PDA

View Full Version : Приятели с привилегии и още нещо



oneway
12-28-2015, 13:14
Ситуацията е следната и съм доста объркан.

С едно момиче от обща компания, с което се познаваме от 1-2 години, но досега сме били само познати, се сближихме повече.Поговорихме и изяснихме, че и двамата имаме симпатии един към друг.От една седмица излизаме или най-малкото се чуваме.И аз реших, че е редно да кажа на един от най-близките ми приятели - тоест да споделя с него, че се срещам с нея и така.Той също е от тази компания и познава въпросното момиче от много дълго време и исках да разбера малко повече за нея от него, дали е свястно момиче и т.н. .Видяхме се с него и се оказа, че той и това момиче от поне 2-3 години са приятели с привилегии.Той беше разочарован, че тя не му е казала за мен, а аз се чувствам тъпо, че тя не ми е казала за това, защото в противен случай никога нямаше да погледна на нея с такива очи и да си давам напразни надежди.

И сега едно приятелство е разбито, а аз не знам как трябва да реагирам.Искам някак си да им спася приятелството, а аз да си остана приятел с това момиче, но някак си ми се струва невъзможно.Още повече, че трябва да прекараме Нова Година заедно и да се правя, че нищо не е станало.И не мога да отрека, че имах доста позитивно чувство за развитието на връзката и сега съм леко смазан.

Благодаря предварително :)

AlaBalaa
12-28-2015, 14:31
Тъпото знаеш ли кое ще е... ако като сте почнали да излизате, тя още да е продължавала да спи с него. Хубавото ще е, ако тогава точно е спряла и му е отказала, може наистина да те харесва момичето. В такъв случай не виждам проблем. Знаеш ли нещо за ситуацията

oneway
12-28-2015, 17:14
Тъпото знаеш ли кое ще е... ако като сте почнали да излизате, тя още да е продължавала да спи с него. Хубавото ще е, ако тогава точно е спряла и му е отказала, може наистина да те харесва момичето. В такъв случай не виждам проблем. Знаеш ли нещо за ситуацията

Не, от един месец не са.

Просто мисълта, че е спала с един от най-добрите ми приятели към 2-3 години...сякаш не мога да го преглътна това.

Fisherman
12-28-2015, 17:24
Лайната при лайна отиват нали знаеш.

espada
12-28-2015, 17:28
i az iskam priqtel, koito da mi okazwa priwilegirowa6to otno6enie... ah kak si me4taq...

the dreamer
12-28-2015, 17:34
Просто мисълта, че е спала с един от най-добрите ми приятели към 2-3 години...сякаш не мога да го преглътна това.
Тогава я зарежи. (момчето го разбирам - тя го съблазнява, ноза мене това не е момиче - да спи с него от 2-3 години и да не ходят)
Гледай да си приятел с оня и може да направите тройка. Сериозен съм.

AlaBalaa
12-28-2015, 17:46
Не, от един месец не са.

Просто мисълта, че е спала с един от най-добрите ми приятели към 2-3 години...сякаш не мога да го преглътна това.

Ами не знам... ако искаш виж се с нея поговорете и ако видиш, че още ти е неприятно... край

corbV2
12-28-2015, 18:42
Той ли ти каза, че има проблем с приятелството ви заради случката или ти не можеш да се примириш, че е бил с нея? Не мисля, че това трябва да ви развали отношенията. А фактът, че е била с него, не означава, че има печат "забранено" за теб. Изключително глупав предразсъдък е. Ако наистина се харесвате и сте силно привлечени един от друг, приятеля ти трябва да може да разбере и да го приеме. Още повече, че тяхната връзка се предполага да не е била емоционална, въпреки че често един от двамата, в подобни неангажиращи отношения, хлътва. В крайна сметка си е негов проблема, ако е изпитал чувства, знаейки параметрите. Не може да обвини в нищо нито нея, нито теб.*

Също така аз не разбирам такива "отворени" връзки, което не значи, че са непременно лоши, ако участниците са си били "верни". Според мен трябва да се опиташ да разбереш дали се е виждала и спала с други, докато го е правила и с него, за да знаеш с какво си имаш работа. Но дори и тогава не трябва да я заклеймяваш. Хората заслужават втори шанс и противно на това, което се говори - могат и се променят, но не всички, разбира се. Твоята задача е да разбереш какво изпитва тя към теб сега и дали е готова да е с теб на 100%. Няма да е лесно в никакъв случай. Успех!

* - игнорирай маркираното, недочел бях ;д

AlaBalaa
12-28-2015, 18:57
...

Аз до колкото разбрах, не приятелството на 2мата е застрашено, а на онези 2мата дето са били с привилегиите

corbV2
12-28-2015, 19:01
Възможно е да съм чел по диагонал ;д. Нека си каже момчето.

edit: Прав си всъщност ;д.

oneway
12-28-2015, 23:48
А фактът, че е била с него, не означава, че има печат "забранено" за теб. Изключително глупав предразсъдък е. Още повече, че тяхната връзка се предполага да не е била емоционална, въпреки че често един от двамата, в подобни неангажиращи отношения, хлътва.*




Глупав е, но той повлия на решението ми.

А, според мен, ключът се крие в отговора на второто изречение.Като го разбера, мисля че ще ми стане ясно, защо е имало напрежение между тях (след като той разбра, че се случва нещо между нас) при положение, че, както каза, в този вид отношения не би трябвало да има емоции и другият трябва да е свободен в избора си.

oneway
01-13-2016, 09:34
Бих се възползвал от още мнения.

Въпросът е .. възможно ли е да съм мазохист, че да не виждам въпросното момиче толкова виновна, колкото приятелите ми?

И ако бяхте на мястото на моя приятел. бихте ли направили компромис или как бихте приели нещатата между нас двамата?

oneway
01-13-2016, 10:15
eййй, трудно е да си такъв мухльо. сигурно и жените са виновни, като ги изнасилват, нали? Така де, как се осмеляват да ходят непридружени по улицата или, не дай си, Боже, с пола.


Не знам какъв съвет да ти дам. Защо не поговориш с въпросното момиче и откровено да й споделиш какво те притеснява?

Там е проблемът, че чаак се учудвам от себе си, как нищо свързано с миналото им не ме притеснява.

С нея съм говорил и не разбирам как за нея това не е такъв голям проблем.Донякъде исках да я изкарам, че ни върти и двамата, но си говоря с нея и просто сякаш го виждам в очите и, че не може да го направи.

Така че, ако ще говоря с някой трябва да е с него, но, ако това ще доведе до разваляне на приятелството или няма да е както преди, е ясно кое ще избера.Просто фактът, че заради нея с него няма да се разбираме както преди ми е достатъчен, за да приключи всичко.

oneway
01-13-2016, 10:27
Какво ще говориш с него, не ми е ясно? Ти с него ли искаш да си?

:D

Е тогава да се надявам, че (на практика хората рядко са толкова зрели или толкова "пердета", за да преодолеят нещо такова.) ще е един от малкото?

Смисъл би ли загърбила такова приятелство?

rehonoscy
01-13-2016, 22:41
Като прочетох темата и видях, че момичето е било във връзка с друг 2 години, казах си ебати жалката.

Истината обаче е, че нито моите, нито твоите нозе или на когото и да е, са чисти. Както каза corbV2 - всеки заслужава втори шанс. Може би съдим хората толкова лесно, щото ние също не получаваме втори шансове.

Бих ти предложил да бъдеш искрен с нея и да я помолиш за същото. Разбери как тя се чувства относно теб, нейният приятел и връзката, която се опитвате да градите. Смятам, че откровеността е най-важна в такива случаи. Плътно следвана от липсата на предразсъдък.

Успех!

oneway
01-13-2016, 22:50
Като прочетох темата и видях, че момичето е било във връзка с друг 2 години, казах си ебати жалката.

Истината обаче е, че нито моите, нито твоите нозе или на когото и да е, са чисти. Както каза corbV2 - всеки заслужава втори шанс. Може би съдим хората толкова лесно, щото ние също не получаваме втори шансове.

Бих ти предложил да бъдеш искрен с нея и да я помолиш за същото. Разбери как тя се чувства относно теб, нейният приятел и връзката, която се опитвате да градите. Смятам, че откровеността е най-важна в такива случаи. Плътно следвана от липсата на предразсъдък.

Успех!

Написал съм го малко хаотично, но всъщност не са имали връзка.

espаdа
01-13-2016, 22:55
zaebi taq bezli4na patka be hahahaha, zakwo ti e da si priqtel s neq?! wij kwa priqtelka e tq kym tozi, kym koito uj bi trqbwalo da e priqtelka s priwilegiq ;d izpolzwa4ka, bez nikwa individualnost, nawqrno. ne e li taka?

rehonoscy
01-13-2016, 23:13
@oneway - имах в превид връзката, която, ако имате желание, ще градите ВИЕ

Niakoitam
01-14-2016, 10:51
eййй, трудно е да си такъв мухльо. сигурно и жените са виновни, като ги изнасилват, нали? Така де, как се осмеляват да ходят непридружени по улицата или, не дай си, Боже, с пола.

Авторе:
раздвоена съм и аз по темата.
От една страна, не бих се захващала с две момчета, които са приятели, по никакъв начин - нито за секс, нито за връзка, нито някакъв смесен вариант, какъвто е при теб. Един от примерите ми за курвенско поведение е момиче, което върти двама приятели. Сега, теб не те въртят, да уточня, да не стане недоразумение. Въпреки това обаче може да се стигне до кофти ситуации и ревност от твоя страна - въпреки че те не спят или няма да спят повече заедно, ако вие тръгнете, най-добрият ти приятел ще ти е виждал гаджето гола; в ума си ще знаеш, че тя ви сравнява чат-пат, ще се дразниш, когато излизат заедно. Рационално - тя ще е предпочела теб, значи няма от какво да се притесняваш. Нерационално обаче ще ти се въртят гадости в главата и точно нерационалното разваля работата.
От друга страна, всеки си има минало. Срещала се с него, после се е запознала с теб и сте се харесали. Случва се, виновни няма, просто кофти стечение на обстоятелствата. Трябва да си готов да си развалиш приятелството с това момче, ако тръгнете. На теория не е необходимо, на практика хората рядко са толкова зрели или толкова "пердета", за да преодолеят нещо такова.

Не знам какъв съвет да ти дам. Защо не поговориш с въпросното момиче и откровено да й споделиш какво те притеснява?

Оууууу иеееее!!! Ма ти откри топлата вода бе....:) Изнасилването е гадна и нечовешка,дори бих казал животинска постъпка. Но,че някои жени действително бая си го търсят дали с визия,поведение или съвкупност от двете също не е лъжа. На някои мъже просто им е слаб ангела,а пък други просто не могат да издържат някаква самоповярвала си надута кифла,да ги унижава постоянно и да ги сравнява със земята при всеки отдал и се момент,защото видиш ли аз съм яката мацка и цялото мъжко съсловие е длъжно да ми ближе мръсните краченца. Та така...

Иначе много пък си убедена нещо,че тръгне ли с него веднага ще зареже да прави секс с приятелия му. Ако е някоя несигурна дето се колебае между двамата и/или не знае какво иска тичайки при всеки малък скандал при другия да я успокоява селсуално или пък е някое курвенце дето и двама са и малко може да си ги редува. Човек за себе си не може да твърди и гарантира напълно дадено нещо,че ще стане и направи, камо ли пък за други хора,още повече пък, когато дори не е провел един разговор с тях и ако не е темата в един форум е нямало да разбере изобщо,че съществуват някъде си там....:)

oneway
01-14-2016, 11:03
Иначе много пък си убедена нещо,че тръгне ли с него веднага ще зареже да прави секс с приятелия му. Ако е някоя несигурна дето се колебае между двамата и/или не знае какво иска тичайки при всеки малък скандал при другия да я успокоява селсуално

Няма как да стане

Niakoitam
01-14-2016, 11:22
Няма как да стане

Щом си убеден,че дотолкова я познаваш....:)

Макар,че не е като да не съм виждал дори девойки във връзка,дето се сексат с бившите си,с които даже са скъсали поради дадени обстоятелства...


Edit: Всъщност не вярвам,че приятелят ти ще бъде много щастлив и ще ти е особено благодарен,че му взимаш секс-а... :)

oneway
01-14-2016, 11:30
Щом си убеден,че дотолкова я познаваш....:)

Макар,че не е като да не съм виждал дори девойки във връзка,дето се сексат с бившите си,с които даже са скъсали поради дадени обстоятелства...


Edit: Всъщност не вярвам,че приятелят ти ще бъде много щастлив и ще ти е особено благодарен,че му взимаш секс-а... :)

Нея не, но другия човек..

И на мен ми се видя, че не е много доволен :D

Niakoitam
01-14-2016, 11:48
Нея не, но другия човек..

И на мен ми се видя, че не е много доволен :D

2-3 години хич не са малко. Може и дори вече да се е влюбил в нея и дори да се е надявал на нещо повече....:)

oneway
01-14-2016, 11:52
2-3 години хич не са малко. Може и дори вече да се е влюбил в нея и дори да се е надявал на нещо повече....:)

През това време имаше други връзки.. не знам, много ми е неразбираема тяхната ситуация и "връзка"

jghgh
01-15-2016, 13:09
Какъв е толкова проблема, ти искаш да си с нея, тя иска да е с теб. Ти нямаш проблем от миналото й, тя също няма. Дотук добре.. Добре, че не си ревнив.


Говори с приятеля си, виж дали ще можете да останете приятели след като му "вземеш секса" и ако се уговорите по мъжки как стоят нещата, тогава какъв точно е проблема.


На мен лично не ми влиза в ценностната система цялата тая схема с приятелствата с привилегии, разменянето на гаджета и т.н., но това все пак съм аз, ти си отделен човек с различна компания и други приятели.
Според мен връзката ти с това момиче е възможна, щом няма наранени, и ако всичко е честно, прозрачно и изговорено.

oneway
01-15-2016, 18:07
Говори с приятеля си, виж дали ще можете да останете приятели след като му "вземеш секса" и ако се уговорите по мъжки как стоят нещата, тогава какъв точно е проблема.


Да, това е планът, но в момента не е осъществим, ако след като се върна отношенията ми с нея са същите ще говоря с него, сега просто нямаше смисъл сякаш.

Другото е, че ,като го слушам какво му е мнението за цялата ситуация, съм малко скиптично настроен и предполагам какво ще каже.

Seattle
01-15-2016, 19:31
Другото е, че ,като го слушам какво му е мнението за цялата ситуация, съм малко скиптично настроен и предполагам какво ще каже.

Е ти кво очакваш? Въпроса е дали ще му мине и след време да сте си пак такива приятели както сега. Това само ти може да прецениш щото само ти знаеш какво точно ви е приятелството. Но имай в предвид че тези работи по принцип не свършват добре. Аз много мразя когато човек позволи по какавто и да е начин на половинката си (бъдеща или настояща) да влияе на приятелството му с други хора.

sladura89
01-20-2016, 23:48
Е то и аз си търся такова приятелство с привилегии, ама нещо няма! :D

oneway
01-21-2016, 10:54
Е то и аз си търся такова приятелство с привилегии, ама нещо няма! :D

Ела, аз ще ти го дам. :D