PDA

View Full Version : В ролята на любовницата?



niq17
03-01-2015, 15:31
Здравейте, момиче на 18 години съм. Винаги съм се чудела какво момичетата на моите години харесват в така наречените 'чичковци", заричала съм се че това на мен няма как да ми се случи. Уви точно когато бях сигурна в това се появи въпросният 10 години по-голям мъж. Харесах го визуално, а щом се запознахме харесах и държанието му. Искам да подчертая, че се запознахме и всичките пъти когато сме се виждали са били случайни, просто се оказвахме на едно и също място по едно и също време.Предполагам, че още от запознанството ни ми пролича, че го харесах - казвам това, защото смятам, че точно това изигра роля в развитието на историята ни. Стана така, че не се видяхме сигурно в продължение на половин година, но все пак го добавих във Фейсбук - прие ме и до там, нито сме комуникирали, нито нищо. Няколко дена след това бяхме на общо събиране, беше дошъл с приятелката си, поздрави ме и нищо повече. Минаха няколко седмица след въпросното събиране и фейсбука ми започна да прелива от харесване на снимки, статуси, ръчканя и т.н. Бях сигурна, че ще пише в най-скоро време - така и стана. Започнаха кратки и съвсем формални чатове, които в последствие прераснаха в сексуални намеци, не знаех дали знае коя съм и го попитах, той каза, че ме помни още от началото- което в последствие се потвърди. Тези намеци прераснаха в предложения и уговорки за срещи, които до ден днешен леко отхвърлям (не сме се виждали откакто започнахме да си пишем).
Усещам се как постепенно "улитам" по него, което ме кара да се чувствам много гузна и объркана, чувствам се като любовницата от сериалите - пише ми когато приятелката му я няма, събота и неделя не ме търси, казва ми интервали, в които може да се виждаме, моли ме за дискретност и такива...харесвам го, но всичко това не ме удоволетворява, всъщност не знам защо изобщо пише - предполагам какви биха били съветите ви, знам и възможните варианти - или правя секс с него или прекратяваме отношенията си, по вероятно е второто. Все пак мисля, че следващия път когато се засечем ще бъде ключов спрямо взимането на решението ми. И да вметна, че познавам още едно момиче на което е писал такива неща, но за съвсем кратко. Благодаря на всички, които си направиха труда да прочетат и все пак ще се радвам да си изразите мнението :)

VinDiesel
03-01-2015, 16:18
Този иска само секс от теб, кое не ти е ясно, той си има приятелка, а се зарибява по фейсбук с 18 годишна.......
Или се виждате само за секс, без да очакваш нищо повече от него, или го отсвирвай(което те съветвам).
Изборът си е твой.

anonymous708973
03-01-2015, 16:24
Здравейте, момиче на 18 години съм. Винаги съм се чудела какво момичетата на моите години харесват в така наречените 'чичковци", заричала съм се че това на мен няма как да ми се случи. Уви точно когато бях сигурна в това се появи въпросният 10 години по-голям мъж.

28-годишен мъж е мноооого далеч от чичко о.О

Хрумвало ли ти е да го питаш дали не се чувства гузно от цялата ситуация?

per-dead
03-01-2015, 19:09
Този иска само секс от теб, кое не ти е ясно, той си има приятелка, а се зарибява по фейсбук с 18 годишна.......
Или се виждате само за секс, без да очакваш нищо повече от него, или го отсвирвай(което те съветвам).
Изборът си е твой.

+

NomNomNom
03-02-2015, 02:48
28-годишен мъж е мноооого далеч от чичко о.О

Хрумвало ли ти е да го питаш дали не се чувства гузно от цялата ситуация?

Хахахаха, тъкмо щях да вметна какви младежи са на 28г. :д

А за гузното, няма нужда да го пита, като тръгнат да правят секс, просто няма да го вдигне.
Ако няма проблеми с ерекцията и свършването, значи не му е съвсем гузно, дори и да се циркосва пред приятелката си.
Другото което е, че някои хора не приемат случан контакт, или такава несериозна връзка като изневяра.

Но нещо ми се струва, че този много й се моли и много я търси .. или е някоя пчеличка-мачо, или всъщност не му стиска.


Не казвам, че мнението ми е изчерпателно, дори няма да пледирам за пълна коректност.

//Пантер, сори че с цитат от твой пост, просто така ми дойде :д

niq17
03-02-2015, 05:35
от начало мислех, че само си говори, но напоследък се опитва да ми уговаря час и място. Интерсното е, че познава родителите ми още преди мен. Съмнявам се да му е гузно щом продължава, а и не съм първата, въпреки че с другото момиче нещата са продължили няколко дни.

102
03-02-2015, 07:08
ама има и вариант само да я изчука /най-вероятния/
после на вас ли ще реве на рамото

ТАНЯ
03-02-2015, 08:10
Забравяте , че всеки допуска своите грешки и дали сега дали след време грешките се допускат , но те водят до опит ...Неможе и няма как да се разпъне един чадър над децата за да се предпазят от всичко, а само можем да ги съветваме и със сигурност темата е много обширна , за да се изчерпи в няколко реда мнения. Това което всеки трябва да направи е да се довери на вътрешните си инстинкти и усещания и дори да не вземем най добрите решения ,, поне като резултат ще имаме опит. Ние като възрастни грешим , та едно момиче на 18 ли...? Един прост пример , когато едно бебе прави първите си крачки , какви би се научило да върви ...? когато го държим за ръка и не го пускаме за да не падне и да не се удари или го придъзжаме съвсем леко в началото и го наблюдавайки как пада и се изправя отново ...То от крачка на крачка ще стъпва по уверено!!! Живота е опит , който се трупа не само с успехи , но и с падения !

DarkTemplar
03-02-2015, 09:03
В общи линии ти е ясно какво ще се случи и въпреки това ти се иска да имате някаква форма на близост. "Забраненият плод" и женското любопитство са лоша комбинация.

Мисля си, че каквото и да направиш за развитието на отношенията ви, все ще в твой ущърб.

NomNomNom
03-02-2015, 09:28
Таня, майка ми ръсеше същите заучени фрази по време на екзистенциалната си криза последно, в която търсеше истиското си признание.
Бях остра с нея, защото като изпие чаша вино, плямпаше по същия начин.

Еднорозите не акат дъги, дори не съществуват, отказала съм се да го обяснявам на хора 40+

VinDiesel
03-02-2015, 10:24
Забравяте , че всеки допуска своите грешки и дали сега дали след време грешките се допускат , но те водят до опит ...Неможе и няма как да се разпъне един чадър над децата за да се предпазят от всичко, а само можем да ги съветваме и със сигурност темата е много обширна , за да се изчерпи в няколко реда мнения. Това което всеки трябва да направи е да се довери на вътрешните си инстинкти и усещания и дори да не вземем най добрите решения ,, поне като резултат ще имаме опит. Ние като възрастни грешим , та едно момиче на 18 ли...? Един прост пример , когато едно бебе прави първите си крачки , какви би се научило да върви ...? когато го държим за ръка и не го пускаме за да не падне и да не се удари или го придъзжаме съвсем леко в началото и го наблюдавайки как пада и се изправя отново ...То от крачка на крачка ще стъпва по уверено!!! Живота е опит , който се трупа не само с успехи , но и с падения !

Съгласен съм, но понякога е по-добре да послушаме "мозъка" си, преди сърцето.....
Всеки се е учил от грешките си факт, но нали точно това иска всеки, да не допуска тези грешки, да се предпази, да потърси съвет от хора, които вече са минали по този път...

lovelemons97
03-02-2015, 10:37
Забравяте , че всеки допуска своите грешки и дали сега дали след време грешките се допускат , но те водят до опит ...Неможе и няма как да се разпъне един чадър над децата за да се предпазят от всичко, а само можем да ги съветваме и със сигурност темата е много обширна , за да се изчерпи в няколко реда мнения. Това което всеки трябва да направи е да се довери на вътрешните си инстинкти и усещания и дори да не вземем най добрите решения ,, поне като резултат ще имаме опит. Ние като възрастни грешим , та едно момиче на 18 ли...? Един прост пример , когато едно бебе прави първите си крачки , какви би се научило да върви ...? когато го държим за ръка и не го пускаме за да не падне и да не се удари или го придъзжаме съвсем леко в началото и го наблюдавайки как пада и се изправя отново ...То от крачка на крачка ще стъпва по уверено!!! Живота е опит , който се трупа не само с успехи , но и с падения !

И аз съм на твоето мнение.

marilyn
03-02-2015, 11:39
Авторке, той не е чичко, а по-скоро батко. Може да се каже, че 10 г. е приемлива разлика... ама не там е проблемът. Ти хлътваш, той ти харесва, не го познаваш много добре и си градиш илюзорна представа. Виждаш го като прекрасен, а реално ти не го познаваш. Това, което стига да видиш е, че има приятелка, а се занимава и с други. Можеш да си сигурна, че не пише само на теб, вероятно пробва и на много други места, все някъде, ще му вържат. Ясно е, че иска само да спи с теб и толкова, проблемът е как на теб ще ти се отрази това. Вероятно ще хлътнеш още повече и ще страдаш, когато не зареже приятелката си заради теб, а просто те изчука и те забрави. Съветвам те да не се занимаваш с такива, а да си намериш гадже, което да е само с теб. Тия отношения "само се чукаме", "играя го втора цигулка" и "харесвам си ебливи батковци" не са за всеки.

ТАНЯ
03-02-2015, 12:19
Добре де , да послуша разума , да се предпази.... Ще дойде друг момент и ще бъде изправена пред същата ситоация или подобна... Нали знаеш , че дори и да има кой да те съветва в крайа сметка човек си взема сам решенията. Едва ли си на 11 г и ти се е случвалао да правиш откачени неща... Момичето е на 18 а не на 14 и може да носи отговорност...От гледна точна психологията за да се вникне в конкретен проблем, трябва да се поставиш на мястото на човека и да представиш ситоацията така че той сам да я разгледа от всички страни, а не да представиш факти и сценарии които има в собствените ни глави...

marilyn
03-02-2015, 12:30
Таня, говориш като детска учителка. Все едно си си наизустила нещо и си го повтаряш цял живот. :D

Изобщо няма значение дали е на 18, защото и на 48 да е, пак може да изглупее и да ходи да гони дивото, а после да се разочарова. В чувствата правилник и норми няма, затова понякога е по-добре да осъзнаеш, че ще направиш грешка и да се самопредпазиш. Не винаги е нужно да преживяваш нещо, за да предвидиш какъв край ще има.

Niakoitam
03-02-2015, 12:52
Еееебаси и аз ли станах чичко вече бе. Задъртяхме...:D

Иначе по темата. Тоя въобще не си заслужава.Според мен те иска само за секс.

Edit: ТАНЯ,а на теб най-искрено ти пожелавам мъжът и ако имаш такъв да започне да се занимава с някоя 10-20 години по-млада от него и на онази другата да започнат да и говорят подобни неща като ти сега на авторката.

Има гадже от бая преди да се запознаят с нея.Заедно са,но все пак и прави сексуални намеци.Значиии..е боклук :)

dreamwalker
03-02-2015, 12:57
Здравейте, момиче на 18 години съм. Винаги съм се чудела какво момичетата на моите години харесват в така наречените 'чичковци", заричала съм се че това на мен няма как да ми се случи. Уви точно когато бях сигурна в това се появи въпросният 10 години по-голям мъж. Харесах го визуално, а щом се запознахме харесах и държанието му. Искам да подчертая, че се запознахме и всичките пъти когато сме се виждали са били случайни, просто се оказвахме на едно и също място по едно и също време.Предполагам, че още от запознанството ни ми пролича, че го харесах - казвам това, защото смятам, че точно това изигра роля в развитието на историята ни. Стана така, че не се видяхме сигурно в продължение на половин година, но все пак го добавих във Фейсбук - прие ме и до там, нито сме комуникирали, нито нищо. Няколко дена след това бяхме на общо събиране, беше дошъл с приятелката си, поздрави ме и нищо повече. Минаха няколко седмица след въпросното събиране и фейсбука ми започна да прелива от харесване на снимки, статуси, ръчканя и т.н. Бях сигурна, че ще пише в най-скоро време - така и стана. Започнаха кратки и съвсем формални чатове, които в последствие прераснаха в сексуални намеци, не знаех дали знае коя съм и го попитах, той каза, че ме помни още от началото- което в последствие се потвърди. Тези намеци прераснаха в предложения и уговорки за срещи, които до ден днешен леко отхвърлям (не сме се виждали откакто започнахме да си пишем).
Усещам се как постепенно "улитам" по него, което ме кара да се чувствам много гузна и объркана, чувствам се като любовницата от сериалите - пише ми когато приятелката му я няма, събота и неделя не ме търси, казва ми интервали, в които може да се виждаме, моли ме за дискретност и такива...харесвам го, но всичко това не ме удоволетворява, всъщност не знам защо изобщо пише - предполагам какви биха били съветите ви, знам и възможните варианти - или правя секс с него или прекратяваме отношенията си, по вероятно е второто. Все пак мисля, че следващия път когато се засечем ще бъде ключов спрямо взимането на решението ми. И да вметна, че познавам още едно момиче на което е писал такива неща, но за съвсем кратко. Благодаря на всички, които си направиха труда да прочетат и все пак ще се радвам да си изразите мнението :)

Недей.

VinDiesel
03-02-2015, 13:55
Добре де , да послуша разума , да се предпази.... Ще дойде друг момент и ще бъде изправена пред същата ситоация или подобна... Нали знаеш , че дори и да има кой да те съветва в крайа сметка човек си взема сам решенията. Едва ли си на 11 г и ти се е случвалао да правиш откачени неща... Момичето е на 18 а не на 14 и може да носи отговорност...От гледна точна психологията за да се вникне в конкретен проблем, трябва да се поставиш на мястото на човека и да представиш ситоацията така че той сам да я разгледа от всички страни, а не да представиш факти и сценарии които има в собствените ни глави...

1. Не съм на 11 години, както пише в профила ми.
2. Правил съм откачени неща, за които не си си и помисляла.
3. Пресен случай, наскоро една жена на твоите години с малко дете, ми намекваше да се виждаме само за секс, защото вече мъжа й не изпълнявал тази си функция, интересували го само телевизора, бирата и мачовете.
С долната глава е ясно какво мислех по въпроса, жената е хубава и не е за изпускане, но...... Как да еба жената на човек, който познавам, имат си детенце и са уж семейство??
По твоята логика аз трябва да я "плесна", че да осъзная после колко ще ми е кофти, така ли?

dreamwalker
03-02-2015, 14:12
Едно нещо отличава хората от животните.

seek&destroy
03-02-2015, 14:29
Омръзнало му е на момчето от скучния си дългогодишен секс с приятелката му, мъж е, иска му се нещо различно вече, търси го, пробва се, намира го, ако не си ти ще е някоя друга. Все тая.
Ако ти си ОК с мисълта, привлича те сексуално, искаш да го направите, отношенията ви са тип "само да се изчукаме" или "да си направим кефа" добре. Но ако си мислиш, че би ти обърнал внимание по друг начин или просто казано очакваш отношенията ви да се развият в по-дълбока насока, помисли си дали искаш да прекараш някакво време от живота си с такъв тип, струва ли си изобщо?!

ТАНЯ
03-02-2015, 14:44
Какво се заядохте бе хора с едно по разлияно мнение :) не схващате идеята...не казвам на детето какво да прави и какво не , а да се води от инстинктите си ...

ТАНЯ
03-02-2015, 14:46
правилно !

dreamwalker
03-02-2015, 14:52
Какво се заядохте бе хора с едно по разлияно мнение :) не схващате идеята...не казвам на детето какво да прави и какво не , а да се води от инстинктите си ...

Схващам, че моралният компас на някои хора не е особено стабилен.
П.П. Ако всички се водеха от инстинктите си, броят на затворите щеше доста да се увеличи.

M****
03-02-2015, 14:56
:D :D :D
Хех, не смятах да се разписвам в тази тема, но пък в последния час съм го обърнал на шеги и закачки, та да попитам ТАНЯ:
Скъпа, Таня, би ли споделила тук или ако се притесняваш - на ЛС, твоите инстинкти какво ти подсказват - прави ли ти се секс с по-млад от теб или не?
:) :) :)

ТАНЯ
03-02-2015, 15:06
Защо ? толкова ли извратено мислене имат повечето хора , че затворите да са пълни и нещата не са само положителни и отрицателни ! А този М**** НЕ смятам да го отразя изобщо

dreamwalker
03-02-2015, 15:11
Защо ? толкова ли извратено мислене имат повечето хора , че затворите да са пълни и нещата не са само положителни и отрицателни ! А този М**** НЕ смятам да го отразя изобщо

Твърдението за моралния компас си остава.
I'm done here.

M****
03-02-2015, 15:14
Аз нищо не ти предлагам - само зададох въпрос-бъзик. :)
Не искам да те обидя, но от прочетеното дотук оставам с впечатление, че досега ти си била благоверна съпруга/домакиня, която може би наскоро е гледала "нюансите", и нещо я вдъхновило (какво и за какво - ти си знаеш). :)

dreamwalker
03-02-2015, 15:15
Аз нищо не ти предлагам - само зададох въпрос-бъзик. :)
Не искам да те обидя, но от прочетеното дотук оставам с впечатление, че досега ти си била благоверна съпруга/домакиня, която може би наскоро е гледала "нюансите", и нещо я вдъхновило (какво и за какво - ти си знаеш). :)

А може и да е 17-годишен младеж, няма как да разбереш.

M****
03-02-2015, 15:16
А може и да е 17-годишен младеж, няма как да разбереш.
напълно съгласен съм с теб! :)

RapExotic
03-02-2015, 15:52
Първо залитате по такива "мъже", които очевидно не уважават жената до себе си, пък после се оплаквате, че всички мъже били еднакви. На такива намеци от обвързан мъж се реагира остро и негативно, за да осъзнае, че прави нещо нередно.

M****
03-02-2015, 16:59
Аз нищо не ти предлагам - само зададох въпрос-бъзик. :)
Не искам да те обидя, но от прочетеното дотук оставам с впечатление, че досега ти си била благоверна съпруга/домакиня, която може би наскоро е гледала "нюансите", и нещо я вдъхновило (какво и за какво - ти си знаеш). :)
Госпожа Таня, познах ли с написаното или dreamwalker-ката позна за вас:

А може и да е 17-годишен младеж, няма как да разбереш.

res5ect111
03-02-2015, 19:20
чичко на 28?!?! ОМГ .... 18 към 48 - да :)

колкото по темата.... защо е нормално 18 годишна да си хареса чичко на 28?! След проучване идва и следното

- чичкото на 28 предлага повече от простащина :) по зрял е мъдър, ако е с добри намерения - има какво да научиш от него
- чичкото на 28 разполага със средства - няма да те заведе в кварталното барче за сокче, и няма да отидете до там с автобуса :)
- чичкото на 28 се е научил маалко повече за това що е то животното жена
- чичкото на 28 ще прави и по-добър секс :)

а оня пишлегар на 18 - не може да ти предложи нито едно от горепосочените- освен 1 - 100%това простотия :)

и като заключение - като станеш на 40 - пак ще се чустваш като на 18, ама ще имаш повече отговорности които не може да изоставиш... и бръчки ще имаш :)


изкупуване на коли изкупуване на коли за скрап ("http://tinstrade.com/)

dreamwalker
03-02-2015, 19:23
чичко на 28?!?! ОМГ .... 18 към 48 - да :)

колкото по темата.... защо е нормално 18 годишна да си хареса чичко на 28?! След проучване идва и следното

- чичкото на 28 предлага повече от простащина :) по зрял е мъдър, ако е с добри намерения - има какво да научиш от него
- чичкото на 28 разполага със средства - няма да те заведе в кварталното барче за сокче, и няма да отидете до там с автобуса :)
- чичкото на 28 се е научил маалко повече за това що е то животното жена
- чичкото на 28 ще прави и по-добър секс :)

а оня пишлегар на 18 - не може да ти предложи нито едно от горепосочените- освен 1 - 100%това простотия :)

и като заключение - като станеш на 40 - пак ще се чустваш като на 18, ама ще имаш повече отговорности които не може да изоставиш... и бръчки ще имаш :)


На 28 си още недорасло бебе. Минимум 45 трябва.

102
03-02-2015, 19:43
тиренцето с частта за по-добрия секс ме разсмя

NomNomNom
03-02-2015, 20:45
От гледна точна психологията за да се вникне в конкретен проблем, трябва да се поставиш на мястото на човека и да представиш ситоацията така че той сам да я разгледа от всички страни, а не да представиш факти и сценарии които има в собствените ни глави...
Kade e aspirina :D

jghgh
03-02-2015, 21:17
Първо залитате по такива "мъже", които очевидно не уважават жената до себе си, пък после се оплаквате, че всички мъже били еднакви. На такива намеци от обвързан мъж се реагира остро и негативно, за да осъзнае, че прави нещо нередно.

wow marry me?: D




по темата нямам какво да кажа, което не се е повторило вече, само искам да кажа, че е глупаво да се говори за разум от порядъка на "прецени си дали можеш да го играеш 2рата без да се влюбиш". ясно е, че не може. (почти) никоя жена не го може това.

наистина за по-безопасно просто го блокрай, не си пиши с него и търси внимание от друго място. обикновено такива истории свършват много зле и то винаги за момичето - второто момиче.

Niakoitam
03-03-2015, 08:53
Абе аз съм убеден,че леля Танче поне според изказванията и не би прпуснала шанса да се изплющи с някой мой набор та бил той дори и женен с 5 деца . :D

Иначе по тая логика аз викам да започнем да налитаме и на деца,животни и умрели за да се поставим на мястото на педофилите,зооофилите и некрофилите,защото нали и те уж се водели по инстинктите си... :)

102
03-03-2015, 12:49
танче хайде да измислим нещо неграмотността ме възбужда

saskou
03-06-2015, 03:51
Аз не разбирам къде отиде щастието и желанието да бъдеш едно цяло с един човек до края. Защо изобщо имаш контакти с тоя човек?

TheDeath
03-06-2015, 05:42
Оооо, ама и вие сте едни моралисти. И как без да познавате човека го разчетохте, като отворена книга :)
На мен пък ми се е случвало да тръгна с момче (мъж), който си имаше приятелка. В началото не знаех, че има и затова се впуснах, когато разбрах той ме увери, че ще я зареже и така и стана, заряза я , след което бяхме 4 години заедно, през това време дори не е погледнал друга, знам го, защото бяхме буквално нон стоп заедно, дори работехме на едно и също място. Така... Накрая аз го оставих, защото си бях паднала по друг, не съм му изневерявала, веднага щом усетих влечение към другия прекратих връзката. Ест с другия нищо не стана, но както и да е. Мисълта ми е, че не всичко е черно и бяло, затова трябва да обмисляш всички възможни варианти и да прецениш можеш ли да живееш, като "втора цигулка" и смяташ ли, че наистина има шанс да станеш "Номер 1"
Дори и в някакви супер минимални и изключителни ситуации може да се окаже, че въпросния просто е чакал теб. Хората се променят, когато намерят половинката си, знам го от опит, на мен ми се случи. Точка :)

saskou
03-06-2015, 05:49
Оооо, ама и вие сте едни моралисти. И как без да познавате човека го разчетохте, като отворена книга :)
На мен пък ми се е случвало да тръгна с момче (мъж), който си имаше приятелка. В началото не знаех, че има и затова се впуснах, когато разбрах той ме увери, че ще я зареже и така и стана, заряза я , след което бяхме 4 години заедно, през това време дори не е погледнал друга, знам го, защото бяхме буквално нон стоп заедно, дори работехме на едно и също място. Така... Накрая аз го оставих, защото си бях паднала по друг, не съм му изневерявала, веднага щом усетих влечение към другия прекратих връзката. Ест с другия нищо не стана, но както и да е. Мисълта ми е, че не всичко е черно и бяло, затова трябва да обмисляш всички възможни варианти и да прецениш можеш ли да живееш, като "втора цигулка" и смяташ ли, че наистина има шанс да станеш "Номер 1"
Дори и в някакви супер минимални и изключителни ситуации може да се окаже, че въпросния просто е чакал теб. Хората се променят, когато намерят половинката си, знам го от опит, на мен ми се случи. Точка :)

Мисълта ти е много странна. No offense.

TheDeath
03-06-2015, 05:50
Мисълта ти е много странна. No offense.

Щото мозъка ми по принцип не функционира правилно, а рано сутрин е още по-зле. Понякога сама не се разбирам какво искам да кажа ;)

saskou
03-06-2015, 05:52
Ами да, обаче има риск автора да те разбере погрешно.

TheDeath
03-06-2015, 05:55
Факт, защото давам пример как понякога стават "чудеса", е, вероятно авторката точно това очаква да ѝ се каже - давай мацка, ти си специална, той ще се влюби в теб и ще зареже другата, и ще сте щастливи завинаги... Едва ли да стане така, по-скоро ще е само секс, когато на него му е удобно. Накрая ще има разбити сърца, сълзи и сополи, ама такъв е живота в крайна сметка :)

saskou
03-06-2015, 05:59
Ами не, не е такъв живота. Живота зависи изцяло от теб. Примера е скрит в по-горния ти пост. Не може да чакаш чудо, ако връзката ти започва с лъжа.

TheDeath
03-06-2015, 06:18
Не ми се влиза в спорове относно живота, всеки си го разбира по свой си начин. Защо да не може да стане чудо, ако започне връзката с лъжа? Аз не познавам човек, който никога, ама никога в живота си да не е казал някоя лъжа, макар и дребна, за своя угода или, за да спести нечие разочарование. Не искам да изместваме темата, просто исках да спомена, че е напълно възможно (не че ще се случи със сигурност) този мъж да се влюби в момичето и да прекрати другата си връзка. Случва се често една връзка да бъде прекратена, защото единия е залитнал и се е влюбил в друг и т.н. Даже мисля, че повечето връзки се рушат точно по този начин...

LadyDi
03-06-2015, 06:27
Еееебаси и аз ли станах чичко вече бе. Задъртяхме...:D
Свиквай :cool:


Не искам да те обидя, но от прочетеното дотук оставам с впечатление, че досега ти си била благоверна съпруга/домакиня, която може би наскоро е гледала "нюансите", и нещо я вдъхновило (какво и за какво - ти си знаеш). :)

Няма причина да те цитирам. Просто ми хареса :cool:


Оооо, ама и вие сте едни моралисти. И как без да познавате човека го разчетохте, като отворена книга :)
Не е въпроса в морала и не е нужно да познаваш някого, за да разчетеш повтарящи се поведенчески шаблони. С риск да прозвуча и аз като детска учителка със заучени фрази, има си модели на поведение, по които лесно можеш да отгатнеш крайния резултат. Да, сигурно има изключения, но всеки сам за себе си пресмята риска.
Ако избере да преследва връзка с този човек, авторката трябва да е подготвена за няколко евентуални развръзки - да бъде любовницата, момичето за секс; да се превърне в първичната приятелка, но и на нея да се случи същото като на сегашната или пък връзката да се развие приятно и той да ѝ остане верен до гроб. Но във всеки случай, тя сама преценява дали иска до себе си мъж, който е готов да изневери, макар и с нея.

saskou
03-06-2015, 06:35
На един умен човек няма дори да му мине през главата да се меси в нечия връзка. Пък това, че мъжа е "мъж" е друг въпрос. Всички плащаме накрая.

VinDiesel
03-06-2015, 06:39
Имам чувството, че чета ренесансови мнения.

LadyDi
03-06-2015, 06:49
Имам чувството, че чета ренесансови мнения.

Неслучайно Ренесансът е епоха, белязана с разцвета на интелектуалната мисъл и разчупването на моралните окови на Средновековието ;)

VinDiesel
03-06-2015, 07:01
Неслучайно Ренесансът е епоха, белязана с разцвета на интелектуалната мисъл и разчупването на моралните окови на Средновековието ;)

Мда, точно, едни отчасти толерират, други са твърдо против. Всеки има граници, които се стреми, да не преминава.
Аз лично съм изневерявал един единствен път, на другия ден имах големи угризения и веднага казах на приятелката си. От тогава не съм изневерявал до сега, но и не искам да се заричам. Не закачам чужди булки, имало е случаи, в които обвързани са ми се подлагали на тепсия(минути за реклама), аз съм бил свободен, но пак съвеста ми надделява. Понякога се замислям и ме е яд, че не съм имунизиран от съвест и угризения.
Изпаднах малко в размисли.....

tori
03-06-2015, 07:02
Аз виждам нещата така - той не харесва точно авторката, той си търси нещо ново и различно. Ключовия момент е, че е писал и на друго момиче същите глупости. Реално авторката не е виновна за нищо, тя е по-чистата от двамата, защото не се е подхлъзнала до момента. Лично аз, ако съм на нейно място - а именно необвързана и харесваща някого, пък бил той и във връзка - бих пробвала поне да спя с въпросния човек (зАеби, че не си падам по секса без връзка въобще, пак бих пробвала). Така или иначе връзката е счупена вече, дали аз или друга, разлика особена няма - единствено ще съм чиста пред себе си, но познавайки се, въобще не би било проблем и да не съм.
Въпроса тук е дали съвестта ти е достатъчно малко, за да понесеш да си вторият стан, на който някой тъче, или предпочиташ да мислиш за другия, вместо да се отдадеш на своите собствени желания. Не говоря за наивност от типа на тва да вярваш, че използвайки секс, ще стигнеш до чувства и той ще зареже гаджето, за да сте заедно завинаги, да имате много деца и внуци и дълъг, прекрасен брак. Това е смехотворно. Опита и наблюденията ми върху подобни връзки показват, че наистина рядко някой зарязва сериозен партньор, заради някого, когото чука. Удобно е да си във сериозна връзка, живота ти да е подреден като по конец, да си имаш всичко - мъж/жена, деца, любовник/любовница... Защо да разваляш идилията?
Само че тая работа, сиреч да си втора цигулка, не е за моралисти. Не всеки може да се гледа в огледалото, знаейки че заради него някой друг бива лъган. Като гледам, авторката е от втория тип хора, при които съвестта не е закърняла. Съветвам я да го блокира и да не ходи много-много по местата, където може да се срещнат.

LadyDi
03-06-2015, 07:04
Всеки има граници, които се стреми, да не преминава.
Именно. Всеки си съди от собствената камбанария и според собствения морален компас :) Тези решения са винаги много субективни.