
- Форум
 - По малко от всичко
 - За България и тези, които я напуснаха
 - Защо "напуснахте" България
 
Поради доста причини,но ще изброя неща ,които особено ме дразнят.
1.Писна ми да ме дискриминират в собствената ми държава! Писна ми от различни индивиди от цигански произход,които по никакъв начин не допринасят за държавата ни,а само я развалят. Писна ми да ми казват,че трябва да се съобразявам с тях,да им помагам и така нататък . Не желая да такива хора да живеят на моят гръб.
2. Писна ми от крадливи политици !
3. Писна ми от беззаконието и анархията в държавата !
Много си малка да го разбереш, ама човек завършил рисуване и философия няма как да си намери добре платена работа. Има висше както и висше...
Второто което, е тези така наречени учени какво точно са направили, че да си заслужат парите? Ти въобще знаеш ли каква е работата на тези прословати учени? Седът си на гъза и се оплакват...
Или пък ние сами си се гониме?
Интересно ми е в коя държава си където тези 2-те точки не важът.
Не ме слагай в женски род.
Единствените професии и образование , с които можеш да се реализираш, с аджеба сигурна работа и доходи са медицина, Военно морското, архитектура до някаква степен и туй то. Всичко друго е... ташак работа.
Претъпка се с икономисти и прависти.
Държавата - България в момента е пред ръба. Или въобще не може да се нарече ,че имаме такава.
Университетите са в окаяно състояние! Голяма част от преподавателите да не кажем,че са пенсионери. Приемат кандидат студенти лесно , турчета на едни места си плащат да не ги късат, а на други и това не правят.. и се в края бълват хиляди завършили ,,висшисти'' .
Но не ! Кадърни хора отиват в чужбина , за да учат. След това се връщат в БГ с желанието с получения опит да завъртят някой бизнес у родната си земя , но веднага се провалят и я напускат за винаги.
Не разбираш ли, че с 500 лв, дори 1000, на убийствена работа... не се гледа семейство !
Тук се преуспява само с връзки, мръсни игрички и подкупи...
Циганите скитат по улиците и изнудват стари пенсионер... А ти как си се представяш с 200 , 300 лв пенсия , без да те издържа някой ?
А учените и кадърните хора , които напускат България, защото тук няма работа за тях... в чужбина им постилат червен килим.. и ги търсят под камък и листо, защото знаят, че точно от такива хора се нуждае ... бъдещото развитие на държавата им!!!
Последно редактирано от klimatronik : 04-17-2013 на 08:33
Не знам дали говориш за България или за чужбина, но за чужбина това твърдение е просто абсурдно, за България също не е вярно.
Вземи се информирай как фирми, които в момента дават работа на стотици човека, са започнали от едно малко гаражче и Лада.
Факт е, че в държавата положението е трагично, но не можеш да ограничиш успелите до 4 професии.
Аз съм ще заминавам в чужбина това лято.
Едит: Сега прочетох и медицина. МЕДИЦИНА?! Нелепата област, в която личен лекар си клати краката и взима пет бона от въздуха, а кардиохирургът - под 1000 лв, ако няма частна практика?! ТОВА ли ти е сигурното? Че да захвана един личен лекар да стана, живот ще си живея.
Не се вкарвай във филми . То така се отваря фирма , от гаражче и Лада - ми айде успех ти пожелавам. Отваряй фирма.
Не всеки човек има този нюх и не всеки има тези качества за успешна реализация, но хората са различни и на много държава не им осигурява работа за желаната професия.
Не казвам ,че не става, но е в пъти по-трудно и невъзможно , от колкото в западни държави.
Медицината не е за всеки. Хирурзите взимат също сравнително малко... дори подигравателно малко! Болниците винаги изпитват недостиг на лекарства и технологии! Но имат сигурна работа, докато другаде риска от безработица е голям.
Така... заминаването в чужбина е личен избор на всеки! Никой няма право да съди емигриралите ! Тук може да има работа за някои, но за другия няма. Тук средната класа е унищожена . Това исках да кажа. Никой няма право да съди!
О, ужас! Мрънкащи и недоволни хора. Тц, тц.
Как ви се струва да си до лакти в нечий гръден кош, да му виждаш биещото сърце, да слагаш стентове и да вадиш тромби от аорта и да получаваш 900 лв?
А тия посещения по домовете се правят тооооолкова рядко, че нямам думи.
Аз говоря за конкретна фирма, не си правя вятър на устата![]()
В България съм,засега ...Интересно ми е в коя държава си където тези 2-те точки не важът.