Цитирай Първоначално написано от Auriss
Блаблабла нищо не е случайно блаблабла няма случайни неща блаблаблаблабла това не може да е слуайно.


И проблемът в тезата ти е следния - ако душата управлява тялото ,защо какъвто и да било проблем с възприятието от страна на мозъка прави индивида на практика 'мъртъв' ? На практика ако имахме "души" мозъкът щеше да изпълнява ролята на най-обикновен хард диск...а не е така. Дори предпочитанията към сладко/кисело/солено ; дори сексуалната ти ориентация ; дори скоростта ,с която можеш да тичаш се определят от него.
Тялото е нещо като "преносител" за душата , за да може да съществува тя в материалното.Тяло и душа действат в синхрон, като един "механизъм", и при проблеми с мозъка душата губи основен "инструмент" и няма как човек вече да е пълноценен в материалния живот.

Цитирай Първоначално написано от Auriss
ПС: Понеже твърдиш ,че слчайности няма - искам една историйка да ти разкажа...
Ако гледаш само от материална гледна точка, това е трагедия.Но не знаеш какъв е бил плана на тази душа, този инцидент може да е бил част от плана за духовното й израстване, който се изразява в това душата да преживее абсолютно всяка опитност (и добра, и лоша) в материалния свят, за да може да еволюира до състоянието на абсолютна чистота и отново да стане едно с Бог.Така че не всяко нещо е "зло" от гледна точка на Бог. А относно прошката, точно това е признак за високо еволюирала душа, да можеш да простиш всичко, както Христос е простил на мъчителите си.И не, аз не бих простил на баща си ако убие майка ми, и това само показва че имам още много да уча и да израствам

Цитирай Първоначално написано от umri
Да, но физически са хора и те са я написали. Това от кого или какво са били вдъхновени е друга тема. Говорим си за факти. Не успорвам автентичността, нито се присмивам, просто уточнявам, защото колегата беше написал глупост.
Физически са я написали те, но щом Бог е говорел чрез тях това няма значение.