- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Любов
- Защо момчетата не се интересуват от мен?
Здравейте, причината, поради която пиша тук е в заглавието. Аз съм момиче на 17 години и се чувствам толкова жалко, че ми става тъпо за такива неща, но не мога да го спра:/ Никога не съм получавала кой знае какво внимание от момчета. Не казвам, че няма никакво внимание, но то е наистина много малко, за момиче на моята възраст(може би само няколко момчета са ми казвали, че ме харесват през последните 2-3 години). Винаги съм имала огромни проблеми със самочувствието, с ниското такова, за жалост. Особено за външността ми. Не мога да се харесам, каквото и да правя. Не мога да кажа, че съм срамежлива, когато харесвам някое момче се опитвам да направя някакъв контакт с него, но не съм и досадна. Почти винаги се случва така, че никой не проявява интерес обратно. И това потвърждава тезата ми, че съм ужасно грозна... и дори не съм "неугледна", не съм с наднормено тегло, даже по-слаба, обличам се добре.. но пак съм грозна като цяло. Чувствам се отчаяна, и се срамувам от това... аз знам какъв е отговора, но все пак пиша, за да споделя някъде./
Ако нямаш самочувствие, нормално.
Ходи по дискотеки, барове и т.н - там е мястото за нови запознанства, ние ловуваме там пхахаха
ако и там не правят крачки, явно в теб си е проблема (външно).
Ако ти сама не се харесваш, няма как да очакваш някой друг да те хареса. Начина, по който виждаш себе си е начина, по който се носиш и следователно и другите те виждат.
Добър ден
Момиче,горе главата! Човек първо трябва да се научи да обича СЕБЕ СИ, а после другите! Разбира се, да критикуваш себе си е много важно, но да се стремиш да бъдеш по-добър човек за да се харесаш на другите.. ето тук е най-голямата грешка. Прави всичко първо за себе си, обличай се както сметнеш за красиво и комфортно, дръж се естествено, ако не си харесваш косата- промени я, ако не си харесваш килограмите- промени ги, но не можеш да промениш себе си, ти си ТИ и трябва да се приемеш такава каквато си, за да те приемат и другите. Хората те виждат по начина, по който ти виждаш себе си, ако си затворена, твърде страхлива и се криеш зад срама си те ще те виждат като скучна, депресирана.. а ако си отворена към всички те ще виждат възможност за приятелство и така нататък.
Надявам се ми схващаш мисълта, малко се омотах в мислите си, но пак ще повторя- първо се научи да обичаш СЕБЕ СИ,приеми се такава каквато си, защото всичката красота у човека се крие именно в неговите несъвършенства! Открий несъвършенствата си, приеми ги, заобичай ги и нека те работят в твой плюс, така никой няма да може да ги използва срещу теб.Горе главата, ти си красива !
![]()
Ъъъъ не.
Някой беше казал, че хората ни виждат по начина, по който ние виждаме себе си.
Ако ти се виждаш като грозно момиче, значи най-вероятно и другите така те виждат. Ако започнеш да наблягаш на хубавите си страни, и другите само тях ще видят.
А пък и никой не се кефи особено на хора без самочувствие.
Изобщо не си забавен, напротив, струваш ми се толкова глупав и нелеп в момента. Не ми е нужен кристален глобус, защото всички хора са красиви, освен ако не са скапани отвътре, там никой не може да им помогнеМай нищо не си разбрал от посланието ми, хвана се за едно изречение, което последната ти мозъчна клетка се опитва да си обясни, докато умира в агония и се опитваш да се направиш на интересен? PATHETIC
![]()
Последно редактирано от Adorable Sunshine : 05-15-2014 на 09:08
Обяснявай ги тея на някой друг... Като всички са красиви, защо всички се стремят към горе/долу един тип външен вид... Защо не тръгнеш с някой 30 кила или с някой 250? Или те нямат хубава душевност и за това Бог ги е наказал? Ти нито я знаеш каква е като човек, нито каква външност има, ама си лицемерничиш на воля...
Моля? Аз не съм длъжна да гледам на всички като сексуален обект, първо се запознавам с хората без предразсъдъци и никога не ги съдя. Всичко, което мога да направя е просто да им дам съвет, ако те се приемат такива каквито са и се чувстват красиви, коя съм аз, че да кажа "ти си грозен,защото не си моя тип", може да сме просто приятели, колеги,познати и прочие, за всеки влак си има пътници. За Бог не знам дали ги е наказал, защото просто не вярвам, но това е друга тема. И кои са всички тия, които се стремят към един външен вид, аз не съм от тази маса конформисти, извинИЕти!![]()
an7raks, не се заяждай излишно.
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
Не очаквай някой да те хареса ако ти не се харесваш.Да не всички хора са Мис Свят но всеки човек може да положи някаква грижа за външният си вид.Направи си хубава прическа,спортувай старай се да създаваш добро впечатление в другият пол .
Adorable голяма лицемерка си .Всички хора били красиви само да ти кажа има и външно и душевно грозни хора ако с това Ти си красива ! се опитваш да подвигнеш самочуствието на авторката не помагаш въобще .
Beauty is in the eye of the beholder.
С други думи - за всеки влак си има пътници. Критериите за красота зависят единствено от оценяващия. Кой определя кой е грозен вътрешно или външно?
Не бих се осмелила да наричам някого лицемерен, защото се опитва да повдигне нечие самочувствие. Колкото пъти авторката чуе, че е красива, толкова по-лесно ще се научи сама да си го казва, докато не го възприеме.
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
Имах каквото имах да казвам на авторката, която търсеше съвет. Както иска да го приема, нека съм лицемерка в очите на тези, които не могат да ме разберат.
"Lend me your eyes i can change what you see" - дано това поне малко ти подскаже какво се опитвам Аз да кажа.![]()
Лейди а момичето виждало ли е авторката че да знае тя дали е красива или не ?! Ако й беше казала нещо като .Сигурна съм че имаш красиви черти или нещо подобно и антракса нямаше да се заяде с нея.
Не е въпросът в това да ѝ каже, че има красиви черти. И Гърбушкото от Нотр Дам сигурно е имал красиви черти. Въпросът е авторката да успее да си внуши, че цялостно е красива. Да намери красивото в себе си и сама да се усети така.
Твърде праволинейни сте с антракса, за да го разберете явно. И макар че от него очаквам по всяко време подобни изказвания, твоето до някъде ме озадачи.
И питам: нужно ли е да я е виждала? Кой определя правилата за красота? Трябва да е 1.70, 53 кг. със сини очи и руса коса (или каквито там критерии си създала за собственото си възприятие за красота), за да бъдеш сигурна, че е красива така ли?
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
А как ще знам дали е красива след като не съм я виждала
Авторката може да е много красива но проблема е че й липсва самочуствие и трябва да работи над него .
Аз след като имам критерии за красота не значи че ако момичето е красиво бих го нарекла грозно само защото не отговаря на критерите ми .
Тогава ми обясни как определяш кое е красиво и кое не?
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
Питам те КАК определяш кое е красиво.
Не можеш да ми отговориш, защото не си наясно...
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
Толкова е категоричен, колкото и твоето заявление: "ти си лицемерка".
А не е ли лицемерно да обвиняваш някого в лицемерие, без да го познаваш, без и веднъж да си говорил на живо с него?
Красотата е субективна, ще ти е полезно да го запомниш. Ние виждаме света и другите според собствените си разбирания и изграждаме собствени критерии за красиво, грозно, добро, лошо, морално и т.н. Това, което е красиво за теб, може да е грозно за друг и обратното. Факт е, обаче, че всеки носи красотата в себе си и е въпрос на нагласа да я покажеш на останалите.
Затова и на децата трябва да се повтарят положителни неща, за да повярват те в себе си и да го постигнат. Нещата са много преплетени. Самочувствие се гради на основата на възхищение от другите. А за да ти се възхитят другите, трябва сам да повярваш, че заслужаваш възхищение. A vicious circle и всичко започва от семейството. Дълга и широка история и не ми се занимава да я обяснявам в подробности.
Няма нищо лошо в това да кажеш на някого, че е красив, без да си сигурен, че е така или дори да си сигурен, че не е (в твоите собствени очи).
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
Удари ма у имоцийти с това изказване!
Красотата е субективно понятие - безспорно, но все пак има някакви общоприети граници и норми. Няма как да е 200кг и да й обясняваш колко е прекрасна... Да, може да е симпатична по някакъв начин, да, може да е чудесен човек, да може 1 на 10 000 да харесва по-масивни мадами, но в общия случай няма да бъде харесвана по "онзи начин".
Не твърдя, че авторката е грозна или нещо подобно... Няма от къде да знам, като не съм я виждал... Трябва да си създаде самочувствие, но не и фалшиво такова... Ако носът й е крив, дори и да си повярва, че не е, пак ще си остане крив... Може, обаче, да започне да спортува, да направи хубав задник, който да компенсира носа и да си гради самочувствието на това... Може да си разшири общата култура/отново не твърдя, че няма такава и в момента/ и така да стане по-интересна...
Не виждам с какво й помага изказването "Красива си!", след като дори и тя осъзнава, тези думи са изречени от човек, който не я е виждал.
Ти имаш емоции?
Всъщност, нищо, което някой ще ѝ каже в този форум няма да ѝ помогне. Така че в тоя ред на мисли "Красива си!" ѝ помага точно колкото всяко друго мнение. С тая разлика, че е позитивно и зареждащо, вместо обичайното: Ам докато не се харесаш сама, как да те харесат другите?
Мислите ли, че не е наясно?
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last
"Красива си!" не е съвет.
This world is spinning around me
This world is spinning without me
And every day sends future to past
Every breath leaves me one less to my last