PDA

View Full Version : Кожата на лицето ми се бели



валка
11-17-2016, 06:39
Здр-те,

след 4ри последователни дни и 5 мазания с гарниер пюр актив 3 в 1, кожата ми около носа и брадичката започна да се бели... С какво да се намажа, за да ми мине и колко често да ползвам вече този гарниер?

tori
11-17-2016, 07:50
Не съм ползвала гарниер за грижа за кожата - какво пише на опаковката на продукта, какво обещава? Какъв тип ти е кожата? А за какъв тип е продукта? Ако е за мазна кожа и е супер агресивен, може да пресуши доста. Или пък да има нещо за химическа ексфолиация в състава си - AHA киселини или нещо такова, алкохол също може да причини това салициловата киселина и тя. Евентуално може и да проявяваш алергична реакция. Намери си крем с хубави хидратиращи и подхранващи вещества и свойства и хубаво почистващо, но гледай добре за какъв тип кожа е, пак да кажа. И какво има в състава, де. По състава се разбира от какво не ти е понесло, ако е така въобще. Също можеш да правиш и домашни маски или да си купиш хубава маска.
Пий и повечко вода, хидратацията отвътре е нещо важно и няма да подобри само кожата, а цялостното ти състояние.
Бтв, в студа и вятъра навън също можеш да получиш люспене по лицето.

валка
11-17-2016, 12:25
Като измиващ гел:
подходящ за ежедневна грижа
нанесете върху влажно лице, с масажни движения
изплакнете обилно с вода

Като ексфолиант:
подходящ за всекидневна грижа
нанесете и масажирайте, като акцентирате върху челото, носа и брадичката
изплакнете обилно с вода

Като маска за лице:
използвайте 2 - 3 пъти седмично
нанесете върху лицето, като избягвате зоната около очите
оставете да подейства за 3 минути и изплакнете с вода



В друг форум момиче е написало, че е за мазна кожа този продукт...
Явно затова така се получи, понеже моята кожа не е мазна....
Щеше да е хубаво ако пишеше в информацията за продукта, че е за мазна кожа, но... свършен факт.
Ще търся някакво кремче да се мажа и да ми мине, пък ще опитам занапред 1 път седмично с гарниера, пък да видим дали ще се получи отново.

Много ти благодаря за отделеното време.

btrend
12-02-2016, 07:08
Кожата ти е дехидратирана. Използвай по-нежни продукти.

baby_baby
12-02-2016, 17:14
спри гарниер явно не влияе на твойта кожа пробвай нещо друго

Indistinct
12-03-2016, 10:01
Преди две години имах подобен проблем отново с продукт на Garnier. Дерматоложката ми препоръча Eudermol 0 и за два дни се оправих.

dream1707
12-05-2016, 19:41
Имам проблем със сухата кожа и зимата често се случваше да се бели в областта около носа ( не повлияна от даден продукт, просто е суха ), ставаше чак на рани. И аз ползвах Eudermol, като бях бая доволна... също мога да ти препоръчам Eucerin Aquaporin Active за ежедневно хидратиращо кремче, доста добра работа върши и е лек, не е мазен. Аз лично в допълнение, периодично си правех домашни маски с бадемово масло или зехтин. Общо взето трябва да си поддържаш кожата добре хидратирана. Ако имаш проблем с омазняването все пак ти препоръчвам да се насочиш към някакъв друг почистващ продукт, не Гарние, аз съм доволна от Виши нормадерм (един синьо-зелен), но не помня колко пари беше в България, може да е една идея по-скъпичък.

NomNomNom
12-11-2016, 20:59
Този продукт на гарниер е агресивен за кожа, която не е хипер мазна според мен :/

Вечер зехтин + захаросан мед, всяка вечер или поне през вечер, по-приятно нещо не съм ползвала досега.