.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Повече от фен Аватара на ginny
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    stz
    Мнения
    496

    Училища с Чуждоезиков профил - Казанлък

    Такааам, май ще ми се налага да се местя от Руската в Стара Загора да уча в Казанлък> В профил Английски с Руски съм и знам, че в Казанлък няма такъв (май де ).Та вапроса ми е какви училища с Чуждоезиков профил има в Казанлък - естествено с първи английски език.

    Благодаря предварително
    П.П.10 клас ще съм

  2. #2
    Повече от фен Аватара на ginny
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    stz
    Мнения
    496
    Никой ?!!

  3. #3
    Най-добре се премести в МГ в Казанлък.Там също се изучава интензивно английски, а и може да запишеш като втори език руски.Паралелките там са: 2-ве математически, една биология и химия и една информатика.Други варианти са ти ХГ „Св. Св. Кирил и Методий” (но много не ти го препоръчвам) и СОУ "Екзарх Антим І". Ето ти информация за Антим: След завършен седми клас :

    /Приемни изпити тест по БЕЛ, математика/

    - Профил чуждоезиков - английски език - една паралелка, срок на обучение пет години. Подготвителна година по английски език.

    - Профил чуждоезиков - немски език - една паралелка, срок на обучение пет години. Подготвителна година по немски език.

    - Профил технологичен - Стопански мениджмънт - една паралелка, срок на обучение пет години. Подготвителна година по английски език.

    След завършен осми клас :

    - Профил технологичен - Предприемачество и бизнес - една паралелка, срок на обучение четири години. Прием по документи.


    - Профил изкуства- Музика - една паралелка, срок на обучение четири години.



    Има още училища в Казанлък, но там положението е катастрофално. Ако искаш да получиш знания отиди в МГ или в Антим.
    Тъй като приема в тях е след 7, а ти си 10 клас, трябва да провериш как става прехвърлянето и дали изобщо е възможно.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на ginny
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    stz
    Мнения
    496
    Цитирай Първоначално написано от nat90
    Най-добре се премести в МГ в Казанлък.Там също се изучава интензивно английски, а и може да запишеш като втори език руски.Паралелките там са: 2-ве математически, една биология и химия и една информатика.Други варианти са ти ХГ „Св. Св. Кирил и Методий” (но много не ти го препоръчвам) и СОУ "Екзарх Антим І". Ето ти информация за Антим: След завършен седми клас :

    /Приемни изпити тест по БЕЛ, математика/

    - Профил чуждоезиков - английски език - една паралелка, срок на обучение пет години. Подготвителна година по английски език.

    - Профил чуждоезиков - немски език - една паралелка, срок на обучение пет години. Подготвителна година по немски език.

    - Профил технологичен - Стопански мениджмънт - една паралелка, срок на обучение пет години. Подготвителна година по английски език.

    След завършен осми клас :

    - Профил технологичен - Предприемачество и бизнес - една паралелка, срок на обучение четири години. Прием по документи.


    - Профил изкуства- Музика - една паралелка, срок на обучение четири години.



    Има още училища в Казанлък, но там положението е катастрофално. Ако искаш да получиш знания отиди в МГ или в Антим.
    Тъй като приема в тях е след 7, а ти си 10 клас, трябва да провериш как става прехвърлянето и дали изобщо е възможно.
    Първо много ти благодаря
    Но имам няколко въпроса -
    МГ-Е математическата , нали?Аз съм в езиково даскало - нещата не стоят така, ако разбира се не са с чуждоезиков профил?!В Антима кои са вторите езици?

  5. #5
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    В СОУ "Екзарх Антим I", където ще уча сега с чуждоезиков профил -АЕ с НЕ има и Английски с руски език.

  6. #6
    Да математическа гимназия е, наистина няма да стане там.А за Антим втори език е немски, но май има и руски.

  7. #7
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от nat90
    Да математическа гимназия е, наистина няма да стане там.А за Антим втори език е немски, но май има и руски.
    Да, има паралелка английски с немски и аз ще уча там, има и немски с английски, но има и английски с руски. А в МГ-то доколкото знам няма чуждоезиков профил, има паралелка с Математика, паралелка с Информационни текнологии с английски и такава с Биология. Според мен Антим е по-добрият избор, но ти си решаваш.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на ginny
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    stz
    Мнения
    496
    Цитирай Първоначално написано от Concussion
    Цитирай Първоначално написано от nat90
    Да математическа гимназия е, наистина няма да стане там.А за Антим втори език е немски, но май има и руски.
    Да, има паралелка английски с немски и аз ще уча там, има и немски с английски, но има и английски с руски. А в МГ-то доколкото знам няма чуждоезиков профил, има паралелка с Математика, паралелка с Информационни текнологии с английски и такава с Биология. Според мен Антим е по-добрият избор, но ти си решаваш.
    А тази с руският някаква нова ли е , защото имам съученичка,която е от Казанлък , а учи в стз

  9. #9
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от ginny
    Цитирай Първоначално написано от Concussion
    Цитирай Първоначално написано от nat90
    Да математическа гимназия е, наистина няма да стане там.А за Антим втори език е немски, но май има и руски.
    Да, има паралелка английски с немски и аз ще уча там, има и немски с английски, но има и английски с руски. А в МГ-то доколкото знам няма чуждоезиков профил, има паралелка с Математика, паралелка с Информационни текнологии с английски и такава с Биология. Според мен Антим е по-добрият избор, но ти си решаваш.
    А тази с руският някаква нова ли е , защото имам съученичка,която е от Казанлък , а учи в стз
    Не знам. Но съм сигурна, че има такава паралелка.

  10. #10
    СОУ "Екзарх Антим I" има профил с АЕ и НЕ мисля, че няма руски

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Muddled
    СОУ "Екзарх Антим I" има профил с АЕ и НЕ мисля, че няма руски
    Има профил с АЕ и НЕ, няма профил с руски, но май руският може да се изучава като втори език.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си