.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 115

Hybrid View

  1. #1
    Цитирай Първоначално написано от dimitar., Виж мнението
    Не виждам да си отговорил на каквото и да било. Защо се месиш в живота на хората и изборите, които правят? Говорим конкретно за курвите и курварите чалгаджии материалисти, не за побойниците в училище.



    Дисциплината в училищата наистина трябва да се затегне. Държавата обаче не е регулатор на стиловете музика, които се слушат от младите. Има един такъв, който налага цензура, когато се налага - СЕМ - и си върши работата добре.
    Сред подрастващите винаги се е ширила поп-културата и независимо дали става дума за чалга песен или нещо друго, на преден план ще бъде темата за лошите момчета, леките момичета и тежките наркотици. Нормално е да е така, търсенето определя предлагането. Пропускаш обаче това, че в един момент (може би на 19-20-годишна възраст) повечето порастват и се дистанцират от цялата тази помия. Или ти си мислиш, че остават такива завинаги? И през 90-те години на миналия век се е слушала музика с подобна тематика, имало е сериозна търговия с наркотици и положението с мутрите е било в пъти по-лошо, това направило ли е днешните ~30-годишни такива?
    Възпитанието на децата е работа на техните родители, ако се смяташ за по-компетентен от тях, заповядай.



    Но защо трябва държавата да прави нещо по тези проблеми (като изключим този за наличието на чувство за безнаказаност)? Това са нормални явления, не можеш да задължиш останалите да се държат така, както на теб ти се иска. Обикновено хората, които протестират срещу "днешните" явления в обществото, са неспособни да се впишат в него и вследствие на това опоетизират миналите времена (за които, естествено, са чували само в пиянските истории на баща си), където мислят, че биха били приети по-добре, започват да съдят всичко съвременно - от демокрацията и държавата до музикалните канали на Митко Пайнера - и драскат по форуми. Чак е тъжно.
    Не се меся, просто ме дразнят и е трудно да се живее в изтъпяваща нация. Проблемът е за самото бъдеще на такъв тип народ, защото без интелигенция, няма и просперитет.

    Поп културата и всички останали мизерии започват именно през 90-те. И всичката тази простотия, която попиват децата - им вреди, всички го знаят. Прав си, че умните след време се осъзнават, но им остават големи дупки от детството и важните години, през които е трябвало да учат и да се развиват. Вместо това те завиват от правия път, а грешките трудно се поправят, някои и не се. Такива израстващи вредят и на останалите между тях.

    Не, не са нормални явления и в нормалните държави не ги толерират. Не говорим за минали времена - днес както казах, нито на Запад, нито на Изток не е такава свободия.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 08-07-2014 на 12:06

  2. #2
    Супер фен Аватара на tireheb
    Регистриран на
    Apr 2013
    Мнения
    2 581
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    днес както казах, нито на Запад, нито на исток не е такава свободия.
    за иСток не знам, ама на запад явно не си бил и не си чел, гледал или квото и да било

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от tireheb Виж мнението
    за иСток не знам, ама на запад явно не си бил и не си чел, гледал или квото и да било
    честно ли се хващаш за такава печатна грешка само няколко секунди след публикацията? смех

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си