.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Стипендии за успех

    Вземам стипендия за успех над 5.50, който направих миналата година, а стипендията е за този (1 срок). Този срок може да нямам 5.50 и така ще ми бъде спряна стипендията за 2-рия. Въпросът ми е , ако вторият отново направя 5.50 ще трябва ли да подавам наново документи за стипендия за 1-вия срок от 2012/2013.

  2. #2
    Повече от фен Аватара на needle
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    306
    В началото на всеки срок при отличен успех се попълва декларация за стипендия.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    :O На нас го дават само при 6,00 ;о
    Шофирай разумно - стигни жив!

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от needle Виж мнението
    В началото на всеки срок при отличен успех се попълва декларация за стипендия.
    Значи няма значение дали ще взимам стипендия през срок или всеки срок ?

  5. #5
    Повече от фен Аватара на needle
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    306
    Успеха ти се смята в началото на всеки срок и ако е над 5,50 получаваш стипендия за същия срок, ако миналия срок си имала отличен успех и си получавала стипендия, а този срок нямаш отличен успех, няма да получаваш стипендия.

  6. #6
    Всъщност стипендията за първи срок ти се смята от годишните оценки, а не от оценките за вторият срок миналата година. А за втори срок е с тези от първи. Ако си взимал стипендията, после нямаш нужния успех, а след това отново имаш не се подават май пак документи. Просто със декларацията с имената и успеха отиваш при класния.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #7
    А как стоят нещата за социалните стипендии. Какъв успех се иска, кои доходи са нужни и т.н. ?

  8. #8
    Успех над 4.50. За доходи мисля че беше под 400 лв, но не съм много сигурна.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  9. #9
    Повече от фен Аватара на Bukuuu
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Хасково
    Мнения
    491
    Цитирай Първоначално написано от Biskfitka Виж мнението
    :O На нас го дават само при 6,00 ;о
    Прецакана работа.

    Don’t waste a minute not being happy. If one window closes, run to the next window - or break down a door.

  10. #10
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    За социалните, успех над 4.50 и пак се подава. Нея я вземаш до 12 клас. И е същата сума, като за успех. Поне при нас.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  11. #11
    Супер фен Аватара на LeprikonA
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 697
    Цитирай Първоначално написано от nIkEnCeTy_bE Виж мнението
    За социалните, успех над 4.50 и пак се подава. Нея я вземаш до 12 клас. И е същата сума, като за успех. Поне при нас.
    сумата не навсякъде е същата. при нас за отличен е 21, а 4.50 - 18. три лева не са кой знае какво. на всичко отгоре се смята доход на родителите - всички приходи делено на броя членове на семейството. на родителите се изискват бележки от службите им за брутните им заплати за последните 6 месеца. май не може да е над 300 на човек, не съм напълно сигурна, но със сигурност разликата е +/- 50 лв в тази горна граница.
    "Ако можех да изляза оттук, щях да си позволя да бъда луда,защото всички са луди, а най-лошите луди са онези, които не знаят, че са такива,защото само изпълняват нарежданията на другите."


  12. #12
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Аз вземам социална, и не са ми искали никакви бележки от служби и т.н. Иначе да, навсякъде е различно сумата за стипендиите.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  13. #13
    Супер фен Аватара на LeprikonA
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 697
    есента се занимавах с това за стипендия на брат ми, искаха ми служебна бележка от училището ми дори за моята стипендия, само и само да не се минат и да пропуснат какъвто и да е доход. накрая се оказа, че беше 6 лева над горната граница...
    "Ако можех да изляза оттук, щях да си позволя да бъда луда,защото всички са луди, а най-лошите луди са онези, които не знаят, че са такива,защото само изпълняват нарежданията на другите."


  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    603
    освен тези зтипендии се дават и при достигане на национален кръг на олимпиада...посолството на съответната държава чиито език отиваш дава на пзрвите 3ма стипендия 120 лв на месец...

  15. #15
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    То при нас има и стипендия на Кмета, пак по 120лв. и сестра ми я получаваше, там за отлични изяви и успехи за града, бла, бла. А иначе за социалните не знам, на мен нищо не са ми искали.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  16. #16
    И в моето училище е така. Аз взимам социална от миналата година.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си