- Форум
- По малко от всичко
- Политика
- Подкрепа за Русия
Тезата ти е крайно издъхала, защото аз говоря с факти.
А факт е , че през комунизма е имало всичко необходимо за нормален животец на средностатистическия българин, всички системи са работели, били сме индустриална и аграрно развита държава, (повечето магистрали от тогава са построени), народа е бил по-културно и морално образован с повече патриотичено въспитание.
Това са все доказани неща.
като ви е приятно да живеете с останалите цигани, до последното изсечено дърво и открадната кокошка
Общественият ни елит е бил съставен от необразовани и полуграмотни хора, да имаш собствено мнение и начин на мислене е било абсолютно забранено и наказуемо, религията също е била забранена, посредствеността, лицемерието и партийното верноподаничество са били задължителни, избивани са хора за щяло и нещяло, все хубави неща.
Welcome to the Jungle...
имало е и лоши неща разбира се.
но няма как
Днес имаме повече свобода и права ли?
Ами като е така отивай и си викай пред парламента.
На никой не му пука за теб.
Хоп. Чакай, те пак ще си подават оставка. хаха
Днес всеки прави каквото си иска и накрая никой не получава нищо.. или само тоя с повече власт.
И приказките за необразованите и полуграмотни хора управители може да си ги прибереш в папката за пропаганда и лъжи.
ОБРАЗОВАНИЕТО е било в ПЪТИ по-добро от днес. За да получиш тази диплома - се е учило до скъсване.
И хората са имали прериоритети. Днес обществото е тотално смачкано и безнадежно забило, отчаяно и умиращо.
Папката за пропаганда и лъжи казваш.. Кой от изброените е висшист - може би членовете на партизанския отряд "Чавдар" (които след 9. IX заемат висши държавни постове)? Или пък Георги Димитров, Вълко Червенков, Тодор Живков?
Защо повечето висши партийни функционери изпращат децата си да учат висше в Западна Европа, щом българското образование е било на толкова високо ниво?
Welcome to the Jungle...
Абе не ми приказвай отново за 9-ти септември. Гледай това, което е било след 60-те години.
За 9-ти септември преврата е бил нормален. Нямало е иначе как да се наложи новия строй. До преди това е било отново капитализъм. Само елита е бил най-богата класа, които са можели да си позволат образование. А всичко друго е било глад и мизерия. Строели са се еврпейски центрове - а хората са умирали. Не забравяй Септемврийското въстание !
Интелигенцията винаги се е преследвала. Сега като толкова се хващаш за нея - на какво ниво е?
Като си умен що не станеш политик?
Напротив. Преди, ако нямаш определеното висше - нямаш права за ръководител!
И отново да споделя за българаските компютри.
Не западните са били по-добри...
Прочети малко история. Бил гейтс кога развива софтуера и кога се появат компактните компютри.