките си :)

r.i.v1995
07-11-2013, 12:56
Здравейте отново. Минаха 2 седмици от пускането на темата и реших да споделя как се развиват нещата. Ами тя скъса с него и в момента е нещо като сама. Много ми е интересно, защото още се виждаме и то често, но все едно е на настроения - често се държим като гаджета, но друг път само като приятели и това ме убива, защото искам да бъда с нея, но тя не ни възприема за гаджета сякаш. Казва ми, че не може да се държи сякаш нищо не е станало и, че "не може да си прости". Когато сме заедно се поотдръпва понякога, понякога ме гледа странно, когато и кажа нещо мило и т.н. Чудя се дали вече всичко е свършило, защо се държи така и дали трябва да се примиря, че повече от приятели няма да бъдем.

П.С. от 2 седмици не е и с него