PDA

View Full Version : хранене



allmelon
08-04-2015, 20:01
Здравейте, момиче на 15 съм,
не знам точно дали е проблем, но всеки ден ям достатъчно храна - белтъчини, плодове, зеленчуци и тн., но постоянно съм гладна, гледам да сваля 1-2 килограма преди училище, но постоянно ми се яде нещо. Не знам дали е от пубертет, хормони и тн., но ако някой може да даде идея как трябва да се храня, за да не съм нон стоп гладна, да заповяда.

tochko
08-05-2015, 07:38
Дай повечко информация за храненето, снимка, тн. Предполагам искаш да достигнеш форма на тялото а не определено тегло. Кантарът го остави и се гледай в огледалото как се харесваш.

Предполагам си намалила твърде много храната и за това си постоянно гладна. Като за начало на режим си набави достатъчно като количество качествена храна която те засища. Смята се че до 20% по-малко храна при чистене е нормално, предполагам ти сега си на 50% :D Приоритетът е да намаляш въглехидрата във времето и да вдигнеш разходът на енергия. При чистене може да заложиш на сложен въглехидрат, за да те държи сита по-дълго. Глад може да има, но гледай да не е постоянно.

За по-добър ефект с режима съчетай с разнообразна тренировка за цялото тяло.
Като искаш да изчистиш, целта е не просто да махаш някви кг, аз да махнеш мазнините. Това става най добре като тренираш.

anonymous708973
08-05-2015, 07:49
Здравейте, момиче на 15 съм,
не знам точно дали е проблем, но всеки ден ям достатъчно храна - белтъчини, плодове, зеленчуци и тн., но постоянно съм гладна, гледам да сваля 1-2 килограма преди училище, но постоянно ми се яде нещо. Не знам дали е от пубертет, хормони и тн., но ако някой може да даде идея как трябва да се храня, за да не съм нон стоп гладна, да заповяда.

Какви и колко въглехидрати ядеш?

allmelon
08-05-2015, 07:58
Дай повечко информация за храненето, снимка, тн. Предполагам искаш да достигнеш форма на тялото а не определено тегло. Кантарът го остави и се гледай в огледалото как се харесваш.

Предполагам си намалила твърде много храната и за това си постоянно гладна. Като за начало на режим си набави достатъчно като количество качествена храна която те засища. Смята се че до 20% по-малко храна при чистене е нормално, предполагам ти сега си на 50% :D Приоритетът е да намаляш въглехидрата във времето и да вдигнеш разходът на енергия. При чистене може да заложиш на сложен въглехидрат, за да те държи сита по-дълго. Глад може да има, но гледай да не е постоянно.

За по-добър ефект с режима съчетай с разнообразна тренировка за цялото тяло.
Като искаш да изчистиш, целта е не просто да махаш някви кг, аз да махнеш мазнините. Това става най добре като тренираш.

закусвам овесени ядки с мед и плодове, обядвам зеленчуци с яйца или месо и вечерям пак горе-долу същото. Въпросът е, че качвам килограми, а съм гладна отново и отново.

allmelon
08-05-2015, 07:59
Какви и колко въглехидрати ядеш?

ям овесени ядки, понякога ориз, спагети и тн.(пълнозърнести) и по-рядко хляб

tochko
08-05-2015, 08:34
Дай снимка, или кажи поне ръст/кг. В крайна сметка може и да не ти трябва отслабване. Това че можеш да качваш пак е добре до някъде.
Качени кг е много относително казано. Трябва да се теглиш сутрин на гладно и жадно след тоалетна за максимална точност. Иначе ми е много познато да се събудя 70 кила и да си легна 72-73 :D Ако си си поставила за цел да пиеш доста вода и се притеглиш в 5 следобед не се изненадвай че си нагоре. Високия прием на сол може да ти изиграе лоша шега, номоже да се оправи до дни. Колко жълтъка ядеш на яйцето?

Преди всичко дай инфо за тялото си, защото баем на боб в момента :D

allmelon
08-05-2015, 09:28
Дай снимка, или кажи поне ръст/кг. В крайна сметка може и да не ти трябва отслабване. Това че можеш да качваш пак е добре до някъде.
Качени кг е много относително казано. Трябва да се теглиш сутрин на гладно и жадно след тоалетна за максимална точност. Иначе ми е много познато да се събудя 70 кила и да си легна 72-73 :D Ако си си поставила за цел да пиеш доста вода и се притеглиш в 5 следобед не се изненадвай че си нагоре. Високия прием на сол може да ти изиграе лоша шега, номоже да се оправи до дни. Колко жълтъка ядеш на яйцето?

Преди всичко дай инфо за тялото си, защото баем на боб в момента :D

Висока съм 163, тежа 57.5, но качих 1 килограм тази седмица. Тегля се сутрин на гладно всеки ден по едно и също време. Пия 2л. вода и солта, която ползвам е хималайска. Ям около 2 цели яйца на ден.
Ако не си легна гладна качвам килограми и постоянно трябва да се тревожа за това колко ще ям.

strawberry88
08-05-2015, 11:21
Пиеш ли много вода??

allmelon
08-05-2015, 11:27
Пиеш ли много вода??
Написах горе - 2 литра

strawberry88
08-05-2015, 11:33
Извинявам се, не съм прочела. А от колко време си на този 'режим'? Защото няма да свалиш килограми моментално.

allmelon
08-05-2015, 11:52
Извинявам се, не съм прочела. А от колко време си на този 'режим'? Защото няма да свалиш килограми моментално.

Аз се храня така всеки ден, не го приемам като режим, свикнала съм да ям здравословно, но просто стомахът ми постоянно къркори, а на следващия ден съм качила...

Dusty
08-05-2015, 12:10
Тренираш ли нещо? Защото има значение дали тези килограми са мазнини (според мен би изглеждала леко пълна с твоите за ръста си), или са мускули. Ако можеш дай снимка.

strawberry88
08-05-2015, 12:35
Е това като някаква магия ми звучи - ядеш здравословно, винаги и качваш?! Разбирам да стоеше на едни килограми ама и да качваш... o.O

allmelon
08-05-2015, 13:10
Тренираш ли нещо? Защото има значение дали тези килограми са мазнини (според мен би изглеждала леко пълна с твоите за ръста си), или са мускули. Ако можеш дай снимка.

не тренирам и нямам мазнини, имам плочки, а сега нямам достъп до снимки, понеже не съм в нас

allmelon
08-05-2015, 13:11
Е това като някаква магия ми звучи - ядеш здравословно, винаги и качваш?! Разбирам да стоеше на едни килограми ама и да качваш... o.O

може би преяждам, и идея си нямам

tochko
08-05-2015, 15:58
Защо ще отслабваш изобщо? Заради някво число което няма никакво значение. Захващай нялкъв спорт, фитнес и си яж здравословно и си перфе ;)

102thedream
08-05-2015, 16:00
диагноза пубертет

Dusty
08-05-2015, 16:09
Не тренираш, ама имаш плочки. Как става тая работа, кажи, искам и аз :D

allmelon
08-05-2015, 16:14
Не тренираш, ама имаш плочки. Как става тая работа, кажи, искам и аз :D

Правя упражнения, но на спорт не ходя от две години ;д

allmelon
08-05-2015, 16:18
Защо ще отслабваш изобщо? Заради някво число което няма никакво значение. Захващай нялкъв спорт, фитнес и си яж здравословно и си перфе ;)

Нямам време за спорт с това учене, което ще падне. Не ме интересуват килограмите, но забелязах, че качвам, а ми е гладно почти винаги. Проблемът е в храненето, може би, а дори и да кача не ме интересува, стига да е мускулна маса, а не мазнина. Само, че става обратното..

allmelon
08-05-2015, 16:20
диагноза пубертет

до кога ли..

allmelon
08-05-2015, 16:21
За теглото се обърках, имах предвид 47.5

Dusty
08-05-2015, 16:54
Тогава си си тотално окей, даже се чудя малко как имаш плочки при тези килограм и ръст. Яж си балансирано и не се ограничавай, явно тялото ти има нужда, няма от какво да се притесняваш.

102thedream
08-05-2015, 16:56
че то плочките при слабите си идват ей така без проблем какво е чудното

allmelon
08-05-2015, 17:24
че то плочките при слабите си идват ей така без проблем какво е чудното

отслабнах 6 килограма от миналата година и все още имам малко излишни мазнини, но дори сега, след като ядох съм още гладна и имам чувството, че ще качвам още и още

Dusty
08-05-2015, 17:44
Е, то зависи какво ядеш за това колко ще се заситиш. И не само като количество, а и типа на храната. Едно е да ядеш месо, друго е хляб, трето е зеленчуци. Сега какво си яла на вечеря, че си гладна?

anonymous708973
08-05-2015, 18:25
Нямам време за спорт с това учене, което ще падне. Не ме интересуват килограмите, но забелязах, че качвам, а ми е гладно почти винаги. Проблемът е в храненето, може би, а дори и да кача не ме интересува, стига да е мускулна маса, а не мазнина. Само, че става обратното..

E, то оставаше мускулна маса да качваш без спорт.

47 кила си, на 15 си. Ще качваш именно заради пубертета. Тялото се оформя и си знае, че трябва да поналее малко в дупето, бедрата, а дано и гърдите :д
Намери време за спорт и стига се занимава с глупости. Спри да гледаш кантара, той нищо не ти казва.

allmelon
08-05-2015, 19:49
Е, то зависи какво ядеш за това колко ще се заситиш. И не само като количество, а и типа на храната. Едно е да ядеш месо, друго е хляб, трето е зеленчуци. Сега какво си яла на вечеря, че си гладна?

Салата и мусака

tochko
08-05-2015, 22:02
Ако искаш мускули поздравления. За ММ майката му са силовите тренировкки, тоест фитнес или кросфит. Другите спортове са ОК но тренировката влиза предимно като кардио, дори и да е боен пак се прави интензивна сила. Фитнесът ще те пооформи, ходиш по което време искаш, правиш кръгове с комплексни упражнения и ти си човека.

Rakshy
08-06-2015, 17:11
Правило номер 1 у животу - слушай телесоту
Ако ти се яде-ядеш, ако ти се сере-сереш, ако ти се пикае-пикаеш, ако ти се спи-спиш. Елементарно е, чуек. Ако примерно мега много ти се припие мляко, това може да значи, че имаш недостиг на калций, примерно. Слушай си тялото. Недохранването не води до нищо хубаво. Кантара изобщо не го гледай, нито онези таблици при х ръст трябва да си у кг. Пълна кретенщина.

Започни да тренираш. Точката ти предложи да почнеш кросфит - по големите нови модерни зали го има както е пилатес или нещо такова на средно големи групи. Има някъв инструктор (в 50% от случаите е олигофрен, но се надявай на най-доброто :Д), който определя тренировката за деня. Казват, че кросфита е царя на фитнеса (фитнес като атлетичен капацитет). Ако изпълняваш всичко правилно и стоиш далеч от травми ще те направи ебаси потката.