PDA

View Full Version : Иска да се самоубие..



ellzyy
05-11-2014, 19:07
Отново се обръщам към вас. От една страна искам съвети от вас, а от друга просто ми тежи и искам да го споделя с някой. Имах връзка от 1 година с едно момче, но реших да се разделим, защото не се чувствах добре, той постоянно ме ограничаваше (не ми даваше да излизам с приятелки, да ходя някъде без него).. не издържах и просто поисках да се разделим. А сега той постоянно ме заплашва, че ще се самоубие, ако не се върна при него, може да ви се стори и смешно, но това е..Помогнете!

adi95
05-11-2014, 19:38
Виж,ще ти кажа,че според мен си направила правилният избор, той няма никакво право да те ограничава, нито да те заплашва по този начин. Просто показва колко е егоистичен, ако наистина обичаш някой, няма да го подлагаш на това.. ако ти трябва някой да те изслуша, аз съм тук, не смея да ти давам съвети, освен да говориш с родителите си за това, те биха могли да помогнат..ако може се опитай да поговориш и с него, той може и да не осъзнава какво ти причинява. Само не прибързвай с каквото и да е!

fenastz
05-11-2014, 21:10
1. Кажи му, че е путка и че не му стиска да се самоубие.
2. Виж какво ще стане.

fUcKsMiLe
05-12-2014, 01:16
Щом заплашва да го направи - няма да се самоубие.
Само не го провокирай, че нищо не се знае, де.
По-добре си трай и говори с възрастен за това.
Във всеки случай това момче има нужда от лекар, а ти да се оттървеш от него.

HollyGolightly
05-12-2014, 04:45
След като ти го е съобщил, шансовете да го направи граничат с нулата. Не се поддавай на манипулациите му, кажи му, че ще кажеш на родителите му и ще спре.

strave
05-12-2014, 05:32
Бившият ти приятел е слабохарактерен щом не може да приеме раздялата ви,а използва и заплахи.Не му давай възможност да те задържи с подобни неща,това за родителите наистина е добра идея,а в краен случай го заплаши,че трябва да го освидетелстват като луд.

RapExotic
05-12-2014, 12:07
Няма да се самоубие. В това бъди сигурна. Явно е, че има някакви душевни проблеми, както и трудно общуване с хората, но това си е негова грижа, както и на родителите му (предполагам е осиновен). Ти си направила правилния избор и не се чувствай виновна за това.

Colouring
05-12-2014, 12:22
предполагам е осиновен
Аре уе, верно? :Д Защо го реши?

Иначе с другата част от мнението ти съм напълно съгласна. Това е вик за помощ, вик за състрадание. За тази една година ти си го опознала достатъчно добре предполагам, за да знаеш колко му е лабилна психиката и на какво е способен.

RapExotic
05-12-2014, 12:54
Аре уе, верно? :Д Защо го реши?

Защото това е депресивно състояние, което се наблюдава най-често при осиновените деца. Те обикновенно изпитват панически страх от това да изгубят някого, защото го асоциират с това, че са изгубили биологичните си родители. Това не значи, че на 100% е осиновен, но е логично да се предположи. Нека авторката да каже ако знае.

ellzyy
05-12-2014, 13:06
Ами не, не е осиновен. Някой каза да съобщя на родителите му - според мен родителите му няма да го стреснат, поради факта, че той е на 20, (а аз на 16).. Просто съм адски объркана - не знам дали да му обръщам внимание, защото ме търси постоянно, или просто да го игнорирам, но ме е страх този игнор какво действие ще окаже върху психиката му..Но в никакъв случай не искам да сме отново заедно!

xXxPETYAxXx
05-12-2014, 14:57
Вие го изкарахте психично болен, а той е просто идиот. Ако наистина имаше шансове да се самоубие, тогава може да говорим за психични отклонения, това в случая е чисто и просто една долна манипулация.
И мен веднъж ме поставиха в твоето положение, авторке. Знам колко ти е гадно, защото хем знаеш, че няма да го направи, хем се сещаш, че всяка година по новините дават поне един случай на самоубийство. Заради това, ти страдаш. Всъщност, с неговата манипулация той прави теб психично нестабилна. Абсолютно го игнорирай, не позволявай съвсем да те съсипе. Не знам какво целят тези хора, с тази манипулация, но наистина, ако щеше да го прави, нямаше да го оповестява постоянно.

RapExotic
05-12-2014, 15:52
хем се сещаш, че всяка година по новините дават поне един случай на самоубийство

Аз всяка седмица чета за поне един такъв.

fenastz
05-12-2014, 19:15
Е няма ли да ти е забавно наистина да се гръмне :D щом е готов да умре за такава простотия, защо е жив изобщо?

yakuza_
05-12-2014, 19:22
Една от нащо село се беше хвърлила заради подобна история, в момента не може да ходи нормално (леко куца) и я знаят като супермена, акнето е затрило много хора.

GEMBI
05-12-2014, 19:23
^ :D:D