На 31 години съм и получих някакъв обрив на челото, изчетох доста съвети в интернет и се заех да третирам пъпките, защото гледката не ми харесваше въобще.
Случайно изпробвах розовята пяна с помпа на Джонсън усетих лекота на лицето за разлика от всякакви други почистващи нещица и си купих, от тогава редовно си мия лицето с нея.
Салициловия спирт е за почистване и дезинфекция на лицето, но в комбинация с хлорнитомицин е лекарство срещу акне, което се маже с памук /не се пие/. За тези които казват че това лекарство изсушава кожата - да това е вярно, и аз имах същия проблем използвах какви ли не кремове, но те разваляха лечението или бяха твърде мазни и блестях. Пак случайно ми попадна тубичка крем ПИВИЗОН - лекарство което се използва за екземи и кожни обриви, ползват го за бебета, попива веднага, не е мазно /за да лъщиш/ в същото време успокоява кожата, овлажнява я за да не се изсуши и довършва лечебния процес. Упорито за около 2 седмици третиране обрива просто изчезна. Важното е и да не се концентрираш върху този си проблем. Лекувай го и мисли позитивно за нещо друго. Иначе нещата ще стават бавно и досадно.
Така че стъпките ги сведох до три:
1. РЕДОВНО измиване с пяна на Джонсън - около 5лв.
2.1. Едно шишенце само салицилов спирт за почистване лице, което няма акне. - около 1лв.
2.2. В случай на поява на пъпки второ шишенце салицилов спирт с хлорнитомицин. Съотношението е 1 шишенце салицилов спирт с 10 капсули хлорнитомицин. - спирт + хлорнитомицин - около 4лв.
3. За да не изсушава кожата и същевременно да я успокои и довърши лечебния процес кремче ПИВИЗОН. - това е скъпо 15мл. около 15 лв.
Но се използва по много малко на мазане. Така че стига за доста време.
На мен това ми помогна, надявам се и на вас да ви помогне. Заслужава си да видите истинското си лице в огледалото и да придобиете друго самочувствие.