.
Отговор в тема
Страница 98 от 195 ПървиПърви ... 4888949596979899100101102108148 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 426 до 2 450 от общо 4872
  1. #2426
    anonymous708973
    Guest
    Защото ако тръгна да сравнявам при всяка удобна ситуация обективно, през половината време трябва да плюя страната си, а предпочитам да не го правя. Затова решавам проблема радикално.
    Не разбрах за "иначе да"

  2. #2427
    Интересното обаче е защо винаги българите се очовечват когато отидат в чужбина. Не съм видяла тук българи да си хвърлят боклуците по земята. Даже и фасовете.
    Значи в чужбина може да не си пълно говедо, обаче ако в България накой си позволи да ти направи забележка да си вдигнеш шибания димящ фас от земята, гнусният моралист сам си отнася едно конско, видиш ли, как си позволява да нарежда на височайшата особа.


    Политическата картина хич няма да я коментирам. Ще ни се на българите да е като в Германия, но болшинството не се сещат да си хвърлят боклучето в кошчето като германеца. Щото да не са будали, Нелсен Чистота ще вземат да останат без работа.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  3. #2428
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Каза представител на нацията, която го прави ежедневно.

    Страхотна статия.

    ПП:Искам някой пак да се изцепи как българите сме по-умни и с по-висока обща култура от западняците. МОЛЯ.
    Оо с далеч по-висока обща култура сме от доста страни, особено англичаните.

  4. #2429
    draid какво значение има дали можем да си говорим за корейската война и за обезлесяването в Южна Америка, ако сме се зарили до шията в боклуци, защото на средностатическия българин му липсва елементарно възпитание. Англичанинът и японецът може да са прости и ограничени, но не чак толкова, че да зарият собственото си блоково пространство с боклуци. Имаше една песен на НЛО "Кокили", всеки път като я чуех ми ставаше хем смешно, хем тъжно.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  5. #2430
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Интересното обаче е защо винаги българите се очовечват когато отидат в чужбина.
    Защото знаят, че в чужбина има последици. Докато в България каквото и да правиш, в повечето случаи закона пак няма да те настигне.

    И все пак, познавам българи, които от доста години живеят зад граница, и не са се променили. Примерът, който ти даде, съм сигурна, че в по-голяма степен, се отнася за млади българи, които от малки са се преместили да живеят в чужбина и, в последствие, са израснали там. Много зависи и от желанието ти да се интегрираш.

  6. #2431
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    ПП:Искам някой пак да се изцепи как българите сме по-умни и с по-висока обща култура от западняците. МОЛЯ.
    Разбира се, че не сме. Не е като на световното по математика тази година да са били допуснати до участие 20 български отбора, 5-6 румънски и толкова холандски и... дотам с Европата, сто процента северноамериканските участници там по някаква случайност да не са наследници на западноевропейските колонизатори, а потомци на азиатци и тн.
    Просто отбелязвам, не се заяждам с теб (а ако си решила, че го правя, и обмисляш колко злобно да ми отговориш, значи носиш балканския манталитет, който иначе много презираш ).

  7. #2432
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Защото знаят, че в чужбина има последици. Докато в България каквото и да правиш, в повечето случаи закона пак няма да те настигне.
    Доста по-дълбоки са нещата за съжаление. От малки се учим, че можем да минаваме между капките. Всеки си тарикатства на дребно и едро, а хората си мислят, че не е тяхна работа да помагат в борбата с престъпността. Нали сульо и пульо си правят к'вото искат, 'що да не го правя и аз.
    За капак е и на мода да си селяндур. Колкото по-хейтър и грубиян, толкова по-добре. Т'ва е някакъв много странен феномен ...

    И както Hayashi каза - куп безполезни знания не те правят свестен човек. Ако уча медицина, пък не знам къде се намира Минджикистан на картата .. какво ?

  8. #2433
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Наистина не знам откъде идва тази заблуда, че българите в чужбина са много цвете. Моите наблюдения говорят именно обратното. Масата са или типичните си нашенски селяци, или другата крайност - толкова вирнали нос, че позабравили къде е родината на картата.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  9. #2434
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Точно. Моите наблюдения са абсолютно същите.

  10. #2435
    Е, калпавите хора няма изведнъж да станат майка Тереза, но започват да спазват някакви норми. Колко от българите в чужбина си позволяват да карат със 100 през града, знаейки какви са глобите? Аз засега съм се запознала все със страхотни хора, но може пък и късмет да е.
    Последно редактирано от Hayashi : 11-02-2013 на 14:35
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  11. #2436
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    ^Точно. Моите наблюдения са абсолютно същите.
    Присъединявам се.
    Безкрайно странни птици има тук.

    Ще ми ходи с 12-13 см ток тип "игла" на лекции, щото нямало да си променя стила на обличане заради "тъпата Германия". Други пък нареждат де що немско видят, ще кажеш, че някой ги е принудил да дойдат да учат тук. Масово си ходят на глутница и не желаят да се интегрират. Има много малко, които са на моето мнение и се опитват да носят две дини под една мишница.
    С едната мадама много се надушихме, много е точна.

  12. #2437
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    draid какво значение има дали можем да си говорим за корейската война и за обезлесяването в Южна Америка, ако сме се зарили до шията в боклуци, защото на средностатическия българин му липсва елементарно възпитание. Англичанинът и японецът може да са прости и ограничени, но не чак толкова, че да зарият собственото си блоково пространство с боклуци. Имаше една песен на НЛО "Кокили", всеки път като я чуех ми ставаше хем смешно, хем тъжно.
    Самосъзнанието и общата култура са различни неща. Българите за съжаление са твърде незаинтересовани хора що се отнася до друго освен тяхното. Много хора съм питал дали биха изхвърлили обелка, фас в хола си. И защо го правят на улицата. Що се отнася до заинтересованост към история и като цяло способности на средностатистическият човек, мисля че българите са едни от най-добре поставените хора в Европа. Винаги съм се чудил как чужденците нехаят дори за собствената си история, какво остава за световната.

  13. #2438
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Самосъзнанието и общата култура са различни неща. Българите за съжаление са твърде незаинтересовани хора що се отнася до друго освен тяхното. Много хора съм питал дали биха изхвърлили обелка, фас в хола си. И защо го правят на улицата..
    Ти Българин ли си? Защо говориш за българите в трети род?

    Ти би ли направил нещо от гореописаното? Не? Аз също не бих? Доста хора също не биха. Защо причисляваш качествата и действията на група хора каквито има във всяка нация, на цялата нация?

    Същия въпрос важи и за пантерата.

  14. #2439
    anonymous708973
    Guest
    Хич не съм съгласна за общата култура.
    Доста внимателно си подбирам обкръжението, но не бих казала, че познавам много хора, които започват сутринта си с проверка на икономическите и политическите статии в уважавана медия. Доста хора в обкръжението ми се интересуват от политика, но тук присъствах на далеч по-смислени разговори, а не мерене на...

    Не мога да говоря общо, понеже германците, с които общувам, далеч не са ..."простолюдие", а както отбеляза един от тях нескромно (и напълно нетипично за германците), тук са елитът.

    Защото, Шадоу, големината на групата хора с посочените навици варира в различните нации.

  15. #2440
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Защото, Шадоу, големината на групата хора с посочените навици варира в различните нации.
    Тук започнахме да вървим по много тънко въже.

  16. #2441
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Аз при все, че съм адски асоциалния индивид, понякога направо се чудя вие в пещери ли живеете...

    Защо причисляваш качествата и действията на група хора каквито има във всяка нация, на цялата нация?
    Защото по улиците е пълно с боклуци, кьоравелник такъв. И защото сме най-корумпираната държава - на хартия, не според мен. И защото има милион и кусур с основно образование и надолу. И защото най-*елитните* български унивеситети сравнени със западноевропейските са на обратната страна на картата - пак на хартия, не според мен.
    И защото за 20 и кусур години сме помръднали тъкмо сантиметър напред ако сравняваш покупателна способност. И защото все още се стрелят и колят, а присъди няма.
    Или защото в народното събрание има неонацистка партия, а уж сме държава-член на ЕС. Или защото доказани престъпници (пак казвам - доказани ! ) оглавяват партията, получила най-много гласове на последните избори.

    Тук започнахме да вървим по много тънко въже.
    Тънко е, да, защото си гледаш от своята камбанарийка и своите познати, приятели и рода. Ама ако всички бяха като тях щяха ли да са налице тези проблеми ? Кажи ми, моля те.

  17. #2442
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    5 138
    Tо е ясно що сме прости... То е ясно с какво око се гледа на българите в чужбина..
    А , пантерата. Какво хубаво не си можела да кажеш за България? Толкова явно и я познаваш.
    Обяснете ми тогава. Защо толкова много европейци идват да живеят у нас. И се радват на дивото, на свободната. Като ги заведеш на село, щом видят уж порутените ни постройки, петлите и кокошките по улиците, останалия добитък ... НЕ МЕХАНИЗИРАНОТО ни селско стопанство - и се кефят, Масово изкупуват места, земи и идват да живеят тук.
    А голяма част от тях ( не изключвам,че има и свестни) идват и се напиват като свине по нашите курорти . Защото тук е позволено. Ето ви видното доказателство, че западняците при позволени условия са същите боклуци, че и по луди.

  18. #2443
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    5 138
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    Аз при все, че съм адски асоциалния индивид, понякога направо се чудя вие в пещери ли живеете...


    Защото по улиците е пълно с боклуци, кьоравелник такъв. И защото сме най-корумпираната държава - на хартия, не според мен. И защото има милион и кусур с основно образование и надолу. И защото най-*елитните* български унивеситети сравнени със западноевропейските са на обратната страна на картата - пак на хартия, не според мен.
    И защото за 20 и кусур години сме помръднали тъкмо сантиметър напред ако сравняваш покупателна способност. И защото все още се стрелят и колят, а присъди няма.
    Или защото в народното събрание има неонацистка партия, а уж сме държава-член на ЕС. Или защото доказани престъпници (пак казвам - доказани ! ) оглавяват партията, получила най-много гласове на последните избори.



    Тънко е, да, защото си гледаш от своята камбанарийка и своите познати, приятели и рода. Ама ако всички бяха като тях щяха ли да са налице тези проблеми ? Кажи ми, моля те.
    А преди 20 години на кое ниво е било нашата образователна система, сравнения със западната? Знаеш ли?

  19. #2444
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    Тънко е, да, защото си гледаш от своята камбанарийка и своите познати, приятели и рода. Ама ако всички бяха като тях щяха ли да са налице тези проблеми ? Кажи ми, моля те.
    Явно твоята камбанарийка е по - просторна.

    Разговора отдавна тръгна в друга насока.

    Плюйте, възмущавайте се от Българите, каквито всъщност сте и вие. Вместо да се стараете да бъдете точно обратното на това което оплювате затвърждавате написаното в статията. Много по лесно да сочиш и одумваш. Дано само един ден не си учите и децата по същия начин, щото тогава наистина ще изчезнем като нация.

  20. #2445
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Дано само един ден не си учите и децата по същия начин, щото тогава наистина ще изчезнем като нация.
    Ще си науча децата да си ползват главите и да назовават нещата с истинските им имена, а не да се копаят в пясъка и да се обясняват като ученички.

    Позволи ми да ти го напиша по-простичко, че да вденеш в ситуацията.

    Боклук по улицата. Боклукът се прави от хора. Откъде се е взел боклукът по българските улици. Господ го е снесъл.
    Корупция. Как се бори корупцията. Със закони и прилагането им. Кой съблюдава последното. Хората. Прави ли се ? Явно не. Кой е виновен ? Господ.

    Ето ти български манталитет в целия му блясък. Така се посрещат правилните постъпки по нашите ширини.

    // нарицателните се пишат с малка буква. После ми обяснявай, че не били неграмотни нашенци ... 'баси иронията.

    Много по лесно да сочиш и одумваш
    Плюйте, възмущавайте се от Българите, каквито всъщност сте и вие
    Вместо да се стараете да бъдете точно обратното
    Или иначе казано - трай си, 'щото и ти си част от тия същите, ама вместо да си част от тия същите можеш да пробваш да не си част от тия същите, но без да си споделяш мнението за последните ?

    Дано съзнаваш колко неадекватно звучиш.

  21. #2446
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Мне, по скоро типичния пример за българския манталитет е тоя чаршаф дето изписа.

    Някой ти е виновен на теб. Нацията била еди каква си, за нищо не сме ставали. Другите били еди колко си по - добра нация.

    Чакай бе.

    Ти си част от тая нация.

    Какво правиш като такъв, за да просперира?

    Нищо седиш от страни и се вайкаш колко зле били хората. А защо вместо да сочиш и назоваваш не направиш нещо. Защо не споменаваш хората в държавата ни, които я прославят. Защо не споменаваш хората които са амбицирани, учат и се стремят да постигнат нещо в живота?

    Не българина все някой друг му е виновен. Все някой друг е проблема, но не се замисляме че проблема си е в самите нас.

    Не става така.

    Дано осъзнаваш колко неадекватно звучиш.

  22. #2447
    anonymous708973
    Guest
    Добре де,
    защо си мислиш, че ти правиш нещо повече от мен, Auriss или който и да било, за да просперира нацията?

    Климатроник, замълчи. Познавам си страната. Нашите са се погрижи достатъчно да съм попътувала нагоре-надолу из нея (не ме карай да ти изброявам, но съм била в кажи-речи всички важни точки от исторически план, както и достатъчно местенца, които просто се славят с красота), да имам достатъчно добри познания по история, а следя и политическото ни състояние от около година и нещо насам.
    Радвали се на порутените постройки ли? Ти в ред ли си? Откъде си го съчини това? Имаше едно предаване, в което чужденци идваха в България... сцената, която ми изниква в главата, е как мадама и пич караха лада насред някво поле. Опитваха се да карат, де. Наоколо калища, полусрутени къщи, някво село на кънда-мънда, забравено от Бога място. Е, срам ме беше.
    Радваха се на гостоприемството на готината бабичка, която им направи баница.
    Купуват си земя, щото е евтино.

    Преди 20-години образователната ни система не е била цветуща, но част от студентите са излизали с наистина добри познания. Не ми обяснявай колко е била чак велика, защото инженери са ставали такива без да са влизали в предприятие, така че стой си в ъгъла и не се обяснявай.
    Докато западната и преди 20 години си е била добре, да ти кажа. Говорих с няколко човека, завършили около този период. Когато на около 40-45 години си шеф на клон "J.P. Morgan Germany", тогава ми дрънкай за образователната ни система преди 20 години.

    Освен това ми омръзна да слушам за преди. Историята ни ПРЕДИ, образованието ни ПРЕДИ, как сме били Германия ПРЕДИ 19 години. Айде малко да обърнем плочата и да погледнем в реалността, а?

  23. #2448
    Цитирай Първоначално написано от klimatronik Виж мнението
    Tо е ясно що сме прости... То е ясно с какво око се гледа на българите в чужбина..
    А , пантерата. Какво хубаво не си можела да кажеш за България? Толкова явно и я познаваш.
    Обяснете ми тогава. Защо толкова много европейци идват да живеят у нас. И се радват на дивото, на свободната. Като ги заведеш на село, щом видят уж порутените ни постройки, петлите и кокошките по улиците, останалия добитък ... НЕ МЕХАНИЗИРАНОТО ни селско стопанство - и се кефят, Масово изкупуват места, земи и идват да живеят тук.
    А голяма част от тях ( не изключвам,че има и свестни) идват и се напиват като свине по нашите курорти . Защото тук е позволено. Ето ви видното доказателство, че западняците при позволени условия са същите боклуци, че и по луди.
    Кои са тези много европейци, които живеят у нас? Повече ли са от българите в чужбина? Моля ви се, тук в повечето случаи идват точно, за да правят дивотии, щото у Българията 'сичко може. Никой не идва да се наслаждава на чудната ни здравна система.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  24. #2449
    Мега фен Аватара на Sh@d0w
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Някъде из София...
    Мнения
    8 282
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Добре де, защо си мислиш, че ти правиш нещо повече от мен, Auriss или който и да било, за да просперира нацията?
    Във всеки случай не да седя и да плюя по нацията.

    Всеки да си гледа паницата, you know.

  25. #2450
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    едит; всъщност все тая.
    Последно редактирано от Auriss : 11-02-2013 на 18:10

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си