PDA

View Full Version : Двойка по Физическо



slavi_19984
01-02-2015, 18:14
Здравейте единствения ми предмет по който съм зле е физическо там оценките са ми 3,2 и 2. Всичките ми оценки са 4,5 и 6. След ваканцията може да си поправим оценките, но аз съм си зле. Въпросът ми е - Дали ще ми остави 2 за срока ? и Дали ще ми пречи за края на годината ? Тъй като съм 8 клас и тези оценки влизат за дипломата ми в 12. Повечето хора ми казват, че няма да ми остави, но аз се притеснявам, че може да ми остави.
Мерси предварително! :)

anonymous895156
01-02-2015, 18:19
няма да я остави, освен ако не бягаш от часовете й

slavi_19984
01-02-2015, 18:34
Винаги съм в часовете му

Ivaaaaa
01-02-2015, 18:42
тези оценки не влизат в дипломата ти, споко. толкова ли не можеш да покриеш норматива от коремни/умения в волейбола и баскетбола/бягане или там на каквото ви изпитва?
няма да те остави с двойка, ма не мога да си представя колко тряа да бездействаш в часовете, за да имаш такива оценки.

prosto_chovek
01-02-2015, 19:02
Бе Слави, бе толкова ли не искаш да си направиш услуга сам на себе си и да се вкараш в някаква форма? Ти за да не можеш за 3ка норматива да покриеш, общата ти физическа подготовка върви към под нулата бе момче! Едно ще те посъветвам и приеми целия ми коментар като ГРАДИВНА критика - физическото НЕ е предмет за подценяване, както и като цяло възпитаването на двигателни умения в самия себе си. Стягай се, за да не ревеш после. Щото и аз не бях добър на баскетбол и имах 4ки там, ама на медицинска топка, бягане, лицеви, коремни, покривах норматив като за прием в нса. Не мисли, че само академичните познания по разказвателните предмети ще ти осигурят всичко, вземи се в ръце и си покрий нормативите ПОНЕ! Не го приемай като заяждане, а като мотивация да почнеш да правиш нещо за себе си.
Конкретно на твоя въпрос: няма да ти пише двойка, освен ако не си баси дроба, дето освен, че рядко му влиза в часовете, му се и дърви.

galen_plamen
01-02-2015, 19:05
Е, как е възможно по физическо? Може би има някаква причина като отказ от задачи, или подобно, но дори и да не се справя ученикът добре не е редно да се пише 2, като не е толкова важен предмет,До края на годината има доста време, ще стигне за 3. В крайна сметка оценките от физкултура нямат значение, а също истина е, че на учителите изобщо не им пука кой какви оценки има ( както някои казват ,,тази ме мрази или ме е нарочила и ще ми пише 2 ). А до 12 клас има толкова много, че това физическо ще го забравиш

088088
01-02-2015, 19:41
Здравейте единствения ми предмет по който съм зле е физическо там оценките са ми 3,2 и 2. Всичките ми оценки са 4,5 и 6. След ваканцията може да си поправим оценките, но аз съм си зле. Въпросът ми е - Дали ще ми остави 2 за срока ? и Дали ще ми пречи за края на годината ? Тъй като съм 8 клас и тези оценки влизат за дипломата ми в 12. Повечето хора ми казват, че няма да ми остави, но аз се притеснявам, че може да ми остави.
Мерси предварително! :)

Няма да ти пише 2 за срока. Оценките са ти най-вероятно от нормативи и там не си се справил. Като учих и аз не се справях много с покриването на нормативи, но не са ми оставяли 2 за срока. И в университета не се справях много добре в покриването на нормативи но и там не са ми писали 2. Ще ти пише 4 за срока или в най-лошият вариант 3. Ако другите оценки са ти високи не се тревожи за физическото.

ponitass31
01-02-2015, 20:36
Аз в 8 клас имах 4 за първия срок, тъй като оценките ми бяха пак от сорта на 3,4,2,4. Стреснах се и се стегнах доста. Започнах режим на трениране и тн. и втория срок имах 6 напълно заслужено.
2-ка няма да ти остави със сигурност, но от него зависи все пак... Покажи, че имаш желание и че се стараеш. Учителите забелязват това, освен ако не искат нарочно да ти правят лошо. Не се притеснявай!

girlwithblueeyes
01-02-2015, 20:44
Бе Слави, бе толкова ли не искаш да си направиш услуга сам на себе си и да се вкараш в някаква форма? Ти за да не можеш за 3ка норматива да покриеш, общата ти физическа подготовка върви към под нулата бе момче! Едно ще те посъветвам и приеми целия ми коментар като ГРАДИВНА критика - физическото НЕ е предмет за подценяване, както и като цяло възпитаването на двигателни умения в самия себе си. Стягай се, за да не ревеш после. Щото и аз не бях добър на баскетбол и имах 4ки там, ама на медицинска топка, бягане, лицеви, коремни, покривах норматив като за прием в нса. Не мисли, че само академичните познания по разказвателните предмети ще ти осигурят всичко, вземи се в ръце и си покрий нормативите ПОНЕ! Не го приемай като заяждане, а като мотивация да почнеш да правиш нещо за себе си.
Конкретно на твоя въпрос: няма да ти пише двойка, освен ако не си баси дроба, дето освен, че рядко му влиза в часовете, му се и дърви.

Това

slavi_19984
01-03-2015, 16:42
Опитвам се да покривам неговите нормативи, но те са много високи иска да скачаме от място поне 1,90 да вкараме 10 коша, а аз успях да вкарам само 4 след ваканцията ще играем народни танци учил съм 4 години :D че се надявам да ми пише по висока оценка

prosto_chovek
01-03-2015, 17:25
1,90 от място е норматив за 14годишни момиченца, високи 1,40. Не се излагай. Баскетбола ако другото ти върви, няма да ти е проблем.

paradosou
01-03-2015, 18:37
1,90 от място е норматив за 14годишни момиченца, високи 1,40. Не се излагай.
Е, е... 8-).
Аз в 12-ти клас скачах 202 см., което по норматив, мисля, е за 5/5 точки, поне при нас беше така. Спомените са ми бледи, обаче даже за момичета колкото мен май 190+ се явява добро постижение.
Не съм останала с впечатление даскалицата да нехае и да си затваря очите; тъкмо обратното.

prosto_chovek
01-03-2015, 19:15
Е толкова е :D Добре, корекция, за 12ти клас момичета за 4ка :D

marilyn
01-03-2015, 19:33
O, това с двойките по физическо ми е много познато. Не съм спортна натура, ама и мързелът ми беше голям, та не исках да се науча нито топка да хвърлям, нито да скачам от място. И ми пишеха някакви двойки, ама после ги оправях някак. После спрях и екип да си нося в гимназията, все нещо скатавах. Изобщо не е толкова страшно, все ще се справиш. Ама влез малко във форма, покажи сериозност, опитвай се да се поправиш. Не изискват кой знае колко, не е нещо невъзможно. Вложи малко старание.

blackeagle
01-03-2015, 19:53
Оценките от 8-ми клас не влизат в дипломата,не се притеснявай. Но както ти казаха останалите - вкарай се малко във форма! Млад човек си все пак! :)

draid
01-03-2015, 20:09
Не съм се занимавал сериозно със спорт от години и въпреки това съм сигурен че ще покрия нормативите за 6 дори сега. Как може момче да има 2 по физическо не разбирам. Колко тежиш ?

an7raks
01-03-2015, 21:56
Бе Слави, бе толкова ли не искаш да си направиш услуга сам на себе си и да се вкараш в някаква форма? Ти за да не можеш за 3ка норматива да покриеш, общата ти физическа подготовка върви към под нулата бе момче! Едно ще те посъветвам и приеми целия ми коментар като ГРАДИВНА критика - физическото НЕ е предмет за подценяване, както и като цяло възпитаването на двигателни умения в самия себе си. Стягай се, за да не ревеш после. Щото и аз не бях добър на баскетбол и имах 4ки там, ама на медицинска топка, бягане, лицеви, коремни, покривах норматив като за прием в нса. Не мисли, че само академичните познания по разказвателните предмети ще ти осигурят всичко, вземи се в ръце и си покрий нормативите ПОНЕ! Не го приемай като заяждане, а като мотивация да почнеш да правиш нещо за себе си.
Конкретно на твоя въпрос: няма да ти пише двойка, освен ако не си баси дроба, дето освен, че рядко му влиза в часовете, му се и дърви.
Не си съвсем прав! ;)
Никога не съм можел да бягам кой-знае колко бързо, нито да скачам много, въпреки че почти не съм спирал да тренирам от първи клас насам...
Буквално за тройки и четворки съм си покривал тези нормативи. Просто не тренирах за това...
Виж, 600-те метра си ми бяха за загрявка, ама 50 просто не можех.
На прекалено малко неща са нормативите, а в часовете не се тренира за покриването им.

prosto_chovek
01-04-2015, 09:43
Четворка все пак влизаш в някакъв норматив, а те бяха сравнително близки, доколкото помня. Двойка означава да бягаш 50 метра над 20 секунди. Каквото и да си тренирал, ако имаш каквато и да било обща физическа подготовка, не би трябвало да си за двойка във всички компоненти.

an7raks
01-04-2015, 15:06
50 метра за 10сек беше при нас за 3.

supersonic0
01-05-2015, 08:48
Нормативите по физическо са меко казани смешни и освен, ако нямаш някакви здравословни проблеми не виждам друга причина освен мързел и слабохарактерност за да не можеш да си свършиш нещата. То е ясно, че не може да те бива в спортовете, на които предполагам, че също ви изпитва като изключим бягането, лицевите, коремните, скока и т.н, но учителят ще знае, че се стараеш и дори да ти куца волейболът например, няма да го взима в предвид.

chupachups
01-05-2015, 11:37
Специално влязох в чичо гугъл за да видя нормативите които са ощи, до колкото видях, няма разпределение по класове.
Скок от място момчета:
6ца:214 +
5ца: 202 – 213
4ка: 193 – 201
3ка: 184 – 192
2ка: До 183

Бягане 50 метра (сек.)
6ца: до 7,1
5ца: 7,2 – 7,5
4ка: 7,6 – 7,9
3ка: 8,0 – 8,3
2ка: 8,4 –

Бягане 600 метра (сек.)
6ца: до 129
5ца: 130- 134
4ка: 135 – 140
3ка: 141 - 146
2ка: 147 –

И сега искаш да ми обясниш, че не можеш да скочиш от място поне 185см, което е за 3ка :? Аз като момиче скачам 198см-200см, въпреки, само че аз спортувам много активно. Най-малкото, както казаха по-горе, направи го за себе си, вкарай се в поне минимална форма, за теб ще е много полезно :)

AngelBelchev
01-05-2015, 13:50
Шшш... какъв талант трябва да си, че да ти пишат 2 точно по физическо...

fls63
01-06-2015, 08:10
Оценката ти не влиза в диплома!Просто се постарай малко повече да си активен в часа.Ти влизаш в часа,но правиш ли това което са казали?Успех.

Indistinct
01-24-2015, 20:17
Вземай повече участие в клас, играй през часа. Няма ли вид игра,която да ти допада? Волейбол, баскетбол...

VinDiesel
01-24-2015, 20:42
Не всички са спортни натури и спортисти, аз съм виждал как момиче на 15 години скача 90 см от място......

Относно автора, постарай се повече, друг е въпроса ако се е заял с теб...

Мюнхен 98
02-28-2015, 16:05
ти си трагичен щом имаш 2 по спорт....

anonymous908491
02-28-2015, 16:06
ти си трагичен щом имаш 2 по спорт....

Ти да видиш как тук повечето имат двойки, някои записват други предмети, защото по физическо не могат да минат

Мюнхен 98
02-28-2015, 16:09
Ами аз и един мой приятел всеки час по спорт играем...активни сме и си играем за удоволствие....ама учителя ни по физическо само 4 пъти съм му виждал мутрата,а съм 3 година в тва училище.И не искаме да ни изпитва щот само вика....от 8 клас не са ни изпитвали по физическо

Nonetheless
02-28-2015, 16:16
Специално влязох в чичо гугъл за да видя нормативите които са ощи, до колкото видях, няма разпределение по класове.
Скок от място момчета:
6ца:214 +
5ца: 202 – 213
4ка: 193 – 201
3ка: 184 – 192
2ка: До 183

Бягане 50 метра (сек.)
6ца: до 7,1
5ца: 7,2 – 7,5
4ка: 7,6 – 7,9
3ка: 8,0 – 8,3
2ка: 8,4 –

Бягане 600 метра (сек.)
6ца: до 129
5ца: 130- 134
4ка: 135 – 140
3ка: 141 - 146
2ка: 147 –

И сега искаш да ми обясниш, че не можеш да скочиш от място поне 185см, което е за 3ка :? Аз като момиче скачам 198см-200см, въпреки, само че аз спортувам много активно. Най-малкото, както казаха по-горе, направи го за себе си, вкарай се в поне минимална форма, за теб ще е много полезно :)

Такива са нормативите в 8-9 клас, при нас поне сега ни искат например над 235 скок от място за шестица, което значи че под 220 е двойка, а за някои 220 си е непостижимо особено ако са по-ниски. Гледай поне бягането да го оправиш, недопустимо е момче да бяга 50м над 8 секунди.

VikkyNirvana
03-01-2015, 17:12
Аз съм осми клас..нашата учителка е строга и нормативите са труднопокриваеми..Не съм спортна натура,висока съм и нормална като тегло..Но от скоковете от място съм адски зле..Едвам скачам метър..За тичането съм като костенурка..почти 10 секунди са ми 50 метра.. Е за 75те коремни проблем нямам никакъв..Обичам да играя футбол,ама нямам възможност,защото съм момиче xD Карат ни да играем волейбол-ужасно зле съм,но се опитвам и винаги съм с екип...проблем с оценката нямам..Малко се иска,за да се отървеш :)

C0oKieS
03-02-2015, 18:09
в дипломата ти за 12 клас влиза само оценката ти по АЕ

Юлиян
03-02-2015, 18:33
аз също съм зле , а съм седми клас :с
иначе завърших с 3 по ФВС

didi222
03-05-2015, 16:32
Няма да ти остави двойка.
Влизай редовно в часовете му и винаги бъди със спортна форма. Изпълнявай това, което ти каже и най-важното – прояви старание. Не смятам, че нормативите са високи. Трябва да се стегнеш и да дадеш всичко от себе си. Всяка сутрин прави загрявка и поддържай спортна форма.
Ясно е, че не всички са спортни натури, но нормативите са направени според общите стандарти. Все ще има една дисциплина, в която си добър. Покажи на учителя си, че с желание посещаваш часовете му и даваш всичко от себе си. Той ще го вземе предвид, когато те оформя.
Късмет. ✌

Юлиян
03-07-2015, 18:19
нашата по физическо , надали няма да ми остави :( :(

Ann23
03-09-2015, 14:49
Ох това физическо и мен ме мъчи днеска си натъртих дупето,защото ни караха кълбо напред :D моя съвет е не се притеснявай просто се упряжнявай с малко леки упражнения :)

Юлиян
03-12-2015, 13:23
аз ще ставам боксиор и не всичко по ФВС ще трябва в този спорт , това че едвам хванах 3 по ФВС , не означава чеще ми попречи да се бия

tochko
03-13-2015, 19:48
аз ще ставам боксиор и не всичко по ФВС ще трябва в този спорт , това че едвам хванах 3 по ФВС , не означава чеще ми попречи да се бия

Прав си, но до колкото знам приемните изпити за спортните училища са свързани с оценката по ФВС и нещо специално за спорта. Това принципно е глупаво разсъждение, защото спортистите са комплексни, и трябва да имаш нещо над раменете, не само да знаеш да се биеш. Иначе ти хващам мисълта, че много от нормативите са безсмислени и завишени.
В моето училище например, е супер трудно да се хване 6, защото всичко е завишено ако не си в спортно, просто няма смисъл от резултати за машини. Алтернатива в моето даскало са допълнителни оценки от лицеви, набирания, успоредка, гюлле които са някаква светлина в тунела.

Юлиян
03-14-2015, 09:51
Аз изобщо не мога да се набирам. И едно набиране не мога да направя :D

tochko
03-14-2015, 22:16
Ако ти кажа колко съм се променил от твоята възраст на сам ще кажеш, че лъжа. Истината е никога да не спираш да работиш по себе си. Аз вървя напред точно защото не се харесвам в настоящето.