PDA

View Full Version : Кристали за коса-Вредни!



selenaa56
01-12-2014, 19:06
Веднага ще споделя какво ми каза фризьорката миналата седмица за кристалите. Моята фризьорка работи само с продукти на Лореал и на един семинар е попитала специалистите защо Лореал имат всякакви продукти, но нямат кристали и отговора им е бил, че не правят нарочно, защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.


Бях навита да си взема още утре кристали,но след като прочетох това направо се ужасих.Особено от последното изречение.Вие какво ще кажете по въпроса?

Mirrela.
01-12-2014, 19:08
И аз съм чувала,че кристалите за коса са вредни за корена на косъма.Според мен не си взимай,не си заслужава да си съсипеш косата.

baby_baby
01-12-2014, 19:14
Не мисля че са вредни

YourFavoriteMistake
01-12-2014, 23:16
Щом Лореал нямат кристали, тогава какво е това http://www.zlatnaribka.com/kristali-za-kosa-loreal-liss-50-ml ?

selenaa56
01-13-2014, 08:39
Щом Лореал нямат кристали, тогава какво е това http://www.zlatnaribka.com/kristali-za-kosa-loreal-liss-50-ml ?

Аз цитирам,не твърдя аз самата,че нямат кристали...+това този цитат е от 2007 година.Тогава може би Лореал не са имали.

bilqnavod
01-13-2014, 09:02
леле...

tonique
01-13-2014, 11:12
и аз си бях слагал кат бяха фЕшЪн времената, хах

минавайте се 1-ви номер и сте ток и жица.

selenaa56
01-13-2014, 16:32
леле...

Кажи?

malka_sladkka
01-14-2014, 10:40
И аз съм чувала,че кристалите за коса са вредни за корена на косъма.Според мен не си взимай,не си заслужава да си съсипеш косата.

Ъъъ... Защо си мислиш, че кристалите се слагат в корените?

Runaway11
01-14-2014, 14:26
Кристалите се слагат само в крайщата и в този случай не вийдам логика да се подстригваш нула номер.

ПП Не ползвам кристали предпочитам масла :)

Hilary_
01-14-2014, 15:05
.. защото кристалите заглаждат косъма и косата наистина изглежда много добре, но самите кристали се забиват в дълбочината на косъма и започват да го рушат и са им показали снимки направени под микроскоп какво става със самия косъм. Казали също, че още на втората употреба на кристали те вече се загнездват там и няма махане до като не се подстрижеш нула номер.

Това, което съм подчертала е доста криворазбрано и НЕвярно!
Истината е, че не се "набиват" в косъма, а го филмират, заглаждайки външния слой и не позволявайки достъп на други полезни неща (от маски примерно) да навлизат в него. От това може косъма да "отслабне", но не и да се разруши. А самото махане става с повече последователни измивания, без повторни нанасяния на кристалите. То боята за коса се отмива, какво остава за малко масла и силикони?

Хубаво е, че се интересуваш и питаш.
Лошото е, че фризьорката ти не го прави и това говори само колко професионално го раздава.

selenaa56
01-14-2014, 18:08
Благодаря ви за мненията!И на мен ми се стори доста нелогично да увредят косъма чак в корена,при положение,че го слагаш в краищата.Пък те ако бяха толкова вредни,че да се подстрижеш нула номер,то сигурно ще ги спрат от производство.Козметиката е напреднала и не вярвам да правят така че да ''рушат косъма'' ... Runaway11,какви масла ползваш и доволна ли си?Цъфтежът намалява ли?

selenaa56
01-14-2014, 18:10
Това, което съм подчертала е доста криворазбрано и НЕвярно!
Истината е, че не се "набиват" в косъма, а го филмират, заглаждайки външния слой и не позволявайки достъп на други полезни неща (от маски примерно) да навлизат в него. От това може косъма да "отслабне", но не и да се разруши. А самото махане става с повече последователни измивания, без повторни нанасяния на кристалите. То боята за коса се отмива, какво остава за малко масла и силикони?

Хубаво е, че се интересуваш и питаш.
Лошото е, че фризьорката ти не го прави и това говори само колко професионално го раздава.

Ако косъма отслабне това значи ли,че целият косъм отслабва(включително и корена) или само там,където си нанасяла кристалите.Благодаря ти много за информацията :)

Hilary_
01-14-2014, 20:19
Означава, че не се "хранят" дължините (без корена!), защото кристалите са ги "покрили", но както вече написах това лесно може да се поправи. Моля. :)

selenaa56
01-14-2014, 20:24
И отново благодаря :*

strawberry88
01-15-2014, 07:27
АХАХАХАХАХА, много ги разбира тая твоя фризьорка. :lol:

SunT
01-16-2014, 13:45
Фризьорки всякакви.. Знам за една, която убеждава всички, че трайното къдрене/изправяне не уврежда чак толкова косата, а хининовата вода е нещо много лошо :D

strawberry88
01-16-2014, 17:06
То всеки може да си отвори салон и да се нарече фризьор, ама много малко са истински фризьори.

Runaway11
01-17-2014, 13:55
Благодаря ви за мненията!И на мен ми се стори доста нелогично да увредят косъма чак в корена,при положение,че го слагаш в краищата.Пък те ако бяха толкова вредни,че да се подстрижеш нула номер,то сигурно ще ги спрат от производство.Козметиката е напреднала и не вярвам да правят така че да ''рушат косъма'' ... Runaway11,какви масла ползваш и доволна ли си?Цъфтежът намалява ли?

Ами аз ги харесвам, защото заглаждат косъма добре и правят крайщата по-меки. Ползвам маслата на икаров най-вече, защото са доста по-евтини от останалите и г/д стават..За цъфтежите само едни масла няма да помогнат - ако не искаш цъфтежи спираш машата, пресата, сешоара, не трябва да се решеш като ти е мокра косата, да търкаш косата си с груба кърпа, да я решеш с онези гребенчета с гъстите зъбци и като цяло да полагаш повече грижи за нея...

aintnosunshine_
01-18-2014, 15:33
Кой си слага кристали в КОРЕНИТЕ ? :D

malibugirl
01-19-2014, 11:13
кристалите правят косата видимо да изглежда малко по-добре отколкото е , но всъщност не помагат на косата, а и е доста кратко действието им..

selenaa56
01-19-2014, 19:15
Много ви благодаря на всички :)

selenaa56
01-19-2014, 19:17
malibugirl,искаш да кажеш,че временно косата ще ти е хубава и мека,а после пак ще ти е суха? :)