PDA

View Full Version : Най-ужасното акне !!! Помощ, моля :)



GlEzLiTyY
11-23-2013, 21:15
Здравейте ! Аз съм момиче на 16 и имам проблем. *не думай* Така сигурно има около 1000 теми за акнето и как да се борим с него. Изчела съм всичките и съм изпробвала какво ли не и не помага . Пробвала съм с домашни методи ( лимон, аспирин, капки за очи, сода за хляб, паста за зъби, мед и каквото се сетите), пробвала съм и с лосиони, кремове, розова вода, спирт и тн. Нищо не помага ! Карала съм майка ми да ме заведе на дерматолог, но все като че ли не иска или няма пари :? Знаете ли нещо, което да действа или промени в начина ми на живот, които могат да помогнат? Каквото и да ее, моляя !

rocky.baby
11-24-2013, 08:22
Отиди на дерматолог може да имаш някакъв хормонален проблем

ameli
11-24-2013, 08:34
Вземи си направление и няма да дава пари майка ти.

sunshine :**
11-24-2013, 08:42
^Да, ако си само за преглед естествено, че е безплатно с направление от личния/личната ти лекар/лекарка.

Runaway11
11-24-2013, 09:27
Само дерматолог няма да помогне - трябва да промениш начина си на живот, за да може поне малко да се нормализира положението

1-во не си мисли, че за един два дена ще се оправи - могат да минат месеци - просто трябва да чакаш.

2-ро почиствай лицето си всяка сутрин и вечер с измиващо средство, тоник и след това нанасяй хидраиращ крем. Иползвай продукти без съдържание на алкохол и парабени и по-възможност с по-натурални съставки - алверде например са доста добра марка - продават ги в дм. Не използвай сапуни и спиртове, защото си нарушаваш защитния слой на кожата и става по-зле.

3-то пий МНОГО вода минимум 2 литра наа ден и спри всички сладки работи. От опит ти казвам, че когато прекалиш със сладкото, чипсовете и въобще всички подобни храни - се появяват пъпки.

4-то най-вероятно някои от пъпките са на хормонална основа и няма какво да направиш освен да отидеш на дерматолог и да говориш с него.. но въпреки това смятам, че ако спазваш тези неща горе ще ти се поизчисти лицето

ПП Виж това момиче в ютуб много ще ти помогне

http://www.youtube.com/watch?v=cZnxwusEucc
http://www.youtube.com/watch?v=bMgm_fV8kXw

fire_magic
11-24-2013, 09:44
Здравейте ! Аз съм момиче на 16 и имам проблем. *не думай* Така сигурно има около 1000 теми за акнето и как да се борим с него. Изчела съм всичките и съм изпробвала какво ли не и не помага . Пробвала съм с домашни методи ( лимон, аспирин, капки за очи, сода за хляб, паста за зъби, мед и каквото се сетите), пробвала съм и с лосиони, кремове, розова вода, спирт и тн. Нищо не помага ! Карала съм майка ми да ме заведе на дерматолог, но все като че ли не иска или няма пари :? Знаете ли нещо, което да действа или промени в начина ми на живот, които могат да помогнат? Каквото и да ее, моляя !

Доста кофти, но ако си пиче не би трябва да ти пука изобщо.
Иначе не бъди убедена, че ако посетиш дерматолог всичко ще се реши много бързо и лесно. (майка ти го знае предполагам и затова не те води)

Hayashi
11-24-2013, 10:37
Слагала си си потресаващи неща върху кожата, нищо чудно да си си влошила положението.
Хормонални изследвания правила ли си?

GlEzLiTyY
11-24-2013, 10:49
Само дерматолог няма да помогне - трябва да промениш начина си на живот, за да може поне малко да се нормализира положението

1-во не си мисли, че за един два дена ще се оправи - могат да минат месеци - просто трябва да чакаш.

2-ро почиствай лицето си всяка сутрин и вечер с измиващо средство, тоник и след това нанасяй хидраиращ крем. Иползвай продукти без съдържание на алкохол и парабени и по-възможност с по-натурални съставки - алверде например са доста добра марка - продават ги в дм. Не използвай сапуни и спиртове, защото си нарушаваш защитния слой на кожата и става по-зле.

3-то пий МНОГО вода минимум 2 литра наа ден и спри всички сладки работи. От опит ти казвам, че когато прекалиш със сладкото, чипсовете и въобще всички подобни храни - се появяват пъпки.

4-то най-вероятно някои от пъпките са на хормонална основа и няма какво да направиш освен да отидеш на дерматолог и да говориш с него.. но въпреки това смятам, че ако спазваш тези неща горе ще ти се поизчисти лицето

ПП Виж това момиче в ютуб много ще ти помогне

http://www.youtube.com/watch?v=cZnxwusEucc
http://www.youtube.com/watch?v=bMgm_fV8kXw

Всъщност от доста време насам всяка сутрин и вечер се мия с лосион и после минавам с почистваш тоник и после с крем, ноо и постоянството не дава ефект ;/
Но от сладкото не мога да се откажа ;х

GlEzLiTyY
11-24-2013, 10:50
Слагала си си потресаващи неща върху кожата, нищо чудно да си си влошила положението.
Хормонални изследвания правила ли си?

Не съм си правила никакви изследвания никога и всъщност доста рядко ходя на лекар .

Hayashi
11-24-2013, 11:02
Ами според мен е крайно време да си направиш. Би трябвало, ако си вземеш направление от личния да е безплатно. Обясняваш проблема и че имаш съмнения за хормонален проблем, не би трябвало да ти откаже.
Ако проблемът ти е хормонален, каквото и да ползваш отвън, едва ли ще помогне.

fire_magic
11-24-2013, 11:25
споделям, че тука сте повече от доктори, нищо лично

Naive
11-24-2013, 11:26
http://www.polinasofia.com/2013/11/blog-post_23.html

strawberry88
11-24-2013, 12:49
Naive, много си красива! :)

Авторке, ще трябва да се откажеш от сладкото. Спри също газираното, белия хляб, прясното мляко, пърженото и общо взето пакетираните храни. Хубаво е да знаеш какво точно има в яденето ти, да е прясно и единствения начин е да си правиш сама храната или да ти е домашно приготвена. :Д Спортувай, трябва да се потиш много. Пий много вода. Почиствай си лицето сутрин и вечер, не прекалявай. Ексфолирай 2 пъти седмично. Винаги спи на чиста калъфка! :Д Не си пипай кожата през другото време и така. Май е това.

Naive
11-24-2013, 18:57
А, не, никъде не съм казвала, че това съм аз. :)

gotinkatra
11-24-2013, 19:07
Така напълно вероятно е да е хормонално,затова послушай другите и си вземи направление от личния и заминавай на дерматолог!Аз всяка сутрин и вечер се чистя с розова вода,а вечер и със силицилов спирт!Препоръчвам го!За тепърва появяваши се или обикновени малки червени пъпчици използвам зелената част на коректор oriflam,за гнойни пъпки слагам кремчето "Банеоцин",което изсмуква гнойта!Общо взето е това!Поне при мен!

LipSy
11-24-2013, 20:07
Може кожата ти да реагира така поради храните, които поемаш. Една приятелка например не трябваше да яде много домати и шоколад поради акнето. Редуцира ги и наистина и намаля. При всеки проблема е различен и щом какви ли не продукти не ти помагат, не мисля, че проблема е в грешния ти избор.

strawberry88
11-24-2013, 20:15
А, не, никъде не съм казвала, че това съм аз. :)

Оу, разбрала съм грешно значи. 8-)

Runaway11
11-25-2013, 14:02
Така напълно вероятно е да е хормонално,затова послушай другите и си вземи направление от личния и заминавай на дерматолог!Аз всяка сутрин и вечер се чистя с розова вода,а вечер и със силицилов спирт!Препоръчвам го!За тепърва появяваши се или обикновени малки червени пъпчици използвам зелената част на коректор oriflam,за гнойни пъпки слагам кремчето "Банеоцин",което изсмуква гнойта!Общо взето е това!Поне при мен!

С тоя силицилов спирт знаеш ли какви проблеми ще й навлечеш...

gotinkatra
11-25-2013, 18:05
С тоя силицилов спирт знаеш ли какви проблеми ще й навлечеш... ами ако не е хормонално не мисля така,но в началото съм писала преди това да отиде ма преглед

Hayashi
11-25-2013, 18:12
Дори да не е хормонално, да се мажеш със спирт в дългосрочен план си е пълна глупост. Единственото, което ще постигнеш е да си увредиш тотално външната част на кожата.

Runaway11
11-25-2013, 18:38
Дори да не е хормонално, да се мажеш със спирт в дългосрочен план си е пълна глупост. Единственото, което ще постигнеш е да си увредиш тотално външната част на кожата.

+1...

gotinkatra
11-25-2013, 18:52
говоря за пъпки не за здрава кожа ама ок

GlEzLiTyY
11-26-2013, 11:13
Благодаря на всички <3 !

Hilary_
12-01-2013, 09:27
Отиди на дерматолог за консултация. Ако наистина е сериозно и не се третира по правилен начин, след време остават белези. Обясни това на майка си!