
Първоначално написано от
calinca
Аз бих направила разграничение. "Бедността, глада, безнадежността" - изобщо не са равнопоставени. Бедността е нещо, което може да се оцени само по сравнение. Как определяш кой е беден, ако не знаеш кой е богат? Ако няма богати, няма и бедни. Това най-малко засяга личността, бедността се определя от социума. Гладът удря на физическо ниво, там как е съседа изобщо няма значение, гладен ли си, значи си гладен, трябва да намериш храна, за да оцелееш, тук тялото има думата. Безнадежността - тоя пиши го бегал, ако ще да има собствен остров някъде из престижните островни архипелази, не ги знам кои са, не знае ли за какво живее си е жив умрял.
Та аз бих с хванала на тази основа. С уточнението, че хората сме безкрайно различни и на тези три различни неща бихме реагирали също различно. И да търся някакви общи работи. Струва ми се, че с малко по-задълбочен анализ ще започнат да изплуват модели.
ПП Не съм чела "Зимни вечери" и изобщо за пръв път го чувам като заглавие. Темата ми се струва адекватна без да е поставена в контекста на определена епоха, това си е психология. Лично мое мнение, естествено.