.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29

Тема: Шампоани

  1. #1

    Шампоани

    Какъв шампоан използвате и какъв бихте ми препоръчали? Използвала съм Elseve, Garnier, Teo. В момента използзвам Здраве , но искам да го сменя.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    зависи за какво. иначе все кофти изброи ;д от по-масовите орзен <3

  3. #3
    Голям фен Аватара на Liora
    Регистриран на
    May 2014
    Мнения
    661
    С каква коса и скалп си ?
    Ползвам New на Lush, мирише страхотно.

  4. #4
    Много иззтощена, чупливаа и суха...

  5. #5
    Уж иизползвам кристали, но се изправвям всееки ден и кел файда..

  6. #6
    Голям фен Аватара на Liora
    Регистриран на
    May 2014
    Мнения
    661
    Използваш ли масла?

  7. #7
    Ами не , спрях д използвам и балсам, ще вземе да ми опадне косата от толкова химикали

  8. #8
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Мацка, не ти трябва шампоан, а ножица, след което - да спреш с пресата и да захванеш да ползваш домашни маски с масла, мед, жълтъци и други подхранващи съставки. Сигурно за 123456789ти път в тоя форум - хубаво си намазваш скалпа и косата със зехтин и стоиш поне два часа, колкото повече - толкова по-добре. Мие се, не се притеснявай. Ама както казах - това се прави след като се подстрижеш и махнеш всичко изгоряло, нацъфтяло и гадно.

    За шампоан - Гарние ултра ду ползвах за последно и ми хареса страшно много. Тоя със меда. Дори балсам/маска не си купих от серията, а останах доволна.

  9. #9
    Подстригвам само връхчетата през 1 месец. Преди година се подстригах и боядисах русо, за което ужасно много съжалявам. Имах дълга, мека и коса, откакто я боядисах е като метла. Въпроса е, че не се харесвам късо подстригана, затова не искам да режа повече от 1 см. от нея... Иначе ще пробвам с маската, надявам се да има ефект.
    Последно редактирано от victoria99 : 08-02-2015 на 08:15

  10. #10
    И другият проблем е изправянето ... Изправям я и след 10 минути отново съм с афро прическата .. Случва се да я изправям и по 2 пъти на ден

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Мацка, не ти трябва шампоан, а ножица, след което - да спреш с пресата и да захванеш да ползваш домашни маски с масла, мед, жълтъци и други подхранващи съставки. Сигурно за 123456789ти път в тоя форум - хубаво си намазваш скалпа и косата със зехтин и стоиш поне два часа, колкото повече - толкова по-добре. Мие се, не се притеснявай. Ама както казах - това се прави след като се подстрижеш и махнеш всичко изгоряло, нацъфтяло и гадно.

    За шампоан - Гарние ултра ду ползвах за последно и ми хареса страшно много. Тоя със меда. Дори балсам/маска не си купих от серията, а останах доволна.
    Изцяло се съгласявам с това.

    Ако косата ти не държи правата прическа, значи нещо не е в ред. Пресата ти може да не изправя добре или не ползваш правилните продукти. Аз не съм къдрава, чуплива съм, но ползвам една термозащита, която подпомага изправянето, едва ли не приглажда. Много помага и в есенното влажно време не ми се начупва даже.

    Шампоаните, които ползваш са кофти, както цялата грижа за косата ти, която липсва. За мен тия шампоани са едни и същи, само опаковката е различна. Спрях да ги ползвам, защото ми дразнят скалпа, а и никакъв ефект нямат.

    Съветвам те да правиш маските, които тори ти каза. Друг вариант е купени маски, които са качествени - там цената е по-висока. Макадамията е препоръчвам горещо, има срахотен ефект, особено съчетана с маслото и шампоана от серията.

    Протеиновите продукти са другото задължително за теб. От евтините ти препоръчвам шампоан и балсам Хималая, имат протеинови, цената е по около 4.50, има ги в Лили и по-големите магазини. От скъпите с две ръце съм за Napura - шампоан и маска, както и за CHI, шампоан и балсам - уникални продукти. Възстановиха ми косата за 2 месеца.

    Наскоро бях удивена от Rolland -> http://profesionalist.com/profesiona...-33-32905.html
    Пробвах този шампоан и балсам, страшно евтини излизат, а са много качествени. Не ме сърби главата от тях, което рядко се случва от някакъв шампоан, а косата е жива, мека, бляскава, подхранена.

    Термозащита използваш ли? Намери си качествен продукт и намали употребата на преса. Явно си къдрава, ако всеки ден ползваш преса, не знам как очакваш косата ти да е здрава и красива. Сега и без това е лято, връзвай си косата, прави си плитка, измисли някаква прическа без топлинна обработка.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  12. #12
    То ако не я изправя, ще я накъдря. Откакто я подстригах не мога да си правя никакви прически. Плитките, опашката са къси и както ми е начупена и изтощена косата, изглежда ужасно. Връзван я само на кок, след което изглежда двойно по- потресаващо, а и точно, заради топлото време се възползвам, за да я изправя. Цяла зима и есен си ходя вързана, заради влагата, защото ми къдри косата. Иначе ще имам напредвид съвета ти. Чувала съм, че бебешките шапоани и сапуни, също са качествени продукти. А за интимен сапун някакви предложения? Ползвах на avon всичките и съм доволна, но ми писнаха.

  13. #13
    До къде ти е дълга косата? Има доста начини за къдрене без топлинна обработка. Можеш да си купиш ролки, имаше начин и със стари чорапи, плитките също са вариант. За тези начини не ти трябва да си Рапунцел, изискват време, но пък са безвредни. Влагата при изправянето не е проблем, ако си намериш подходящ продукт.

    Виж тези клипчета, според мен първото дава добри идеи. Това с изправянето не знам колко е истина, но можеш да пробваш.
    https://www.youtube.com/watch?v=4KyTO405GjA
    https://www.youtube.com/watch?v=hWHG4m16rCM

    Бебешки съм ползвала Бочко, не съм очарована. Уж са безсулфатни, не увреждали косата, но използвам по половин опаковка, за да си измия косата. Безсулфатни шампоани има много и то доста по-качествени от бебешките.

    Интимен гел използвам на Жая.

    Много съм доволна, само такъв си купувам.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  14. #14
    Благодаря, marilyn.

  15. #15
    Моля, моля
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  16. #16
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 250
    Аз използвам най-новия шанпоан на шаума кафявия и сим много доволна косата ми става мека и мирише много хубаво

  17. #17
    Мисля, че тази маска ще ти хареса http://foryoubg.com/products.php?id=269, но не пропускай да правиш и домашни маски. Аз харесвам тази с тривитаминола, която малко омазнява, така че може би ще ти подейства добре. Вместо кристали, ползвай масло от кокос - трвърдо или от авокадо, а може и от шеа, като нанасяш на връжчетата, а може да ползваш и като маска за коса, както втриваш в корените.

  18. #18
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Аз пак си купих Гарние с мед като тоя път комбинирам с маската. Е, просто няма такъв шампоан - адски аромат, омекотява и ми държи обема в нормални количества. Откакто съм във Варна, косата ми стана малко по-твърда заради влагата ли, заради водата или плажа, нямам представа. Ама от обичайния ми обем липсват едно 50% и още на втория ден изглежда мръсна, мазна, клечасала и като перната с мокър парцал. С тая си покупка на късмет на ултра ду-то уцелих ебати 6цата от тотото. Направо е върховен. Не мисля, че в следващите 5-6 месеца бих го сменила дори със Дав или професионалния на Балеа, от които също останах доволна.

  19. #19
    И аз мисля да изпозвам шампоаните и балсамите на Garnier. Много от приятелките ми са доволни от него.

  20. #20
    Моята коса принципно си е суха и изтощена, за това започнах да си правя маската с тривитаминол и съм сууупер доволна.

  21. #21
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 697
    в Matrix e истината

  22. #22
    Аз съм доволна от Елсев(само черния и белия съм ползвала ),Орзен също ми харесват,но не са нищо специално, от Matrix съм много доволна,ползвах някакъв с Орхидея,но ми беше подарък,а след това така и не го потърсих отново.

  23. #23
    Онзи ден бях при майка ми, тя е накупила шампоан и балсам на Гарние. Имах си един мой шампоан, с който се изкъпах, но използвах нейния балсам. Единственото хубаво беше миризмата. Миришеше на мед, доста силно, дори след като се изплакнах, продължаваше да мирише, но резултат - никакъв. Изобщо не останах доволна.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  24. #24
    Ами явно си зависи от косата. То и на мен Здраве ми помогна за пърхота, пък на приятелката ми - не. Между другото тя започна да използва бебешки и пърхота изчезна, косата и стана блестяща и мека и е много доволна.

  25. #25
    ^^Тия бебешките винаги имам чувство, че не ми измиват косата добре. Купувах си Бочко по едно време, бях пробвала всички видове, но една опаковка ми стигаше за 3 измивания, защото слагах много голямо количество. Иначе ми беше като немита.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си