PDA

View Full Version : Мерки за сигурност на матурите



kaskata359
05-01-2016, 10:12
Здравейте,
това е първата ми тема и главно причината да се регистрирам тук.Въпросът ми е относно мерките за сигурност на матурата който са доста актуални напоследък.Случаят ме интересува,защото съм зрелостник и ще ми трябват доста високи оценки на матурата,доста научих последните месеци,но все пак има въпроси на които ще съм неподготвен и ако имам телефон със себе си ще ми е от полза.Колебая се дали да оставя GSM-а в мен,защото някой познати ми казват,че може да минават с устройство което засича телефоните(в някой медицински университети знам,че използват такива)..и тук идва и тънкият момент-дали ще минават преди матурата за такъв евентуален втори телефон и просто ще ти го вземат или ако те хванат с такъв директно ще ти анулират работата?Наистина се колебая,защото луксът от телефон ще ми даде поне 5-10 бонус точки,но пък ако вземе да стане гаф..Ако някой може да ми даде съвет ще се радвам,защото от една страна полагам доста усилия да науча и не искам да се издъня по такъв начин,но от друга телефонът наистина може да ми е от полза.Благодаря Ви!

Death Gun
05-01-2016, 21:55
Не знам какви са сега мерките, но през 2014 в на един познат залата, една кифла я хванали 3 пъти подред с различен телефон и не са я изгонили... :D

YSMF
05-02-2016, 03:27
Не знам какви са сега мерките, но през 2014 в на един познат залата, една кифла я хванали 3 пъти подред с различен телефон и не са я изгонили... :D
Нормално... ако е била от същото училище като квестора. Някои директори били дали команда 'наш' да не се гони, че е изключителен срам от училището да не минат всичките.... сякаш не е срамно да си някакъв пълен чукан и да не научиш поне за тройка.

Death Gun
05-02-2016, 13:28
Тази година уж се обещали да ги разпределят квесторите, така че да не се паднат с ученик от тяхното училище. Ще видим кво ще става. Познавам няколко човека в моя университет от Кърджали, те сами си признават как са им давали отговорите. Не може полуграмотни да изкарват 6,00 по БЕЛ. ;D
Честно казано не вярвам Кърджали и подобни райони да ги засегнат новите мерки.

Ivaaaaa
05-02-2016, 13:43
То затва в по-малките населени места имат по-високи оценки...
Авторът ся да не ми скача като петел, но матурата е елементарна. По бел дори и да не знаеш темата, пак може да скалъпиш есе и да имаш прилични точки.
Никой не може да ти каже дали ще се следи, щот зависи от квесторите. Аз и още двама-трима на втората ни матура се бяхме паднали в конкуретно на нашето училище и тия едва ли не не ни обискираха хд.

li0n
05-02-2016, 14:28
Тази година уж се обещали да ги разпределят квесторите, така че да не се паднат с ученик от тяхното училище. Ще видим кво ще става. Познавам няколко човека в моя университет от Кърджали, те сами си признават как са им давали отговорите. Не може полуграмотни да изкарват 6,00 по БЕЛ. ;D
Честно казано не вярвам Кърджали и подобни райони да ги засегнат новите мерки.

Интересно ми е как реши да титулуваш всички от Кърджали с "полуграмотни"?

kaskata359
05-02-2016, 14:55
Относно трудността на матурата,действително не е висока особено с тази скала.Друг е въпросът,че когато можеш да използваш такъв "коз" като телефона който да ти помогне в не малка степен.Ще кажа и нещо за Кърджали,тъй като Вие засегнахте темата..Действително там голям процент от населението говори на турски и също такъв процент е възможно да не си вземат матурите (поне не с 6.00..)Друг е въпросът,че всички ги слагат под общ знаменател което не е хубаво,но ще Ви кажа и един случай от миналата година.Няма да споменавам училището,нито ученикът (мой познат) ми разказа как хора от мон или от другаде не знам са влизали във всяка стая през десетина минути и са ровели навсякъде,не стига това ами и в тоалетната на отворена врата са ходели учениците (интересно какво става ако ти се ходи по голяма нужда).Въпросът е,защо това не го направят в София,да видите как бързо-бързо ще са във вечерната емисия за нарушаване на човешките права.Отново казвам не знам от къде са били тези хора,но това е било положението не го преразказвам от името на приятел на приятеля,но това си е недопустимо.

Dwyd96
05-02-2016, 14:56
Миналата година на матурата по География беше пълна пародия. Към края на матурата един ученик от училището в което бяхме беше получил отговорите от тяхната госпожа и понеже само той не се виждаше на камерата ги издиктува на всички (И успях да си ги сравня :D ).
Всяка година "затягат мерките" и всяка година е едно и също :D

li0n
05-02-2016, 17:43
Относно трудността на матурата,действително не е висока особено с тази скала.Друг е въпросът,че когато можеш да използваш такъв "коз" като телефона който да ти помогне в не малка степен.Ще кажа и нещо за Кърджали,тъй като Вие засегнахте темата..Действително там голям процент от населението говори на турски и също такъв процент е възможно да не си вземат матурите (поне не с 6.00..)Друг е въпросът,че всички ги слагат под общ знаменател което не е хубаво,но ще Ви кажа и един случай от миналата година.Няма да споменавам училището,нито ученикът (мой познат) ми разказа как хора от мон или от другаде не знам са влизали във всяка стая през десетина минути и са ровели навсякъде,не стига това ами и в тоалетната на отворена врата са ходели учениците (интересно какво става ако ти се ходи по голяма нужда).Въпросът е,защо това не го направят в София,да видите как бързо-бързо ще са във вечерната емисия за нарушаване на човешките права.Отново казвам не знам от къде са били тези хора,но това е било положението не го преразказвам от името на приятел на приятеля,но това си е недопустимо.

Аз да ти кажа познавам много турци, които са по-грамотни от 70% от съучениците ми българи.
Относно проверките миналата година - да, вярна ти е информацията, но става въпрос само за ГПЧЕ-то, в другите училища не е било толкова стегнато. Единствено не са ти казали, че по време на матурата по БЕЛ, освен че вратите на тоалетните са били отворени, пред тях са дежурели и ПОЛИЦАИ, което беше върхът на идиотщината и потъпкването на всякакво уважение спрямо зрелостниците.
На една моя близка позната една кифла от МОН влязла и казала на квесторката да и вземе шоколада и водата и съответно на въпроса "Ама защо ми ги взимате, аз имам право на шоколад и вода?" отговорът бил "А искаш ли да изчезнеш от стаята?".
И всичко това само, защото гимназията била на не знам си кое от първите 5 места при набор 95. Отделен въпрос е, че те се оляха грандиозно с преписването, няма спор, но...

ДОТА
05-02-2016, 20:56
една кифла я хванали 3 пъти подред с различен телефон и не са я изгонили... :D

дълбока хралупа е имала
сигурно квесторите тва са искали да проверят
колко телефона и побира кошарата

Fisherman
05-02-2016, 21:20
влезни на матурите с майка ти,за да ти е сигурна оценката

Starless
05-03-2016, 09:30
Щом си учил толкова, защо ти е да преписваш? Разчитай на себе си, да не стане някой фал и да те е яд после, че за едното нищо си си прецакал годината. Преписването е за хора, които не могат да изкарат сами.. да преписваш за 6 си е повече от нагло.

Dwyd96
05-03-2016, 10:11
Щом си учил толкова, защо ти е да преписваш? Разчитай на себе си, да не стане някой фал и да те е яд после, че за едното нищо си си прецакал годината. Преписването е за хора, които не могат да изкарат сами.. да преписваш за 6 си е повече от нагло.

Не всички мислят така. А докато повечето университети приемат с матура винаги ще се налага да се преписва ;)