PDA

View Full Version : Сложна историяяяя



Benson7
03-01-2014, 19:49
Поставена съм в една малко сложна ситуация,в която не знам как точно е правилно да реагирам.Бившият ми приятел,с който така да се каже имахме доста "бурна" връзка вчера ме попита следното: "Бих ли имала нещо против,ако си хване една от най-добрите ми приятелки?". Тя знае за всички неща,с които той ме е наранявал някога и общо взето е наясно с цялата ни история,ноо имам някаква доза съмнение,че би тръгнала с него .... Съответно според вас аз как трябва да реагирам - да им кажа "ОК,щом го искате.." или да прекратя всякакви отношения и с двамата,защото в случая си е някакъв вид предателство...

snatural
03-01-2014, 20:28
Ти и да искаш едва ли би ги спряла. Просто да знаеш, че имаш една приятелка по- малко :)

Misheto_iw
03-01-2014, 20:37
Ако ти е приятелка няма да го направи.

SuNsEt
03-01-2014, 21:18
Бих изтрилa и двaмaтa от животa си. Дa прaвят кaквото искaт,но зa мен не съществувaт.
Дa,любовтa не питa и понякогa се появявa тaм,където може би не трябвa и зa сметкa нa други .В тaкивa ситуaции нямa смисъл дa пречa нa взaимоотношениятa или дори дa бъдa против.Просто спирaт дa вaжaт зa мен тези хорa,незaвисимо колко съм билa близкa с тях.

alskdjfhg
03-01-2014, 22:21
Кажи му щом иска да се пробва. А приятелката ти ако му върже по - добре я разкарай.

~Krisi~
03-02-2014, 07:53
Ако ти е истинска приятелка не би го сторила.

RapExotic
03-02-2014, 08:24
Къде по-точно видя предателство? Той ти е бивш, значи сега е свободен и може да ходи с която си поиска. По-добре запази неутрална позиция и не им се меси.

AliceSw
03-02-2014, 08:39
и къде е проблемът в ситуацията - разделили сте се, човекът те е питал, преди да се предприеме нещо сериозно, иначе ще си лигла с прекалено силно собственическо чувство

babity
03-02-2014, 09:31
и къде е проблемът в ситуацията - разделили сте се, човекът те е питал, преди да се предприеме нещо сериозно, иначе ще си лигла с прекалено силно собственическо чувство

Мхм. Аз принципно никога не ползвам отпадъците на най-добрата ми приятелка, но ако нещо ми хареса, винаги съм и предлагала да го пробва и тя. Така е редно.

djipsito
03-02-2014, 10:55
Интересно ми е що питаш според нас как да реагираш ? ТИ как реагираш ? Как реагира като те пита той ??
Как ще се чувстваш ако са заедно ?

На мен ми се е случвало моя приятелка да почне сексуална връзка с един, който бях зарязала, ама не ми пукаше, щото не ми пукаше за него. Случвало ми се е и една "приятелка" да се целува с друг бивш, и двамата ги зачеркнах, щото ми пукаше, имах още чувства и се почувствах предадена..
Егоистична работа, ама такъв е живота.

Отговаряй за себе си!!!!!!!

Benson7
03-02-2014, 12:36
Ами,когато ме попита му отговорих,че принципно е малко тъпо тва ... в смисъл давай да си минаваме всичките приятели,защото няма други момичета за него в целия град ... :D Към него нямам никакви намерения и чувства,но ще е много неудобно,ако се засечем някъде примерно или нещо такова ...

anonymous708973
03-02-2014, 12:51
Теоретично не би трябвало да имаш против, щото ти е бивш и бла-бла... ДРЪЖКИ.
Какви приятелки сте, ако не можете да си споделите елементарни неща за връзките? А някак е напълно човешко и нормално да не искаш да чуеш какъв секс са правили или как й е подарил цвете за втория месец заедно.

Казала си му, че е тъпо, да си има едно наум. Приятелката ти директно я отписвай, ако тръгне с него. И да не искаш, пак ще се отчуждите.

Violenza
03-02-2014, 12:56
Към него нямам никакви намерения и чувства,но ще е много неудобно,ако се засечем някъде примерно или нещо такова ...
Бе айде бе, няма кво да се оправдаваш, бившите са препикана територия и точка. Никоя позната няма да го бара или комуникира с него.
А тази ако предприеме нещо, прави си сама изводите.

malkasladka
03-02-2014, 18:26
Ако ти е приятелка няма да го направи.

мхмм

DesireToFire
03-02-2014, 20:01
Ама вие сериозно ли? Не че аз бих тръгнала да се занимавам с бивш на някоя приятелка, но никога не бих имала нищо против обратното. Като се искат хората да пробват, при тях може да провърви по-добре, не би ме бъркало нито да ми говори за него нито пък да излизам с тях.

Зайче..
03-02-2014, 21:29
Теоретично не би трябвало да имаш против, щото ти е бивш и бла-бла... ДРЪЖКИ.
Какви приятелки сте, ако не можете да си споделите елементарни неща за връзките? А някак е напълно човешко и нормално да не искаш да чуеш какъв секс са правили или как й е подарил цвете за втория месец заедно.

Казала си му, че е тъпо, да си има едно наум. Приятелката ти директно я отписвай, ако тръгне с него. И да не искаш, пак ще се отчуждите.

+1.
Така както аз не припарвам до нейните бивши, така и тя няма право да го прави. Мисля, че това е неписан закон при всички приятелки (особено, ако си имала сериозна връзка с това момче или пък ако си го обичала изобщо не трябва да се повдига тази тема). В общи линии това да тръгнеш с бивш на най-добрата си приятелка, ми звучи малко мастийско и не на място.
Ти говорила ли си с нея за това?

Benson7
03-02-2014, 21:40
Имаше един кратък разговор,общо взето беше "Той ме пита дали е хубав и дали бих тръгнала с него." и от моя страна отговора беше да се усети за кого говорим и нищо повече.

baby_baby
03-04-2014, 13:55
Ако ти е приятелка няма да го направи.

+++ Не се занимавай

3oPuTy
03-04-2014, 15:10
За щастие с близките ми приятелки харесваме различен тип мъже. И все пак ако се случи приятелка да се събере с мой бивш ще я помоля да ми спестява по-личните им неща, но няма да ми е проблем, че са заедно. Не веднъж или два пъти съм ходила с бившите ми (говорим все за връзки по над година) по кафета, кръчми и купони. Те са били с новите си половинки, понякога и аз и това не е било проблем за нито една от страните. Няма причина да се сърдя на приятелка, че е с момче, с което аз не искам да съм.

djipsito
03-04-2014, 22:08
Няма причина да се сърдя на приятелка, че е с момче, с което аз не искам да съм.

Да, ама ще се разсърдиш ако приятелката ти е с момче, с което искаш да си, ама той не иска (след като сте имали връзка).

3oPuTy
03-05-2014, 09:02
Да, ама ще се разсърдиш ако приятелката ти е с момче, с което искаш да си, ама той не иска (след като сте имали връзка).

До сега никога не ми се е случвало подобно нещо и не знам как ще е тогава. И все пак си мисля, че макар да не ми е много приятно няма да й се сърдя. В крайна сметка след като между мен и момчето не се е получило не означава, че никоя няма право да е с него. Просто ще обясня на приятелката си, че все още не съм го преодоляла и предпочитам да не го води с нея, когато излизаме. Не бих позволила миналото ми с един човек да пречи на щастието на приятел/ка!

Янархия_съм
03-05-2014, 09:04
И аз не виждам проблем, може да са родени един за друг пък.

Colouring
03-05-2014, 09:44
Зависи от много фактори. Първо - колко ти е близка и формално ли я наричаш приятелка? Ако връзката ви е приключила кротко и лесно по взаимно съгласие и сега е просто минало - не виждам проблем тя да е с него. Ако той те е наранил и ти още страдаш, то не знам тя, ако наистина ти е приятелка, как би се съгласила да са заедно.
Щом ти се чувтваш кофти от мисълта за тях заедно им го казваш и толкова, но на това дали ще се съобразят с теб не можеш да повлияеш. Оттам ще си направиш изводите и за двамата.

djipsito
03-05-2014, 10:44
До сега никога не ми се е случвало подобно нещо и не знам как ще е тогава. И все пак си мисля, че макар да не ми е много приятно няма да й се сърдя. В крайна сметка след като между мен и момчето не се е получило не означава, че никоя няма право да е с него. Просто ще обясня на приятелката си, че все още не съм го преодоляла и предпочитам да не го води с нея, когато излизаме. Не бих позволила миналото ми с един човек да пречи на щастието на приятел/ка!

На мен ми се е случвало и да ти кажа едно е да си мислиш, друго е като стане. И тук не говорим, че след тва никоя няма право да е с него, а за ТВОЯ ПРИЯТЕЛКА. Колкото и да е, хората сме егоисти. Няма да сте същите приятелки както преди тва. Просто нещата се самоизключват. Или тва момче не си го тачила толкова и няма да ти пука или трябва да си мега мазохистката да изтърпиш такова нещо. Каква приятелка ще ти е или пък ти на нея, ако тя не може свободно и спокойно да ти сподели нещо за гаджето си. Ами ако почне да те пренебрегва заради него или заради тва, че вече си била с него и знае, че не ти е приятна цялата история?

Да, може да са родени един за друг и на тях да им се получи, ама за мен лично, тия хора нямат място повече в живота ми. Не е нужно даже да съм сърдита, просто тоя вид мазохизъм не го разбирам и не искам да го разбирам. Не бих си го причинила сама на себе си. В някои случаи, да си коректен и разбран вреди на самият теб.

3oPuTy
03-05-2014, 12:07
Случвало ми се е приятелка да тръгва с момче, с което съм имала кратка връзка от порядъка на 4-5 месеца и да ти кажа хич не ми беше неприятно, нито пък сме се отчуждили с нея.
Както казах до сега никога момче не е приключвало отношенията си с мен, а след като аз съм го направила явно всичко е било тотално изчерпано и точно за това не би ми пукало ако стане нещо такова. Чувството ми за собственост, егоизма и ревността са насочени към близките ми хора (за съжаление), а не към бившите ми приятели.

AliceSw
03-05-2014, 13:23
Аз не мога да ви разбера, звучи ми к.ато мрънкането на малко дете "няма да си играя с него, ама няма да ти го дам, пък"...


Нормално е някой,който е бил близък с вас, да харесва и хората, които вие харесвате. Като сте се разделили с някого, когото сте обичали е добре да не си мислите, че може да обича само вас и да е щастлив с вас. Когато двама човека, които искате да са щастливи, мислят, че ще бъдат такива заедно, откъде си мислите, че имате права върху отношенията им...

SpiritInBlack
03-06-2014, 17:07
Bromance > romance