.
Отговор в тема
Страница 4 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 121
  1. #76
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Alexandra1993
    Само Русия.Тия американци разчовъркаха целия цвят и онзи ден дори обвиниха един от членовете на НАТО в геноцид - Турция за избиване на арменците.Както е тръгнало може и нас да обвинят за възродителния процес!Срамота е да се обвиняват съюзници за минали неща.
    А като гледам започна да се формира нов блок - Русия,Франция и като ,че ли Германия!Това плаши много НАТО-то.
    Сега остана да кажеш, че и Холокоста не е трябвало да признават...
    Знаеш ли, че едни от най-големите страни в света като Русия, Канада и международни организации като ЕС отдавна са признали Арменския геноцид...
    И как ще наречеш избиването на 1.5 милион човека за 1 година? Баш геноцид си е...
    Знаеш ли, че арменците са били едни от най-богатите и влиятелни хора и, че Турция е заграбила и откраднала имоти от тях на стойност милиарди евра? И тях ли не трябва да връща?
    Може би всяко престъпление срещу човечеството трябва да остане непризнто?
    И защо Америка е лоша, като го признава, а Русия, която ти харесваш и го е признала още преди десетки години, не е лоша?

    Аз съм твърдо зад НАТО и не мога да се нарадвам на смехотворните протести на Москва срещу ПРО-то и дислоцирането на още войници в Балтийските страни. Никога няма да застана зад един диктатор и една "контролирана демокрация"...що за оксиморон?

  2. #77
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Ти въобще наясно ли си какво значи закони базирани на религията, религиозен водач на цялата страна и теокрация? Ако беше щеше да знаеш защо Америка и Русия се притесняват от Иран. Русия също не харесва това, което се случва там и беше предложила тя да контролира ПРО-то, но не...

    Това за Франция и НАТО направо ме разби, за Германия също. Франция е една от основателките на НАТО през 1949 година. През 1966 се оттегля само от една от частите и през април 2009 се възвръща като абсолютно пълноправен и задължен член в алианса...къде го видя това отделяне?

    Москва и да си разположи морално остарялата техника на границите на Европа все тая. Да се моли да няма война. Путин каза преди врем, че Русия не представлява заплаха за САЩ, защото има 25 пъти по-слаба икономика. Сама си вади изводите. С морално остарялите им пушки най-много да ми изколят пуйките в двора...С ракетите малко заря може да направят.

    И не ми говори за какво направили САЩ в Гранада...какво прави Путин с цяла Русия? Какво направи Путин с Грузия? Ами с Чечня? Ами петролния тероризъм над Европа и Украйна? Ами публичните убийства на неудобните? В САЩ поне няма да те гръмнат, ако кажеш, че Буш е идиот....

  3. #78
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Нищо лично, но вземи се поинтересувай малко от икономика и политика и тогава спори...

    На американците им излиза много по-скъпо цялото това плащане там отколкото копуването на всичкия петрол, който Ирак произвежда. Излиза в пъти по-скъпо. Освен това виждам, че не знаеш за окупацията на Кувейт и иракските войски към Саудитска Арабия. Понаучи малко за операции Desert Shield, Desert Storm. Попрочети за разделенията в исляма и как те са свързани в разпределението на петролния пазар в Ирак и с правителството и защо имаше масови избивания между шиити и сунити. Пък съм сигурен, че след това ще разбереш що е тая война. Това е коментирано милиард пъти тук. Русия, ако имаше нещо общо с иранските ядрени инсталации нямаше да предлага на САЩ да ползват заедно нейните противоракетни съоравжения и, ако това беше вярно, Русия нямаше да я има вече. Да не говорим, че в Русия праволсавната църква играе голяма роля и обвързването с мюсюлмански държави е мека казано налудничаво и смешно дори да се говори дори предвид това, което се случва в Чечня и позицията на Русия. Така че нека не си говорим на изуст...

    Америка няма за какво да напада България. Виж любимите ти руснаци е по-вероятно да ни изненадат приятно. Не знам тогава кой кого ще посреща с хляб и сол...

  4. #79
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Първо нито един от двама ви не е прав.
    Иран се сдобива с инсталации от един израелски уен който бяга в Иран заедно с чертежите на израелските центрофуги и други съоръжения. А и Израел има тези съоръжения от САЩ.
    Руската православна църква не контролира нищо, но обвързването на Русия с Иран е невъзможно само защото Иран не иска, но като цяло двете страни са сравнително близки.
    Русия на никого не е предлагала да се ползва нейната ПРО, въпреки че е по ефективна от американската, но дори ракетите удрящи НАТО и летящи над Русия руснаците да не са длъжни да ги свалят, то системата автоматично ще го направи.
    Американските оръжия са на годините на американските и ако руските са морално устаряли, то и американските са такива. Само че във воденето на развитие на оръжията двете страни имат различни възгледи - САЩ развиват мощните отбранителни оръжия, т.е. лазерите и нови видове бомби, флот и изтребителна авияци, а Русия развива конвенционалното оръжие, подводния си флот, стратегическото оръжи е авияцията. Стратегическото оръжие се развива и от САЩ.
    Русия направи това което трябваше в Чечения - унищожи спонсорираните от САЩ терористи. С Грузия направихме това което САЩ направи с Югославия през 1999 година, а също така защитихме руското население пребиваващо на територията на двете отцепили се републикизаради отказа на Саакашвили да гарантира безопасността им.
    Путин не е озупратор, просто западните медии го искарват такъв, като правят протестите на комунистие протести на цялата нация. Освен това за разлика от Елин който едва не продаде Русия на САЩ, започна да възражда Русия от пепелта, нещо подобно на възраждането на феникс, но по-бавно.
    Русия не води към никого никакъв вид тероризъм. Газът бе спряв поради неплащането от страна на Украйна на парите за суровината. Освен това Русия продава суровини към всички бивши съветски републики на преференциални цени от което икономиката ни само губи, но западът отново е недоволен и роптае по нас.

  5. #80
    Аватара на GirlfromHell
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    Пловдив
    Мнения
    146
    Руснаците са много по-човечни и не се месят където не трябва и не демонстрират сила.Всички знаят за руската мощ и съм сигурна както каза Александра,че българите няма да вдигнат ръка срещу руснаците!

    Така че избирам РУСИЯ!!!

  6. #81
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Тук има много американофоби, но и не по-малко русофоби. Погледни в темата за най-големия враг на България.

    А и фактът е, че си избираме все по-проамерикански правителства, което показва мнението на Българие. Не съм видял нчкой да протестира, че обръщаме гръб на Русия, което е правилно.

    И пак казвам руския енергиен тероризъм, руското извиване на ръце и рускиата диктатура изобщо не са изгодни на България нито икономически, нито милитарно, нито политически от гледна точка на влияние. Позициите на САЩ са много по-стабилни. Ако си имаш идея от ООН, сигурно знаеш, че и там те дърпат конците, въпреки че е по-много дързък и остър начин, но пак са те. Така че Америка е много по-удобна и добра за България. Плюс това аз за ПРОто не мога да се нарадвам.

    А и не виждам какво добро ни е направила? Че ни спря газа ли? Или че ни заплашва с ракети, ако сме със САЩ? Значи с Русия може, ама със САЩ не? Егоизъм. Или че ни била освободила, докато си обслужвала империалистическите интереси. Хммм. Не мерси.

  7. #82
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    А да не би да имате проруски правителства - нито една партия в България няма русофилски идеи, дори комунистите ви.

    Осве това, човече ти да не си сляп. Казах, че спирането на газа беше причинено от това, че Украйна не може да си управлява парите и нямаше да ни плати за газа. Ако Европа беше реагирала като им помогне по-рано това нямаше да се случи. Не сме искали да тероризираме никого. Ако газопроводът и петролопроводът бъдат изградени смея да твърдя, че спиране на газоподаването към България няма да има, стига да си плащате за газа който употребявате, а не се циганите като Украйна.

  8. #83
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Ъъъъ...а човече ти да не си сляп?
    Цените за Украйна са малко по-различни и са си двоен стандарт. Путин си ги вдига и ръчка както му душа иска, защото и без това вече е Юкос му е под едноличен контрол.

    И като Елцин е такъв злодей защо Путин не го прати на съд? Защо му даде грамадна пенсия и му опрости престъпленията? За да вземе поста президент...

    Има едно видео, което много добре описва Русия днес:
    Цък

    Не е американско, а канадско да посчертая.
    И не ми говори колко много бил направил Путин за икономиката. Ако ви учеха малко на капитализъм в Русия, щяхте да знаете, че при преминаванет към капиталистически пазар, положението става много тежко в първите години. Възходът на икономиката 10 години по-късно е напълно нормален и очакван и не зависи от човека. Това че се е случило при Елцин лошото, а при Путин хубавото не е заради Путиновата узурпация, на която се кланяте...

    А това за оръжията...нормално е Америка да инвестира в много повече военни сфери. Само за справка на вас защитните ви средства годишно са 6 милиарда долара на Америка 300. Освен това неведнъж съм споменавал, че Америка ползва 1/2 от всички военни средства в света или казано в цифро - оползотворява 700 милиарда долара годишно, което е 2/3 от целия руски бюджет.

    И вземи си актуализирай информацията. Русия беше предложила на САЩ да ползват техни бази в Южна Русия и Азербайджан. http://rt.com/Top_News/2007-07-08/Ru...le_shield.html

  9. #84
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Ъъъъ...а човече ти да не си сляп?
    Цените за Украйна са малко по-различни и са си двоен стандарт. Путин си ги вдига и ръчка както му душа иска, защото и без това вече е Юкос му е под едноличен контрол.

    И като Елцин е такъв злодей защо Путин не го прати на съд? Защо му даде грамадна пенсия и му опрости престъпленията? За да вземе поста президент...

    Има едно видео, което много добре описва Русия днес:
    Цък

    Не е американско, а канадско да посчертая.
    И не ми говори колко много бил направил Путин за икономиката. Ако ви учеха малко на капитализъм в Русия, щяхте да знаете, че при преминаванет към капиталистически пазар, положението става много тежко в първите години. Възходът на икономиката 10 години по-късно е напълно нормален и очакван и не зависи от човека. Това че се е случило при Елцин лошото, а при Путин хубавото не е заради Путиновата узурпация, на която се кланяте...

    А това за оръжията...нормално е Америка да инвестира в много повече военни сфери. Само за справка на вас защитните ви средства годишно са 6 милиарда долара на Америка 300. Освен това неведнъж съм споменавал, че Америка ползва 1/2 от всички военни средства в света или казано в цифро - оползотворява 700 милиарда долара годишно, което е 2/3 от целия руски бюджет.

    И вземи си актуализирай информацията. Русия беше предложила на САЩ да ползват техни бази в Южна Русия и Азербайджан. http://rt.com/Top_News/2007-07-08/Ru...le_shield.html
    Странното е, че това не е известно нито на баща ми, нито на заместниците му, а това да подчертая са военни хора, които би трябвало да го знаят. И тъй като нито един военен от познатите ми не го потвърждава аз го приемам за дсвободни съчения на някой уждестранен автор. В руски сайтове да подчертая, също не намерих информация за такова предложение.

    А относно клипето - не по врат, а по шия, мисля че казваха българите.

    Аз за Елцин не говоря за икономическата му политика, а за военната му политика, как едвам не изгуби първата война в Чечения и продаде урана от старите ракети, които наряза за нищожна сума пари на америкнците. Всъщност, би трябвало да ме радва това, че в новите бойни глави цза американските ракети има нещо руско - урана. Последното е щега. Я пак кажи, кой развива повече? Аз май точно и ясно казах - САЩ: авияция, ащитни системи, флот, стратегически оръжия = 4, и Русия: конвенционални - танкове, автомати и т.н., подводен флот, авияция и стратегическо оръжие, което отново е равно на 4. Сега се надявам че ти светна. И отново ти казвам - колкото са старил руските, толкова са стари и американските оръжия, ти твърдиш че руските оръжия са морално устарели, следователно и америсанските са такива.

    Ето по-подробно ретхнологииге които развиват САЩ и Русия:
    САЩ - ФЛОТ - нови самолетоносачи, десантни кораби, ЗАЩИТА - лазерни системи за защита от МБР, АВИЯЦИЯ - изтребители от ново поколение СТРАТЕГИЧЕСКО ОРЪЖИЕ - нови ракети носители за бойните й глави
    РУСИЯ: - ПОДВОДЕН ФЛОТ - подводници с балистически ракети от ново поколение, нови торпедни подводници, кораби за борба с подводници, ракетни катери, АВИЯЦИЯ - изтребители от ново поколение, нов вид система стелт, която ще прави самолета невидим и за инфрачервените радари, не само за радиорадарите КОНВЕНЦИОНАЛНИЯ ОРЪЖИЯ - двусредни автомати (еднакво ефективни под и над вода с еднакви патрони), нови системи за активна защита за моторизираната техника, ракетно-снарядни комплекси за танковете СТРАТЕГИЧЕСКИ ОРЪЖИЯ - нови класове ракети носители, нови типове бойни глави и системи за транспорт (в частност нов тип БЖРК).

  10. #85
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Но паричките ви са в пъти по-малко BERCUT...и нали обичаш българските поговорки: с трици маймуни не се ловят. Има и още една: сиренето е с пари.

    А това предложение го имаше из всички новини. Ей сега ще го доразтърся. Но съм сигурен, че имаше такава оферта от Москва към Вашингтон...

    И на РИА Новости ли не вярваш: http://en.rian.ru/mlitary_news/20090806/155744822.html

  11. #86
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Но паричките ви са в пъти по-малко BERCUT...и нали обичаш българските поговорки: с трици маймуни не се ловят. Има и още една: сиренето е с пари.

    А това предложение го имаше из всички новини. Ей сега ще го доразтърся. Но съм сигурен, че имаше такава оферта от Москва към Вашингтон...

    И на РИА Новости ли не вярваш: http://en.rian.ru/mlitary_news/20090806/155744822.html
    Известно ми е че разполагаме с по-малко пари, но пък ние разчитаме само на наши учени, не привличаме кадри от чужбина, освен това конструкторските бюра работят по-внимателно и не изразходват парите за глупости и се стимулират да правят по-малко грешки при разработките, а и като допълнение повечето конструкторски бюра получават и пари за разработки от чуждестранни клиенти.

    Сега се сетих за какво ставало въпрос - това не са военни бази, а двете РЛС за далечно проследяване Дарял в чийто обзор са Индия, Иран, Ирак, Турция, Индийския океан и някои други арабски страни. Тъй като в кръгозора на станцията е и Иран идеята беше САЩ да получават данните получавани от тази станция при условие, че ПРОто няма да е толкова близко до Русия. Това беше алтернативно предложение на Противоракетния щит.

  12. #87

  13. #88
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    [vbox7]http://vbox7.com/play:520201e9[/vbox7] - във всичките инциденти участват само американски и натовски войски.

    А това е сравнение между съветската и американската армия, но каквото важи за съветската, то важи и за руската.
    [vbox7]http://vbox7.com/play:d78a29d2[/vbox7] Специално за АМК е на английски.

  14. #89

    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    Филибелиец
    Мнения
    111
    Само Русия!!Тея Натовците само се ръжат и се правят на рамбовци!!
    Ама срещу 60-70 човека от руските спец части ги е втресло преди години.Ето за какво говоря:

    http://www.vbox7.com/play:c0abf5fa

    А ние тогава сме дали въздушни коридори да може нато да бомбардира наши братя славяни!!
    Ивито!Моята секс френдка!

  15. #90
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Темата е стара,но айде и аз да си начеша крастата.Не знам дали това са само мои предубеждения,но мисля,че Руските спец части са по-добре подготвена и физически и психически от Американските.Нямам представа защо съм останал с такива впечатления.Може би имат някакви различия в тренировките,а може би е до ГЕН или нещо друго,нямам представа...Нека не забравяме и,че Русия е страна с много по-богат военен опит => е по-добре психически подготвена

  16. #91

    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    180
    Русия.Вън американците от Европа - НАТО скоро ще се разпадне!
    Fashion and Styling

  17. #92
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Абе хора,не мислите ли,че при един енвентуален военен конфликт между НАТО и РУСИЯ,НАТО ще изнемогне за петрол,заради насадената омраза между САЩ и страните от близкия изток.Дайте мнения,защото с 1 приятел спорим

  18. #93
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208


    Не много ясно по ред причини:
    1) Тия същите страни зависят изцяло икономически от експорта на петрол. Ако резната кранчето на САЩ и Западна Европа, които са най-големите консуматори, ще се самоубият икономически.
    2) САЩ има огромни петролни резерви.
    3) Мексиканския залив, Аляска и Калифорния не са за подценяване.


    И т.н.

  19. #94

    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    180
    Цитирай Първоначално написано от miroandonow
    Само Русия!!Тея Натовците само се ръжат и се правят на рамбовци!!
    Ама срещу 60-70 човека от руските спец части ги е втресло преди години.Ето за какво говоря:

    http://www.vbox7.com/play:c0abf5fa

    А ние тогава сме дали въздушни коридори да може нато да бомбардира наши братя славяни!!

    Лелел,какви са оптимисти - "Като видят танковете и руснаците щели да се изплашат и да предат летището"!!!
    Тия американците много си вярват
    Fashion and Styling

  20. #95
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Естествено,че Русия е с много по-богат военен опит и най-малкото е по-добре психически подготвена,но и САЩ не са за подценяване,по простата причина,че влагат много пари.

  21. #96
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208


    Много ясно, че няма да кометирам мнения, които нямат никакъв смисъл. Последната страница на темата е абсолютна пародия и не си заслужава коментара...

  22. #97
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Цитирай Първоначално написано от amk933


    Много ясно, че няма да кометирам мнения, които нямат никакъв смисъл. Последната страница на темата е абсолютна пародия и не си заслужава коментара...
    Един път да съм на едно мнение с амк, че темата стана пародия, на въпреки това е вярно това за американските войници, мога да питам баща ми още такива случаи, ако искате.

  23. #98
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Е какво мислите ,според ВАС грешка ли е че сме към НАТо.СПоред мене ДА!!Поне от това което съм чела за оръжията на руснаците и тези на натовците.....Руснаците нямат равни....И като че ли имаме много сходство в характерите ,все пак сме славяни.Пък и руснаците не си врат носа като америкнаците насякъде,което ме дразни много.
    Как до докарахте от там до тук ?

    Bercut ,на всеки е ясно ,че в американската армия се разчита основно на модерна технология ,улесняваща войниците = > прави ги ,как да го кажа ... по-неприспособими .
    Казвам го ,защото преди известно време ,когато тези "неща" ми бяха страст ,съм разговарял с хора от разни подразделения в армията и са споменавали ,че по разни тренировки и състезания нашите момчета се справят в пъти по-добре макар и да им липсват разни джаджи. А руската армия несъмнено е на по-високо ниво от нашата - било то и само заради конфликтите от близкото минало.

    Но иначе темата зададена по този начин си е направо тъпа - дали Русия и НАТО имат икономическия потенциал да воюват и съответно да надделеят един над друг (баси ... в какъв род трябваше да го напиша ... ) просто е без значение. Оръжията ,с които би се водила една подобна война са доста по-различни от тези ,използвани преди половин век (с 2 изключения ).

    PS: Bercut ,имам една лична молба ако е удобно ,разбира се. Каза ,че имаш роднина военен ,ако не греша. Преди известно време някой ми беше споменал за конфликт през 74г между СССР и Китай ,приключил доста бързо и ...странно. Ровил съм в нета и имам идея каква е "официалната" версия ,но ми е любопитно да чуя и от първа ръка. Ако не е проблем ,разбира се

  24. #99
    Аватара на BERCUT
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Екатеринбург, Русия
    Мнения
    615
    Да, баща ми е военен, но той тогава е бил малък и почти нищо не знае. Но ми разказа какво са учили за военните действия между СССР и Китай във военната академия. Като идва Хрушчов на власт и отношенията между Китай и СССР се влошават и след Карабскита криза напълно се разпадат.

    Значи за конфликта при острова Дамански тате каза, че всичко станало, за да покажат китайците колко са велики. Работата била там, че през 1964 СССР се съгласил да преразгледа границата с Китай, ама реално нищо не станало. И после заради Културната революция на Китай е Пражката пролет Китай започнал провокатовни действия. В смисъл започвали да пращат фермери да пасат добитък на острова и да косат трева, като Китай твърдял, че острова е китайски, а не съветски. После започват нападения от хубвейни по граничните патрули. Като даже нахалниците, ако мога така да ги нарека, започнали и по други острови да върлуват. ДСмешното е, че островите по тази река нямат никакво стопанско значение, защото при пълноводине отиват под водата. Вече за воените действия сигурно си чел.

  25. #100
    http://www.globalfirepower.com/

    сравнете сами

    между другото Русия е непробиваема на атака

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си