.
Отговор в тема
Страница 31 от 39 ПървиПърви ... 21272829303132333435 ... ПоследнаПърви
Резултати от 751 до 775 от общо 974
  1. #751
    А освен хининовата вода, тривитаминола и маската с горчица, друго за стимулиране на растежа ще можете ли да препоръчате?

  2. #752
    Цитирай Първоначално написано от vika Виж мнението
    Днес си купих Митично олио на Лореал.Ползвали ли сте го?Какво мислите? Доволни ли сте от него http://www.alexanderseidel-shop.com/...x600_14059.jpg
    Аз лично много го харесвам, ето и ревю в блога:


  3. #753

    Козметика за коса

    Освен всички съвети и рецепти за красива и бляскава коса, вижте и козметичните продукти, които ще я направят такава: http://www.parfimo.bg/grizha-za-kosata

  4. #754
    NIcolleeeee
    Guest
    Някой ползвал ли е шампоана на Здраве Форте ппотив косопад за по бърз растеж и действа ли

  5. #755

    Чести проблеми на косата и скалпа

    Една интересна статия по темата... мен ми беше полезна доста ..

    Проблеми на косата то http://medmall.eu
    Суха коса: Ако скалпът страда от дехидратация и сухота, обикновено се засяга и косата. Честото миене, със силен и дехидратиращ шампоан, стилизиращи продукти, перхидрол, къдрин, често и горещо сушене, слънцето и сухият въздух – могат да дехидратират косата. Поради порьозната си повърхност увредената коса е по уязвима. Показателите за увредена коса са липсата на блясък, косми като слама, повишено наелектризиране, по-трудно разресване и груба повърхност на косата. Измиването с мек шампоан, като Шампоанът за суха кожа, и чрез избягване на гореизброените причини проблемът може да се реши.
    Мазна коса: Силната мастна секреция на скалпа, която може да е генетично обусловена, повлияна от хормонални промени, лекартсва или стрес, води до мазен филм на повърхността на косата. Това прави косата тежка и сплъстена и прическата изглежда изтощена и без обем. Мазната коса има по-голяма склонност да образува пърхот. Иползването на мек шампоан (Шампоан за всекидневна употреба) комбиниран с избягването на тежки балсами за коса, без прически, които опъват косата от скалпа и шапки е начин, чрез който може да започне да се овладява проблема. За съжаление никакви външни средства не могат да повлияят на продукцията на себум. Шампоаните със силен обезмазняващ ефект трябва да се избягват за да не се дразни допълнително скалпа.
    Тънка коса: Гъстотата на косата е генетично предопределена. Тънката коса показва малък обем и виси директно от скалпа. Все пак, с козметични и стилизиращи продукти може да се постигне повече обем. Но, тези продукти не трябва да правят косата тежка или да увреждат структурата и. Тънката коса е чувствителна и по-склонна към дехидратация и увреждане и затова трябва винаги да се мие с мек шампоан. Промени в корена на косата, които могат да доведат до нарушения в растежа на косата могат да се получат при недохранване, заболяване, лекарства, напреднала възраст, хормони и др.
    Гъста, неподатлива на обработка коса: Гъстата коса изглежда чудесно, когато е сресана добре, но много лесно може да изглежда рошава. Този вид коса може да бъде приведена във форма с правилна стилизация и грижа. Балсам в шампоана прави косата гладка и изглажда повърхността и за по-лено разресване. Дехидратацията и грубата повърхност увеличават неподатливостта към обработка на този тип коса, но могат да бъдат избегнати чрез използване на мек шампоан.
    Космени извивки: Дори и напълно правата коса може да има локални извивки, поради отклонения в генетично детерминираната и форма. С подходящо подстригване и прическа тези извивки могат да бъдат добре вградени и дори скрити.
    медицинска козметика за косаЦъфтяща и начупена коса: Ако външния слой на косъма (кутикула) се увреди от механични въздействия косъма се нацепва и се засяга и подлежащия кортекс. Върховете на косата и структурата на косата са изложени най-вече на механични и влияния от околната среда. След като веднъж е започнало разцепване, проблемът може да засегне цялата коса. Тежък стрес върху структурата на косата може да доведе до пълно начупване на космите. Цъфтящите краища са особено уязвими. Дехидратация, слънце, стилизиращи продукти оставени цяла нощ върху косата, боядисване, къдрене, агресивни шампоани, горещи сешоари и маши, остри гребени или ластици и шапки – всички те могат да причинят нацепване на косата. Меки шампоани с рН 5.5 и активни защитни средства могат да ограничат загрубавянето и така да изгладят увредената коса. Ако обаче уврежданията са тежки само ново подстригване може да помогне.
    Сплъстена коса: Прекалено много продукция на себум и/или стилизиращи продукти могат да направят косата тежка, да я слепят и да и придадат сплъстен вид. При мазната коса само честото миене с особено мек шампоан може да помогне. Шампоаните с много агресивен обезмазняващ ефект могат да атакуват космената структура и да възбудят скалпа. Въпреки всички обещания правени от рекламите, активните съставки на шампоаните не могат ефективно да намалят мастната секреция на скалпа. Водите за коса имат ограничен ефект и възбуждат скалпа със спиртното си съдържание. Коса, която има склонност към сплъстяване има нужда от мек шампоан с малко балсам.
    Изтощена коса без блясък: Дехидратацията и потенето увреждат космената структура и загрубавят космената повърхност. В такъв случай космените клетки не са плоски и свързани; те се разполагат върху кутикулата под форма на шишарка. Светлината се отразява неравномерно и придава на косата крехък вид с липса на блясък. При ресане разположените така космени клетки могат да увеличат риска за увреждане на космената структура. Тогава външните замърсители могат да проникнат вътре и водата да бъде изгубена по-лесно, водещо до дехидратация на косата. Внимателното миене може да предпази косата. Използвайки мек и овлажняващ шампоан, ниска температура на водата и избягвайки сушенето със сешоар или къдренето с гореща маша, косата може да бъде предпазена и блясъкът и да бъде възстановен. Загуба на коса Отпадане на до 100 косъма на ден е нормално. При миене на косата се губят дори повече косми, което води до намалена загуба на следващия ден. Само когато отпадат над 100 косъма на ден за дълъг период от време трябва да се притесняваме. Инфекции заедно с вискоа температура, както и прием на лекарства могат да доведат до отпадане на косата. Поради променящият се хормонален статус при бременност косата на жените се сгъстява, и отново опада след раждането, т.е. когато нивата на хормоните се стабилизират. Новородените с гъста коса обикновено я загубват през първата година и им пораства отново бавно и постепенно.
    kosopad kozmetikaЗагубата на коса става постепенно с възрастта при мъже и при жени, но е много по-силна при мъжете. Тук загубата на коса се причинява от свръхпродукция на тестостерон. Образува се все по тънка и къса коса, докато образуването напълно спре. Процесът на оплешивяване се различава при мъжете и при жените. Докато при жените загубата на коса е редовна и по цялата глава, то при мъжете косата опада само в определени области. Т.нар. алопеция ареата (петниста загуба на коса), която може да се получи по различни причини - на отделни петна или загуба на цялата коса заедно с миглите и веждите – все още е чудо за медицината. Ясно е обаче, че стресът я изостря , а може евентуално и да я отключи.
    На базата на доказани методи за иследване, дерматолозите могат да определят дали наистина има загуба на коса и ако да – то коя тип е тя. След това може да се препоръча ефективно и подходящо за случая лечение.
    Проблеми на скалпа
    Сърбеж: Сърбежът по скалпа може да има различни причини. Много пъти той се дължи на раздразнение предизвикано от шампоани, стилизиращи продукти, гореща вода или горещ въздух от сешоар. Дехидратация, невродермит или общи кожни инфекции/заболявания също могат да причинят раздразнение и сърбеж. Заедно с жълтеникав, мазно изглеждащ пърхот сърбежът е симптом на себореен дерматит на скалпа, който обикновено може да се третира с добър шампоан против пърхот. Сърбежът причинен от диабет може да се облекчи с мек шампоан.
    Мазен скалп: Мастната секреция на скалпа почти не може да се овладее с външни фактори. Но честото почистване с мек шампоан може да е от полза.
    Сух скалп: В повечето случаи по-рядкото миене, не много.... http://medmall.eu

  6. #756
    Здравейте
    Реших да се взема в ръце и да отделям повечко време за косата си . Допреди ползвах шампоан на Dove , syoss и др. Бях си взела един от фризьорката ми , уж "професионален" ,но нямаше голяма разлика . Косата не си ли я измия през един ден не става , макар че знам ,че не трябва така , но сега ще се пробвам.
    Така мислех да си взема този шампоан http://www.marvi.bg/pr_images/201205...e-shampoan.jpg или да си поръчам от чужбина някакъв .. Чувала съм ,че Nume са хубави ,но ще видим.. Някой ако знае нещо да пише
    И друго трябва ми маска за коса ( или балсам .. май не намирам разликата ) , спрей за защита при изправяне , къдрене и прочие .. Май съм се насочила към Tresemme ..
    Според вас moroccanoil или арганово масло ?
    Някой ако е ползвал продукт на aussie или Not your not your mother's да споделя
    Стана много нещо .. Но ми трябват мнения от вас
    Благодаря
    Любовта е частна собственост на жените, която отдават под наем на мъже

  7. #757
    За цялостната грижа за косата си , предлагам на вашето внимание Професионалната козметика за коса на Фирмата ALFAPARF MILANO. Козметиката е може би най - продаваната и призната в цял свят.
    Най- евтино може да я закупите от Онлайн магазина http://zakosata.com/

  8. #758
    Много полезна тема! Това е един от любимите ми раздели :П Аз лично мисля да почвам терапия с тривитаминол, за растеж..

  9. #759
    krustio
    Guest
    Здравейте.Първо ще кажа ,че съм момче , щото тука май само момичета има .Та искам да направя косата си по мека и лесно да се правят прически . Знаете момчетата с много твърда коса и като им порасне малко седи като залепнала . С лак ли се оправя или ? Благодаря предварително !

  10. #760
    Голям фен Аватара на YoAnA_kiiss
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    922
    Здравейте, бих се радвала да ми препоръчате шампоан за косопад... ще съм много благодарна..

  11. #761
    Здравейте, искам мнението Ви за една подхранваща маска. Преди броени минути бях на фризьор, за да ми оформи косата и да ми скъси връхчетата. Препоръча ми следния продукт: ALMETHYSTE. Обясни ми, че е много добър продукт и подхранва косата, бил и професионален, взех си го. Искам да попитам дали сте ползвали този продукт и доволни ли сте?

  12. #762
    Подкрепям powderwithsunshine. Много съм доволна от олиото. Аз го ползвам малко повече от месец , но не точно всеки път след като си мия косата и въпреки това съм много доволна

  13. #763
    А за AMETHYSTE какво ще кажете?

  14. #764
    Какво Ви е мнението за него?

  15. #765
    Интересно ми е, дали шампоанът с кофеин който рекламират вмомента (Кройтерхоф), стимулира растежа на косата, не само при косопад... Не знам дали ме разбрахте.. Идеята ми е, дали дори да нямаш косопад, косата ще започне да расте повече и по бързо?

  16. #766
    Здравейте
    Какви продукти за термозащита ползвате? Някой може ли да ми препоръча нещо, което наистина да предпазва косата, по възможност да е без фиксация, до около 15лв?

  17. #767
    Цитирай Първоначално написано от gerincito Виж мнението
    А за AMETHYSTE какво ще кажете?
    Аз лично нямам мнение,но чула съм добри отзиви

  18. #768
    Цитирай Първоначално написано от ashleyb Виж мнението
    Интересно ми е, дали шампоанът с кофеин който рекламират вмомента (Кройтерхоф), стимулира растежа на косата, не само при косопад... Не знам дали ме разбрахте.. Идеята ми е, дали дори да нямаш косопад, косата ще започне да расте повече и по бързо?
    Аз го ползвам и съм много доволна.

  19. #769
    Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?

  20. #770
    Цитирай Първоначално написано от minavla Виж мнението
    Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?
    Не съм чувала този шампоан и не мога да кажа нищо за него, но те съветвам да си набавиш професионална козметика за боядисана коса. Така ще я подхранваш, а и няма да ти пада цвета. Ако имаш цъфтежи, отиди на фризьор. Иначе за подхранване мога да ти препоръчам све минутния реконструктор на Афоджи. Много помага, от едно ползване вече имаше разлика. Аз принципно съм с доста суха коса, въпреки че не се боядисвам.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  21. #771
    Ох, благодаря ти, сухите коси трябва да се подкрепяме Да, и аз съм си решила да дам малко повече пари за козметика за коса, но поне да е качествена. Попитах конректно за този шампоан, защото ми казаха, че марката е добра... ще проверя все пак за този реконструктор

  22. #772
    Цитирай Първоначално написано от minavla Виж мнението
    Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?
    Аз използвам продуктите на Desert Essence и съм много доволна, качествени са и мисля, че няма да съжаляваш. Специално шампоани имат различни, моят е подхранващ с чаено дърво и ми е чудесно с него.
    Nothing Last Forever

  23. #773
    Цитирай Първоначално написано от rosi_to Виж мнението
    А освен хининовата вода, тривитаминола и маската с горчица, друго за стимулиране на растежа ще можете ли да препоръчате?
    ако обичаш да ползваш масла ще ти препоръчам една комбинация от масла която ще ти подхрани косата и може би ще я стимулира да расте по бързо, всяка коса расте различно,аз много обичам маслата всякакви за коса за лице и тяло. ето и комбинацията която аз правя, бадемово олио,рециново,сусамово смесваш всичко това и го втриваш в корените постояваш няколко часа и измиваш

  24. #774
    Цитирай Първоначално написано от minavla Виж мнението
    Хора, помагайте, имам много суха коса, боядисвам се и съвсем се изтощава. Различни шампоани съм използвала, но не ми е ок. Искам да попитам някой дали е използвам на Desert Essence за боядисана коса, за да знам дали си заслужа да го пробвам?
    Майка ми ползва шампоани само на Desert Essence, като видя, че и свършва много бързо ми подари и на мен, но не за боядисана коса, а за коса склонна към омазняване, много е добър, сега чакам да ми купи пак, че ми е на свършване!

  25. #775
    Цитирай Първоначално написано от silvi999 Виж мнението
    ако обичаш да ползваш масла ще ти препоръчам една комбинация от масла която ще ти подхрани косата и може би ще я стимулира да расте по бързо, всяка коса расте различно,аз много обичам маслата всякакви за коса за лице и тяло. ето и комбинацията която аз правя, бадемово олио,рециново,сусамово смесваш всичко това и го втриваш в корените постояваш няколко часа и измиваш
    Благодаря, може би ще я пробвам, въпреки че доста рядко ми се занимава да си правя сама маски вкъщи, предпочитам готови продукт

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си