PDA

View Full Version : Родителите ми са против приятеля ми



ioanaaa
06-02-2014, 19:12
На 17 години съм и имам сериозна връзка с 13 години по - голям мъж от мен. Много се уважаваме, разбираме... всичко между нас върви повече от прекрасно! Той е човека за мен и аз за него! Обаче казах на родителите ми и те са против него, била съм малка, а той твърде голям. Дори искат да подадат жалба против него, може ли нещо да стане?

ChristineV
06-02-2014, 20:13
Послушай родителите си,колкото и да не ти се струват прави,накрая винаги излизат прави. Аз мисля,че може да се издаде ограничителна заповед,понеже не си пълнолетна.

Getyourfreakon
06-02-2014, 20:20
е прави са

xoxi
06-02-2014, 20:28
Няма какво да стане, освен ако ти не се оплачеш нещо от него.
Сигурно искат просто да те сплашат, за да ограничиш контактите си с него.
Дай им време да свикнат с неговото присъствие в твоя живот, нищо, че не им изнася. Разбираемо е, че не одобряват 17 годишното им момиче да се среща с 30 годишен мъж, но ако се задържите заедно и връзката ви се развие, родителите ти искат или не, ще се научат да не съдят по годините.

fUcKsMiLe
06-02-2014, 20:31
Послушай родителите си,колкото и да не ти се струват прави,накрая винаги излизат прави. Аз мисля,че може да се издаде ограничителна заповед,понеже не си пълнолетна.
Може, може. Наистина, на 17 си. Млада. Намери си някой по-млад от 30.
Ясно ми е, че много момчета са още с детския си акъл на твоята възраст, но 1-2 години по-голям ще ти даде всичко от което имаш нужда като човек. И послушай вашите. Какво? Когато ти искаш да градиш кариера, той ще иска дете? Ще си напълно зависима от друг човек. Я си представи, че не можеш да се издържаш след време и тоя те остави? И не, не ми казвай, че няма да те остави. Свидетелка бях на няколко връзки, че и брак, които се разпаднаха след много години "любов", заради годините и различията във ежедневието и интересите. Плюс, че си под 18 и вашите, ако не си имала вечерен час (от тях, не от закона), то може да ти сложат един и да не излизаш изобщо. От училище вкъщи и обратното.

Родителите ти са прави в случая.

Има и друга гледна точка на нещата и тя е тази, която беше посочена преди моето мнение. Съгласна съм и с нея, но все пак. Имаш къде къде по-добри занимания от това да излизаш с мъж 13 години по-голям от теб.

an7raks
06-02-2014, 20:34
На 17 години съм и имам сериозна връзка с 13 години по - голям мъж от мен.

Сериозна за теб и забежка за него...

Illusion772
06-02-2014, 21:13
Лично аз смятам че родителите ти са прави , но също така от личен опит съм и сигурен че няма да послушаш нито нас, нито родителите си - за това ти пожелавам успех и след време се върни да споделиш как са се развили нещата ;)

MarkKnight
06-02-2014, 21:20
яко ли ти е да се целуваш с мъж,голям колкото баща ти?

ioanaaa
06-02-2014, 22:33
Благодаря на всички за коментарите!
xoxi и Illusion772 задължително ще известя, дано нещата се стекат положително за нас двамата с него.
До колкото до другите да, ясно ми е,че родителите ми се опитват да ме опазят, но ако има от какво да ме опазват сега то е от щастието ми и от това да имам добро бъдеще с човек, който е стъпил здраво на краката си и знае какво иска. Да, не ви се струва възможно някой на толкова години да има чувства и сериозни намерения към едно 17 годишно момиче, но той ми показа и доказва,че държи наистина на мен. Ще се опитам да опазя връзката ни, въпреки несъгласието на родителите ми!

ioanaaa
06-02-2014, 22:35
Мъж по - голям от мен с 13 години, не може да ми бъде баща ;)

яко ли ти е да се целуваш с мъж,голям колкото баща ти?

yakuza_
06-02-2014, 22:50
когато ти си на 25 и ти се ебе като на куче, на киноложка изложба, той ще години 40така

NarutoShippuuden
06-03-2014, 07:11
http://files.gamebanana.com/img/ico/sprays/pedo_copy.png

anonymous708973
06-03-2014, 09:44
Добре де, за деца говорите ли? Или той не желае такива? Ами ако му щукне след 2 години, че иска деца? Сигурно сега казва, че няма да се случи или че ще те изчака да си готова, ама ме съмнява да иска да те чака, докато станеш на 15-6, щото той тогава ще гони 40.
Приеми, че след 2 години ти заговори за деца... Ти ще си на 19. Ще запишеш задочно и ще се чудиш как да взимаш изпити и да гледаш дете ли? Или няма да запишеш нищо, ще се затвориш вкъщи с детето и ще чакаш на него да ви издържа? И ако в един момент се разделите, ти ще си тотално неспособна да се справяш сама?

Как ги мислиш тия неща?
Щото ако не си ги мислела... лошо. Първо, връзката ви не би била сериозна. Второ, самата ти би била сериозна.

bilqnavod
06-03-2014, 10:00
Ако не обръщаш внимание, ВИЖ! Колко много хора ти го казаха. Малко не се ли замисляш? Писах ти доста на лично, но виждам, че ти не осъзнаваш. Прави, това което решиш, младостта и живота са на твое разположение!!!

fUcKsMiLe
06-03-2014, 10:06
Бий си главата. Като се разделите, защото не можеш да му дадеш това, което иска(ако не сега, то скоро ще иска семейство, с още чавета.. ти на 17 как очакваш да направиш дете или две? - тук важи това, което пантерата каза), пак пиши. Ще кажеш "бяхте прави и вие, и родителите ми". Далеч от сериозността си момиче, ама още не го осъзнаваш. Поне 1 път в живота си послушай родителите си.

ioanaaa
06-03-2014, 10:13
Говорили сме и за деца, той знае,че за сега аз съм ученичка и моето задължение е да уча. Няма да ме пришпорва за деца и т.н. Но когато съм на 20 или 21, мисля че тогава е съвсем нормално да имаш едно малко бебче. Дай боже да сме заедно,бих се радвала той да е бащата на моите деца,защото такива хора като него рядко се срещат :)
Никога не знаеш, в която и да е било връзка колко ще продължи и какво развитие ще има, дали има голяма разлика, или малка, или пък хората са на една възраст. Всичко се стича до уважение, желание, компромиси и търпение... а също така и силна любов, която при нас е в изобилие. ...

anonymous708973
06-03-2014, 10:19
Така е, да. Въпросът е дали ти си готова да направиш ЖЕРТВАТА - защото не се бъркай, да бъдеш манипулирана да имаш дете не е компромис.
И впрочем, ако си мислиш, че на 17 задължението ти е да учиш, какво според теб е задължението ти на 20-21? Да дундуркаш бебе? На 20-21 ученето е десет пъти по-належащо, за да може да имаш някаква професия, с която да можеш да се издържаш сама, за да не те е страх да си напуснеш мъжа след 10 години, примерно. Не казвам, че ще е той, говоря принципно, защото съм чувала за жени, които не си напускат мъжете точно по тази причина, което е тъжно. Имаш ли дете на 20-21, се превръщаш в тотално зависима от него и вашата връзка. Това, мила, не е компромис, а огромна жертва.

Далеч съм от мисълта, че ще отидеш да го скъсаш, защото толкова хора сме на едно мнение. И не трябва да го правиш. Строши си главата сама, поуките, извадени от собствен опит, са най-болезнени, но и най-трайни.
Лично аз целя да те накарам да се замислиш просто.

xoxi
06-03-2014, 10:20
НЕ защитавам авторката, защото идея нямам каква е връзката й с този мъж, какви са им плановете и т.н., НО пък искрено се забавлявам с хора, които определено знаят тези неща, без да познават нито нея, нито него. Може и да сте прави, може и да не сте.
Винаги съм се радвала на хора, които знаят повече за теб, от теб самия.
http://replygif.net/i/1421.gif

anonymous708973
06-03-2014, 11:51
Че къде претендираме да знаем повече?
Просто изреждаме аспекти, върху които тя може би не е помислила.

Devilsplaymate
06-03-2014, 12:05
Само аз ли мисля, че е възможно хората в една връзка да имат 10тина години разлика? Да? Еми окей.
При теб обаче просто излиза повече наяве разликата, защото си на 17. Аз се радвам, че сте щастливи, но вашите едва ли са очаровани от факта за вашата връзка и на теб това ти е ясно.
Но като се абстрахираш от всичко, ще видиш, че и 21 години също не е кой знае каква възраст за отглеждане на деца, но това ще го осъзнаеш предполагам като станеш на толкова. От друга страна, кога ли има точно възраст за отглеждане на деца де.

anonymous908491
06-03-2014, 12:09
НЕ защитавам авторката, защото идея нямам каква е връзката й с този мъж, какви са им плановете и т.н., НО пък искрено се забавлявам с хора, които определено знаят тези неща, без да познават нито нея, нито него. Може и да сте прави, може и да не сте.
Винаги съм се радвала на хора, които знаят повече за теб, от теб самия.


Мен ме забавлява това


Ако не обръщаш внимание, ВИЖ! Колко много хора ти го казаха. Малко не се ли замисляш? Писах ти доста на лично, но виждам, че ти не осъзнаваш. Прави, това което решиш, младостта и живота са на твое разположение!!!

а ако може авторката на темата да сподели, какво и е писала @bilqnavod , ще съм и много благодарен.

ioanaaa
06-03-2014, 12:44
Наистина на години съм малка, но доста неща съм видяла в този живот, така са се стекли обстоятелствата просто, колкото и да не ви се вярва.Този човек ми показа какво е да се чувстваш на място, да се почувстваш желана и сигурна... за деца е рано! Обмисляла съм и съм премисляла всичко,което е казано тук, а и още повече неща. В началото не мислех,че нещата ще се получат, но уви, този човек ми показа какво означава да бъдеш уважавана и значима, показа ми и ми доказа,че ме цени. Ще се радвам с него да градя бъдеще въпреки негативните коментари, въпреки несъгласието на родителите ми. В една връзка най - важно е според мен мъжът и жената да се подкрепят. Споделих проблема си, за да видя и тук хората какво ще ми кажат, наистина ви благодаря и очаквам още коментари :) И ще завърша това ми съобщение с една мисъл на Бърнард Шоу : "Разстоянието нищо не разрушава.Разликата във възрастта нищо не разрушава. Мнението на родителите нищо не разрушава.Дори ядреното оръжие нищо не разрушава.Всичко разрушават хората. Сами!"

MistarTroll
06-03-2014, 12:48
Абе то хубаво ама после като прейска деца тои кфо ше е на тия деца дядо или татко ? ? ?

yakuza_
06-03-2014, 12:55
Много ме радва как всеки 15-20 годишен бил видял много от живота :lol: Кенгуру виждали ли сте? Значи нищо не сте видели още.

anonymous908491
06-03-2014, 13:06
Кенгуру виждали ли сте?

Те такова животно нема у нас

MarkKnight
06-03-2014, 13:23
тъпа си на КУЧЕ...троши си главата и без това е празна

AliceSw
06-03-2014, 13:39
дам, всички сме видяли много на 17...всички сме си чупили главата, лошо няма

повечето ми младежи около мене са 25+ и не си позволяват да погледнат момиче под 20, айде евентуално някоя абитуриентка, защото са наясно, че общо нищо нямат, и ако не си направят бебета, няма и да имат още поне 6-7 години...пък 30-годишен мъж с 10-класничка, не ми се иска да си го представям...

anonymous708973
06-03-2014, 16:16
тъпа си на КУЧЕ...троши си главата и без това е празна

Абе, какво ти става от няколко дни? Нещо те е избило... или пък аз съм останала с грешното впечатление, че си по-мила личност просто?

MarkKnight
06-03-2014, 19:28
Абе, какво ти става от няколко дни? Нещо те е избило... или пък аз съм останала с грешното впечатление, че си по-мила личност просто?

в сесия съм :D

anonymous708973
06-03-2014, 19:45
ХАХАХАХХА!!
Ясно, всичко разбирам!! 8-)

RapExotic
06-03-2014, 20:05
и от това да имам добро бъдеще с човек, който е стъпил здраво на краката си и знае какво иска.

Той хубаво знае какво иска, но ти сигурна ли си, че знаеш какво искаш? Сигурна ли си, че можеш да му предложиш стабилна зряла връзка, от каквато той има нужда? Или след първия по-сериозен проблем ще се откажеш. Или пък след време ще ти мине увлечението към него и ще започнеш да се оглеждаш за някой по-млад. Защото докато връстниците ти се забавляват и си живеят живота ти ще трябва да живееш с чичак и да мислиш за деца, семейство и отговорности непривични за едно 18-20 годишно момиче.
В случая май той се държи по-незряло от теб щом позволява на връзката ви да съществува.

ef5y
06-04-2014, 10:37
Повечето родители са такива.

igaydarov
06-05-2014, 20:50
Ситуацията е такава, през моята призма... един олигофрен на 30г, който вместо да е стабилен мъж със семейство и кариера е някакъв лузър дето гони децата които са на училище още, се прави на мъж на една пикла на 17г, не изкарала 1 стотинка през живота си и нямаща 1 ден трудов стаж... да не говорим пък за учене и придобиване на някаква професия, следване... и какво си видяла на 17г? Ти си една пикла за мене, малоумна и нещо ти има, не си в ред, ти си на 17г още си едно хлапе дето си била видяла много от живота, и какво си видяла, освен един чеп, 30 годишен?! Какво си видяла? Ходила ли си в чужбина, работила ли си в чужбина, карала ли си кола/мотор, имала ли си твой бизнес, изкара ли си някакви пари сама, какво смислено си направила сама в живота освен ей това да обслужваш нагона на някакъв бастун на 30г!? Не е хубаво да се изхвърляте като на бял лист, че сте видяли дъра бъра... пикли... В действителност не сте видяли нищо, тепърва ще виждате.
Един мъж на 30г ако е редовен по акъл е на съвсем различно ниво и етап от живота си от едно тийнче на 17г. Истината е, че нещастника само ще ти разцепи путето от ебане и това ще видиш от него, от чичко паричко който ти се прави на мъж возейки насам натам и черпейки те и плащайки... Айде, успех със "сериозната връзка"!
Аз съм на 25г близо, и не бих се хванал с момиче по-малко от 2-3г от мен... но ако съм на мястото на ваще, това ще ти е най-малкия проблем: "наще са против...". Вземи си намери някой около твойте години да те пори и си гледай младостта.

igaydarov
06-05-2014, 20:53
тъпа си на КУЧЕ...троши си главата и без това е празна

Пича, КУЧЕТАТА ИЗОБЩО НЕ СА ТЪПИ. Имам куче, което разбира 50% да не казвам повече от речта ми, моля ти се, не пиши такива простотии повече. Тъпа е като тъпа глупава кифла, не и като куче.

RiB
06-05-2014, 21:11
Ще кажа само, че в негово лице виждам голям "мъж", щом се занимава с пикли като теб.

girlwithblueeyes
06-06-2014, 06:35
Авторке повярвай ми след време ще ви писне един от друг и ще стане много досадно.Сега го обичаш и всичко ви е идеално.Но след време разликата във възраста ще си проличи в един момент той ще поиска семейство а ти тепърва ще навлизаш в най-хубавите си години .Не ти казвам да скъсате нито те обвинявам,родителите са ти прави че се притесняват все пак ти си на 17 а той на 30. Изживеите си тръпката с него , просто така от лудост и след това нека всеки да си продължи по пътя .

draid
06-06-2014, 07:23
Това е фрапантна разлика. Тая връзка няма бъдеще, ако останеш с тоя човек след време ще съжаляваш, помни ми думите. Ще си провалиш живота. Просто не мога да разбера как все пък момичетата искате да си вдигате точките с някакви с по 10г по-дърти от вас. Да ти кажа, аз не бих погледнал жена на 20 като възможност за дългосрочна връзка, а още нямам 30. Не бих погледнал жена под 18 дори за секс, сама си прави сметката. Видяла си много в живота викаш ? И аз така си мислех на 17, ама истината е малко по различна. Родителите ти са прави и колкото по-бързо го осъзнаеш толкова по-добре за теб. Очевидно тоя човек те е оплел яко, нещо което хич не е трудно 30 годишен да направи с 17 годишна, на база опит.

bilqnavod
06-06-2014, 08:37
Ситуацията е такава, през моята призма... един олигофрен на 30г, който вместо да е стабилен мъж със семейство и кариера е някакъв лузър дето гони децата които са на училище още, се прави на мъж на една пикла на 17г, не изкарала 1 стотинка през живота си и нямаща 1 ден трудов стаж... да не говорим пък за учене и придобиване на някаква професия, следване... и какво си видяла на 17г? Ти си една пикла за мене, малоумна и нещо ти има, не си в ред, ти си на 17г още си едно хлапе дето си била видяла много от живота, и какво си видяла, освен един чеп, 30 годишен?! Какво си видяла? Ходила ли си в чужбина, работила ли си в чужбина, карала ли си кола/мотор, имала ли си твой бизнес, изкара ли си някакви пари сама, какво смислено си направила сама в живота освен ей това да обслужваш нагона на някакъв бастун на 30г!? Не е хубаво да се изхвърляте като на бял лист, че сте видяли дъра бъра... пикли... В действителност не сте видяли нищо, тепърва ще виждате.
Един мъж на 30г ако е редовен по акъл е на съвсем различно ниво и етап от живота си от едно тийнче на 17г. Истината е, че нещастника само ще ти разцепи путето от ебане и това ще видиш от него, от чичко паричко който ти се прави на мъж возейки насам натам и черпейки те и плащайки... Айде, успех със "сериозната връзка"!
Аз съм на 25г близо, и не бих се хванал с момиче по-малко от 2-3г от мен... но ако съм на мястото на ваще, това ще ти е най-малкия проблем: "наще са против...". Вземи си намери някой около твойте години да те пори и си гледай младостта.

Това!

NissaN
06-06-2014, 10:11
Изгледай някоя серия на Съдби на Кръстопът да видиш,че са прави, а и това си е направо педофилия.

ioanaaa
06-06-2014, 13:30
Интересно ми е как съдите. Не сте ли се замисляли колко успешни връзки има, в които разликата е голяма и колко развалени , в които е малка ... искам да обясня,че годините не са от значение,когато и ДВАМАТА се обичат, държат един на друг и се подкрепят дори, когато стане и трудно .. нали?!
igaydarov , откъде знаеш дали нямам и 1 ден трудов стаж? Не се ли замисляш,че вече може и да съм работила, след като имам 16 години?.. Не знаеш какво ми е било детството и тинейджърските години. А и не се ли замисляте,че едно 17 годишно, сериозно момиче, може да бъде много по - зряла от една 25 годишна, примерно! ;) Не казвай, че не би погледнал момиче по - малко от теб с повече от 3 години, не знаеш за напред в живота какво ще ти се случи, не знаеш съдбата накъде ще те отпрати. Лесно е да говориш и да съдиш, когато е отстрани, когато не ти се случват на теб нещата. Никой не може да предвиди какво го очаква! Сигурна съм,че всеки един от вас, ако има това,което ние имаме не би допуснал това да приключи, не зависимо от мнението на околните... ;)

AliceSw
06-06-2014, 16:52
Интересно ми е как съдите. Не сте ли се замисляли колко успешни връзки има, в които разликата е голяма и колко развалени , в които е малка ... искам да обясня,че годините не са от значение,когато и ДВАМАТА се обичат, държат един на друг и се подкрепят дори, когато стане и трудно .. нали?!
igaydarov , откъде знаеш дали нямам и 1 ден трудов стаж? Не се ли замисляш,че вече може и да съм работила, след като имам 16 години?.. Не знаеш какво ми е било детството и тинейджърските години. А и не се ли замисляте,че едно 17 годишно, сериозно момиче, може да бъде много по - зряла от една 25 годишна, примерно! ;) Не казвай, че не би погледнал момиче по - малко от теб с повече от 3 години, не знаеш за напред в живота какво ще ти се случи, не знаеш съдбата накъде ще те отпрати. Лесно е да говориш и да съдиш, когато е отстрани, когато не ти се случват на теб нещата. Никой не може да предвиди какво го очаква! Сигурна съм,че всеки един от вас, ако има това,което ние имаме не би допуснал това да приключи, не зависимо от мнението на околните... ;)


тука идва разликата, която няма да разбереш...ако всичко е както го описваш, няма да се чудиш защо родителите ти не са съгласни, ако беше достаъчно порастнала, нямаше да търсиш мнението на хора от форум, още повече тийн такъв...ти осъзнаваш ли разликата, че търсиш мнението на родителите си, а той е на повече отнормална възраст да е родител?!?

хайде, за да не е само да се заяждам...какво правите заедно? живяла ли си с него повече от седмица? Познаваш ли приятелите му и добре ли изкарвате заедно? А родителите му познаваш ли?

analgin
06-06-2014, 18:07
Ясно е ,че както и да те наричат , колкото и агресивни мнения да получиш в тази тема или колкото и вашите да ти говорят, това няма да са причини да се разделиш с него. На 17 години имаш сериозна връзка поне така я виждаш, човекът до теб е на 30 може и той да вижда отношенията ви като сериозни, но според мен се е пуснал по течението и това ,че сте си говорили за деца не означава ,че той вярва, че наистина ще имате общи такива. Може наистина да има чувства към теб и да държи на връзката ви , може да е добър, възпитан, отдаден и тн. и да не е само с теб за да чука 17-годишно младо тяло, хората от форум няма как да знаят каква е връзката ви и партньорите какво виждане за нея имат.
Бих те посъветвала да живееш на тази възраст, просто да живееш и да правиш всички неща, които искаш и които ще осъзнаеш, че си пропуснала на 40. В момента си влюбена в него , щастливи сте , приятно ви е примерно да си седите в тях , да си сготвите, да си пуснете филм и после да правите секс - окей , готино е , но докато ти правиш това и си наистина щастлива и удовлетворена от тези занимания , твоите връстници забавляват в някой бар,клуб ( не говоря за мазна чалга дискотека) или просто си седят на по бира в някой парк и си говорят, имат връзки с хора на техните години и повечето не мислят да имат деца като станат на 20, ходят на лекции, получават образование, работят нещо малко да си изкарат пари и да са по-самостоятелни и най-вече създават контакти с други хора. Идеята ми е за най-хубавите ти години , които можеш да прекараш с приятели, с компания да правите глупости и да се забавлявате. Защото, в един момент когато си на 30, мъжът ти е на 43, имате две деца на по 9-10 г. нещо ще ти прещрака и ще осъзнаеш колко много неща си пропуснала и колко забавления и супер яки изживявания не са ти се случили ии да монотонното ходене на някаква тъпа работа за 400-500 лв (защото не си учила и нямаш образованието за по-високоплатена) готвенето, гледането на телевизия , слагането на децата да спят, малко секс евентуално вече не ти стигат и не те правят щастлива. Тогава ще осъзнаеш, че искаш да излизаш, да имаш приятели , да имаш добри отношения с вашите ..иска ти се да си имала повече връзки, повече сексуални партньори.. повече опит във всяко отношение .. тогава може би ще се разделите , но тогава приятелите ти ще са си взели нужното от възрастта 17-30 и на 30 вече ще имат сериозни връзки, деца дори и тогава ще осъзнаеш, че вече няма да може да се забавляваш по същия начин и времето наистина ще е минало. Не знам дали разбираш съвета ми и как звучи, идеята ми не е да станеш пропаднала алкохоличка правеща безразборен секс с някакви случайни мъже по кенефите на дискотеките и да друсаш амфети, защото си на 18 и можеш да си правиш каквото искаш ии защото трябва да се живее на пълни обороти - не говоря за тази крайност , а за хубавата идеална среда, когато едновременно се забавляваш по начин, който не пречи на настоящето и бъдещето ти.
Имам две познати с връзки с по-големи мъже, ще ти представя ситуациите. Първата започна връзка с мъж на 40, когато беше на 17 , техните го приеха с времето, но момичето влезе в университет, учи много сериозно,излиза, има приятели и тя твърди ,че му е приятна нейната компания от хора на по 20-24 г. не знам, щом той се чувства добре и другите го приемат не виждам нищо лошо, връзката им не е обсебваща , но мъжът е разведен , има син на нейните години и двамата знаят, че деца няма да имат, поне не в близките години, защото всеки, който я познава е чувал, че кариерата е на първо място. Щастливи са заедно и толкова. Другото момиче започна връзка с мъж на 30 ,когато беше на 17, заживяха заедно, защото искаха и бяха много щастливи , сега след 3 години , връзката им е изчерпана , тя няма приятели, защото нямаше нужда от друг освен от него и е в безизходица, няма къде да живее и не може да се раздели с него, нещастни са и двамата.
Просто не приемай нещата за много сериозни и не пренебрегвай собствения си живот, бъдеще, кариера, приятели заради друг човек колкото и да го обичаш в момента, разграничавай отдаденост и жертва, защото жертвите, които можеш да направиш на 17 за тази връзка, може много да ти повлияят на живота след време. Бъдете щастливи заедно , но внимавай какви компромиси със себе си правиш заради него.

draid
06-06-2014, 18:15
Абе докато не си строши главата няма да разбере. На едно дете колкото и да му обясняваш, че печката е топла, докато не се изпари и не реве сума време няма да разбере.

girlwithblueeyes
06-06-2014, 21:45
Авторке то е ясно че няма да ни послушаш .Обаче както беше казал MarkKnight в една друга тема ти си пуснала темата и трябва да си настроена за всякакви коментари.Реално тук никой не те познава нито му пука за теб каква си и какво можеш . Темата е разликата в годините с гаджето ти за повечето хора подобна разлика особено предвит годините ви по отделно е табу .И се присъединявам към въпросите на AliceSW

anonymous708973
06-06-2014, 23:46
Към примерите мога да вмъкна позната, която е страхотно, невероятно, мило, свястно момиче. Като беше на 17-18, тръгна с 30-1-2-годишен. Аз пича не го харесвам по строго субективни причини, но се абстрахирам от тях. Трябваше да запише висше, обаче изведнъж семейството й изключително се възпротиви на идеята тя да е с този мъж, на нея й дойде в повече от упреците, хвана си багажа - повлияна от него, разбира се - и в момента живеят в Англия. На 20 години тя чисти чужди домове вместо да учи висше. И познавайки ги и двамата, ще си направят едно бебе в близките 1-2 години, с което ученето й съвсем ще отиде по дяволите. И да кажеш той да работи нещо стабилно, че поне откъм пари да не е притеснено - не. Работи като охрана, бъдещето е безумно неясно. Сами са там - нямат приятели или роднини, което означава, че се изолират от света. А това е безумно нездравословно за една връзка.

ioanaaa
06-07-2014, 16:06
И да кажеш той да работи нещо стабилно, че поне откъм пари да не е притеснено - не. Работи като охрана, бъдещето е безумно неясно. Сами са там - нямат приятели или роднини, което означава, че се изолират от света. А това е безумно нездравословно за една връзка.
Моят приятел има стабилна работа, нашите с течение на времето ще го приемат, няма да ми повлияе на учението, ще запиша и висше да уча ;) Всичко става лесно в тоя живот, стига да си с правилния човек, нали така... когато имаш спокойствието и подкрепата от негова страна :))))

anonymous708973
06-07-2014, 16:14
А, мислиш, че по време на висшето е идеално да имаш дете?

Ednookiq_Smok10
06-07-2014, 16:46
Я, тема - интересна. :)
Я ще взема да се разпиша и тук. :)
Преди години завърших бакалавърска степен - 2009-та. До този момент ми се струваше, че е напълно НЕредно момичето да има деца преди да навърши 25-26 г. поне.
Какво се случи 2009-та - (много) малка част от колежките в потока забременяха и родиха (преди това нямах семейни колежки). Сега, когато съм на 28 г. мога да споделя, че бройката на родили/неродили е 1/3. Съученичките от даскало - 1/4 от тях вече имат дете/деца.

И сега това, което промени моя мироглед - в работата имам не малко колежки, които са колкото мен - 28-29 г. и имат...
деца и то не деца на 2-3-4 г., както са на моите колежки от университета, а деца на по 5-6 г., което прави...
че са станали майки на 20-21 г. => са забременели на 19-20 г.

И мирогледа ми, на човек на 28 г., за мен съществуват 4 вида момичета - момичета, които не се виждат с деца преди да навършат 30 г. (и на които им се живее - ебе им се и всичко останало), момичета, които не се виждат с деца преди да навършат 30 г. (но които са по-затворени в себе си - може и да нямат приятел до себе си и да не са правили секс с месеци), момичета, които са станали майки на 20-23 г. (и които са благоверни на мъжете си - и през главата не им минава да му слагат рога), момичета, които са станали майки на 20-23 г. (и които вече са се развели с мъжете си, щото любоФта хез гоун ауей и се оглеждат (и предлагат завоалирано) на мъже, на които да насадят и своите чаавета). Обикновено последната група са много редки, но учудващо се характеризират или с това, че са от бедна прослойка или с това, че са от много заможна прослойка - и мама, и тате могат да участват активно с много много пари, за отглеждането на детето.

Тромбоцит
06-07-2014, 17:05
Кур набор не признава, ама да...не очаквай сериозни работи.

BanKai
06-07-2014, 17:26
Говори си, говори си. Толкова хора ти казаха едно и също нещо по различни начини и ти все пак си продължаваш по свое му. За какво пускаш тема като предварително имаш отговори (дори и безсмислени)?

Ednookiq_Smok10
06-07-2014, 17:30
Аве, оставете момичето - каквото си е решила, това ще прави.
На сестра ми близка приятелка от училище забременя на 16, в края на 16-те началото на 17 г. роди. Бащата - некво лапе нейна възраст. Сега "момата" е на 26 г. някъде и детето й вече е 2-ри клас. :) А тя си има работа, завършила висше задочно.

Priceless
06-07-2014, 17:47
Извинявам се, че е малко извън темата ама:
EDNOOKIQ SMOK ХАХАХААХАХАХАХАХАХАХА
Благодаря.

Ednookiq_Smok10
06-07-2014, 18:16
Не просто Ednookiq_Smok!!!
А Ednookiq_Smok10!

Ednookiq_Smok, Ednookiq_Smok2... Ednookiq_Smok9 - отдавна се свършиха и останаха в небитието. :)

anonymous708973
06-07-2014, 18:40
Аве, оставете момичето - каквото си е решила, това ще прави.
На сестра ми близка приятелка от училище забременя на 16, в края на 16-те началото на 17 г. роди. Бащата - некво лапе нейна възраст. Сега "момата" е на 26 г. някъде и детето й вече е 2-ри клас. :) А тя си има работа, завършила висше задочно.

Ми, добре, значи е изключително вероятно да го е прехвърляла насам-натам по баби.
Всеки си решава.

Ednookiq_Smok10
06-07-2014, 18:44
Аве, ПинкПантер, ти на колко си?
Не по темата - просто си питам. :)

anonymous708973
06-07-2014, 18:56
Чукнах втори юбилей преди 3 дни тъкмо :)

Dagichka
06-07-2014, 19:37
аз пък все си мисля, че нещата в такива връзки си зависят конкретно от двамата. какви са, какво искат, на каква ментална възраст са.. :д защото е супер грешното, пък и ненужно според мен да се вкарвате всички в тия шибани рамки, че например като си на 30 трябва вече да имаш семейство, дом, работа и заеми, които да изплащаш. нито пък на 17-18 трябва да си типичния малоумен тийнейджър, който се напива на детска дискотека и гледа как да препише и да хване 3ка на следващото контролно.. познавам момиче, което е по-малка от мен с 4 години, демек е 9ти клас, а е преживяла толкова много и се е справила с него, че шапка и свалям и аз съм дечко сравнение с нея, щото си кретам гъза 18 години без (да чукна на дърво) сериозни проблеми и драми, които да ме накарат да порасна по-бързо. така че това така категорично да съдите и да и набивате акъл на авторката според мен е грешно, даже смешно. с времето всичко ще се разбере и ще видим кой крив-прав.

Colouring
06-07-2014, 19:50
От чисто любопитство искам да задам върпоса от колко време сте заедно? Знам, че "сериозно" като понятие е строго индивидуално, но все пак.

ioanaaa
06-07-2014, 20:01
Colouringq, от почти половин година сме заедно :) ... Искрено благодаря на положителните коментари, радвам се,че има все пак хора,които имат европейски начин на мислене, а не ограничено изпълнено с комплекси! Зададох тук въпроса, за да видя хората по какъв начин мислят и как виждат нещата .. :)

Ednookiq_Smok10
06-07-2014, 20:14
Чукнах втори юбилей преди 3 дни тъкмо :)

Йее, Честит Рожден Ден, на патерици! :)
Пожелавам ти да си жива и здрава, да се радваш на много добри и хубави неща, а също и да си ми достоен контра-опонент на коментарите тук. :P

Mr.Killer
06-07-2014, 23:54
Вие както сте тръгнали още малко с бащите ще започнете да се натискате. Престанете да ходите с пенсии. Въобще не ги възприемам такива връзки. Въобще не мислите с вашите тинейджърски мозъци. Още не знаете по кой път да хванете ,а тръгнали с 30 годишни да се шибат. Личи си колко си глупава и заблудена. То си е твоя работа всички ти го казаха ,че това не е редно ,но се вижда ,че няма да ни послушаш. Прави каквото искаш ,само после да не плачеш пред мама и тати. ;)

TheDevilInMe
06-08-2014, 06:19
Всички така настървено се нахвърляте на момичето, заради собствените си предразсъдъци. Вярно, моята ситуация е много по-различна, но бебето ми се роди, когато бях на 21 години и определено не чувствам живота си провален, следвам си и се чувствам щастлива, това, че има хора, които не възприемат идеята да си имат дете на тази възраст не означава автоматично, че това е нещо лошо или нездравословно, камо ли пък, че автоматично си си провалил "бъдещето". ;)

BanKai
06-08-2014, 07:50
И какъв е европейският начин на мислене?

anonymous708973
06-08-2014, 08:21
радвам се,че има все пак хора,които имат европейски начин на мислене, а не ограничено изпълнено с комплекси!

:lol:
Ти в Европа стъпвала ли си изобщо?
Щото това е пълен смях. Белег на родния ни манталитет е стремежът да се окучим веднага след завършването на гимназия, сякаш да родим едно-две-три чавета е най-голямото постижение, което една жена може да има. Даже не бих казала вече, че е част от родния ни манталитет, защото той все повече се променя, а е част от мисленето на човека от малкия град, част от провинциалното мислене.

В Европа се гледа първо образованието и кариерата като цяло. Никой няма да ти каже нищо, ако решиш да имаш дете на 20 от мъж, който е с 13 години по-голям, защото (в зависимост от конкретната държава) хората не си врат носа в твоите работи, но бъди сигурна, че ще бъдеш смятана за жена от ниска прослойка на обществото, която просто не може да постигне друго освен да бъде инкубатор 9 месеца.

И понеже много ти знае балалайката, я ми обясни израз на кой мой комплекс е това мислене?
Щото имам връзка, която е тъкмо ПЕТ ПЪТИ по-дълга от твоята и все още не я считам за кой знае колко дълга. И родителите ми го харесват, неговите харесват мен, дори ходи вкъщи на гости, когато мен ме няма... което едва ли може да се каже за твоята "сериозна" връзка, нали? ;)
Въздържай се да нареждаш особено когато можеш да бъдеш затапена така лесно.

Violenza
06-08-2014, 08:56
В Европа се гледа първо образованието и кариерата като цяло. Никой няма да ти каже нищо, ако решиш да имаш дете на 20 от мъж, който е с 13 години по-голям, защото (в зависимост от конкретната държава) хората не си врат носа в твоите работи, но бъди сигурна, че ще бъдеш смятана за жена от ниска прослойка на обществото, която просто не може да постигне друго освен да бъде инкубатор 9 месеца.

Пантерке, от тебе по-отвратително и малоумно изказване от това не бях чела.
Значи, ако родя млада, край, оттук нататък хората ще гледат на мен като на втора ръка човек? Няма да мога да се образовам и да имам добра работа след това?

Просто съм потресена. Разсъждаваш точно като 15-годишна с акъл на "никога няма да имам деца!". Да отгледаш и възпиташ ЧОВЕК е постижение, много по-голямо от това да стиснеш една дипломка от университета. Наистина не очаквах точно от теб да чуя подобно нещо.

И сериозността на една връзка далеч, ама далеч не се измерва с времето. Хора дето с години са "гадженца" бол.


Авторке, не си насилвай късмета. Защо държиш вашите да го харесват? Виждайте си се, имайте си връзка, то ще си проличи рано или късно на кой какви са му намеренията.

ioanaaa
06-08-2014, 09:12
Благодаря, Violenza! Бих искала нашите да го харесат, за да може и нашата връзка да продължава да се развива по - лесно, без криеници и т.н. Неговата работа е свързана с пътуване и отсъствие от нашия град (собствен бизнес с магазини за дрехи), особено сега през летния сезон и ми се искаше нашите да ме пуснат с него, но уви... както и да е, все пак имам и хубава новина, края на месеца ще се запознаят,дано всичко мине както трябва :)
п.с. игнорирам нападките, не защото сте ме затапили, а защото не ми се занимава с хора, които говорят, без да се поставят на моето място и да се замислят, ако те са в това положение как биха постъпили! Но както по - горе съм казвала всеки има право да изразява собственото си мнение, но както аз не ви обиждам, така и вие милички, се ограничавайте с обидите. За вас аз съм грешна в това,че имам връзка с човек по - голям от мен... хубаво, за мен това не е грешка, за мен това е щастие и любов! Замислете се вие какви грешки сте допускали в своя живот и дали е редно така да ме нападате ;)

Тромбоцит
06-08-2014, 09:24
well, сигурно си първата с такава връзка. Аз също излизам с жена, доста по-голяма от мен, доста по-дълго от вас, ама нито на нея, нито на мен ми е минавало през ума за сватби/деца и т.н.
Такива връзки са безрезултатни в 9 от 10 случая, в 10-тия завършват с преждевременно забременяване и от нямане накъде слагат воала.
Прави с живота си каквото поискаш, хората ти казват нещо, щом не искаш да го проумееш, то да не беше пускала тема, знаейки какво е мнението на мнозинството от хората.

102
06-08-2014, 09:33
Много се уважаваме, разбираме... всичко между нас върви повече от прекрасно!

значи нещо не е наред

draid
06-08-2014, 09:45
Пантерата не разсъждава като човек "Никога няма да имам деца", нея я ттресе манията за доказване. Може да решим, че е кариеристка и определено не и е все едно как я виждат околните колкото и да се опитва да го покаже. А манията за доказване не е хубаво нещо и често е пагубна. Тая мания е резултат от някой комплекс.

anonymous708973
06-08-2014, 09:45
Просто съм потресена. Разсъждаваш точно като 15-годишна с акъл на "никога няма да имам деца!". Да отгледаш и възпиташ ЧОВЕК е постижение, много по-голямо от това да стиснеш една дипломка от университета. Наистина не очаквах точно от теб да чуя подобно нещо.

Напротив, аз задължително ще имам деца и ще им отдам цялото време, любов и внимание на света.
Но не на 20 години :)
Да отгледаш човек е безумно важна и отговорна задача, мислиш ли обаче, че тя си дава сметка? Нееее, в нейния случай ще бъде с цел да си направи семейство, да се угоди на любовта на живота й, който - естествено - на 30+ вече му се иска да е татко.

Не ме разбирай погрешно, с майка ми имаме непълни 22 години разлика, аз съм изцяло ЗА идеята за млада, хубава, енергична мама. Никъде не казвам, че това е краят на образованието. Но тук цялата ситуация говори точно за малкото момиче с провинциалното мислене. Сега да се изучим, да завършим гимназия, пък после ще му родим едно-две чавета... щото, нали, кво друго да правим? Сложи възрастовата разлика, сложи наивното разбиране на "сериозна връзка"... просто навържи всички фактори и пак ми кажи, че ситуацията не е абсурдна.

Дрейд, не се хаби.
Никога не съм твърдяла, че ми е все едно какво мислят хората за мен.
Прекалено е рано да се каже дали съм кариеристка.
Виж, за максималист със сигурност мога да потвърдя, било то за добро или за лошо :)

Colouring
06-08-2014, 09:52
Хората ти казват как става в ПОВЕЧЕТО случаи. Може да има 1-2 изключения, но общо взето, като напълно обективен страничен наблюдател, аз мисля по същия начин. Първо, че ще ми е супер странно как един МЪЖ на 30 години се заглежда по 17-годишно момиченЦЕ и изобщо тръгва да прави нешо по въпроса. Това едно на ръка. След това - "сериозна" връзка, но от почти! половин година. В момента си просто влюбена и не мислиш трезво. Всички го правим от време на време. Но ако имаш малко акъл в главата, ще седнеш и ще обмислиш и гледната точка на вашите. Аз съм на 19 и просто мога да си представя как ще реагират родителите ми, ако им кажа, че се виждам с 30-годишен. Но ще са прави. Мислят ти само доброто и гледат да не си изпатиш.
Аз лично няма да казвам "прекратявай контатки и бягай бързо", но ще те посъветвам да мислиш с главата си какво правиш и да си имаш едно наум, че може и да не излезе така, както си го планувала. Не давай в главата ти да се вкарват идеи, които не са твои, и да си мислиш, че искаш нещо, а всъщност то да ти бъде насилствено наложено. Ти си момиче, той е мъж. На 17 си, вероятно това ти е първата любов. Гледай по-реално на нещата.

Violenza
06-08-2014, 09:57
Напротив, аз задължително ще имам деца и ще им отдам цялото време, любов и внимание на света.
Но не на 20 години :)
Да отгледаш човек е безумно важна и отговорна задача, мислиш ли обаче, че тя си дава сметка? Нееее, в нейния случай ще бъде с цел да си направи семейство, да се угоди на любовта на живота й, който - естествено - на 30+ вече му се иска да е татко.

Не ме разбирай погрешно, с майка ми имаме непълни 22 години разлика, аз съм изцяло ЗА идеята за млада, хубава, енергична мама. Никъде не казвам, че това е краят на образованието. Но тук цялата ситуация говори точно за малкото момиче с провинциалното мислене. Сега да се изучим, да завършим гимназия, пък после ще му родим едно-две чавета... щото, нали, кво друго да правим? Сложи възрастовата разлика, сложи наивното разбиране на "сериозна връзка"... просто навържи всички фактори и пак ми кажи, че ситуацията не е абсурдна.
За майчиния инстинкт години няма. Жената, която е 'годна' за родител ще отгледа добре детенце и на 20, и на 25, и на 30, и на 35. Другата на колкото и да роди, след колкото и висшета, пак няма да се справи.

Не съм съгласна с категоричността ти какъв бил случаят, без да познаваш грам девойчето, както и с генерализирането, което направи относно младите майки.

Не знам ти в коя Европа живееш, но аз очевидно съм в някоя друга.

yakuza_
06-08-2014, 10:06
толкова си мъдра ;/

Violenza
06-08-2014, 10:09
толкова си мъдра ;/
Старост нерадост. :(

yakuza_
06-08-2014, 10:13
old enough to pee good enough for me

TheDevilInMe
06-08-2014, 10:18
Violenza e изключително права. Някои жени и на 40 да станат, пак остават все толкова негодни да бъдат майки колкото и на 20-23.

Колкото до мненията за европейските стандарти, съвсем не е така. Например в Англия жените на по 18-19 масово стават майки и даже се издържат с помощи от държавата досущ като родните цигани.

anonymous708973
06-08-2014, 10:21
old enough to pee good enough for me

Ех, по мое време критерият беше наличието на бележник...

draid
06-08-2014, 11:24
А по мое време още хартията не беше изобретена.

baby_baby
06-08-2014, 11:46
Нормално родителите ти да не го харесват се пак е по-голям от теб с 13г а ти дори нямаш 18 послушай ги за добро го правят това

И при мен в началото беше така наще не го харесваха въпреки че съм на 21 той на 30 не искаха да съм с него но се пак съм пълнолетна и си мълчаха г/д

sl1nceetoo
06-08-2014, 14:48
Аз също съм на 17, но мисля по коренно различен начин. В мен ли е проблемът?! Прекалено е голям за теб. Може да си мислиш, че всичко е перфектно, но едва ли е. Проблемът не е в годините, а в мисленето ...

Ednookiq_Smok11
06-08-2014, 14:59
btw: по-горе се разписах, но забравих да уточня, че гоня 28 г., а психически се чувствам - 15-16 г. :D
Отказвам да възприема, че тялото ми старее и че след има няма (живот и здраве) 40-50 г. ще ме копат...
btw2: момичетата на възраст 17-25 г. са най-секси!!!

yakuza_
06-08-2014, 15:24
Violenza e изключително права. Някои жени и на 40 да станат, пак остават все толкова негодни да бъдат майки колкото и на 20-23.

Колкото до мненията за европейските стандарти, съвсем не е така. Например в Англия жените на по 18-19 масово стават майки и даже се издържат с помощи от държавата досущ като родните цигани.

жените в англия ако не ги напомпят до 19-20, после никой няма да ги погледне, ако чупакабра съществува, вероятно е създадена по техен модел

DeHu
06-08-2014, 15:45
Ами и аз,както повечето,които са писали в темата не виждам какво може да намери мъж на 30 в едно 17-годишно момиче,поне що се отнася до някаква сериозна връзка.Тук обаче се натъкнах на някакви много крайни изказвания относно ранното майчинство,с които не съм съгласна.Излиза все едно жените на 20-25,сдобили се с детенце,губят всякаква надежда за самостоятелно бъдеще и развитие в кариерата и доживот ще зависят от лошия мъж,който ги е напомпал.Всъщност съм на мнение,че в днешно време няма напълно подходящ момент една жена да роди,защото когато и да го направи,все трябва да съчетава гледането на детето с някакви други дейности.Освен това все си мисля,че по време на ученето в университет имаш повече време,отколкото като почнеш работа и би било по-лесно да отглеждаш дете паралелно.

Oldschool
06-09-2014, 07:19
Аз ще говоря от позицията на човек, който е на години като приятеля на авторката на темата.
Аз не бих се хванал с момиче на 17, защото просто нямаме допирни точки. Колкото и да си мисли едно момиче, че е много по-зряло от своите връстници, подобна теза просто издиша, когато двамата седнат да си поговорят и просто - какви са темите, какви са общите допирателни между тях. Не мога да го разбера - ти му се оплакваш от съучениците, а той от бизнеса? Това е по-скоро някакво мимолетно и физическо увлечение, което няма как да просъществува в нещо по-сериозно, съжалявам...

bilqnavod
06-09-2014, 07:29
Не мога да го разбера - ти му се оплакваш от съучениците, а той от бизнеса? Това е по-скоро някакво мимолетно и физическо увлечение, което няма как да просъществува в нещо по-сериозно, съжалявам...

Аз пък едно ще кажа. Всеки с проблемите си. :) В зависимост от възрастта, всеки си има различни такива. Ако го попиташ, дали помни ученическите си години, дали ще се сети много неща, как мислиш? То поне студент да беше, да ти дава някакъв стимул, поне да вървиш с него от гледна точка образование. Съжалявам мила, нямате никакви допирни точки. Вие сте двама души от различни поколения.